Bebek Beslenmesi Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benimki de sese çok duyarlı, ya ninni söylüyorum ya da ritmik bi müzik dinletiyorum çok ağlarsa sesi çok açıyorum hemen susuyo, şarkıcı mı olucan dansöz mü olucan diye seviyorum sonra.:)

Kolik sancısı çektiğimiz dönemde bebişimi tek susturan omuzda ev içinde yapılan seyahatlerdi. Oturmak yok asla ama, en az 15 dk. Canım sıkıldı ağlamasına elektrikli süpürge sesi birebir. Kolik sancıları sırasında başını okşaya okşaya alıştırdım. Gündüzleri uykusundan hep ağlayarak uyanır, ben odada olmadığım için sanırım. Daha koridorda başlarım konuşmaya sesimi duysun diye, aç değilse başını okşayıp burdayım annem seni bırakmadık burası bizim evimiz ve evimizde huzurlu olmalıyız derim susar. (Dediklerimi anladığından değil de işte alışsın, her seferinde aynı cümleyi kuruyorum aynı ses tonuyla, bebekler ritüelleri severmiş ya) Bu arada oğluşum 3 ay 1 haftalık. Tickerları ekleyemedim bir türlü.

Ağlamaya başladığı odadan çıkartıp, kucağımda sırtına hafif hafif vurarak, yumuşak bir ses tonuyla onunla konuşuyorum.

merhaba kızlar paylaşım için teşkkrler.ama benim bebişim bir aylık ve kolik sancıları var.uyurken birden ağlamaya başlıyo.hemen kucağima alıp masaj yapıyorm.fakat uyanıyo bidahada uyuyamıyo.rahat uyuması için ne yapabilirim yardımcı olursanız sewinrm

merhaba kızlar paylaşım için teşkkrler.ama benim bebişim bir aylık ve kolik sancıları var.uyurken birden ağlamaya başlıyo.hemen kucağima alıp masaj yapıyorm.fakat uyanıyo bidahada uyuyamıyo.rahat uyuması için ne yapabilirim yardımcı olursanız sewinrm

merhaba,
benimde bebeğim 1 aylık. uyurken ara ara kendini sıkıp ağlıycak gibi oluyor ama ben hiç dokunmuyorum.arada emziğini veriyorum o kadar sende öyle dene. kucağa alışmasın. dene sonra cevap bekliyorum.

eşime daha önce emzik kullanan bebeklerin memeyi bıraktığını sölemiştim şimdide kendisi izin vermiyo.bi arada verdim ama emziği emmedi.rezene çayı iyi geliyo sanki içtikten sonra uyuyabiliyo biraz.bide farkettim ki çok ta üzüldüm ama önceleri anlayamamıştım içten giydirdiğim zıbın takımının pijaması belini çok sıkıyomuş çıkarınca ağlamayı bıraktı.

ben hemen kucağıma laıp sırtına hafif faif vurarak sakinleştiriyorum yavrumu..

benim de oğlum 4 aylık. sakin bir bebek çok şükür ama tabiki bir bebek neticede ve ara ara da olsa
sebepsiz ağlamaları oluyor. bu durumlarda,

* altını açıp öyle bırakırım
* kucağıma alıp yanak yanağa konuşurum onunla
* evin içinde kucakta turlarız ağır ağır
* göğsüme yaslayıp sırtını severim
* tok olsa bile emziririm
* eğer hiç susturamazsam güzel bir banyo onu mutlaka sakinleştirir ve mışıl mışıl uykuya dalar.

Kolik sancıları için hazırlanan bir çalışma var. Buziki Orhan tarafından. Anne karnındaki seslere melodiler eklenmiş internetten araştırabilirsiniz. Bizim bebeğimizde işe yaradı.

paylasım ıcın tsk...
bende emzırırım yada gogsume yatırır konusurum kızımla bu sekılde sakınlesıyor zilli.

X