Hamileliğinizin kacıncı haftasındasınız? siz ve bebekleriniz kaç kilo aldı

burcusb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2010
266
2
merhaba hanımlar merak ettım benım gibi hamıle bayanlar kacıncı haftadalar kac kılo aldılar?hatta bebişleri kaç kilo?yani yedıklerımız bebege mı gitmiş bize mi:)))
ben 33 hafta 3 günlük hamıleyım dün dr a gittim 70 kılo ıle hamıle kaldım 80 kıloyum suanda. allahtan boy var laf aramızda:))) karnımda cok cıkık deıl iç karnım genısmıs fazla bellı olmuo 10 kılo cok sukur:))
tabi bebiş saglıklı olsunda ben 30 kılo bıle almaya ragzıyım:)
bu ayda da sadece 260 gram almışım ben.
bebişimde 47 cm boyunda 1900 gram normalmıs o da bıraz uzun boylu olacak bızım kız:). yanı yedıklerım bebegıme gıtmıs buay halbukı en cok bu ay yemıstım :)) itiraf ediyorum :))
gecen ay bebegım 1386 gramdı dun ögrendık 1900 olmuş :)
allah tum meleklerımızı kucagımza almayı nasıp etsın....

Son düzenleme:
ya ben şimdiden 2 kilo aldım ve göbişim bile çıktı.acaba tüp bebek tedavisi göbekte şişkinlik yaparmı ve kilo almayı kolaylaştırırmı.gerçi düşüneceğim en son şey kilo ama insan düşünmedende edemiyor.normalde 3 aydan önce kilo alan yok ama ben şimdiden 2 kilo alınca korktum valla.

bende 12 kilo aldım 26 haftalık benimde boyum var allahtan belli olmuyo karnım çok çımadı banada iç karnın geniş dediler bebeğimde iriymiş uzun boylu bir hafta önde gidiyo en son 22 haftalıktı 600 gramdı şimdi kaç oldu bilmiyom haftaya gidecem kontürole ama hareketli oğlum hiç durmuyo karnımda gece bile uyandiriyo karnımı çok açıktırıyo bebeğim sağlıklı olsunda hiç birşey önemli değil kilo almışım hiç takmıyom

:)) kılo aldıkca bebegımız daha bır bellı oluyor ultrasonda ve de ınsan psikolojık olarakta iyi hissedıyor:)
kıloyu önemsemıyorum zaten fazla almadım cok sukur ama tabı bıde bunun sonrası var:))
bebışlerımız saglıklı olsunda varsın şişko olalım :)) nasılsa verırız bı sekılde:))

allah hepimzin yardımcısı olsun saglıkla bebeklerımızı kucagımıza alırız ınsallahh...

30 haftalıkken bebiş 1500gr dı..bende 65kılo olmustum. 61 ıle hamıle kaldım. 4 kılo almıstım..bebek zaten 1500 esı suyu derken 2 kılo kadar o desek kendime sadece 2 kılo almıs oldum.. doktorum ıyı gıdıyorsun bebekte ıyı dedı.. su an 33+1deyız bu cuma kontrolumuz var umarım bebısımız 2 kılonun ustune cıkmıstır.. :)))) bu arada ben ılk 3 ay bulantı ve kusmalardan tam 7kılo verdım, oyuzden fazla almadım..

allaha cok sukur benım hıc bulantım asermem vs seylerım olmadı :) umarım kımse yasamaz bunları...
böylesı cok rahat:))

merhaba arkadaşlar
23 haftalık hamileyim ben 5 kg aldım bebeğim ise şu an 552 gr

38+3 günlük hamileyim..
ınşallah 17 Şubatta kızımı kucağıma alacağım:)
Bugüne dek 13 kilo aldım..
Kiloya dikkat etmek isteyenler bence özellikle 6. aya kadar kontrollü gitsinler..Çünkü 6 dan sonra kilo alımı gerçekten hızlanıyor.
Ben bu 13 ün 8 kilosunu 7-8 ve 9. ayda aldım.

aynen tatlım benımde öyle oldu 6aya kadar ayda 1kılo ıle gıttım normal dedı doktor ama 6aydan sonra hızla arttı:) toplamda 10 kılo aldım martta dogum var gecen ay hıc almamısım umarım buayda öyle olur:) daha vaktımız var malum:))

32 haftalik olacaaz yarin ben 2 kilo aldim
ama hamileligin basinda verdigim 9 kilo var
ayrica en son gittigimde 26 haftaliktik ve 900 gr dik
bakalim haftaya pazartesi lkontrolumuz var kac kilo olduk ögrenince yazarim

19+3 olduk ınşallah ve 7 kilo almışım.52 kiloyla başlamıştım 59 olmuşum.ama benimkiler ikiz,bu da bahanesi olsunkaydirigubbakcemile3

27+5 te 12 kilo almış durumdayım en son geçen 2 hafta önce gittim gittim bebişim 900 gr dı 25,haftada

ay ozaman ben ıyı almısım 10 kılo:))) bbegımde cok saglıklı maasssalllahh bı ınsan daha n ısterkı kilo bahane bebişler şahane:))

ben henüz kilo almadım :KK43: hamile kalmadan 59 kiloydum hamile kalınca 55e düstüm simdi 17+1 ligiz ve yeni 60 kilo olduk bebegimde 150 gr heralde :)

20+0 da bebeğim 15cm, 400gr. Ben 62yle başladım şuan 73kiloya ayak bastım kaydirigubbakcemile3

X