düzenli adet görüpte hamile kalamayanlar....

filiz0022

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
166
5
37
:ecrin_bebek:
1,5 senedir evliyim...ve 1 senedir..cocuk istiyoruz olmuyor..doktora gittim..hiç birsey sorun yok dedi...evlendikten sonra adetim düzensiz olmaya basladı hatta bir ara 12 gün falan geçti kesin hamileyim derken adet oldum...işte doktor bana klomen ve duphastonu verdi...neyseki adetim düzene girdi..her ayın 14 ünde oluyorum hiç saşmıyor....işin kötü yani düzenli adet görmeme rağmen hamile kalamıyorum..bu ayda cok umutluydum..yine adet oldum...nedeni ne olabilir...genelde kalçamın altına yastık koyuyorum spermler kaçmasın diye..arada cıkıyor...öksürüp hapsursam bile kacıyor.. her ay aynı üzüntüyü yasıyorum..inatla olucak diyorum.....:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

aynen canım bende düzenli adet olup hamile kalamayanlardanım eşimin sperm değerleride iyi hemde döllemek için çok iyi kist falan yok hatta perşembe günü doktorum yumurtladığımıda söyledi artık bi hsg kaldı eğer oda temiz çıkarsa demekki allah nasip etmiyor diyeceğim ve aşılamaya gideceğim.

cnm benim de 1 çocuğum var 2.si 1.5 yıldır olmuyor ve adetlerim çok düzenlidir.şaşmaz üstelik yumurtlama günlerimi bile hissederim..ama olmayınca olmuyor ve bu çocuk sahibi olma işinin Allahın takdiri olduğunu,ve zamanının olduğunu çevremdeki örneklerden görüyorum..bazısı diyor kocam ceket atsa hamile kalıyorm falan bazısı nın da yıllarca olmuyor..herşeyin vakti ve zamanı olduğuna inanıyorum ben..stresin ve kafaya takmanın da çok olumsuz etkilediğine inanıyorum..vel hasılı hamile kalmak da bebeğin dünyaya gelmesi de bir mucize..Allahım bu mucizeyi hayırlısıyla tüm kadınlara yaşatsın..

ben de 1.5 yıllık evlıyım esımde de bende de bır sorun olmadıgı halde bende de olmuyor ben de bugun adet oldum malesef 24 gunde bır adet oluyorum benım doktorum hıc bır sorun olmaması demek hemen hamıle kalacagın anlamına gelmez bazıları ılk denemede hamıle kalır bazılarının aylarca beklemesı gerekebılır bır yıl duzenlı ılıskıden sonra hamıle kalınamıyorsa sebepsız ınferlıte (kısırlık) olabılır bu durumda ılk olarak asılama denerız dedı ben de mayıs ayına kadar bekleyıp sonrasında asılama yaptırmayı dusunuyorum

kızlar öyle görülüyorki hepimizi aşılama bekliyor acaba ssk aşılamayı karşılarmı ve ne kadara gelir??
ayrıca dr um yaşımı sordu 23 dedim belki yaşını bekliyorsundur dedi.

bende bu ay doktora gitcem.belki de asılamaya yöntemi ile hamile kablirim...ama dediğim gibi kısmet meselesi allah ne zaman isterse ozaman verir...bari ilk cocuk olsa 2.si de 4 yıl sonra olsun sorun değil... ya buarada dr un yasını bekliyorsun derken niye asılama için yas sınırı falan mı var yoksa ben mi yanlış anladım?:emir_bebek:

hee yok canım doktorum daha bana aşılama demedi hsg ve usg den sonra aşılama olabilir dedi daha gencsin belki yaşını bekliyordur dedi yani onu şu anlamda söyledi belki 23 değilde 25 kalırsın gibi doğal yolla çünkü şimdilik bir sorun yok ne bende ne de eşimde.
gecen sene yumurtlama takibide yapılmıştı yumurtlama oluyor zaten kendimde anlayabiliyorum perşembe günü muayeneye gittiğimde 14.günümdü ve dr alttan baktığında akıntın yumurtladığını gösteriyor dedi evet bugün 14.günüm dedim yani sanırım tüplerde sorun var yada yok bilemiyorum.
inş aşılaman başarılı geçer de gebe kalabilirsin canım ama aşılamayla gebe kalan çok az.

Yazılanları okudukça gözüm korkuyor :KK43: Arkadaşlarımızın hepsine şifa diliyorum,umarım bebeklerinize en kısa zamanda sağlıcakla kavuşursunuz.
Biz de bu yaz bebek çalışmalarına başlayacağız ve benim de adet döngüm vs her şeyim düzenli. Ya olumsuz bir sonuç alırsam diye şimdiden korkuyorum. Deli miyim neyim :uhm:

X