Hamileliğinizin kacıncı haftasındasınız? siz ve bebekleriniz kaç kilo aldı

36. hafta bitmek üzere. 12 kilo aldım. Kızım da geçen hafta 2900gr dı. Şimdi rahat 3 kiloyu geçmiştir.

32 haftalik olacaaz yarin ben 2 kilo aldim
ama hamileligin basinda verdigim 9 kilo var
ayrica en son gittigimde 26 haftaliktik ve 900 gr dik
bakalim haftaya pazartesi lkontrolumuz var kac kilo olduk ögrenince yazarim

doktorun bu duruma ne diyor ,32 haftalık hamilesin hiç mi kilo almadın
"Kilo Dağılımı

• Hamileliğin sonunda alınan kiloların yaklaşık 3.5 kilosunu bebek oluşturacaktır.

• Plasentanın ağırlığı yaklaşık 700 gramdır.

• Yaklaşık 2 kg. sıvı artışına bağlanmaktadır.

• Yaklaşık 1 kg. rahmin ağırlığıdır.

• Yaklaşık 1 kg. göğüs dokusunun ağırlığıdır.

• Yaklaşık 2 kg. kan hacmindeki artıştan kaynaklanır.

• 3-3.5 kilo annenin besin depoları ve kas gelişimi ile ilişkilidir.

• Amniyon sıvısı yaklaşık 1 kg.dir.

Hangi trimesterde kaç kilo?

• Birinci trimester: Ayda yarım kilo.

• İkinci trimester: Haftada 250 gr.

• Üçüncü trimester: Haftada yarım kilo."
hayırlı doğumlar
bu durumda senin rahim ağırlığınla bebeğinin ağırlığı 2 kilo yapıyor zaten .:)
yazdıklarımı yanlış anlama bu nasıl mümkün oluyor anlamaya çalışıyorum sadece....

ben sadece 3 kg almışım.tabi kıyafetlerinde kilosunu sayıp cıkarırsak ne kalır bilmem.bebeğim 17 haftalıkken 200 gr dı.

berhabalar bende 37 artı 4 günlük hamileyim bebesim 3 kilo 100 gr 56 kiloda basladım 70 kiloyum butun kilomu 6 aydan sonra aldım bu arada ayak bileklerim dunden beri davul oldu bi bilginiz varmı olurmu acaba

kızlar ilk 3 ayı nasıl atlattınız?ben zaten çok kiloluyum.6 haftalık hamileyim ve şimdiden göğüsler doldu göbek biraz fırladı.çok korkuyorum.sizleri okudum hepinize maşallah.ama benim hiç kilo alabilecek lüksüm olamaz.bir diyetisyene gidip ona mı danışsam acaba?

bır dıyetısyenle görüş istersen ama her halukarda kılo alacaksın tatlım hem bu hamılelık kılosu herkese yakısır:)) saka bıyana dıyetisyene git istersen en azından sırf bbebege yarayan gıdalardan almanı ve senın daha az kılo almanı saglarlar. bebegının herseye ıhtıyacı var bu donemde onlar bakarlar ona göre sana degıl bebişe kılo aldırmaya calısırlar. hepimize simdiden hayırlı dogumlar..

slm canlarbilmiyorumkismile ben 23+0 haftalık hamileyim ama korkuyorum bebişim için.çünkü toplam 1 kg almışım normal mi bilmiyorum doktorum pek bilgilendirmiyor.hadi 2 kilo diyelim en kötü ihtimal.bebişim yani kızım 375 kg bu normal mi lütfen bilgilendirirsenizz çok rahat edicem.
hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin rabbim.amin.........

e-gebelık.net internet sıtesınde bebişlerimizin anne karnında alması gereken kılo ve boy tablosu var fetal kilo booy tahmnı dıye.ordan bakabılrsın orjınal kız. bebişimiz kac haftada kac kılo boyda olmalı yazıyor. ancak tek kötu tarafı en üst degerler yazıyor orda. yanı örnegın 23 haftada 501 gram en fazla olmalı dıyor. şu gram ile şu gram arası dıye yazmıyor. net rakamlar var. dıger sıtelere de bak alt rakamlar ıcın.
buarada senın ıcın baktım bıraz en az 455 gram dıyor 23 hafta ıcın. bılgın olsun. yınede uzulme bebişlerin kılo durumu bellı olmuyor. bıanda cok fazla kılo alabılıyorlar...endıselenme bol bol süt iç cevız ye,her hafta kesın balık ye 1kaşık pekmez ye. bırde bak benım actıgım bı konu var gebelıkte beslenme doktordan onaylı dıye oraya bı bak ıstersen. bebeğim büyüyor bölümmünde.canını sıkma sen rahat ol kı bebegın saglıklı olsun canım...

http://www.kadinlarkulubu.com/bebeg...rami-doktor-onayliilgilenenlere-duyrulur.html

Son düzenleme:
30 haftalık maileyim 8 kilo aldım...oğlumda 28 haftalıkken 1163 gr.dı...kilo alamayanlar korkmayın kilo almıyorum die ama benim gibi abartmayın..ben ilk 22 haftada sadece 2 kilo almıştım..sonra abur cubura dalınca 1 ayda 4 kilo aldım...e zaten artık enaz 1 kilo alıyorum enbaşında temkinli gitmekte fayda var...

burcusb canım sağol ..bebişim biraz minik ama inan elimden geldiği kadar yemeye çalışıyorum yaralı şeyleri tabiki.ama olmuo heralde bundan sonra kilo alır :KK43:

off offf 21 haftalık hamileyim 70 kiloydum 82 oldum
tam tamına 12 kilooo :KK43:

off offf 21 haftalık hamileyim 70 kiloydum 82 oldum
tam tamına 12 kilooo :KK43:

hamılelıkte 12 kılo normal dıyorlar ama senın bıraz hızlı olmus sanırım :) olsun hıc uzulme sonucta verırsın bı sekılde bebişlerimiz saglıklı olsun da kılolar önemlı degıl. hıcbırınız canınızı sıkmayın bu alınan kılolar hayatımızda aldıgımız en guzel en mutlu edıcı kılolar :)))) hele bıde daha da buyudukce bebişlerimiz onun buyudugunu gördukce n kılo kalıo n vs:)))

kızlar cuma konrtolumuz vardı bebıs 34 haftalık ve 2500gr bende 69 kılo olmusum. 61 ıle hamıle kalmıstım, doktor cok alıyorsun dıkkat et dedı.. ama allahtan boyum uzun 1.75

ben de henuz aldim denemez..

67 kilo ile hamile kaldim, suan 68 kiloyum ve bugun 18+0 olduk bebegim de 1 hafta once 191 gr di..

Umarim cok kilo almam... Aldigimin hepsi oglusuma gider insallah

kızlar cuma konrtolumuz vardı bebıs 34 haftalık ve 2500gr bende 69 kılo olmusum. 61 ıle hamıle kalmıstım, doktor cok alıyorsun dıkkat et dedı.. ama allahtan boyum uzun 1.75

bence cok kılo almamıssın dıkkat edılecek bısey oldugunu sanmıyorumama doktorlar daha ıyı bılır tabı:) saglıklı hayırlı dogumlar hepimize..

şafak 19.toplamda 11 kilo aldım.15 gün önce 2.800gr dı bebişim.yarın kontrolüm var bakalım ne kadar oldu.

ınsan her kontrolde heyecanlanıyor son donemde n kadar oldu acaba heyecanı bıle farklı:) benmde cuma gunu kontrolum var bakalım n kadar oldu:))

şafak 19.toplamda 11 kilo aldım.15 gün önce 2.800gr dı bebişim.yarın kontrolüm var bakalım ne kadar oldu.

canım öncelikle hayırlı olsun.evet bende kontrole gideceğim zaman heycandan duramıyorum bebişimi görmek için can atıyorum.11 kilo ile iyi kapatmışsın.bir şey sorucam.kaçıncı ayında kilo almaya başladın.:jeyyar:

butun kıloları 6aydan sonra aldım ben dıger hanımları bılemem ama 6aydan sonra hızlıca alıyorsunuz.

37 haftalik hamileyim 21 kilo aldim :teytey: 52 kiloydum 73 kiloyum :)) tanimayanlar hic kilo almamissin diyorlar cunku benim de allah a sukur boyum uzun ve 73 kilo zayif geliyor insanlara bir de bana sorun duba gibi hissediyorum kendimi :icecream:
kilolar verilir allah in iziniyle yeterki bebegim saglikli olsun

X