Yumurtalık Kisti, lütfen yardım

fartoomany

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
20
0
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün yeni katıldım aranıza. 1 aylık düzensiz adet şikayetinden gittiğimde doktorum kistim olduğunu söyledi. 2.2 cm imiş. 3 aylık ilaç tedavisine başlattı, ginera verdi ilaç olarak.

Foruma baktığımda bazı arkadaşlar ilaç kullanmayın demiş, kisti büyütür diye.
Ben soğan kürüne başlıyorum hemen, hem ilaç hem kür idare eder sanırım.

Daha 20 yaşındayım ve moralim bozuldu:a015: Kimisi de diyor ki adetle atılır, ama bence bu riskli biraz.

Doktoruma güvenmek istiyorum, ilaç tedavisi çözüm gibi geliyor. Aternatif tıptan da faydalanmak lazım mutlaka.

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.
Sağlıcakla...

slm bendede 3cmlik var adet olamayınca ultrasonda baktı doktor oylelikle gordu.adetle gitmedi doğum kontrol hapı verdi bana.ben bebek istediğim için zaman kaybından uzuldum halbuki korkulacak bişey yok dedi doktor seninkide küçükmüş stres yapma yeme alışkanlıklarına ozen goster ayrıca bekarmışsın atarsın korkma.

gultun, çoook teşekkür ederim. rahatladım gerçekten.

ben de doğum kontrol hapına başlayacağım, inşallah sağasalim atarım.

korkmayın 2,5 nedirki bende 2 ay önce 8 cm olmuştu iki aylık doğum kontrol hapıyla kayboldu
üzülmeyin doktorunuza güvenin ilaca devam edin
soğan suyunu genelde pco olanlar yani her ay vucudu kis üretenler kullanıyor

Bende soğan kürünü kullanmak istiyorum ama doğumkontrol hapı kullanırken bu kürün bir zararı olurmu acabaCADIARZU

korkmayın 2,5 nedirki bende 2 ay önce 8 cm olmuştu iki aylık doğum kontrol hapıyla kayboldu
üzülmeyin doktorunuza güvenin ilaca devam edin
soğan suyunu genelde pco olanlar yani her ay vucudu kis üretenler kullanıyor

sağol canım ya bende ilaçla gideceğini umut ediorum

bugün akşam yemeğini takiben hemen ilacımdan aldım bir tablet. etkisini çabuk gösterdi, kanamam arttı kaydirigubbakcemile5 seviniyorum, çünkü bunun sayesinde kistimden kurtulabilirim.
evet gultuncum, inşallah beraber atlatacağız. ınsanın yalnız olmadığını bilmesi gerçekten rahatlatıyor.

adaylaarda, çok teşekkür ederim! demek korkulacak bir şey yokmuş cidden. size de geçmiş olsun. darısı bizim de başımıza. Allah başka büyük dert vermesin.

Bende soğan kürünü kullanmak istiyorum ama doğumkontrol hapı kullanırken bu kürün bir zararı olurmu acabaCADIARZU

İnan ben de onu düşündüm, ama kimyasal bir ilaç değil ki yan etki yapmaz diye ikisini de kullanmaya başladım hemen. İkisinden biri illa sonuç verir diye ümit ediyorum yerimseniben

İnan ben de onu düşündüm, ama kimyasal bir ilaç değil ki yan etki yapmaz diye ikisini de kullanmaya başladım hemen. İkisinden biri illa sonuç verir diye ümit ediyorum yerimseniben

cnm benim bu konuda bi rahatsızlığım olmuştu 4 aylık evliyim evliliğimizin ilk haftası balayına gittik ordayken ertesi gün hağı kullandım ve tatlden geldikten sonra 10 gün boyunca koyu kahve akıntım oldu doktora gittim alttan muayne oldum yumurta büyüklüğünde yani 5 cm büyüklüğünde sol yumurtalığımda kist vardı bana bi ilaç verdi sabah akşam 1 tane adet kesici bi hap bu hapı örneğin tatile gitmek isteyipte regl dönemi yaklaşankadınlar kullanıyo adeti geçiktirmesi için o ilaçtan verdi 15 gün kullandım ve o süre zarfında kanamam kesildi.birde ilaç bittikten 2 gün sonra rgl oldum.yazz adında doğum kontrolhapı verdi onuda adetin ilk günü almaya başladım aynı zamanda soğan kürünüde uyguluyodum sabah öğlen akşam.adetimin 5 veya 6. günü muayneye çağırdı doktorum.gittim veeeeee kistim yok olmuştu o kadar mutlu oldumki anlatamamsoğan kürü çok faydalı onu içtiğinizde tuvalete çıktığınızda soğanın salgılarını görebilirsiniz idrarınız yaparken yani :)))))) şimdiden geçmiş olsun hehehe

canım panik yapma ben geçen ay 2.5 cm kistimden doğum kontrol hapı kullanarak bir ayda kurtuldum. zaten bir sonraki adetinde hissedersin kisti attığını çünkü adet aşırı pıhtılı geliyo kisti atarken. sen ilacını kullan merak etme bir ayda atarsın.

canım panik yapma ben geçen ay 2.5 cm kistimden doğum kontrol hapı kullanarak bir ayda kurtuldum. zaten bir sonraki adetinde hissedersin kisti attığını çünkü adet aşırı pıhtılı geliyo kisti atarken. sen ilacını kullan merak etme bir ayda atarsın.

cnm benim bu konuda bi rahatsızlığım olmuştu 4 aylık evliyim evliliğimizin ilk haftası balayına gittik ordayken ertesi gün hağı kullandım ve tatlden geldikten sonra 10 gün boyunca koyu kahve akıntım oldu doktora gittim alttan muayne oldum yumurta büyüklüğünde yani 5 cm büyüklüğünde sol yumurtalığımda kist vardı bana bi ilaç verdi sabah akşam 1 tane adet kesici bi hap bu hapı örneğin tatile gitmek isteyipte regl dönemi yaklaşankadınlar kullanıyo adeti geçiktirmesi için o ilaçtan verdi 15 gün kullandım ve o süre zarfında kanamam kesildi.birde ilaç bittikten 2 gün sonra rgl oldum.yazz adında doğum kontrolhapı verdi onuda adetin ilk günü almaya başladım aynı zamanda soğan kürünüde uyguluyodum sabah öğlen akşam.adetimin 5 veya 6. günü muayneye çağırdı doktorum.gittim veeeeee kistim yok olmuştu o kadar mutlu oldumki anlatamamsoğan kürü çok faydalı onu içtiğinizde tuvalete çıktığınızda soğanın salgılarını görebilirsiniz idrarınız yaparken yani :)))))) şimdiden geçmiş olsun hehehe

Lucky88, çoook teşekkür ederim canım bu tecrübeni paylaştığın için. Gerçekten çok rahatladım forumda yazılanları okuduğumda.
Soğan kürü, rahim için birebir diyorlar ya bana da ümit oldu o yüzden. Ama ilacı da elden bırakmamak lazım.
Ne kadar güzel atlatmışsın, darısı başıma :eek:

Hurrem, ne mutlu sana sen de atlatmışsın, umarım o atlatanlar kervanına ben de katılacağım tez zamanda. Doktorum 3 ay kullanman gerekecek dedi ilacı. Şimdi 1 ayda attım dedin ya, imrendim çok :). ılk konu hakkında hiç bir bilgim yoktu, cerrahi müdahale gerekir mi diye endişelenmiştim. Şimdi baktığımda çok normal karşılıyorum, her gencin başına gelebilirmiş demek ki. Tekrar teşekkürler canım benim...

Son düzenleme:
benim de adetlerim çok düzenliydi
4 ay önce 10 gün gecikince gittim doktora .
doktorun biri bana oooo sen napıyosun böle kistin patlar kendine dikkat et falan deyip atıp tuttu
çok korktum.
hemen bir doçente gittim .
diğer dr un söylediklerini anlattım.
kesinlikle korkma bu sadece folikül yani yumurtalık kisti.adetle birlikte atılır dedi.
ve kesinlikle ilaç kullanma dedi.
bende adetimin 3.günü tekrar gittim erimiş gitmiş.
ama son 3 aydır tekrarlıyor.adetle eriyor.

folikül kistlerinden korkmayın adetle eriyor.

canım kistin küçükmüş. bende 6,5 cm bi kez 7 cm ve en son 3,5 cmlik kist olmuştu ginera geçirdi.adetle atılmayan kistlerde var bunu göze alarak hapı kullan.

canım kistin küçükmüş. bende 6,5 cm bi kez 7 cm ve en son 3,5 cmlik kist olmuştu ginera geçirdi.adetle atılmayan kistlerde var bunu göze alarak hapı kullan.

Evet çok şükür erken fark ettim, kanamam vardı sürekli. İstemeye istemeye gittim doktora ama keşke daha erken gitseymişim diyorum şimdi.
Bana da ginera verdi, iyi bir hap diyorlar, hafifmiş hem de.
Annem de ilaç kullanma, erir diyor ama bende katılıyorum, ilaç kullanmak lazım mutlaka.
Sağol canım.a.s.

benim de adetlerim çok düzenliydi
4 ay önce 10 gün gecikince gittim doktora .
doktorun biri bana oooo sen napıyosun böle kistin patlar kendine dikkat et falan deyip atıp tuttu
çok korktum.
hemen bir doçente gittim .
diğer dr un söylediklerini anlattım.
kesinlikle korkma bu sadece folikül yani yumurtalık kisti.adetle birlikte atılır dedi.
ve kesinlikle ilaç kullanma dedi.
bende adetimin 3.günü tekrar gittim erimiş gitmiş.
ama son 3 aydır tekrarlıyor.adetle eriyor.

folikül kistlerinden korkmayın adetle eriyor.

Ben de acaba başka doktora gitsem mi diye düşündüm ama doktorum çok ilgiliydi, güveniyorum ona. Annem de sizin gibi kullanma dedi ama ben kullanmam gerektiğine inanıyorum. İlaveten soğan kürü uyguluyorum, sanıyorum ikisinden biri sonuç verir.

İlaç kullanmamak riskli geliyor, malesef o kadar cesaret gösteremiyorum:bbo:

Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler canım.

Ben de acaba başka doktora gitsem mi diye düşündüm ama doktorum çok ilgiliydi, güveniyorum ona. Annem de sizin gibi kullanma dedi ama ben kullanmam gerektiğine inanıyorum. İlaveten soğan kürü uyguluyorum, sanıyorum ikisinden biri sonuç verir.

İlaç kullanmamak riskli geliyor, malesef o kadar cesaret gösteremiyorum:bbo:

Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler canım.

bu ayda oldu kist.hemde 6.5 cm di
kullanmadım ilaç.adetle gitti.

sen bilirsin ilaç kullanıp kullanmamak sana kalmış.
bir doktora daha gidebilirsin en azından kafan rahat eder

Herkese merhaba ve geçmiş olsun. Sizin kistiniz çok büyük değil o yüzden korkmayın. benim de kistim var sol yumurtalığımda. 10 cm büyüklüğünde. Gittiğim bütün doktorlar aynı yorumu yaptı yalnızca bir tansi bunun 5 cm büyüklüğünde iki kist olduğunu söyledi. 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. Mart ayında tekrar doktora gidicem. Umarım kuçulmuştur. Yoksa ameliyat olucam sanırım. Ve ameliyatında bir çok riski var üreme organlarının yapışması gibi. Umarım küçülmüştür. Geçmiş olsun

Herkese merhaba ve geçmiş olsun. Sizin kistiniz çok büyük değil o yüzden korkmayın. benim de kistim var sol yumurtalığımda. 10 cm büyüklüğünde. Gittiğim bütün doktorlar aynı yorumu yaptı yalnızca bir tansi bunun 5 cm büyüklüğünde iki kist olduğunu söyledi. 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. Mart ayında tekrar doktora gidicem. Umarım kuçulmuştur. Yoksa ameliyat olucam sanırım. Ve ameliyatında bir çok riski var üreme organlarının yapışması gibi. Umarım küçülmüştür. Geçmiş olsun

Merhaba Sinem, çok geçmiş olsun sana da. Ben düzensiz kanama sebebiyle gittim doktora, o yüzden küçükken fark ettim çok şükür. İnşallah küçülmüştür canım ya, ilaç kullandıysan faydasını görürsün umarım.
Soğan kürünü denedin mi peki? Soğan kürünün kadın hastalıkları için birebir olduğunu söylüyorlar ve kullanan herkesten olumlu şeyler duymak ümitlendirdi beni.

bu ayda oldu kist.hemde 6.5 cm di
kullanmadım ilaç.adetle gitti.

sen bilirsin ilaç kullanıp kullanmamak sana kalmış.
bir doktora daha gidebilirsin en azından kafan rahat eder

Canım ne güzel sen şanslıymışsın hiç ilaç kullanmadan kurtulmuşsun.
İlaca devam edeceğim, çünkü kanamalarım düzensizdi. Regl döneminde miyim değil miyim karar veremiyordum hiç.

Zamana bıraktım bakalım...

X