normal dogum yapanlar kaçıncı haftada dogum yaptılar?

tam 40. haftada suyum geldi normal doğurmayı çok istiyor sezeryandan korkuyordumm
çok hareketliydim hep yürüdüm egzersiz yaptım olmayınca olmuyor ama suni sancı yedim kaç saat 10 cm oldu açıklığım çocuğumun kafası göründü doğumhanede 1 saat ıkındım 4 ebe bir dr eşliğinde mahfoldumm bende sonra gelenler çatır çatır doğurdu bebeği karşımda sildilerr ben hala doğuramamıştımm acil sezeryana alındımm ben ve bebeğim tehlikeye girdiği için biliyomusunuz bebeğimin kafası tokmak gibi çıktı çekmekten tırnak izi bile vardı ve biliyomusunuz sezeryan sinek ısısrığı geldi açıkcası oğlum 1 aylık göbek falabda kalmadı hayırlısı deyin hamile arkadaşlarr benim gibi etraftan etkilenip normal normal diye tutturmayın

39 haftalık doğdu bir gün önce nişan geldi ertesi sabah suyum sancılar 5 dakikada bir olduğun da hastaneye gittik ve gittiğim de açılmam 7 cm di toplam 2 saatte doğumum gerçekleşti herkeze hayırlı doğumlar

41+1de doğum yaptım 2 saat sancı çektim çatala çıktım 2 dk doğdu oğlum yani 2 saatte doğurdum çok kolaydı...

Son düzenleme:
bende oğluşumu bekliyorum 35+5 şuan..hayırlısıyla normal doğum olsun istiyorum inş..

ilk bebeğim 37.haftada geldi....sancıyla beraber 12 saat sürdü....
2.bebeğim 41 haftada....sancıyla beraber 2 saat sürdü:lepi:

acaba ben de yapabilir miyim?basit mi bu kadar?normal doğumdan korkuyorum ya beceremezsem küt diye bayılırsam diye.hakkımda hayırlısı olsun

ilk doğum kız bebek 38+4 suni sancı 5 saat
ikinci doğum kız bebek 38+5 doğal sancı 9 saat

ıkinci doğumda doğal sancının son 1 saati şiddetliydi.8 saatinde evin içinde rahatça geziniyordum.

39+5 te sabah hastaneye kontrole gittiğimde 4 cm açılmış tı 10:30 suni sancı vermeye başladılar saat 16:20 geçe kızım dünyaya geldi.

benim 37. haftada geldi bebeğim bende ilk önce hiç sancı yoktu suyum erken geldi o yüzden sabah 10da doktora gittim açılma felan hiç yoktu saat 3te normal doğumla kızımı kucağıma aldım sancılarım ve doğum toplam 4 saat sürdü...

38 de doğdu kızım
suyumu patlattı aptal bir ebe çok zor oldu vakumla aldı dr.um kızımı
18 aylık bir cimcime oldu çok şükürrr kaydirigubbakcemile3

40+2 de dogdu kızım once suyum geldı sonrada 23 sat dogumum surdu acılmam olmuyodu serumlar ıpgneler derken sancılar agrılar tam 23 sat bıraz zordu benımkı sanırım ama dogurma kısmı tek 10 dakıka suruyo ve cok guzel bı duydu tum anneler bılır

asıl mesele o sancıyı çekmek ve rahmin açılması ıkınma bebeğin çıkması çook basit yani benimki öleydi 2. ıkınmada çıktı....

40+1 de 4 saat hafif sancılar, son 1 saat doğum sancısı ve doğum. güzel bir doğumdu.a.s.

benim 40+4 günlükken suyum geldi. gece hastaneye yattım sabah sancılarım başladı. 08.00 de suni sancı verdiler 15.25 te doğurdum. doğumhaneye girdim 10 dakika sonra oğlusum doğdu... şimdi 20 günlük olduk:)

X