normal dogum yapanlar kaçıncı haftada dogum yaptılar?

asenamm

bir elif mıktarı gülümse
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2009
2.228
11
merhaba arkadaşlar, normal dogum yapanlar kacıncı haftada dogumu gerçekleşti.. ve kaç saat sürdü dogum... yardımc olmanız dilegiyle...turkbayragi

benim kuzenimde 40.haftada doğum yaptı hafif sancıları4 saat tam doğum sancısı 1 saat sürmüş canım fikrin olsun diye söylüyorumm

38. haftada yaptım normal yaptım ve doğumhaneye alındıktan 10 dk. sonra doğdu kızım

40. haftada doğum yaptım en fazla 15 dk sürdü sanırım kızımın doğması:)

Aktif olarak doğumun gerçekleşme süresi kısa olabilir ama doğum anına gelene kadarki süreç 24 saat hatta daha fazla bile olabilir. Kişiden kişiye değişir. ılk çocuksa uzun sürebilir. Doktorların doğum ilerlemiyor safsatalarına kanmayın, derhal 2. bir görüş alın. Oldu diye değil olursa diye söylüyorum. Çünkü sezaryene yönlendirmeye yer arıyor çoğu doktor. Aman dikkat derim.

38+4te açılmamın 3cm olması we kanama olması sebebiyle suni sancıyla normal doğumum başlatıldı sancıları 6 saate yakın çektim açılmam çok yawaş ilerledi saatte 1 cm açıldım doğumhaneye alındım we doğumum 5 dakika falan sürdü sanırım 2.ıkınmamda bebişimin sesini duydum:)))

canım doğum anı zaten genellikle 10-15 dk sürüyor.ama öncesindeki sancı evresi zaten tüm sorun....ilk doğumum 37+5 te oldu.toplam 10 saat sancı çektim bunun 3 saati şiddetliydi.2.doğumum 10 gün önceydi.sancılar doğum hepsi toplamda 2 saat sürdü çok kolaydı ikincisi.40+5 te oldu...

tan 37. haftada kızım doğdu(biraz aceleciydi sancılarım olduğu için hastaneye gittik gittiğimizde taklaşık 5 c. açılma vardı) saat 23:30 da doğumhanete girdim 00:35 de kızım doğdu yani 1 saat sürdü diyebiliriz.

Ben yaptıysam herkes yapar ))

ben 40+5 te dogum yaptim..ilk oldugu icin sanirim sancim uzun surdu 2 saat gibi.. ama dogum 20 dk.da oldu cok sukur... eger ilk dogumunuzsa bol bol yuruyun arkadaslar,acilmaniz cabuk olur dolayisiyla dogum da rahat olur... :))

bende 38 haftalıktı kızım dogumda 2 gün gününden erken geldi şiddetli sancıları 6 saat kadar çektim dogum anı 10 dk falan sürdü 3.cü ıkınmada geldi.
çok rahat oluyo lütfen normal dogum yap bebeğin için kendin için bu şart..
sezeryan cok kötü
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Gülnağme hanım hala video ekliyorsunuz, herkes sizin kadar kolay doğum yapamayabilir. Normal doğumu savunurken sezeryanı yerin dibine sokamazsınız. Sizin gibi fanatikler yüzünden normal doğuramayacağı halde normal diye diretip, dr ların sezeryanı kolay bir yol seçtiğini düşünerek kendi dr una bile güvenmeyen, kendini de bebeğini de saatlerce zora sokan kadınlar gittikçe çoğalıyor.

Ayrıca normal doğum da bebek 38 değil 40 haftalık doğar. 2 gün erken değil 2 hafta erken doğmuş olur.

3 gün hafif belimden sanci cektim bir persembe günüdü dr gittim 2 cm acildi dediler 1 gün hastanede kaldim cuma geri biraktilar sabah 10gibi falan eve gittigimde sancilarim agirlasti öglen 15 gibi geri hastaneye gittim ve suyum 17 gibi falan geldi ve bebisimin gelmesine 30k falan sürdü ve 38hafta+2günlük dogdu ... rabbim herkese kolay bir dogum nasip ettsin

Depresifpollyanna sana sonuna kadar katılıorum çok haklısın arkadaşım biz dogum yapmayanlar için böle konuşmalar kötü sonuç dogurabiliyorr.Lütfen her birey farklıdır dogum yapmayanları böle etkilemeyinn

ben 40+5 te dogum yaptim..ilk oldugu icin sanirim sancim uzun surdu 2 saat gibi.. ama dogum 20 dk.da oldu cok sukur... eger ilk dogumunuzsa bol bol yuruyun arkadaslar,acilmaniz cabuk olur dolayisiyla dogum da rahat olur... :))

ben de dediğin gibi yürümeye çalışıyorum hep 35.haftamdayım günde yarım saat-45 dk.arası yürümeye çalışıyorum umarım fayda eder bukadarı.

Ayy ben ne zaman yapacağım acaba Yada normal doğum yapabilecekmiyim. ınşallah bir aksilikçıkmaz da sizin gibi bizde normal doğum yapabiliriz arkadaşlar...

X