Kan Pıhtılaşması

derya61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2010
3
0
Merhaba arkadaşlar.Ben 26 yaşında bir bayanım,iki düşük yaptım sonra genetik testler yaptırdım sonucunda kan pıhtılaşması görünüyor dedi doktorum.Doktorum bana CORASPIN ve FOLBİOL haplarını verdi 3 ay kullanacaksın dedi sonra eşim ve benden kan tahlili alacak sonra hamile kaldığımda bana iğne vereceğini söyledi.Test sonucuna göre iğneyi 9 ay değilde sadece ilk 3 ay kullanma ihtimalim varmış.Birazda ben panik yapıyorum.Üçüncüdede bir şey olacak korkusu duyuyorum.2 yıllık evliyim ve bir çocuk sahibi olamyı gerçekten çok istiyorum.Kadınlar Klübünede yeni üye oldum çok şey öğrendim gerçekten ve bu konuyu sizle paylaşma ihtiyacı duydum.Varsa bu hastalığı yaşayan veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..:emir_bebek:

yaptırdığın testler de pıhtılaşmaya genetik yatkınlıkmı çıktı canım?bende yeni yaptırdım bu testleri sonucunu bekliyorum bende bacakta damar tıkanıklığı olarak belirti verdi pıhtılaşma eğer bendede genetik yatkınlık çıkarsa gebelikte çok uğraşıcam bende.

Geçmiş olsun canım.Düşüklerden önce yada başka bir şikayetin varmıydı?Yani düşük yapmadan önce adetlerinde falan bir problem varmıydı. adet kanamanın fazla olması,lekelenme tarzı ara kanama veya adetin pıhtılı gelmesi gibi.Yoksa düşük yapınca mı şüphelenildi bu durumdan?Umarım bidahaki sefere bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın...

1.düşükte çok ağrılarım oluyordu ilk aydan itibaren kahverengi ve sarı akıntılar geliyordu 3,5 aylıkken öldü
sonra kürtaj oldum 4 ay sonra 2,hamileliğim oldu ilk ayımdan itibaren düşük tehlikesi olduğunu söyledi doktorum ve ilk aydan itibaren aşırı kanama ve ağrılarım oldu 2,5 aylıkken düştü birincisi öldü ikincisi düştü sonra kocaeli tıp fakültesinde tahlil yaptırdım kan pıhtılaşması var dedi coraspirin ve folbiol kullanıyorum 3 ay boyunca kullanıcam ve bu arada eşimle ben genetik tahlil yaptıracağız ikimizin genetiğini karşılaştıracaklar ve 3 ay ilacımı kullandıktan sonra gebe kalabilirmişim sonra hamilelik zamanında iğne verecekmiş

1.düşükte çok ağrılarım oluyordu ilk aydan itibaren kahverengi ve sarı akıntılar geliyordu 3,5 aylıkken öldü
sonra kürtaj oldum 4 ay sonra 2,hamileliğim oldu ilk ayımdan itibaren düşük tehlikesi olduğunu söyledi doktorum ve ilk aydan itibaren aşırı kanama ve ağrılarım oldu 2,5 aylıkken düştü birincisi öldü ikincisi düştü sonra kocaeli tıp fakültesinde tahlil yaptırdım kan pıhtılaşması var dedi coraspirin ve folbiol kullanıyorum 3 ay boyunca kullanıcam ve bu arada eşimle ben genetik tahlil yaptıracağız ikimizin genetiğini karşılaştıracaklar ve 3 ay ilacımı kullandıktan sonra gebe kalabilirmişim sonra hamilelik zamanında iğne verecekmiş

geçmiş olsun canım aynı sorun bendede var .bende 3 düşük yaptım .bunun sonucunda araştırma yapıldı ve pıhtılaşma çıktı .şuanda hamile kalmayı bekliyorum kalınca bende iğneye başlıycam sormak istediğin sorular olursa burdan arkadaşlara sorabilirsin.inşallah sağlıkla kavuşursun meleğine..http://www.kadinlarkulubu.com/gebel...k-ya351ayanlar305n-payla351305m-alan305.htmle

ebrar_53 şu an kullandığın bi ilaç varmı doktorun sana nasıl bi tedavi önerdi.inşallah sende kavuşursun meleğine

canım şuanda coraspin 100mg ve folbiol kullanıyorum.zaten genelde aynı şeyleri veriyolar .hamile kalıncada duruma göre iğneye başlıyosun...

X