Ferrum fort Kullanımı

Beyondparadise

Az İnsan Çok Huzur ;)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
3.484
2.015
Doktorum ferrum fort demir hapı yazmış ama prespektüsünde yemekle beraber veya yemekten sonra alın diyor eczanedede aç karna için yazmışlar reçetede nasıl kullanılacağını yazmamış

acaba eczacı daldımı aranızda kullanan varsa nasıl kullandığını yazabilirmi

ben yardımcı olayım canım eczane teknısyenlıgı yapmış biri olarak...
ferrum fort genelde aç karnına alınır fakat mıde bulantısı yapabılı bu nedenle dr lar hastalarına genelde tok alın derler tok alınca ne olur ilaç ulaşması gereken yere daha geç ulaşır ama aç alınca öyle degıl. bi tavsiyeme şu olsun ferrum u içtikden sonra iki saat kadar çay süt kahve içmyın ilacın etkısını yarı yarıya azaltıyor çünkü umarım yardımcı olabılmışımdır canım...

ben yardımcı olayım canım eczane teknısyenlıgı yapmış biri olarak...
ferrum fort genelde aç karnına alınır fakat mıde bulantısı yapabılı bu nedenle dr lar hastalarına genelde tok alın derler tok alınca ne olur ilaç ulaşması gereken yere daha geç ulaşır ama aç alınca öyle degıl. bi tavsiyeme şu olsun ferrum u içtikden sonra iki saat kadar çay süt kahve içmyın ilacın etkısını yarı yarıya azaltıyor çünkü umarım yardımcı olabılmışımdır canım...

çok teşekkürler olumunekankayizsmile

canım ben kullanıyorum ferrum fort u benim doktorum sabah ac karnına yazıyo ama istersen tok karnınada alabilirsin diyor ben ac karnına alıyorum

aç karnına al arkadaşım en az 1 saatte süt ve süt ürünleri alma daha iyi olur yemek içindede alabilirsin ama süt ürünleri almazsın...

X