Çocuk Hastalıkları bebeğimin uykuya dalma problemi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Derin

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
5.261
11.209
50
kızlar 7.5 aylık bebeğimi uyutamıyorum. 6 ay boyunca sepetinde uyutuyordum başlarda kızım kolikti çok çektim o yüzden mecburen sepetini sallamak zorunda kalıyordum ayağa alılştırmak istemedim keşke alışsaymış böyle daha çok zorluk çekiyorum .hiçbir yere gidemiyorum anneme bile eve misafir kabul edemiyorum uyumuyor ses olmayacak salıncakta bile olsa . 1.5 ay önce başladı sepetine koyduğum an çocuk kıyametleri kopartıyordu . kayınvalidem ve eşim battaniyede sallamaya başladılar bir hafta öyle sürdü ancak o şekilde uyuyordu ne ayakta ne kucağımda ne sepetinde hiçbir şekilfe uyutamıyorum. bir haftadırda yeni adeti uyumaya çalışırken salıncağında yüzüstü dönüyor tekrar sırtüztü yuvarlanıp duruyor bende artık üzerine eğilerek bacaklrını kollarını tıutarak hızlı hızlı sallıyorum salıncağı 1 saat çığlıklarla ağlayarak uyutuyorum.akşam yine sabaha kadar yatağında döndü durdu ne eşim uyudu ne ben. uyku saati gelecek diye ödüm kopuyor neler çekeceğiz yine diye ikimizde.sizde böyle durumlar yaşadınızmı arkadaşlar çok zor durumdayım belki yardımınız olur :çok üzgünüm::gitme:

kızlar 7.5 aylık bebeğimi uyutamıyorum. 6 ay boyunca sepetinde uyutuyordum başlarda kızım kolikti çok çektim o yüzden mecburen sepetini sallamak zorunda kalıyordum ayağa alılştırmak istemedim keşke alışsaymış böyle daha çok zorluk çekiyorum .hiçbir yere gidemiyorum anneme bile eve misafir kabul edemiyorum uyumuyor ses olmayacak salıncakta bile olsa . 1.5 ay önce başladı sepetine koyduğum an çocuk kıyametleri kopartıyordu . kayınvalidem ve eşim battaniyede sallamaya başladılar bir hafta öyle sürdü ancak o şekilde uyuyordu ne ayakta ne kucağımda ne sepetinde hiçbir şekilfe uyutamıyorum. bir haftadırda yeni adeti uyumaya çalışırken salıncağında yüzüstü dönüyor tekrar sırtüztü yuvarlanıp duruyor bende artık üzerine eğilerek bacaklrını kollarını tıutarak hızlı hızlı sallıyorum salıncağı 1 saat çığlıklarla ağlayarak uyutuyorum.akşam yine sabaha kadar yatağında döndü durdu ne eşim uyudu ne ben. uyku saati gelecek diye ödüm kopuyor neler çekeceğiz yine diye ikimizde.sizde böyle durumlar yaşadınızmı arkadaşlar çok zor durumdayım belki yardımınız olur :çok üzgünüm::gitme:

canım bu sabah eşime bile anlattım sizedeki sorunu,onunda ilk aklına gelen şey bizim yaşadığımız o kabus dolu günler oldu.benimde oğlum 1 aylıkken bir başladı gaz olayı 3.aya kadar neler çektik bilsen.eşimi nöbetinden kaçırttım eve gel çabuk biraz daha gelmessen sabah beni kafamda huni ile bulacaksın diye laelaelaelaelae o dereceydi yani düşün.birde aynı zamanda erkek bebeklerde görülen halk arasında bitik diye tabir edilen pipi ucunda yapışıklık durumu olmuş.canım oğlum neler yaşamış biz fark edene kadar.anneme izne gitmiştik o dönem bundan 4,5 ay önce kadar yani.evde bir kimse uyumadı üzüntüden.oğlum ağlayınca teyzesi,dedesi herkes ağladı onun o durumuna.evde yoktu orda başladı zaten.beni evime yollamak istemediler tek başına başa çıkamassın sorun geçene kadar burda kal diye.gaz olduğundan sanıyorduk sadece ama bitik dedikleri şeyde üstüne eklenince düşün çocuk ateşe düşmüş gibi bağırıyor.gözlerinden yağmur gibi boşalıyor damlalar ve gazdan dolayı sıka sıka ağlıyor kendini.zinko verdik geçmedi,sonra bir dr.a gittik sab diye damla verdi o iyi geldi ama uyku düzeni gene yok.bir gecede4-5 defa kalkıyordu acıkarak.tabi ben ertesi gün saf gibi dolaşıyordum.halbuki uykuyu seven biride değilim ama bünyenin dinlenmeyede ihtiyacı var.ertesi güne tahammül sınırınız azalıyor.agresifleşiyorsunuz.evimize geldikten ve bebeğimizin probleri nispeten azaldıktan sonra bu böyle olmıycak bi düzene sokmam lazım diye.bu arada bizimkilerde ne kadar yapmayın desemde o battaniye içinde sallama olayını yaptı:KK43: ) hani çocukların balkonda yada evde sallandıkları tenteli salıncaklar olurya onlardan gelmişti hediye.onu kurduk yatar konuma aldık çok hafif sallanıyor zaten onlar,uçurmuyor yani.birde en önemli detay sana söyleyeceğim dediğim şey bu işte tatlım.chicconun klasik müzik çalan iki çeşit uyku arkadaşım diye oyuncağı var.onları aldım.biri 33 diğeri 61 lira falandı.küçük olanı o salıncağın üst taraftaki demirine astım.ısığı var ve klasik müzik çalıyor aydede şeklinde.iç kısmına bir peluş oyuncak oturtmuşlar.şekil olarak aklında kalması için bu kadar detaylı yazıyorum canım.diğeride küre biçiminde tavana yıldızlar yansıtıyor ve klasik müzik çalıyor onuda yatak odasındaki büyük beşinin yan kısmına astım(aslında baş ucuna konuyor ama ben öyle yapmadım bebeğim farketsin diye iç yan kısma tutturdum) annanesinde yatağı olmadığından gündüzleri kucakta yada battaniyede alıştırdılar orda.bebeğim gündüz ve gece ayrı yatak uyumasının daha iyi olacağını söylemişti dr.gece gündüzü ayırsın ve gece deliksiz uyunacağını bilsin diye.bende oturma odasına o salıncağı yatak gibi kullanmak üzre onun için kurdum yani.mesela 2 dk.önce onu salıncağına bıraktım ve açtım müziğini yemin ederim canım sana 2 dk. sürmedi dalması.şu an mışıl mışıl uyuyor.gecede kesinlikle ışığı açmıyorum odasına götürürken.önceden gidip gece lambası yakıyorum(çok loş zaten lambamız)ve müzikli projektörünü açıyorum,bırakıyorum yatağına uykusu yoksa en fazla 6-7 dk. uykusu varsa 2-3 dk.sonra küt gidiyor.o uyuyuna kadar tepinmesin dalsın diye battaniyesini örtmüyorum.uyuyunca gidip örtüyorum.ve gece uyuyan bebek kolay kilo alır ve büyür.normalde gün içinde vermiyorum ama gece kendim yatarken yani ondan 1-2 saat sonra bir 90 yada 120 cc biberon mamasınıda veriyorum ağzından emziği çekip yavaşça biberonu sokuyorum ağzına.anlamıyor bile zaten.onunda içiyor.sabaha kadar bir kere bile uyanmadan mışıl mışıl uyuyor walla.ama tabi bende bu düzeni hemen oluşturamadım.15 güne yakın uğraştım.ve sakın sinirlendiğini bebeğine yansıtma o dahada huzursuz oluyor o zaman ve sütün kasılıyor canım.hemen olmayacak tıpkkı kilo verme olayı gibi uzun zamanını alacak ama zafer senin olacak bunu unutma :hooray:.aklına ne gelirse paylaşalım bebekler kolay büyümüyor canım.olumunekankayizsmile

canım sağol ama bizimkinin uyuyacğını tahmin etmiyorum gözleri kapalı çığlıklar atıyor çocuk vwe yatağın içinde fırıldak gibi dönüyor canım yüzüstü sırt üstü ağlayarak çığlıklarla canım ama o oyuncaktan bir alıp deniyeceğim ninniler söylüyorum fayda etmiyor . sizde çok çekmişsiniz canım bende koliği gaz sancısını 4 ay çektim istanbuldan sablex bile getirttim yok yok çıldırıyorduk ağlamaya başladığı zaman o geçti çok şükür bu seferde bu uykuya dalma problemi başladı inşallah buda en yakın zamanda geçer inanki 1aydır o ağlıyor ben ağlıyorum insanın yüreğide dayanmıyor o kadar huzursuzki gerçi bu sıra çok da öksürüyor yarın druna götüreceğiz kontrole belki bir ilaç verir huzursuzlukları için geçen hafta götürdüğümde diş çıkaramadığı içindir dedi ama normalde okadarda huzursuz değil birtek uykuya yapıyor özellikle geceleri 2.5 saat ağlıyor uyuyona kadar eşim ben aşağıdan kayınvalidem çıkıyor çığlıklarına 3 kişi mahvoluyoruz

canım sağol ama bizimkinin uyuyacğını tahmin etmiyorum gözleri kapalı çığlıklar atıyor çocuk vwe yatağın içinde fırıldak gibi dönüyor canım yüzüstü sırt üstü ağlayarak çığlıklarla canım ama o oyuncaktan bir alıp deniyeceğim ninniler söylüyorum fayda etmiyor . sizde çok çekmişsiniz canım bende koliği gaz sancısını 4 ay çektim istanbuldan sablex bile getirttim yok yok çıldırıyorduk ağlamaya başladığı zaman o geçti çok şükür bu seferde bu uykuya dalma problemi başladı inşallah buda en yakın zamanda geçer inanki 1aydır o ağlıyor ben ağlıyorum insanın yüreğide dayanmıyor o kadar huzursuzki gerçi bu sıra çok da öksürüyor yarın druna götüreceğiz kontrole belki bir ilaç verir huzursuzlukları için geçen hafta götürdüğümde diş çıkaramadığı içindir dedi ama normalde okadarda huzursuz değil birtek uykuya yapıyor özellikle geceleri 2.5 saat ağlıyor uyuyona kadar eşim ben aşağıdan kayınvalidem çıkıyor çığlıklarına 3 kişi mahvoluyoruz

şaşırıp kaldım canım,eyvahedigeldismilekonuşamadıkları için insan neden yaptıklarınıda bilemiyorki.dr.bu konuda bişey demiyormu.bi problem olmasa neden dönüp dursunki?bizde sadece gazdan sanıyorduk bitik varmış çocukta.başka bir şey olabileceği geldi aklıma.benimde oğlumun dişleri acaip kaşınıyor 15 güne kalmaz çıkar gibi duruyor.bizim bir tandığın kısıda bağıra bağıra uyumuyormuş küçükken drçları çok zorda kalırsanız atarax verin demiş.banada o dönem söylemişlerdi o tanığıklarımız ama büyüklerin ataraxı depresyon için içtiğini duymuş ve vermemiştim.sen bilirsin tabii sor bir kez dr.istersen.inşallah en kısa zamanda çözüm bulursunuz canım benim.çok geçmiş olsun.bu arada bebeğinin boyu kilosu nasıl?:emir_bebek:

aynen canm.benim oğlum da 7,5 aylık.4,5 ay süren yoğun bi kolik dönemi biz de atlattık.çoooooooook feciydi.ben ip gibi oldum stressten.48 kiloyum şu an.antidepresanlara başladım çünkü stressten yemek yiyemiyorum.her neyse...
benim oğlum da aynen seninki gibi.1 aydır deli gibi dönüyor.bazen yüzüstü de dönemiyor geri.zır zır zır.ama bizim uyuma problemimiz yok.kolik döneminde ayağa alıştı.hala ayakta sallıyoruz.uyuması zor olmuyor.bizim sorunumuz bundan sonra başlıyor.uyuduktan 1-2 saat sonra gözleri kapalı ağlamaya başlıyor.dönüyor,yan yatıyor.beşiğe enlemesine yatıyor,ayakucuna başını döndürüyor falan filan işte....
bizim de eşimle gece uykularımız yok.ikimizde öğretmeniz derslerde uyukluyoruz inanki...
bu günlerde geçecek inşallah diyorum.kolik nasıl bitti bu da geçecek diyorum...yoksa günler geçmiyor inan cnm....

canım yarın druna soracağım canım çok zor durumdayım çünkibende atarax ı depresyon için biliyordum . benimkide öyle hemen hemen 3 aydır sürekli ağzında elleri ne bulsa ağzına sokuyor canım. senin bebeğinde temmuz duğumlu heralde ben temmuz annelerindeyim istersen orayada gel oradada çok şeyi paylaşıyoruz çok şey öğreniyoruz.bebeğim küçük doğdu canım 2 300 doğdu hastane çıkışında 2 kiloya düştü. boyu çok uzun şu anda 68 70 civarı boylu olacak ama minyon tipli anne karnında iken drumuz söylemişti minyon tipli bir kızınız olacak diye.çünki şu anda 7 250 kilosu senin oğlunun kilosu boyu kaç canım

çiçek canım seni çok iyi tanıyorum aynı dönemde kolik ataklarımız vardı seni burada takip ediyordum sürekli topik açıyordun aynı şeyleri yaşadık hergün girip okuyordum bikaç sefer yazmıştım hatta. şimdide aynı anlattığın gibi yatakta dnmeleri hiç bir farkı yok tıpatıp aynısı benim kızım 12 senede dünyaya geldi binlerce tedavi 2 kez tüp bebek 2 aşılamalardan sonra kendiliğinden dünyaya geldi okadar mutluyuzki yoksa çok tan depresyona girerdimki yinede öyle olmasına karşılık çok moralim bozuluyor bende aksine yiyiyorum stresten canım bir türlü kilo veremiyorum saatler süren uyutma işleminden sonra mutfağa atıyordum kendimi 1 hafta öncesine kadar inşallah geçecek bu günler canım

canim eger bukadar uykuya direniyorsa sebebi senin onu ısrarla uyutak istemen olabilirmi?bence bundan dolayı..inan uykuya hiç bir kul dayanamaz..bence onun uykusu gelene kadar bekle elbet gelecek uykusu..işte ozaman uyut..eger böyle sende bebeişinle inatlaşırsan oda uyutacagini bilir ve bağıra bağıra aglar hayatım..çünkü kendimden biliyorum..benim kızım uyumadıgında onu uytmak istedigimde inan kesinlikle uyumuyor ve çığlık çığlıga aglıyordu..bende bu yöntemi keşfettim.şimdi onun iyice uykusunun gelmesini bekliyorum ve mememe alır almaz hemen uyuyor ve hırçın bir bebek olmuyor..eger sen biraz daha ısrarla uyutmaya çalışırsan inan canim ilerde asabi ve sinirli bir çocugun olur..seni çok iyi anlıyorum bu sorun hemen hemen bütütn annelerde var ama bir çocuk büyütmek hiç kolay degil..biraz fazlasıyla sabır gerektiriyor..istersen birde böyle dene canim..

ha bu arada birde bebegine idrar testi yaptır canim..bukadar yataginda çok dönüpduruyorsa demekki bir rahatsızlıgı var yada dişdöenemindeyse diş çıkarıyordur..

canim eger bukadar uykuya direniyorsa sebebi senin onu ısrarla uyutak istemen olabilirmi?bence bundan dolayı..inan uykuya hiç bir kul dayanamaz..bence onun uykusu gelene kadar bekle elbet gelecek uykusu..işte ozaman uyut..eger böyle sende bebeişinle inatlaşırsan oda uyutacagini bilir ve bağıra bağıra aglar hayatım..çünkü kendimden biliyorum..benim kızım uyumadıgında onu uytmak istedigimde inan kesinlikle uyumuyor ve çığlık çığlıga aglıyordu..bende bu yöntemi keşfettim.şimdi onun iyice uykusunun gelmesini bekliyorum ve mememe alır almaz hemen uyuyor ve hırçın bir bebek olmuyor..eger sen biraz daha ısrarla uyutmaya çalışırsan inan canim ilerde asabi ve sinirli bir çocugun olur..seni çok iyi anlıyorum bu sorun hemen hemen bütütn annelerde var ama bir çocuk büyütmek hiç kolay degil..biraz fazlasıyla sabır gerektiriyor..istersen birde böyle dene canim..

ha bu arada birde bebegine idrar testi yaptır canim..bukadar yataginda çok dönüpduruyorsa demekki bir rahatsızlıgı var yada dişdöenemindeyse diş çıkarıyordur..

canım sağol yorumun için ama bebeğim uykuya çok düşkün doğduğundan beri uyandıktan 2 saat sonra uyumak istiyor ağlamaya başlıyor yoksa uyanınca kendi kendine oynar oyalanır sadece uykuya böyle davranıyor birde 2 gündür beni odadan çıkarmıyor odadan çıktığım zaman kıyameti koparıyor. yoksa ben eve kapandım hiçbir yere gidemiyorum uyku saati geldiğinde hiçbirşey teselli etmiyor onu salıncaksızda uyumuyor gidersek bile hemen eve geri geliyoruz durmuyor gittiği yerde . geçen gün bir akrabamız gündüz uyutma dedi ama ne mümkün kıyameti koparıyor uykusu geldiği zaman gözler kapalı fır dönüyor yatağın içinde yoksa uyumazsa uyumasın sorun değil daha ne ne güzel gezmeğime giderim alırım çarşıya çıkarım benimde psikolojim bozuldu çünki.çok gezen biriydim bebek olunca eve kapandım idrar testi yaptırıyoruz sürekli temiz çıkıyor ama belki diş çıkarıyor olabilir bilemiyorumki:gitme::gitme:

canım benim yaa insan başına gelmeyince bilmiyor,valla sabahtan beri sorununa çözüm arıyorum kafamda.neden olabilir neden yapıyordur bebişin böyle diye bulamadım.benimde istemediği halde uyutuyor olabileceğin geldi ama okuyunca öyle olmadığını anladım:KK43:eğer bakabilecek gibiyse uyanıkken kayınvaliden yakın oturuyor sanırım.bir saat kadar hiç olmassa bırak çık dışarı biraz dolaş kafanız dağıt hem yürüyüş yapmış olursun.sanada onada iyi gelir.yani babaneyle birlikte durmuyorsada gündüzleri biraz zaman geçirsinler aynı odada alışınca yapmaya çalış bari.ben haftada üç gün birer saat babasına bırakıp spor salonuna gidiyorum.akşamlarıda o uyuynca kitabımı okuyor,nete giriyorum,başım dinleniyor.(kaldıki zor bir bebek olmadığı halde)işin zor görünüyor allah kolaylık versin canım.

ziligurti bende çok faal bir insandım 3 senedir sürekli spora gidiyordum ya haftanın hergünü yada 3 gün 5 tane günüm vardı günde 5 kapı yapardım yani aşırıydı bunlarda tabii ama bebeğim olmadığı için stresten kendimi dışarı atıyordum sporla oyalanıyordum.şimdi böyle oluncada eve kapandım gerçi havalar zaten soğuk çıkmamayada razoıyımda yeterki kızım rahat uyusa . babaannemiz kızı çaqlışıyor onun çocuklarına bakmaya gidiyor haftanın 3 yada 4 günü evde olduğu günlarde işi gezmeği oluyor. mesela akşam bıraktık kipaya gittik 6 gündür sokağa çıkmıyordum zannettim baloya gittim okadar değişiklik olduki bugünde pazara gittik bıraktık insan çok rahatlıyor ama bırakamıyorumda aklım onda kalıyor bazen çalışan anneler nasıl bırakıyor diyorum. annemde yakın kayınvalidem alt katımda ama çok huysuz olduğu için anca kv baş ediyor annem rahatsız ne yedi,rebiliyor nede uyutabiliyor yoksa bırak git diyor ama güvenemiyorum ona. bak yine yarım saattir başladı ağlamaya bugün beni duydu heralde akşamüzeri ve öğlen uykusunu rahat uyudu ama tabiki salıncakta yine

aman canım uyusunda nerde uyursa uyusun.insan bazen öyle oluyor.seni çok iyi anlayabiliyorum insan eşine bile bıraksa aklı evde kalıyor ama bir süre sonra bunada alışıyorsun.bende şu an çalışmıyorum ama çalışacağım eminim zor olacak ama yapacak bir şey yok.en azından bir parça rahatlarsın diye dedim ama en iyisini sen bilirsin.bak bu gün bir markete gitmek bile değişiklik gelmiş birazaçılmışsın.insanın sinirler üst üste gerilip rahatlayamayınca iyi olan herşeyi bile kötü görüyor.bende eşimsiz bir yere gitmeyi sevmiyorum ama ikimizden biri bakmak zorunda olduğu için(bırakacak birinci derecede tanıdığım akrabam yok yaşadığımız şehirde)mecburen tek başıma çıkıyorum yada arkadaşla çıkıyoruz.bu gün mesela eşime bırakıp arkadaşla yürüyüş yaptık havada süperdi açıldım.ben aten bunalmıyorum sık sık dışarı çıktığımı için.hatta bu gün uyku saati olmasaydı oğlumuda götürecektim arabasıyla.sende kendine fırsatlar yarat başka türlü rahatlayamassın yoksa.bunaldıkçada yemeğe vereceksin kendini dahada kötü olacak moralin.naçizane bunları önerebilirim canım sana.sabrın sonu selamet geçecek hepsi....

ziligurti beni düşündğünü biliyorum sağl canım annem panik atak hastası elleri filan çok titriyor çok rahatsız benim yanımda bile bazı yalnış hareketleri oluyor o yüzden kv alt katımda ama anlaşamıyoruz zaten çok mecbur kalmadıkça onada bırakmıyorum 15 gün iyiysek 15 gün aramız limoni oluyor ama tek güvenipte bırakabileceğim kişi o gerçi akşamüzeri uyıutmaya çalıştı ben kk daydım çocuk çatladı ağlamaktan benim ninnimi istiyordur belki dedim başladım söylemeye hemen sustu .canım artık yemeğede saldırmıyorum inşallah bu şekilde giderim çok dikkat ediyorum inan bu şekilde yapsaydım doğumdan beri şimdiye hepsi gidecekti inşallah ipin ucunu bırakmam bu kaçıncı başlayışım ve bırakışım canım ben 90 kilo ve üzeri topiğindede yazıyorum orayada uğrayabilirsin motive etmek açısından çok iyi gelir arkadaşlarada banada canım eğer girersen oğluna kahvaltıda ceviz veriyormusun ben sabah kahvaltısına koymak istiyorum ama 1 cevizlemi başlasam diye düşünüyorum ben birde gün kurusu aldım bugün onları yapacağım yarın tekrar tari,fini verebilirmisin

canım bir mucize oldu bu akşam ağladı ağladı en sonunda bir biberon mama yaptım yer yemez salıncağıda çok hafif salladım hemen uyudu allahım inşallah yarında öyle uyur aylardan sonra 2 dakika içinde uyudu

ziligurti beni düşündğünü biliyorum sağl canım annem panik atak hastası elleri filan çok titriyor çok rahatsız benim yanımda bile bazı yalnış hareketleri oluyor o yüzden kv alt katımda ama anlaşamıyoruz zaten çok mecbur kalmadıkça onada bırakmıyorum 15 gün iyiysek 15 gün aramız limoni oluyor ama tek güvenipte bırakabileceğim kişi o gerçi akşamüzeri uyıutmaya çalıştı ben kk daydım çocuk çatladı ağlamaktan benim ninnimi istiyordur belki dedim başladım söylemeye hemen sustu .canım artık yemeğede saldırmıyorum inşallah bu şekilde giderim çok dikkat ediyorum inan bu şekilde yapsaydım doğumdan beri şimdiye hepsi gidecekti inşallah ipin ucunu bırakmam bu kaçıncı başlayışım ve bırakışım canım ben 90 kilo ve üzeri topiğindede yazıyorum orayada uğrayabilirsin motive etmek açısından çok iyi gelir arkadaşlarada banada canım eğer girersen oğluna kahvaltıda ceviz veriyormusun ben sabah kahvaltısına koymak istiyorum ama 1 cevizlemi başlasam diye düşünüyorum ben birde gün kurusu aldım bugün onları yapacağım yarın tekrar tari,fini verebilirmisin

canım bir mucize oldu bu akşam ağladı ağladı en sonunda bir biberon mama yaptım yer yemez salıncağıda çok hafif salladım hemen uyudu allahım inşallah yarında öyle uyur aylardan sonra 2 dakika içinde uyudu

bitanem benim demedimmii sana?bu söylediğinden sonra aklıma karnı aç kalıptamı uyuma güçlüğü yaşıyor diyede gelmedi değil.bak çok rahat edeceksin.ılık bir biberon devam sütü midesinide sinirlerinide yumuşatır.kolay dalar.tok olduğu için uzun süre uyur.acıkıp uyanmaz.seninde sinirler larç olmaz:)inşallah tesadüf değildir uyuması ve bu şekilde alışır.ama hemen alışmassada üzülme mutlaka alışacaktır.ben aptamil kullanıyorum tavsiye ederim.imünofortis içerdiğinden bağışıklığını güçlendiriyor.biz çok şükür hiç hasta olmadık şimdiye kadar.ve nerdeyse gün aşırı akşamları çıkıyoruz dışarı.bak o dediğim projektörüde al göreceği bir yere koy ona doğru odayı karart bir tek gece lambası kalsın.ona bakarken gözleri kayıp dalıyor zaten.sonra sonrada sallamayı azaltır hiç sallamamaya başlarsın.bunlar için dediğim gibi biraz zaman ve sabra ihtiyacın var.ceviz konusuna gelince yaklaşık on beş gün önce yarım kilo kadar kabuklu ceviz aldım eşime kırdırttım un haline gelene kadar çektim robotta.cevizde uçucu yağlar var tatlım.açıkta bırakırsan tüm özelliğini yitirir.ben çok küçücük cam kavanozlara koydum difrize attım.bir sabah yumurtalı mama veriyorum bir sabah peynirli,bir sabah cevizli.değişmeyen şeyleri ise mamanın aptamil devam sütü,pekmez,ve tahıllı kahvaltılık toz kaşık mama türü bir şey ve 2 sabah 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı bir sabahta tereyağı oluyor.ben hem yumurta hem peynir hemde ceviz yaptım 2-3 sabah kollarına al al allerji yaptı kestim yumurtayı her sabah vermeyi düzeldi.dr amcamızda ikiside hayvansal besin bir sabah yumurta bir sabah peynir verin bir süre.9 aydan sonra ikisinde verirsiniz dedi.yada sabah kahvaltısında peynir vermediysem öğle vakti sebze piresine yada çorbasına katıyorum labneyi öylede çok seviyor kremalı gibi oluyor çorba.marmelat ise şu şekilde hazırlıyorum ben:6-7 kayısı kurusunu çok küçük bir tencereye yıka doğra üzerini az örtecek kadar su koy kaynat küçük ocakta.yumşadıklarında sıcak sıcak geçir belndırdan açık bırak kapağınıki suyu uşsun koyulaşsın.baktın hala sulu birazda o şekilde açık olrak kaynat 1-2 dk.bir kavanoza dök.koy dolaba.ister yoğurduna kat ver,ister kahvaltısına,istersende meyve püresine.hem doğal hem sağlıklı.bebeğinin öksürüğü içinde bulabilirsen hakiki dut pekmezi bul.arkadaşın bebeğide hep öksürüyordu diş çıkardığı dönem onunla buldu çareyi.birde ben oğluma gün içinde de renkli ve büyük resimli resimli hikaye kitapları okuyorum o kadar mutlu oluyorki anlatamam,ben okurken oda hiç susmuyor,sürekli bişeyler mırıldanıyor pıtır pıtır:)ve klasik müzik açıyorum tv yi kapatıp onuda severek dinleyip sakinleşiyor.dene istersen.inşallah düzene girer uykularınız canım benim.

canım sağol yorumun için ama bebeğim uykuya çok düşkün doğduğundan beri uyandıktan 2 saat sonra uyumak istiyor ağlamaya başlıyor yoksa uyanınca kendi kendine oynar oyalanır sadece uykuya böyle davranıyor birde 2 gündür beni odadan çıkarmıyor odadan çıktığım zaman kıyameti koparıyor. yoksa ben eve kapandım hiçbir yere gidemiyorum uyku saati geldiğinde hiçbirşey teselli etmiyor onu salıncaksızda uyumuyor gidersek bile hemen eve geri geliyoruz durmuyor gittiği yerde . geçen gün bir akrabamız gündüz uyutma dedi ama ne mümkün kıyameti koparıyor uykusu geldiği zaman gözler kapalı fır dönüyor yatağın içinde yoksa uyumazsa uyumasın sorun değil daha ne ne güzel gezmeğime giderim alırım çarşıya çıkarım benimde psikolojim bozuldu çünki.çok gezen biriydim bebek olunca eve kapandım idrar testi yaptırıyoruz sürekli temiz çıkıyor ama belki diş çıkarıyor olabilir bilemiyorumki:gitme::gitme:

anladım canim allaha şükür demekki saglik açısından birproblemi yok..birde canim senin bebiş nekadarlık?merak ettimde..

şu dısarı çıkma mevzusunda bende hep evdeyim canim ama hiç şikayetci degilim biliyormusun..biz hep kızımla vakit geçiriyoruz..oyun oynuyoruz yemek yapıyor mama sandalyesini mutfaga kouyorum konusa konusa yemek yapıyoruz..sende hep evdeyim psikolojisi yaratma canim nekadar öyle düşünürsen hiç rahat edemezsin ve dahada bunalırısn..demekki senin bebeiş biraz tatlı cadılardan hep yanında olmanı istiyor ki buda bebeklerin genel hali..biiraz daha büyüsün onunla farkli aktiviteler yapıyorsun dahada hoşuna gidiyor..benim kzızım 14 aylık neler neler yapıyoruz..birde benim kızım kend kendine oyalanmasini çok iyi bilen bir çocuk..birazda bunun rahatlıgı var sanırım..ceviz konusundada 1 ceviz katabilirisn sabah kahvaltıda verebilisin cnaim çok faydalı biliyorsun omega bakımından..

anladım canim allaha şükür demekki saglik açısından birproblemi yok..birde canim senin bebiş nekadarlık?merak ettimde..

şu dısarı çıkma mevzusunda bende hep evdeyim canim ama hiç şikayetci degilim biliyormusun..biz hep kızımla vakit geçiriyoruz..oyun oynuyoruz yemek yapıyor mama sandalyesini mutfaga kouyorum konusa konusa yemek yapıyoruz..sende hep evdeyim psikolojisi yaratma canim nekadar öyle düşünürsen hiç rahat edemezsin ve dahada bunalırısn..demekki senin bebeiş biraz tatlı cadılardan hep yanında olmanı istiyor ki buda bebeklerin genel hali..biiraz daha büyüsün onunla farkli aktiviteler yapıyorsun dahada hoşuna gidiyor..benim kzızım 14 aylık neler neler yapıyoruz..birde benim kızım kend kendine oyalanmasini çok iyi bilen bir çocuk..birazda bunun rahatlıgı var sanırım..ceviz konusundada 1 ceviz katabilirisn sabah kahvaltıda verebilisin cnaim çok faydalı biliyorsun omega bakımından..

canım çok sağol eskiden çok gezerdim çok aktif birisiydim şidi eve kapanınca sıkılıyorum heralde birde kış olduğu içinde çıkamıyoruz hemde dışarıda uyuyamadığı için birde evde durmaktan çok sıkılırdım eskiden beri ama iyiki kk varda çokda sıkılmıyorum:enbuyukkk:
bebişim daha 7.5 aylık siz büyümüşsünüz inşallah bizde o günleri görürüzde daha rahat olur heralde diye düşünüyorum .sabah bende verdim 1 ceviz kahvaltısında

ziligurti genelde ağlarkende mamayı veriyorduma ama almıyordu bazen alıyor bazen almıyor bizde aptamil kullanıyoruz hatta iki kutu alıyorsak birini yarısı hep çöpe gidiyor ağlayınca yapıyoruz kalıyor yemiyor bazen. masal kitabını deniyeceğim bakalım benim huysuz kızımın tepkisi ne olacak alayım bir tane akşamüzeri kayısılarıda haşlıyayım şu anda çok uykum var gece uyumadık yine sonra devam ederim yine canım

slm derincim,bu gün konrolümüz vardı.kilomuz 9400 gr,boyumuz 74 cm.baş çevremiz 46 cm.biraz gürbüz bizim tosuncuk:):emir_bebek: neler ve hangi saatlerde verdiğimi sordu dr.anlattım.çok iyi gidiyorsunuz çok dikkatli bir annesiniz bizim hastanede haftada bir annelerimize ders vermeye gelin valla siz dedi:) 4 adette aşı olduk.biri ağızdan üçüde bacaklara:KK43: o an için biraz mızmızlandı ama şu an gayet neşeliyiz.sizde işler ne durumda?umarın yolundadır herşey..

ziligurti maşallah oğluşumuza isminide bilmiyorum ama emmedi değilmi benimki çok iştahsız mamayıda yediremiyorum zaten zayıf şu anda 7 250 kilosu boyu uzunda. bak şimdi uykudan kaktı mama yaptım yemiyor aslında şimdi keçi sütü ile muhallebi veriyorum ona onu binbir nazla yediği için aptamilinden yaptım oda duruyor kıyameti koparıyor akşamdan beri ağlıyorum yine canım hele akşam 2.5 saat eşim bven kv peişan olduk sanki bir tarafını kopartıyoruz nasıl bağırıyordu bugünde sabah uykusu öğle akşamüzeri uykusu aynen öyle çok berbat geçti birde gündüz misafirimde vardı çocuğun uykusu temelli sapıttı bak şimdi yine kıyametleri koparıyor bir bakayım ona

ziligurti maşallah oğluşumuza isminide bilmiyorum ama emmedi değilmi benimki çok iştahsız mamayıda yediremiyorum zaten zayıf şu anda 7 250 kilosu boyu uzunda. bak şimdi uykudan kaktı mama yaptım yemiyor aslında şimdi keçi sütü ile muhallebi veriyorum ona onu binbir nazla yediği için aptamilinden yaptım oda duruyor kıyameti koparıyor akşamdan beri ağlıyorum yine canım hele akşam 2.5 saat eşim bven kv peişan olduk sanki bir tarafını kopartıyoruz nasıl bağırıyordu bugünde sabah uykusu öğle akşamüzeri uykusu aynen öyle çok berbat geçti birde gündüz misafirimde vardı çocuğun uykusu temelli sapıttı bak şimdi yine kıyametleri koparıyor bir bakayım ona

canım walla sen anlattıkça içim deliniyor yemin ederimki,çocuklar söz konusu olunca hiç dayanamıyorum ben.doğumdan beri hepten bi sulugöz oldum.bu aşıda o ağladı ben içme akıttım yaşları.ege oğlumun adı canım benim,emiyor beni.hatta vakkumluyor da diyebiliriz.ama tabi ona yeterli gelmez artık diye takviye ediyoruz yemek yoğurt meyveler vs.. ile.doktora danışmadınızmı bu durumu?zoru olmayan çocuk neden ağlar acaba diye?walla yemek yapıyorum füşünüyorum,oğlumla ilgileniyorum düşünüyorum hep neden ağlıyordur kızın diye?her dakka aklımdasınız yani.bu gün bile girip gibip baktım bişey varmı gelişme falan diye.eşler arasındada gerginlik oluyor bu tür durumlarda.yani bizde problem olmadığı halde bazen elimde olmadan çıkış yaptığım oluyor.offf allahım neden ağlıyor bu kız böyle walla acaip taktım ve üzülüyorum.benim oğlum bu akşam muhallebisini zor yedi walla gözleri kapanıyordu ağzını zor açtırdım oğlum hadi aç hammm diye diye.suyunu içerken suluk ağzında uyudu:)koydum yatağına.rabbim inşallah en kısa zamanda sizede rahatlık verir.dua oku yatarken.ben aklıma geldikçe okuyorum yada huysuzlanırsa arada.pedagogla falan konuşsan yada milupanın ve ya bebelacın sitelerinde ücretsiz danışa hatları var.evinde sabit tel varsa ara aydınlatıyorlarmış arkadaş hep arıyor benim sabit hattım yok aramadım ama iyi hizmet veriyorlarmış yerimsenibenyerimsenibencanım.yerimsenibenyerimseniben

X