trombofili - kan pıhtılaşması

princessank

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2010
2
0
sevgili anne adayları hepinize merhabalar ... benim 3 kürtajım var , sonunda kan pıhtılaşmam olduğu , fakat bu düşüğünüzün sebebidir diye kesin birşey söyleyemeyiz denildi bana ... henüz test yapmadım ama sanırım yine hamileyim ve yaşadığım korku çok büyük ... acaba bu sefer ? diyorum ... acaba aranızda kan pıhtılaşmasına rağmen bebeğini kucağına alan var mı ? ve nasıl bir tedavi uygulandı ? bana gebelik düşünüyorum diye gittiğim doktor ( gebeliğimin düzgün gitmesi için ön kontrollere gittim ) folik asit ,zinco , vitamin ve bebe aspirini al dedi (bebe aspirininide hastaneye gittiğimde değil günler sonra telefonla görüştüğümüze söyledi ) ve zaten hepsini yediklerinden alıyorsun sen hamile kal bişey olmaz dedi tabi onun için demesi kolay ... bense bana önceden düzenli bir tedavi uygulanmadığı için sıkıntıdayım ,yine bebeğimi kaybeder miyim diye ve merak içindeyim bu sorunun gerçekten tedavisi bu mudur diye ?...bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım , şimdiden teşekkürler , sevgiler ...

Son düzenleme:
Merhaba benimde ilk bebeğimin kalbi karnımda durmuştu ve kürtajla alındı ama sebebi tam olarak bilinmiyor. Ben hamile olduğumu bilmeden doğum kont. hapı kullanmıştım sanırım ondan oldu. Ondan 7 ay sonra tekrar hamile kaldım. Doktorum ilkinden dolayı bana hergün 1 adet 100'lük coraspin içmemi söyledi, hatta 2 ay önceki kan tahlilimde kanın pıhtılaşma oranı biraz yükselmiş diye hafta sonları ilacı ikiye çıkardı. Şu anda 7 ayım bitti ve allaha şükür herhangi bir problemim yok. Umarım sizinde herşey normal gider :)))

merhabalar benimde 1 kaybım var allah sabırlar versin hepimize öncelikle ve yeni geşecek bebeğine de sağlıklı bir ömür dilerim sağlıkla kucağına almanı dilerim..bende pıhtılaşma testlerini yaptırıp öyle hamile kalmayı istiyorum.ama coraspin ve iğne verildiğini duydum arkadaşımdan dr una tekrar danış bence canım:)

sevgili deretepe ve ozon79 öncelikle teşekkürler ... bugün doktora gittim , gebe olmadığımı öğrendim ve kanamamda oldu , çok gecikince belkide öyle olmasını istediğim için çok umutlanmıştım :KK43: ... umarım önümüzdeki ay gebe kalırım ve size güzel haberi veririm tabi öncelikle hayırlısı ... doktora bana bu ilaçlar verildi kullanıyorum doğru mu yapıyorum dedim , hiçbirşey kullanmana gerek yok , hamile kalınca testler yapılır ve onun üzerine iğneye başlanır dedi ... sevgili deretepe ve ozon79 , dilerim hayatınızda dilediğiniz herşey umduğunuzdan çoookkk daha güzel olur ,sevgiler..

Güzel dileklerin için çok teşekkürler. En kısa zamanda iyi haberlerini bekliyorum :)))

başka dr agit sen. kan pıhtılaşması testi yapıldı ve pıhtılaşma kesin var ise hamilelikten önce başlanıyo inelere. yok eğer kontrolsüz hamile kaldıysan bir an önce tedavi başlıcak .ayrıca hamile değilken yapılan test başka hamile iken yapılan test başka ikisinide yaptırmak iğnenin dozunun ayarlanması açısından önemli..
saçmalamasın o dr öyleeeee.
ben tek bir asririni almadım unuttum diye kesenin etrafındaki pıhtılar kocaman olmuşş.böle dedim diye asprin içme sakın fazlasıda zararlı iyi bi dr a git gerekirse başka memlekete gitt

merhaba arkadsalar ben ankaradan yazıyorum 2 yıllık evlıyım 2 kere dusuk nedeynıyle kurtaj oldum genetık kan tahlılı yaptırdım kan pırtılaşması oldugu ortaya cık doktor 3 ay on tedavı uyguladı zınco elevit apikobal ve folbiol ilacları kullanmamı ıstedı ve kullandım ve hamıle kaldıgımda zınco harıc dıger ılacları kullanmamı soledı
fakat baska tedavi onermedı igne gıbı vesayre baska tedavi onermedı
aranızda bu sekılde tedavı olan varmı
veya ankaradan bıldıgınız doktar varmı tesekkurler

canım kan pıhtılaşması o kadar basit birşey değil ilaç kullanmadan olmaz kullanmalısın bence doktorunu değiştir abimin eşi kan pıhtılaşması problemi olduğu için 4 tane düşük yaşadı 5 hamileliğinde 15 günde bir kan sulandırıcı iğne kullandı şimdi kızı 6 yaşında ve tekrar hamile bundada iğnelere devam ediyor çünkü bebeğe kan gitmezse bebek beslenemiyor sen önlemini al

ben anlamadım zaten doktordan doktora değişiyor bilgiler.bana verdiği ilaçlar zaten kan pıhtılaşmasını önlüyormuş.fakat bende buradaki kimsede böyle bir tedavi duymadım.doktora defalarca iğneyi sorduğumda gerek yok diyor.iğne kesin önlüyormu acaba pıhtılaşmayı.sonki düşüğüm 6 ay önce oldu.şimdi tekrar bebek sahibi olmak istiyorum ama çok korkuyorum.birde hsg filmi çektir diyor ama araştırmalarıma göre çok acıymış zaten düşüklerimde çok acı çektim birde ona nasıl dayanırım bilmiyorum.sizce ne yapmalıyım bana fikir verin...teşekkür ederim şimdiden

Kan pıhtılaşması olan arkadaşlar, PLT değerleriniz kaçtı ? 5+6 günlük hamileyim. benimki üst sınıra yakın 418 çıktı ama doktor ilaç vermedi. Sizce de fazla değil mi?:18:

Kan pıhtılaşması olan arkadaşlar, PLT değerleriniz kaçtı ? 5+6 günlük hamileyim. benimki üst sınıra yakın 418 çıktı ama doktor ilaç vermedi. Sizce de fazla değil mi?:18:

O değerim kaç bilmiyorum ama bende de kan pıhtılaşması var 6. haftamdayım. Sonucuma eve gidince bakıcam bende. Bu teşhisi koyan doktor clexane 0.6 kullanmamı söyledi. Ama çok içime sinmiyodu bende başka bi doktora gittim iğnenin dozunu fazla buldu tedavi dozu değil 0.6 çok ağır vakalarda verilir dedi. Valla bende kime inanıcağımı şaşırdım. Şuan gittiğim doktor 0.4 yazdı iğneyi onu kullanıyorum.

MERHABA BENİMDE 3 KAYBIM OLDU. İLKİNİN KALP ATISLARI YOKTU HİÇ BİŞİ KULLANMADIM. ALINDI KÜRTAJLA 3 AY SONRA İLAÇ KULLANMADIM YİNE IKIZLERIM OLDI DAHA 1 AYLIKKEN KANAMAM VE AGRIMLA KURTAJ OLDUM. 6 AY SONRA PLANLI HAMILELIK ISTEDIM DOKTORUM ASPIRIN FOLIK ASIT VITAMIN VE HAMILELEGIMDE DE CLEXAN 0,4 VERDİ. AZ KANAMALARIM OLSA DA DÜŞÜK ÖNLEYİCİ İĞNELERLE BEBEĞİM TUTUNDU VE KALP ATISLARINI DUYDUM 12. HAFTADA SAKATLIK TESHISI KONDU ANKARADA DÜŞÜK YAPTIRILDI HASTANEDE. GENETIKGIMIZE DE BAKILDI HIC BISI CIKMADI. EŞİME DE SPERM TESTİ YAPILDI BİŞİ CIKMADI. ASLIMNDA GÖRÜNÜRDE KAN PIHTILASMAM DISINDA BI RAHATSIZLIGIM CIKMADI. BU GEBELIGIMIDE PLANLADIK. ADET TARHIMDEN 1 HAFTA ONCE KAHVERENGI AKINRIM GELINCE DR GITTIM BANA YUMURTAN CATLAMIS ONDAN DEDI SONRA KANAMAM OLDU KIRMIZI RENKTE KAHVRENGI OLDU BU BOLE 1 AHAFTAYA YAKIN SURDU KESILDI SONRA ADET TARIMDE YINE KANAMAM OLDU AYNI SEKILDE KAHVE RENKTE KIRMIZI SONRA YINE KAHVE RENKTE. DR GITTIM ARADIM ADET HAFTAN DIYE BENI ADET SANDI. SONRA BEN GEBELIK TESTI YAPTIM 22 CIKTI 2 GÜN SONRA TEKRAR YAPTIM 77 CIKINCA DR GORUSTUM HEMEN CLEXAN A BASLADIK COR ASPIRINI 300 KULLANIYORDUM 100 E DUSURDU. PROGESTERON IGNE VERDI.O GUNUN AKSAMINDA YINE GECEN HAFTALARKI GIBI ONCE KAHVE KIRMIZI RENKTE KANAMAM BASLADI TABİ BEN YINE 2 GUNDE BIR KAN VERIYORDUM KAN DEGERIM 61 E DUSMUS SONRAKI 2 GUN 65 OLMUS. KANAMAM YENI KESILDI KAHVE RENKTE. DR BANA SAGLIKSIZ BI DURUM DIS GEBELIK OLABILIR DEDI YARIN GIDICEM TEKRAR KAN VERCEM VE MUAYENE EDECEK . KAFAM COK KARISIK BI DIYORUM KI ILACLARIN VITAMINLER HARIC HICBIRINI KULLANMIYIM OLE DENIYIM. SİZ İĞNEYİ GEBELIK ONCESI DE KULLANDINIZ MI GEBELIK ONCESI BEN SADECE CORASPIRIN KULLANDIM .

başka dr agit sen. kan pıhtılaşması testi yapıldı ve pıhtılaşma kesin var ise hamilelikten önce başlanıyo inelere. yok eğer kontrolsüz hamile kaldıysan bir an önce tedavi başlıcak .ayrıca hamile değilken yapılan test başka hamile iken yapılan test başka ikisinide yaptırmak iğnenin dozunun ayarlanması açısından önemli..
saçmalamasın o dr öyleeeee.
ben tek bir asririni almadım unuttum diye kesenin etrafındaki pıhtılar kocaman olmuşş.böle dedim diye asprin içme sakın fazlasıda zararlı iyi bi dr a git gerekirse başka memlekete gitt
CANIM TESADÜFEN BU FORUMA GİRDİM DE SENİN YAZIN DİKKATİMİ ÇEKTİ. BENİM DE MAYIS AYINDA KALP ATIŞLARININ DURMASI SEBEBİYLE 11+5 DE DÜŞÜK YAPTIM YANİ KÜRTAJ OLDUM. O ZAMAN SORDUĞUMDA MUHTEMELEN SEBEBİ BEBEKTEKİ KROMOZOMAL BOZUKALUKLARDIR DENİLDİ. PIHTİLAŞMA TESTİNDEN BAHSEDEN BİLE OLMADI. YANİ BENDE PITILAŞMA SORUNU OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM. ŞİMDİ 10 HAFTALLIK GEBEYİM YENİDEN BU KAN PIHTILAŞMASI SORUNUNU ARAŞTIRIYORU. İKİ DOKTORA GİTTİM. BİRİSİ HİÇBİRŞEY VERMEDİ. KESE NORMAL SAĞLIKLI BİR GEBELİK BOŞUNA İLAÇ KULLANMA DEDİ HATTA ENDİKASYON YOK İLAÇ İĞNE FALAN VERMİYCEM GEREK YOK DEDİ. DİĞERİ ECOPİRİN VERDİ GÜNDE BİR TABLET İÇİYORUM. KAN PIHTILAŞMASINDAN BAHSETTİ. BİR TANE KIZIM VAR BU ARADA BU İKİNCİYDİ. ÖNCEKİNDE BİR SORUN YAŞAMAMIŞTIM. SANA SORMAK İSTEDİĞİM BU KAN PIHTILAŞMASI SORUNU KESEYE USG İLE BAKILDIĞINDA BELLİ OLUYORMU? SEN İLAÇI ALMAYI UNUTTUĞUMDA KESENİN ETRAFINDA PIHTILAR OLUŞMUŞ YAZMIŞSIN DA ONDAN SORDUM. ACABA İLK GİTTİĞİM DOKTOR BANA ONDAN MI ENDİKASYON YOK DEDİ ?

Arkadaşlar mrb, bende 21haftalıkken bebeğimi kaybettim. Trombofili, pıhtılaşma testi yaptır dedi ama bunu kadın doğumcumu yapıyor yoksa hematolojimi? İlk düşükte üniversite hastaneleri yapmıyor sanırım diğimi, nerden nasıl öğrenebilirim yardımcı olurmusunuz?

Arkadaşlar mrb, bende 21haftalıkken bebeğimi kaybettim. Trombofili, pıhtılaşma testi yaptır dedi ama bunu kadın doğumcumu yapıyor yoksa hematolojimi? İlk düşükte üniversite hastaneleri yapmıyor sanırım diğimi, nerden nasıl öğrenebilirim yardımcı olurmusunuz?
Geçmiş olsun arkadaşım :KK43: benim de kayıplarım oldu malesef.. Detaylı testleri hamatoloji bölümü istiyo canım ben orda yaptırdım..

@gibigibiyim hematoloji hangi testleri istedi sizden
sonuçlar hakkında bilgi verebilir misiniz
Benim pıhtılaşmayla alakalı tüm sonuçlarım şöyle ;

1.Faktör V Leiden 1691 G>A : Homozigot Normal
2. Faktör II (Protrombin) 20210 G>A : Homozigot Normal
3. MTHFR C677T : Homozigot Mutant
4. Faktör VIII : 62 % Referans Aralığı : 50-150
5. Antitrombin 3 Aktivitesi : 33 % Referans Aralığı : 50-150
6. Protein C : 46 % Referans Aralığı : 70-130

7. Aktive Protein C Rezistansı : 2,57 ratio Referans Aralığı : 2-3
8. Protein S : 40 % Referans Aralığı : 65-140
9. Homosistein : 13 umoI/L Referans Aralığı :6-13
10. Lupus Antikogülan Taraması : Negatif

ilk üç testi Başkent genetikte yapmışlardı ve hafif pıhtılaşma demişlerdi.. diğerlerini gazi hematolojide yaptırdım toplam 4 bozuklu bir tane de sınırda var 5 :KK43: Bozuk olanların hepsi de kalıtsal Hemofili hastalığına giriyo.. Bi de pıhtılaşma sürelerini gösteren ölçümler vardı onları malesef tam hatırlamıyorum

Üniversite hastanelerinde Hematoloji bölümünde yapılıyor. Ancak iki düşük yapılmış olması ve elinizde belge olması durumunda ücret alınmıyor. Ben Ankara Çankaya'da Özel HRS Hastanesi'nde 300 TL'ye yaptırdım. Tavsiye ederim. Diğer hastaneler 15 günden önce tahlil sonucunuz çıkmaz derken bu hastanede 3-4 gün içinde test sonucu çıkıyor. Sağlıkla kalın inşallah...

Üniversite hastanelerinde Hematoloji bölümünde yapılıyor. Ancak iki düşük yapılmış olması ve elinizde belge olması durumunda ücret alınmıyor. Ben Ankara Çankaya'da Özel HRS Hastanesi'nde 300 TL'ye yaptırdım. Tavsiye ederim. Diğer hastaneler 15 günden önce tahlil sonucunuz çıkmaz derken bu hastanede 3-4 gün içinde test sonucu çıkıyor. Sağlıkla kalın inşallah...

X