Bebek Beslenmesi Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaşlar, 3 yaşında bir kızım var ve onunla ilgili tüm deneyimlerimi blogumda yazıyorum. Okursanız sevinirim. xxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
peki arkadaslar birsey sormak istiyorum kizim beni iki gun onceye kadar da olsa gunde bir kez emiyordu sut var hala ama cok az bebegimin mamayi birakip anne sutunu emmesi icin birsey yapabilir miyim cok uzuluyorum beni emmedi diye lutfen bu konuda da yardimci olun.

1,5 aylık bi oğlum var. her gece nöbetteyim. sabaha karşı ancak sakinleşiyo. acı acı ağlaması beni perişan ediyo. bütün gün emdiği için geceye sütüm yetmiyo çok fazla değil zaten. ağlamaya başlayınca ilk mama veriyorum. bazen susup uyuyo. susmazsa gaz giderici şeyler yapmaya çalışıyorum. ama yeterli olmuyo. sallıyorum kucaklıyorm masaj yapyrm başka odaya götürüyrm. olmuyo. bebekler hiç ağlamasa keşke :KK43:

Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Eğer bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızda kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. Önce en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, üç saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyin. Eğer daha yeni yediyse, bezini kontrol edin. Bezi temizse o an içinde bulunduğu ortamdan uzaklaştırmayı deneyin. Bu şekilde ağlama nedenlerini eleyerek neden ağladığını bulabilirsiniz.

Bebeğinizi Sakinleştirmenin Püf Noktaları:

*Ona emmesi için bir şey verin! Bebeğinizi emzirebilirsiniz, biberon, emzik ya da diş kaşıyıcı verebilirsiniz.
*Bebeğinizi hareket ettirin! Bebeğinizi sallamak, onu rahatlatacaktır. *Kucağınızda sallayabilir, sallanan koltuğa oturarak birlikte sallanabilirsiniz.
*Bebek arabasıyla ya da otomobille yolculuk da ona iyi gelebilir. *Bebeğinizle birlikte dansetmeyi de deneyebilirsiniz.
*Bebeğinize masaj yapın! Bebeğinizin karnını ovabilir ya da karnını üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Eğer gaz sancısı varsa bu masaj onu rahatlatacaktır.
*Bebeğinize yakın olun! Bazı durumlarda ona sarılmanız, tek ihtiyacı olan şeydir. Kanguruyla bebeğinizi kendinize yakın tutmak, iyi bir çözüm olabilir.
*Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak ya da bir ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz.
*Kalp atışlarınızı duymak, yeni doğanlar için oldukça sakinleştiricidir.
*Bebeğinizi yalnız bırakmayı deneyin!
*Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramamışsa, bebeğiniz içinde bulunduğu ortamı çok gürültülü, çok kalabalık ya da çok ışıklı bulmuş olabilir. Bu durumda onu karyolasına ya da portbebesine yatırıp ışığı kapatarak başında bekleyebilir ve sakinleşip uyumasına tanık olabilirsiniz.

bunları çıktı alıp odasına yapıştırmak gerek :))

Teşekkürler..
Mutlaka sırayla denenmesi gereken bilgiler.
Her denemeyle bebeğimizi biraz daha tanıyıp onun isteklerini karşılayabiliriz.
Canım kızımın dünyaya gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Bakalım kızım en çok neden hoşlanacak :emir_bebek:

3aylık oğlumla her uyuma zamanında kavga ediyoruz sanki öyle bir ağlıyorki onu yatırdığımda susturamıyorum kucakda oyalarken falan (yaklaşık 1 saat) kendi kendine gözleri kapanıo bennnn oğlumu ağlatmadan nasıl uyutacağımmmm yaaaaaa :KK43:(((

çok güzel tavsiyeler...
bunlara ek olarak müzik dinletmenizi tavsiye ederim 3 aylık oğlum için sakinleştirici ve ilgi çekici müzikler açıyorum çok iyi geliyor. mesela uykusu yok ama huzursuzsa okyanus sesi gibi su sesi gibi yükses sesli müzikler dikkatini dağıtıyor uyuyacaksa ama dalamıyorsa da çok hafif piyano sesi gibi enstrümantel müzikler çok işime yarıyor. hem müzik bebeklerin zihinsel gelişimine de katkı sağlıyormuş.:KK34:

Paylaşım için teşekkürler..
Benim oğlum iki aylık. Bir saat evvel çok ağladı hemen arka odaya gittim. Işıkları kıstım kucağımda pışpışladım baktım ki hala susmadı fön makinasını açtım onun sesiyle sakinleşti. Koynuma aldım ve uyuttum. Fön makinasını deneyebilirsiniz

Bütün annecikler çok teşekkürler, hepinizin fikirleri çok güzel, emeginize sağlık. Benim oğlum da, ona sarilinca kulağına alçak ses tonuyla birşeyler fısıldayınca sakinliyor. Bazen de imdadıma çocuk şarkıları yetişiyor. Mesela küçük kurbağa. :)

benim kızımda çok ağlıyo ne yapsam susturamıyorum sabah 6,7 gibi uyanıyo aksam 9a kadar yarım yumalak uyku uyuyo sürekli omzumda durmak istiyo gazı çok oluyo ama çıkarıyoruz şurupta kullanıyorum gaz için bazen omzumda tutmak bile işe yaramıyo saatlerce sallıyorum öyle uyuyo sonra bırakınca hemen uyanıyo ne yapacağımı şaşırdım çok yoruluyorum yemek yemeğe wcye bile gidemiyorum :KK43:(

Paylaşım için teşekkürler..
Benim oğlum iki aylık. Bir saat evvel çok ağladı hemen arka odaya gittim. Işıkları kıstım kucağımda pışpışladım baktım ki hala susmadı fön makinasını açtım onun sesiyle sakinleşti. Koynuma aldım ve uyuttum. Fön makinasını deneyebilirsiniz

elektrikli supurge seside ayni sekil ise yariyor. Bazen bende dinlenmek stedimmi youtube dan elektrikli supurge sesi aciyordum. yatagina birakiyordum 10 dk. fon sesi ve elektrikli supurge sesi anne karnindaki seslere benzedigi icin bebekleri sakinlestiriyor. Ve baska sakinlestirme yontemi. bebeginin sirtini senin gogsune karnina yaslayip dik tutmak. Ve dans eder gibi bir adim saga bir adim sola giderseniz. anne karnindaki sarsintilara benzicek ve susucaktir. Benim kizim cok korkakti :KK37: hemen korkuyordu boyle seyler onu sakinlestirip rahatlatiyordu

benim kızımda çok ağlıyo ne yapsam susturamıyorum sabah 6,7 gibi uyanıyo aksam 9a kadar yarım yumalak uyku uyuyo sürekli omzumda durmak istiyo gazı çok oluyo ama çıkarıyoruz şurupta kullanıyorum gaz için bazen omzumda tutmak bile işe yaramıyo saatlerce sallıyorum öyle uyuyo sonra bırakınca hemen uyanıyo ne yapacağımı şaşırdım çok yoruluyorum yemek yemeğe wcye bile gidemiyorum :KK43:(

ayni benim kizim. bende ayni seyleri yasadim. yemek yicek vakit dahi bulamiyordum. Ve yeni dogum yapmis bir kadin olarak vucudumuz zaten yorgun kaldirmiyor vucut. Benim kizimda ayni sekil yapiyordu butun gun 30-45 dk uyuyordu az ama gece yatti mi sabaha kadar uyurdu. bazen sadece aciktigi icin uyanirdi tekrar uyurdu sonra. bunu bana tek avantaji kizim suan 1 yasinda. Ve gece uykusu dogdugu andan itibaren cok duzenli. Benim bebegimde gaz sancisi ve gizli reflu vardi. Gunduzleri refluden dolayi uyuamiyordu. bebegini emzirdikten sonra uyuyup kaliyorsa dik bir sekil omzuna gogsune yasliyarak uyut ve oyle kal. Ben oyle yapiyordum en azindan 1 saat oyle kaliyordum koltukta biraz dinlenmesi icin. bu arada kisik bir sesle televizyon izliyordum. cunku yerine koydugum an 10 dakika sonra geri uyaniyordu. Ve uykusu oldugu icin dahada huzursuz oluyordu ve daha cok agliyordu. ben yediklerimede cok dikkat ediyordum.hep ayni kahvaltilik seyler yiyordum

Valla biz 4 aylik oldukilk günden beri susmuyo ne yaptiysam.neler denemedimki simdi yeni yeni susuyoruz oyundan falan anlamaya başladı allaha şükür.karni tok alto temiz gaz dersiniz bitti ama yok aglak cikti benimki.
Diyorum eşime surumde hata var .nerde ne eksik yaptik.hamileyken çok ceviz yemistim oda diyor yedin cevizleri durdun aha böyle olduk.:eek:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Valla biz 4 aylik oldukilk günden beri susmuyo ne yaptiysam.neler denemedimki simdi yeni yeni susuyoruz oyundan falan anlamaya başladı allaha şükür.karni tok alto temiz gaz dersiniz bitti ama yok aglak cikti benimki.
Diyorum eşime surumde hata var .nerde ne eksik yaptik.hamileyken çok ceviz yemistim oda diyor yedin cevizleri durdun aha böyle olduk.:eek:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

desene memnunuiyetsiz cikti senin cadi. ama reflusu olmadigina eminmisin. Benim kizimda gizli reflu vardi. Kusmuyordu ama aci mide suyu bogazini yaktigi icin agliyordu devamli. O kadar doktora gittik baskalarina sorduk birsey yok dediler. sonra dedim bu cocugun reflusu var reflu ilaci verin allahtan sonunda baski yapinca verdiler duzeldi yavrum uslu bebek oldu

X