Bebek Beslenmesi Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Fahriye

Guru
Kayıtlı Üye
15 Mart 2007
285
23
Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Eğer bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızda kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. Önce en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, üç saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyin. Eğer daha yeni yediyse, bezini kontrol edin. Bezi temizse o an içinde bulunduğu ortamdan uzaklaştırmayı deneyin. Bu şekilde ağlama nedenlerini eleyerek neden ağladığını bulabilirsiniz.

Bebeğinizi Sakinleştirmenin Püf Noktaları:

*Ona emmesi için bir şey verin! Bebeğinizi emzirebilirsiniz, biberon, emzik ya da diş kaşıyıcı verebilirsiniz.
*Bebeğinizi hareket ettirin! Bebeğinizi sallamak, onu rahatlatacaktır. *Kucağınızda sallayabilir, sallanan koltuğa oturarak birlikte sallanabilirsiniz.
*Bebek arabasıyla ya da otomobille yolculuk da ona iyi gelebilir. *Bebeğinizle birlikte dansetmeyi de deneyebilirsiniz.
*Bebeğinize masaj yapın! Bebeğinizin karnını ovabilir ya da karnını üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Eğer gaz sancısı varsa bu masaj onu rahatlatacaktır.
*Bebeğinize yakın olun! Bazı durumlarda ona sarılmanız, tek ihtiyacı olan şeydir. Kanguruyla bebeğinizi kendinize yakın tutmak, iyi bir çözüm olabilir.
*Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak ya da bir ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz.
*Kalp atışlarınızı duymak, yeni doğanlar için oldukça sakinleştiricidir.
*Bebeğinizi yalnız bırakmayı deneyin!
*Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramamışsa, bebeğiniz içinde bulunduğu ortamı çok gürültülü, çok kalabalık ya da çok ışıklı bulmuş olabilir. Bu durumda onu karyolasına ya da portbebesine yatırıp ışığı kapatarak başında bekleyebilir ve sakinleşip uyumasına tanık olabilirsiniz.

kız o kadar bakılmış insan emege bi tşk eder dimi yani aaa ne kadar ayıp fahriyecim emegine saglık canım

*Bebeğinize masaj yapın! Bebeğinizin karnını ovabilir ya da karnını üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Eğer gaz sancısı varsa bu masaj onu rahatlatacaktır.
*Bebeğinize yakın olun! Bazı durumlarda ona sarılmanız, tek ihtiyacı olan şeydir. Kanguruyla bebeğinizi kendinize yakın tutmak, iyi bir çözüm olabilir.
*Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak ya da bir ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz.

Bende böyle oğluşumu ve kızımı sustururdum çok ağladıkarı zaman göğsüme yatmaları rahatlatırdı onları, sırtını önünü saçlarını ve heryerini ovalardım çok iyi geliyordu birazda sabırla beklerdim uzun sürdüğü de olurdu ama çok işe yaradı. Sarılmam onlar için en büyük ilaçtı sakinleşmelerinden anlıyordum...çok güzel bir duygu sarılmak...

Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Eğer bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızda kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. Önce en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, üç saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyin. Eğer daha yeni yediyse, bezini kontrol edin. Bezi temizse o an içinde bulunduğu ortamdan uzaklaştırmayı deneyin. Bu şekilde ağlama nedenlerini eleyerek neden ağladığını bulabilirsiniz.

Bebeğinizi Sakinleştirmenin Püf Noktaları:

*Ona emmesi için bir şey verin! Bebeğinizi emzirebilirsiniz, biberon, emzik ya da diş kaşıyıcı verebilirsiniz.
*Bebeğinizi hareket ettirin! Bebeğinizi sallamak, onu rahatlatacaktır. *Kucağınızda sallayabilir, sallanan koltuğa oturarak birlikte sallanabilirsiniz.
*Bebek arabasıyla ya da otomobille yolculuk da ona iyi gelebilir. *Bebeğinizle birlikte dansetmeyi de deneyebilirsiniz.
*Bebeğinizi yalnız bırakmayı deneyin!
*Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramamışsa, bebeğiniz içinde bulunduğu ortamı çok gürültülü, çok kalabalık ya da çok ışıklı bulmuş olabilir. Bu durumda onu karyolasına ya da portbebesine yatırıp ışığı kapatarak başında bekleyebilir ve sakinleşip uyumasına tanık olabilirsiniz.

henuz bebegım yok ama insallah bırgun olursa bunları dıkkate alacagım paylasımiçin tesekkurler arkadasım

benim kızım ancak yanağını yanağıma dayayıp ninni söylersem susardı bebekken
şimdideçok canı falan yandığında ağlarsa sarılmam yetiyor canım meleğim benim:nazar:

ben ne yaptıysam susturamazdım kızımı.aşırı sinirli ne yapıcam bilmiyorum.ama yinede emeğine sağlık..

benim kızımda ilk 3 ay neredeyse hiç susmamacasına ağlardı aklımı oynatıcam sanardım. saç kurutma makinesini başucuna koyunca sakinleşirdi bi müddet deneyin bence :))

[/COLPAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER BİLMEDİKLERİME YENİ BİŞİLER EKLEMEME SEBEP OLDUN. BİGÜN BEBEĞİM OLURSA BUNLARI UYGULUCAM
BU ARADA ALLAH YENİ DOĞUM YAPMIŞ ÇOCUK ANNELERİNE SABIR VERSİN HEPSİ OLMASADA GENELDE YENİ DOĞANLAR PEK AĞLAR:emir_bebek::emir_bebek:
OR]

saolasın canım genellikle yaptığımız şeyler yeni anneler için iyi bir hatırlatma emeğine sağlıkkaydirigubbakcemile5

Kizlar Orhan Osman'in Kolik adli cd'si gercekten cok ise yariyor.
Oglumun aglama krizleri beni cok uzuyodu.
Ama onun aglamasini bastiricak sekilde Kolik cdsini koyuyorum ve anne karnindaki sesleri dinliyoruz hep birlikte..
Inanin cd yi dinleyince benim bile uykum geliyor.
Herkese tavsiye ederim. Cok ise yariyor, anne karni yani en guvenli yerin sesi bebeginizi cok rahatlatiyor.
Orhan Osman (Buzuki Orhan) tesekkurler boyle bir CD hazirladigin icin.

selam ellerine saglık çok güzel olmuş bebegim daha 22 günlük sanırım gaz sorunu var aglıyo gazını çıkartmak istediginde sanki canı çok yanıyo ve aglamya başlıyo yarın doktoruyla görüşücem ama tavsiyelerin için sagol

merhaba kızlr benim oğlumda ilk 3ay kolik sancışlarını çok çekti 3 saatten fazla hiç susmadan ağlardı elimdende hiçbişey gelmezdi ama sarılmaz göz yaşlarını silmek dindirirdi 1-2 sn sanki. ama bizde en çok işe yarayan arabada gezmek olurdu susturamadığımız zamanlar arabaya biner turlar müzik açardık hemen uyurdu sonra eve çıkıp yatırırdım.

X