Hem sut yapacak hem de zayiflatacak formul

Mntha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
504
17
Evet hanimlar ben boyle bir formul bulmaya calisiyorum.

çunku çok kilo aliyorum emziriyirom diye kesmiyorum bir seyden.
ama fena taktim su kiloya

aman dertinde bu mu diyeceksiniz belki içiinizden. cunku bende oyle dusunenlerdendim sutum az iken. (yeterki sutum cok olsun kila alayim diyordum)
ve simdi iyi sutum bebegime yetiyor ama kilo aliyorum durmadan.
aman vermem soyle dursun almamaya raziyim, bu kilomda kalsam keske: ((

68 ile hamile kaldim. 75 ile doguma gitim. 68 ile geldim hastaneden.
simdi bebegim 2 bucuk aylik ben 72 kiloyum: (( yasimdan dolayida mi kilo vermemem bilemiyorum?. yasim 29, 3. bebegim.
emzirdikden sonra acayip bir aclik oluyor ben de :KK43:(((

Bir seyler yapalim lutfen. herkes bir seyler paylassin burada.

Son düzenleme:
Mnth canım çok iyi yapmışsın böyle bir başlık açmakla...ben de aynı durumdan şikayetçiyim...hani emzirmek zayıflatıyordu? hiç de öyle değil, emzirmesem şimdiye çoktaan eski kiloma dönmüştüm...çok çok yemiyorum ama aç da kalmamaya çalışıyorum o zaman da kilo veremiyorum...ama dediğin gibi bu kiloda kalsak, daha da almasak gene iyi...
n'olur fikri olan varsa paylaşsın...

bende 1 ay önce doğum yaptım 67 ile kaldım 75 ile doğuma girdim şimdi 68 kiloyum.zayıflamak için iyi olan bol bol sıvı almak az şekerli (çok az) hoşaf için günde 3 bardak felan emzirmeden sonra hem tok tutuyor hemde süper süt yapıyor bide yemekten sonra hareket edin tatlıdan uzak durun verirsiniz inşallah

merhaba,emzirirken kilo vermedim ama almadım da...sütü yapan tek şey su ve dinlenmek-uyumak buna inandım.kayısı-şeftali suyu içmiştim bir de...6 ay emzirebildim,ona da şükür...Tatlı yemeyin,hamileylken az kilo aldım diye de kendinizi yemeğe vurmayın,abur cuburdan kesinlikle uzak durun.Bol sütlü günler...

Noyan canim emzirmek kilo verdiriyor evet cunku ilk ve ikinci bebeklerimde almadim daha vermistim kilo ben.
ama o zamanlar 20 ve 22 yasinda idim senağlama

o zamanlar sut olsun diye her aklima geleni de yemiyordum sutum de vardi kiz.
Bu bebegim de simdi sut olsun diye onu ye bunu ye galiba ondan kilo aldim : (((
___

acez canim ben dogrusu fazla haraket etmiyorum eee tabi kilo alacam.

____

dandini canim bol sulu gidalar aliyorum. ama tatliyi asiri yiyorum onun farkindayim bende. dinlenmek ve uyumanin bol sut yaptigini bende kesfettim:))

Aksam saat 20 den sonra hamur isleri yemeklere paydos bundan sonra.
sulu gidalar meyveye devam ins.. bakalim ise yaricakmi.
sonuclari burada yazin yapanlariniz varsa LUTFEN !

Hanimlar, Ebru salli'nin pilates sporunun zayiflatigi gibi sutun de bol gelmesi iiçin faydali oldugu duydum.

mntha bende aynı dertten müzdaripim.. hamileyken 10 kilo almıstım.. doğumdan sonra nerdeyse hepsi gitti. ama su an 8 kilosunu geri aldım. sütüm azdı yemeden kısmadım.. ama asırı da yemedim. nerdeyse günde 2-3 lt suda içtim ama yine de aldım.buna ragmen sütüm artmadı mama destekli gittim. kızım 6 aylık oldu sütüm de kesildi. pazartesi başlıyorum rejime.

bol bol su ve sulu gıdalar almak hem süt yapıyor hem de zayıflatıyor.çok yemek süt yapmıyormuş.önemli olan bol sıvı almakmış.
acıktığnızda sıcağa yakın ılık su için.

ben almıyorum da vermiyorumda garip bi denge ama normalde de birden kilo alıp vermezdim ama hamile kaldığım kiloya insem keşke.Doğumda giden 6 kilonun dışında bi değişiklik yok...

Hanimlar, yorumlariniz için çok çok tsk ederim.

Bu konuyu actigimdan beri bayagi bir dikkat ediyorum ardik.
Tatli hamur islerine yemiyorum, ekmegide azaltim her zamankinden.sutumde de bir azalma yok gunluk normal ogunumu yiyorum
bakalim kilom nasil olcak bir sure sonra..

mrb ben anne değilim ama
buğün sabah dokturum proğramında
dinledim sütü artıyormuş
ymekten sonra
1 çorba kaşığı ıhlamur 1 çorba kaşığı ısırgan otu bir çorba kaşığı rezene
bir tatlı kaşığı kimyon.(tane kimyondan.)
bir tatlı kaşıgıda anason karıştırıp demleniyormuş

yemekten sonra içiliyormuş
günde 3 bardak için dedi doktur
sütünüz çok oluyormuş
inş. işe yarar.

emzirirken kilo verme olayı doğruymuş arkadaşlar
doktur belirti
300 kaleri gidiyormuş
sanki annenin 40 dk yürümesi gibi birşey miş.

umarım kilo almazsıznız kızlar
kolay gelsin.

Hadibakem tesekkur ederim canim bilgilerin için...

Hanimlar 1 aydir falan hamur isi vs vs seyleri yememeye calisiyorum.
Normal ogunumu yiyorum. bol su ve meyve agirlikta

Ve kilom 1 aydir ayni almadim sutumde var sukur.

Aksam 7-8 den sonra yememeye gayret etsem sanirim kiloda vercem ins...

mrb 15 gün önce doğum yaptım bende kilom 60 . 50 ile hamile kalıp 69 ile doğum yaptım. bol süt için nerdeyse 5 6 kilo tatlı yedim sütüm oldu çok şükür ama artık tatlıyı kestim ve akşamları çok az yiyorum bazen 6 dan sonra bişey yemiyorum ve günde 2 3 bardak rezene ıhlamur karışımı demleyip içiyorum.bu karışım çok güzel süt yapıyor mutlaka tavsiye ediyorum.her aklıma geldiğinde su içiyorum hatta mutfağa her girdiğimde.bakalım kilo verecek miyim.hadi bu başlık altında birbirimizn kilo verme sürecini takip edelim bir nevi motivasyon olur....kaydirigubbakcemile

slm arkadaşlar sizler benden şanslıymışınız ben 63 le hamile kaldım ve sıkı durun 95 le dogum yaptım bebegim şuan 26 günlük ve ben ancak 86 kiloya düşebildim ve 3 gündür kafaya takmış durumdayım hatta delirecem giyecek kıyafetim olmadıgı için dışarı bile çıkamıyorumm bakalım ilk önce bol bol su içmekle başladım bu işe inş işe yarar arkadaşlarr burdan sizlerin verdiği bilgileride sürekli takip edecem herkez paylaşımda bulunsun lütfen

emzirmenin kesinlikle zayıflattığını düşünüyorum..bol bol su içen bir insan zayıflar..normal doğumla alakası ne bimiyorum ama normal doğum yapıp emzirenler eski hallerine kısa sürede dönüyor..çevremde çok fazla insan war..mesela ben 55 ile hamile kaldım 74 ile doğum yaptım..kızım iki aylıkken 58 kiloya düştüm şu an 56 yımguclubacismile
bir de şunu hatırlatmakta yarar war..kilo kafaya taktıkça verilemez..sakin olun bebeğinizi düşünün herşey zayıf görünmekle olmuyor..kilonuz olunca çirkin olmuyorsunuz doğal olarak..biliyorum eski halinizi ölüyorsunuz ve eski kıyafetlerinize girmek istiyorsunuz..doğal olanı 1 senede kilo verebilmek..

Herkese tesekkur ederim yorumlariniz için. nerde ise bir aya yakin olmus bu konuya yazmayali
ve bir kilo vermiism arkadaslar. (71 olmusum)aksamlari 8den sonra falan bir sey yemek istemiyor canim. ilk aylarda istahim vardi simdi oda yok ardik. normal yemegimi yiyorum. suyu bol içiyorum.
havalar isindi yuruyusde yapiyorum haftada 2 yada 3 kere. bakalim ins boyle giderse eski kiloma donerim diye umut ediyorum...

kızlar ben iki buçuk ay hiç kilo vermedim.Sonra beş buçuk ay sonra eski kiloma döndüm 55 e yani.ben de diyodum bu kilolar nasıl gidecek diye.Hem de tam gaz yemeye devam ettiğim halde.hiç dert etmeyin gidiyor .bol bol yeyin keyfini çıkarın bee:)))

Ben 70 kiloya hamile kaldım 93 le bitti oğlum 3 aylık ve 76 kiloyum benim sütün var çok şükür kiloda yavaş yavaş gidiyor ama daha hizli gitmesi için bugün spora başladım bakalım fayda vericekmi

Son düzenleme:
X