7 denemeden sonra hamile kalan varmi aranizda?

sevgilerimle

Guru
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008
191
108
arkadaslaaaarr mafoldumben

olmadi gene

6 denem de hüsranla bitti

7 denemden sonra nihayet hamile kalan varmi???

ne olursunuz bana teselli edecek sözler yazin

cok kötüyüm ben--yok olmak istiyorum resmen

olmadi gene

canımmm ne olur umudunu kesme benim 7. degil ama 5. de pozitifi gördüm ilk defa öncekilerde birkez bile tutmadı hiç pozitifi görememiştim doktorlar bile bir anlam veremiyolardı niye hiç tutmaz diye tüm testler temizdi.. bunda tek farklı olan bana hangi dua söylendiyse hangi namaz söylendiyse yaptım geceleri kalkıp dua ettim... umudunu kesme canım benimkiside mucize gibi...

canım kkısmetin önüne hiç bişe gçemez allah istedikten sonraa 20 yılın ardından veriyo.. benim yakın bi tanıdığım 7. mikroda gebe kaldııı

Arkadaşım Nil diye bir arkadaşımız var 7. denemesini yaptırdı ve şimdi maşallah 13-14 haftalık hamile...Darısı başına inşallah...

canım neler hissettiğini anlayabiliyorum, bende 3. denemem hüsranla sonuçlandığında uyusam ve bir daha uyanmasam diye dua etmiştim........ ama yıkılmak yok, çünkü herşeyin sonu değil, buna çok inanıyorum , 3. denememde negatifi görünce hastanede sesli sesli ağladım, o an dünya başıma yıkıldı ama allah bana güç bulmam, toparlanmam için yanıma birini gönderdi, o gün tesadüfen karşılaştığım kişinin sonradan tesadüf olmadığına inandım..... ağlarken yanıma hamile bir kadın geldi, bende her seferinde böyle olmuştum dedi, ümidini kesme dedi, çünkü ben 11. (onbirinci) denememde hamile kaldım, sabret dedi... o sözler üzerine biraz kendime geldim...... sabır ve paniğe kapılmamak şart........ en relaks olduğumuz en beklemediğimiz an mucize gerçekleşecek. Kendini hırpalama..... bunun zararı var faydası yok........ tabi 6 kere hüsrana uğramak çok kötü. allah daha fazla üzmesin, en kısa zamanda bebeğine kavuştursun........
bir örnekte şimdi aklıma geldi, akrabamız 4 kez tüp bebek denedi olmadı, şimdi kendi kendine hamile kaldı...... unutma mucizeler tükenmiyor. umudunu yitirme.

merhaba sevgilerimle;

arkadaşlarında dediği gibi sen sakın umudunu kaybetme... herşey yolunda olsa bile zamanı değilse malesef olmuyor. bende aynı durumdayım...herşeyin bir vakti olduğu gibi bununda vakti var demekki. benimde bir tanıdığım 11. denemede hamile kaldı ve şimdi oğlu yaşına girmek üzere. burada bize düşen sabrımız kaybetmeden bol bol dua etmek ve inanmak...

sakin uzulme
allah ol derse tupbebek yaptirmana falanda gerek yok...bu sadece kismet isi....benimde esimde kromozom bozuklugu var doktorlar asla hamile kalamazsin kalsanda duser yada cocugun sakat olur dediler....biliyomusun o gunden bu yana daha kendimi toplayamadim ...tek caremiz dua etmek
tek yaratan o cunku

Cnm sadece sabretmen gerekıyor kendını cok fazla uzupte karamsarlıga kapılma olurmu çünki emınımkı sende bırgun anne olacaksın bebeğini kucagına alacaksın , Bende 7 yıldır sabredıyorum ve dogru zamanı beklıyorum canım arkadasımm

Ben 4 denemedede hıc hamıle bıle kalamadım 5. de kımyasal 6. da dış gebelık yasadım bu ay 7. yi denıcem canım umudumu hıc kaybetmedım canım cunku dr um bı hastası 15. denemesınde hamıle kalabılmıs bunları duyunca yenı denemeye acayp pozıtıf baslıyorum bılıyorsun morelın ıyı olmalıkı ıyı sonuc alasın canım ama bu bı gercek, değil 7 olene kadar da olsa sağlıgım ve param oldugu surece tekra tekrar tekrar denerım

Bırgun sende basaracaksın canımm Allahım ınsallah mucınemızı koklamayı bılere nasıp eder canımm

Bu arada bısıı sorucam canım hep aynı dr damıdenedınhangı merkeze gıdıyorsunn ??????

Rabbim sabrını artırsın canım. arkadaşlarında dediği gibi vakti zamanı var demekki. bende 2 kez negatif micro denemem oldu. nasıl bi üzüntü anlayabiliyorum. tedavi olduğum hastane de 9 aylık hamile bi bayanla tanışmıştım. inanamadım ama tam 10 kez denemiş. ve sonunda mutluluğuna kavuşmuş. ınşallah bizlerde yaşayacağız bu mutluluğu. güçlü olmaya çalış canım. bol bol dua edelim.

Cnm sadece sabretmen gerekıyor kendını cok fazla uzupte karamsarlıga kapılma olurmu çünki emınımkı sende bırgun anne olacaksın bebeğini kucagına alacaksın , Bende 7 yıldır sabredıyorum ve dogru zamanı beklıyorum canım arkadasımm

Ben 4 denemedede hıc hamıle bıle kalamadım 5. de kımyasal 6. da dış gebelık yasadım bu ay 7. yi denıcem canım umudumu hıc kaybetmedım canım cunku dr um bı hastası 15. denemesınde hamıle kalabılmıs bunları duyunca yenı denemeye acayp pozıtıf baslıyorum bılıyorsun morelın ıyı olmalıkı ıyı sonuc alasın canım ama bu bı gercek, değil 7 olene kadar da olsa sağlıgım ve param oldugu surece tekra tekrar tekrar denerım

Bırgun sende basaracaksın canımm Allahım ınsallah mucınemızı koklamayı bılere nasıp eder canımm

Bu arada bısıı sorucam canım hep aynı dr damıdenedınhangı merkeze gıdıyorsunn ??????

arkadaslar süpersiniz yaaa--insana ümit vermeyi nasil biliyorsunuz
tesekkür ederim

yok ayni yerde degildik--

yani 3 kere ayni merkez--
sonra türkiye de--bi ankara gen art, birkere de izmri smryna
simdi de gene almanyada ama baska bir merkeze gittik
gene olmadi--

bende iki tüp tikanik yapisik--acilmiyor ameliyatla

arkadaslar süpersiniz yaaa--insana ümit vermeyi nasil biliyorsunuz
tesekkür ederim

yok ayni yerde degildik--

yani 3 kere ayni merkez--
sonra türkiye de--bi ankara gen art, birkere de izmri smryna
simdi de gene almanyada ama baska bir merkeze gittik
gene olmadi--

bende iki tüp tikanik yapisik--acilmiyor ameliyatla

cnm tüplerının tıkalı olmasınıtakma kafana benımde 2 tupum dıs gebelıkten sonmra alındı tüp bebekde tüplere ıhtıyacımız yok zatennn

olmadi gene

Selam canim kardesim.
Acini oyle guzel anliyorumki bir yasayan olaraktan.Bende senin gibi mucadele ettim
Pes etmek yok coook agladim yikildim yiprandim ama davamdan vaz gecmedim.
Bilmiyorum ama benim kadar sorunun varmiydi.Benim esim azo spermi ilk evlendigimiz yillarda bebek istiyorduk.
Olmayinca turkiyede ankarada iyi bir hekime gorunduk bende bi sey olmadigini esimin spermlerinin ölu oldugunu asla evlat sahibi olassiniz dedi.Kestirip atti.
iste benim savasim o zaman basladi.
isin pesini birakmadim 4 kez almayada hatta 5 diyelim cunku 5.de dollenme olmamisti iki kezde turkiyede denedik sonuc negatif
Cok yorulmustum resmen tukendigimi hissetmeye baslamistim artik yasim ilerlemis doktorlar resmen menepoz demislerdi.
En son yaptirdigim klinik cocugunuz olursa bizimde haberimiz olsun dedi alayli bir sekilde her negatifin ardindan dahada gucleniyordum rabbime sigindim verici olan oydu yaratacak olan oydu yeterki istesim rabbimol desin aninda olur.
Hic bir zaman isyanim olmadi bu yasadiklarim bir imtehandi biliyordum rabbim verecekti bu inancimi asla kaybetmedim.
7. denemeye baslamaya karar verdim fakat bir turlu adetim gelmiyordu artik vucudum kist makinasina donmustu.
Kurtulamiyordum ailem baski yapip yeter artik yiprandin her sey cocuk demek degil olmassa ugrasma diyorlardi sonucta onlar benim canimdi cektigim aciyi biliyorlardi.
Olacak dedim rabbim verecek mafoldumben geceleri rabbime yalvariyordum ondan istiyordum artik doktorlar hic umutlu degildi cunku yumurtalarim bitti bitecek diyorlardi ANTI-MULLER HORMONUM 0.3 cikmisti buda resmen menepozdu bu arada hic durmadim 1 ay sogan kuru sonra 42 gun incir kuru 3 ayda hayit tohumu ictim spora yazildim gunde iki saat yol yuruyordum 3 sata cikardim.Surekli beynime telkin ediyordum ve bir sene psikolojik tedavi gordum.
7. denememe baslayacaktimki ufak bir ameliyat gecirdim evet sinavdi sabrettim ve o yaramla turkiyeye umuda yolculuguma uctum.
MERKEZDEYDIM YANI KENDI EVIMDE doktorum zaten her seyi bilip once muayane etti cunku adetim gene gelmemisti ve 9 cm kist vardi.
YAAAAAA SABIRRRRRRRRRRRRRR
Guldum doktorum biraz daha bekleyip kist icin ilac vermislerdi nafile daha sonra adet olamam icin hap verildi sukur bosalmistim.
DOKTORUM SOYLE DEDI BANA VELEVKI OLMASSA GENE UZULURMUSUN DEDI BENDE TABIKI UZULURUM DEDIM:gene deneyecem vaz gecmicem deyince doktorum bana sen bu azimle basaracaksin dedi.
Ve 7. denememde tek bir embriyoyla tarasferim oldu doktor rahmime degil beynime tatansfer etmisti.
Ve o kucuk minigim beni birakmadi ilk defa pozitif duymustum 20 sene sonra
Canim kardesim ben inaniyorumki rabbim dilesin olacak inseallah guclu oll hemen yikilmak yok RABBIM BUYUK ALMANYADA DENEME DERIM BENI MAHVETTILER:
istanbulda cok iyi merkezler var YUCE RABBIM BU UGURDA UGRASAN KARDESLERIMIZE HAYIRLI SALIH EVLAT VERSIN INSEALLAHHHH
RABBIM KIMSENIN KUCAGINI BOS BIRAKMASIN BOL BOL DUA ET CANIM BENDE COK EDIYORUM:
RABBIM SABRINI BOL EYLESIN su anda 14 haftalik hamileyim halan daha korkularim var kolay degil yillar sonra bulunca endiseler bitmiyor.
ALLAHA EMANET OL CANIM RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSEALLAHHHH AMINNNNNNNNNturkbayragi:asigim::teselli:

Selam canim kardesim.
Acini oyle guzel anliyorumki bir yasayan olaraktan.Bende senin gibi mucadele ettim
Pes etmek yok coook agladim yikildim yiprandim ama davamdan vaz gecmedim.
Bilmiyorum ama benim kadar sorunun varmiydi.Benim esim azo spermi ilk evlendigimiz yillarda bebek istiyorduk.
Olmayinca turkiyede ankarada iyi bir hekime gorunduk bende bi sey olmadigini esimin spermlerinin ölu oldugunu asla evlat sahibi olassiniz dedi.Kestirip atti.
iste benim savasim o zaman basladi.
isin pesini birakmadim 4 kez almayada hatta 5 diyelim cunku 5.de dollenme olmamisti iki kezde turkiyede denedik sonuc negatif
Cok yorulmustum resmen tukendigimi hissetmeye baslamistim artik yasim ilerlemis doktorlar resmen menepoz demislerdi.
En son yaptirdigim klinik cocugunuz olursa bizimde haberimiz olsun dedi alayli bir sekilde her negatifin ardindan dahada gucleniyordum rabbime sigindim verici olan oydu yaratacak olan oydu yeterki istesim rabbimol desin aninda olur.
Hic bir zaman isyanim olmadi bu yasadiklarim bir imtehandi biliyordum rabbim verecekti bu inancimi asla kaybetmedim.
7. denemeye baslamaya karar verdim fakat bir turlu adetim gelmiyordu artik vucudum kist makinasina donmustu.
Kurtulamiyordum ailem baski yapip yeter artik yiprandin her sey cocuk demek degil olmassa ugrasma diyorlardi sonucta onlar benim canimdi cektigim aciyi biliyorlardi.
Olacak dedim rabbim verecek mafoldumben geceleri rabbime yalvariyordum ondan istiyordum artik doktorlar hic umutlu degildi cunku yumurtalarim bitti bitecek diyorlardi ANTI-MULLER HORMONUM 0.3 cikmisti buda resmen menepozdu bu arada hic durmadim 1 ay sogan kuru sonra 42 gun incir kuru 3 ayda hayit tohumu ictim spora yazildim gunde iki saat yol yuruyordum 3 sata cikardim.Surekli beynime telkin ediyordum ve bir sene psikolojik tedavi gordum.
7. denememe baslayacaktimki ufak bir ameliyat gecirdim evet sinavdi sabrettim ve o yaramla turkiyeye umuda yolculuguma uctum.
MERKEZDEYDIM YANI KENDI EVIMDE doktorum zaten her seyi bilip once muayane etti cunku adetim gene gelmemisti ve 9 cm kist vardi.
YAAAAAA SABIRRRRRRRRRRRRRR
Guldum doktorum biraz daha bekleyip kist icin ilac vermislerdi nafile daha sonra adet olamam icin hap verildi sukur bosalmistim.
DOKTORUM SOYLE DEDI BANA VELEVKI OLMASSA GENE UZULURMUSUN DEDI BENDE TABIKI UZULURUM DEDIM:gene deneyecem vaz gecmicem deyince doktorum bana sen bu azimle basaracaksin dedi.
Ve 7. denememde tek bir embriyoyla tarasferim oldu doktor rahmime degil beynime tatansfer etmisti.
Ve o kucuk minigim beni birakmadi ilk defa pozitif duymustum 20 sene sonra
Canim kardesim ben inaniyorumki rabbim dilesin olacak inseallah guclu oll hemen yikilmak yok RABBIM BUYUK ALMANYADA DENEME DERIM BENI MAHVETTILER:
istanbulda cok iyi merkezler var YUCE RABBIM BU UGURDA UGRASAN KARDESLERIMIZE HAYIRLI SALIH EVLAT VERSIN INSEALLAHHHH
RABBIM KIMSENIN KUCAGINI BOS BIRAKMASIN BOL BOL DUA ET CANIM BENDE COK EDIYORUM:
RABBIM SABRINI BOL EYLESIN su anda 14 haftalik hamileyim halan daha korkularim var kolay degil yillar sonra bulunca endiseler bitmiyor.
ALLAHA EMANET OL CANIM RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSEALLAHHHH AMINNNNNNNNNturkbayragi:asigim::teselli:

gözlerim doldu gülüm--
nasil güzel bi hikaye--
sana özel yazacaktim olmadi--
almanyada nerde tedavi oldun?
bu son denemende baska biseycik daha yaptinmi?
allah tamamina erdirsin--senin adina cokkk sevindim
sen de hak etmissin ama arkadasim--bak , olmaz demisler--
ama allah verdikten sonra--hersey olur--cok haklisin

öptüm sevgi

tup bebek basari hikayeleri bolumune zorlu uzun ve aci veren fakat sonu mutlu biten hikayemi yazdim sanada umut olsun insallah benim 8. denememdi....

bende 6. cıya gidecegim inş.güzel allahıma sıgınarak.ama sanki biri arkamdan yitecekte bende öyle gidecekmişim gibi.mart gibi memoriale gidecegim.şehir dışı olup kalacak yerde bulamayınca iyice stresleniyorum.ha bide artı 4 ameliyatım var elinizden öper sevgilerimle

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliy

gözlerim doldu gülüm--
nasil güzel bi hikaye--
sana özel yazacaktim olmadi--
almanyada nerde tedavi oldun?
bu son denemende baska biseycik daha yaptinmi?
allah tamamina erdirsin--senin adina cokkk sevindim
sen de hak etmissin ama arkadasim--bak , olmaz demisler--
ama allah verdikten sonra--hersey olur--cok haklisin

öptüm sevgi

Selam canim
Ben kölnde oturuyorum.Bonn üniversite hastanesinde denedim. 3 kez maalesef olmadi.
Köln de özel tup bebek merkezi var palmklinicte denedim orasi zaten beni mahvetti sonuc husran istanbulda 3. denememde toplamda 7. denememde oldu.
MEMORIAL HASTANESINDE DENEDIM Rabbim binlerce kez razi olsun butun ekipten ALLAHIN YARDIMIYLA bir zoru basardik zaten memoriale zor hastalar gidiyor.
Kendin bilirsin ama kesinlikle tavsiye ediyorum.Eger turkiyede tekrar denemek istersen bence o merkezle bir gorus RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN INSEALLAHHHH olmaz diye bir sey yok her sey ALLAHIN TAKTIRI YETERKI DILESIN YETERKI OL DESIN Yuce mevlam evlat hasretiyle yanan herkese hayirli salih saglikli yavrular versin inseallah aminnnnnnna.s.

nilcim bende inş.hayallerimin merkezine memoriale gidecegim.bende köln deydim 16 yıl önce evlendim kayserideyim ama kardeşlerim orda.annem babamda bu yıl kesin dönüş yaptı.köln çok güzel sen nerelisin.bende çok mücadele ettim 19 yaşımdan beri.son kez gidecegim inş.ya olur ya olmaz

X