Örgü basıt bolero cok şık

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

CennetKokulum

kuzusu'nun kuması
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
2.451
36
kızlar bu bolero nasıl yapılmıs bılen varmı modelı bılıyorum ama kolları nereden sokmus asımetrısını cozemedım

http://URL=http://img692.imageshack.us/i/il430xn74839755.jpg/][/URL]

URL=http://img32.imageshack.us/i/il430xn74840669.jpg/]
il430xn74840669.jpg
[/URL]

çok hoş ve çok güzel kolaymışda diğerlerini bitirirsem bunada geçerim inşallah
bana da yardım edrsenız sevinirim kızlar tığ işinden anlayan var mı ? bana tığdan çiçek yapımı lazım anlatımlı ama bulamadım yardım edın şalımı bıtırdıkten sonra üzerine çiçek motifleri yapıcam
DUYUN SESİMİİİİİİİİİ

kızlar bu şiş ama çok kalın iple ve daha da kalın bi şişle örülmüş..
biraz inceliyim bakim şekli nasıl diye..

Ben bılıyorum modelı ama tam kavrayamadım lastıkle baslanmıs tek parca da orulmus bu model soyle oluyor bır ıslıyosun bır doluyosun sıra sonuna kadar donustede o doladıkların bosa alıyosun bordahakı sırayı harose yapıyosun sonra yıne bır sıra or dola or dola bırdahakı sırada bosa al doladıklarını ama modelı anlamadım

yok yaa, bu sadece düz örgü değil mi??
ön sıra da arkası da hep düz..
ama ipe göre çok kalın şişle örülünce delikli gibi duruyor..
ben yanlış mı görüyorum?
örgüyü çok iyi bilen birine sormak lazım..
aloooo? orda kimse yok mu????

ben bu boleroya bayıldım tam istediğim gibi, annem gelsinn modelini çözdürcem. tek parça diyorsunuz? şimdiden şeklini şemalini çözen varsa bekliyoruzz hanımlarrr :eek:

çözdum sanıyorum gogus kafesı enınnıze gore lastık baslıyoruz 2 dus 2 ters 4 parmak oruyoruz sonra modele gecıyoruz arkası donuk resme bakın tam boynun bıttıgı yer orda kesıyoruz yaka boyu gorundugu kadar sonra on tarafları sırayla oruyoruz sonra yıne ılk basladıgımız gıbı lastıkle bıtırıyoruz

örg pek bilmem örmem ama
sanırım ilk önce en alt kızım dügmeli yer örülmül
4 düz 4 ters başlanmış ve 15 sıraya yakın örülmüşş
daha sonra bol gelen ilmekle davam edilmiş

13 sıra örmüş ( o nasıl öürlmüş bilmiyorumama çok basit duruyor)

sonra da iki yandan örülmeye davam edilmiş ön kısımlar olmuşşş

--------------- boşlıkkkkkkkkkk --------------------
---------------boşlıkkkkkkkkkk --------------------
---------------- boşlıkkkkkkkkkk --------------------
-------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------

bu şekil düşün

çok basıt ve şık ornekler var elımde bır ara onlarıda koyarım bu cok basıt arkadaslar 1 gunde bıter modelı bılıyorum ama ıste kollar nasıl olusturulmus alltakı lastık ayrı ondekı ayrı degıl hepsı bır cıkılmıs

çok basıt ve şık ornekler var elımde bır ara onlarıda koyarım bu cok basıt arkadaslar 1 gunde bıter modelı bılıyorum ama ıste kollar nasıl olusturulmus alltakı lastık ayrı ondekı ayrı degıl hepsı bır cıkılmıs

kollar flan ayrı örülmüş deyil burda
dümdüz örülüyor lastigin üstüne
sonra iki baştan omuz kısımları örülüyor
orta boş
sonrada katlanıp en son örülen yer ilk ördügümz yere ekleniryor

kızlar anladığım kadarıyla anlatayım sizlere... örgüye arkadan başlamış 2 düz 2 ters lastik örmüş 4 parmak boyunda..şiş numarası mesela blastik örerken 6 numaraysa lastikten sonra dahada kalın bir şiş takmış 10 numara gibi mesela sonra 2 sıra düz 1 sıra haraşo örmüş omuza gelince ense kesmiş sonra iki ye ayırdığı ön kısmı örmüş çok basit çok kolay püf noktası kalın şiş sadece .. ön tarafta ilik açmayı unutmayın.. sonra koltuk altlarını ördüğünüz ön ve arkadaki lastikten dikin yarasa kol gibi olacak yanii.. anladınız mı kızlar

Son düzenleme:

bekliyorum eklersen eger bakarız resimleere
bende bolera hastasıyım
giyemiyorumya ondan heralde

kızlar anladığım kadarıyla anlatayım sizlere... örgüye arkadan başlamış 2 düz 2 ters lastik örmüş 4 parmak boyunda..şiş numarası mesela blastik örerken 6 numaraysa lastikten sonra dahada kalın bir şiş takmış 10 numara gibi mesela sonra 2 sıra düz 1 sıra haraşo örmüş omuza gelince ense kesmiş sonra iki ye ayırdığı ön kısmı örmüş çok basit çok kolay püf noktası kalın şiş sadece .. ön tarafta ilik açmayı unutmayın.. sonra koltuk altlarını ördüğünüz ön ve arkadaki lastikten dikin yarasa kol gibi olacak yanii.. anladınız mı kızlar

cok guzel anlatmissin ben anladim sagolun

X