Bu kadar kötü mü herşey ?

SalvaMea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
760
4
Bir derdim var bölümünü okudukça evlenmekten,hamile kalmaktan,çocuk doğurmaktan

inanın korkar oldum. Öyle vahim şeyler okuyorumki evlenmeyi sürekli erteliyorum.

Bu konuda evlilik,hamilelik,çocuk sahibi olmak kısaca hayatın güzel taraflarını paylaşalım.

Güzel hikayeler okuyup güzel düşünmek istiyorum,eminim benim gibi düşünenler çoktur.

Mutlu Kalın :kahve:

a.s.

bende aynı senin gibi düşünüyorum canım ailemde,çevremde;çoçuklarından,eşlerinden,eşinin ailesinden o kadar şikayetçi ve bir o kadar dert çeken varken gözüm o kadar korkuyor ki evlenip yuva kurmaktan geçim derdi çoçuk yetiştirme ne biliyim daha bir çok şey daha kendime yetememişken eşime çoçuğuma nasıl yetecem diye çok ama çok düşünmüşümdür yaşım henüz çok genç olmasına rağmen hayat beni öyle bi yoğurdiki inanlızmaz derece de olgunlukla servis ediyo şimdi ömür denen misafire.

bendede aynı korku wa canımm.burda okuduklarımm çewremde şahit olduklarımmm.
ewlilik,aileler,çocuklarr,geçim sıkıntısı . . .

allahh hayırlı insanlarla karşılaştırıp hayırlı sağlıklı mutluu ömürler nasip etsinn:Saruboceq:

hiç korkmayın kızlar eşinizin sizi sevdiğinden size saygı duyduğundan artık bir ailesi olduğun haberdar olduğundan emin olduğunuz müddetçe hiç korkmayın

ben de eşimin ailesi ile sorunlar yaşıyorum buradaki pek çok kişiye göre daha hafif gerçi ama gene de sorun işte ama eşime sarılıp da onun canım deyişini duyunca amaaan herşeye değer be boşver diyebiliyorum önemli olan da bu :)

evet zaman zaman korkutuyor gerçekten..vazgeçiyor insan hayalini kurduğu şeylerden hata..ama hayatın gerçekleri,kaçamayız olacaklardan..herşeyin hayılısı ve olumlu düşünmek sanırım en güzeli..

hiç korkmayın kızlar eşinizin sizi sevdiğinden size saygı duyduğundan artık bir ailesi olduğun haberdar olduğundan emin olduğunuz müddetçe hiç korkmayın

ben de eşimin ailesi ile sorunlar yaşıyorum buradaki pek çok kişiye göre daha hafif gerçi ama gene de sorun işte ama eşime sarılıp da onun canım deyişini duyunca amaaan herşeye değer be boşver diyebiliyorum önemli olan da bu :)

ne güsell canım yaa.hep mutluu olunn böle:Saruboceq:

Ya dünya değişiyor yada biz insanlar...
zaman cok kötü... cıkan olaylar vakalardan kendimize pay cıkarmamak içten değil
rabbim hayırlısını bana ve tüm herkese nasip etsin
allah sonumuzu hayır etsin:Saruboceq:

en çetin kıştan sonra bile yaz geliyor..umarım kışları yaşayan tüm arkadaşlarımızın bir an önce sımsıcak güneşleri doğar...umudu elden bırakmamak gerekiyor...

adı üstünde derdim var bölümü işte.
derdi olan yazıyor, o nedenle de hep olumsuzluklar yansıyor elbette
hayat hiçbir zaman pespembe ya da simsiyah değil.
farklı renkler de var içinde.
olumsuz düşünce olumsuzu getirir diye düşünüyorum
umutsuzluğa kapılmadan gerçekleri de görerek yaşamak önemli olam.

bu kadar karamsar olmayınn ne olursa olsunn sevdiğiniz insanla evlenmek,çocuğunuzun olmasııı.. size anne demesi......bunlar herşeye değer benceeee....inş düşünceniz değişirrr...........
hayat bence bunlarla güzelleşiyorrrrrr.....evinizde huzur,neşe olduktan sonra evin dışında kalan şeyler için hayat ertelenmicek kadar kısa benceeee...

herşeyden korkarak el etek çekerek yaşanmazki be gülüm biryerde haklsısın belki ama hayatta devam etmeli

perşincim madem bir derdim var bölümünü okumak seni bu kadar karamsarlaştırdı bi de kocalarına çookk aşık olanlar topiğini oku moralin düzelsin..
lütfen karamsar düşünme, hayatta herşey insanlar için, çok kötü şeyler yaşayanlar olduğu gibi çookk mutlu olanlar da var (ama keşke herkes mutlu olsa tabi)..
şu televizyondaki kadın programları varya, onlar yeni başladığı zaman, ben de okuldan tatile gelmiştim, biraz takılmıştım, izledikçe aynı senin gibi korkar olmuştum, ne bu ya hiç mutlu evlilik yok mu diye..sonra onları izlemeyi bıraktım..her ne kadar hepsi gerçek de olsa, hayatın bi yüzünü yansıtıyolar sadece..ama madalyonun diğer yüzü de var onu unutmamalı..ve ümitsiz olmamalı..
ve ben asla ümitsiz olmadım..hep inandımki benim gerçekten mutlu bi evliliğim olcak..çünkü o insanı ben seçicem ve ben akıllı bi insanım..karşıma aradığım kişi çıkmazsa sırf evlenmiş olmak için evlenmem, evlenmek zorunda değilim, nasibimde varsa da karşıma çıkar diye düşündüm..
şuan yaklaşık 2 yıllık evliyim, 5 aylık da hamileyim..
eşimi çok seviyorum, evliliğimde çok mutluyum (Allahım hep korusun mutluluğumuzu) ve inşallah bebeğimizi böyle bi ortamda büyütecek olmanın huzurunu yaşıyoruz ikimiz de :nazar:
birbirimize sevgimiz saygımız desteğimiz olmadan evliliğin ikimizi de mutsuz edeceğinin bilincindeyiz..asla da bencil değilim, onu mutsuz ettiğimi gördüğüm an hayatından çıkmayı göze alırım, dediğim gibi hayatta herşey insanlar için, herşeye hazırlıklı olmak lazım..
ama karamsar olma, sadece karamsar şeyler okuma, iyileri de oku, aralarındaki farkı gör, iyi evlilikler neden iyi, kötüler neden kötü, kimin nasıl hatası var bunları değerlendir..ne istediğini bil ve akıllı seçimler yapacağına güven, sen buna inanırsan Allah da bu inancını boşa çıkarmayacaktır..

Aynen burası kadınlar klübü değil aslında.Aile,sülale klübükaydirigubbakcemile3
DERT KLUBÜ Ben de korkar oldum iyice.Manyahh oldum.Gaydırıguppak oldum.kaydirigubbakcemile3

bekar arkadaşlar bende evlenmeden önce sizin gibi korkar ve evlenmeyi istemezdim
evlenince gördümki çevremdeki evli insanlar beni boşu boşuna üzmüş malesef evli insanlar sadece olumsuzlukları anlatmış ama eşlerin çokk güzel barışmaları varmış vs... emin olun evlilik güzel bir şey ben aşkı ve evliliği yaratığı için allaha şükrediyorum
size eşleri hakında olumsuz şeyler anlatan arkadaşlarınıza bi bakın inanın çoğunun ilk tercihi eşi sizi bırakıp ona koşarlar
bu topikte evlilikten korkanlar inşallah evlenir çooook mutlu olursunuz

hayal ettiğimden daha güzel bi başlangıç yaşamama rağmen :nazar:, evlilikten çok korkuyorum. evlilik hakkında olumlu düşünebildiğim tek şey, evlenmiş olmak. :gitme:

bu korku beni mutsuz ediyor.

bekar arkadaşlar bende evlenmeden önce sizin gibi korkar ve evlenmeyi istemezdim
evlenince gördümki çevremdeki evli insanlar beni boşu boşuna üzmüş malesef evli insanlar sadece olumsuzlukları anlatmış ama eşlerin çokk güzel barışmaları varmış vs... emin olun evlilik güzel bir şey ben aşkı ve evliliği yaratığı için allaha şükrediyorum
size eşleri hakında olumsuz şeyler anlatan arkadaşlarınıza bi bakın inanın çoğunun ilk tercihi eşi sizi bırakıp ona koşarlar
bu topikte evlilikten korkanlar inşallah evlenir çooook mutlu olursunuz

sen böyle söyleyince ; korkmak değil insan bir an önce karşısına çıksın istiyor,ben de mutlu olayım diyor,ben mi çok kötüyüm de bu mutluluğu Allah bana yaşatmıyor diyor....

birde olumsuz pek çok şey okuduktan sonra ki düşüncemiz; neyse daha bişiy kaybetmedim,hayırlısı çıksın karşımıza,böyle olucaksa hiç olmasın...

bu arada derede kalmak iğrennnç bişiyy...bu belirsizlik,hergün "acaba ben ne yaşayacağım " düşüncesi..bilmiyorumkismile

X