Kızlar son ayda bebeğe nasıl kilo aldırırız?

denizov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
18
0
45
kızlar ben 35. haftamdayım ne yesekte şöyle kilolu olsa bebeğim.siz özel bişeyler yiyormusunuz merak ettim.haydi tüyolarınızı bekliyorumkaydirigubbakcemile5

1 lt sütü sabaha kadar bitireceksin arkadaşım. gece yatarken kocaman bi bardak içip, bardağı ve kalan sütü baş ucuna koyup, her wc ye kalktığında doldurup içip kutuyu bitireceksin. içemiyorum dersen sen bilirsin. inşaallah içersin.Allahın izniyle bebeğin kilo alır. çünki sen uyuduğun için enerjiye ihtiyacın olmadığından direkt bebeğin gıdalanıyor. tecrübe ile sabittir. a.s.

Bunun yanında özellikle hergün 1 yumurta, 1 yemek kaşığı pekmez ve 2 adet ceviz mutlaka yemelisin canım.

1 lt sütü sabaha kadar bitireceksin arkadaşım. gece yatarken kocaman bi bardak içip, bardağı ve kalan sütü baş ucuna koyup, her wc ye kalktığında doldurup içip kutuyu bitireceksin. içemiyorum dersen sen bilirsin. inşaallah içersin.Allahın izniyle bebeğin kilo alır. çünki sen uyuduğun için enerjiye ihtiyacın olmadığından direkt bebeğin gıdalanıyor. tecrübe ile sabittir. a.s.

bende yatmadan 2 bardak içiyorum gece kalkınca 2 3 bardak daha içiyorum ama bukadar sutu aynı anda ıcersen idrarla atılır faydası olmaz diyolar nekadar dogru bilmiyorum ama ben içiyorum sen böylemi kilo aldırdın bebegıne

bende yatmadan 2 bardak içiyorum gece kalkınca 2 3 bardak daha içiyorum ama bukadar sutu aynı anda ıcersen idrarla atılır faydası olmaz diyolar nekadar dogru bilmiyorum ama ben içiyorum sen böylemi kilo aldırdın bebegıne

hamileyken düzenli beslenmeye çalışıyordum ama son aylarda birinin tavsiyesiyle 1 lt süte başladım. dediğim gibi her gece bu şekilde yaptım.
bebeğim zaruri olarak 24 gün öncesinden erken doğumla 3.750 gr dünyaya geldi Allaha şükür :Saruboceq:
vaktinde doğsaydı 4.500 olurdu diyor doktorum :1ninca:

ben hamileligimde bolca meyve yedim bebegim asiri kilo aldi aylik kontrollerde doktr diet verdi ikimizede:) meyve cok kilo aldiriyo..süt icin ayni seyi söyleyemem cünkü 1 bardak süt bir ögün yemege denkmis bebege yaradigi dogru ama anneye daha fazla yariyo sütle alinan alinan kilo cok zor veriliyomus...doktorumun söyledikleri böyleydi

bende gebeligimde bahsettiginiz butun besinlerden yedim,gunde 1 litre sut pekmez balik yagi tableti ekstra hafdada 2 kez balik,bol meyve et ,yani yemedigim kalmadi,ama ne yazik bebisim kilosu dusuk dogdu 2kilo690 ve bende 20 kilo aldim,ilk gebeligimdede aynisi 2540 gr dogdu bence bu genetik birsey,ben kendimde bebek iken zyif kilosuzdum istahsizdim aynen cocuklarimda genetik olarak bana cekdi,yoksa benmi bir yerde yanlis yapiyorum bilmemki artik ama sonucda kaliteli besledim icin icim rahat olsun zayif olsunlar ama saglikli olsunlar takmayin derim...

meyve gercekten çok kilo aldırıyomus benim doktorum günde 1 bardak süt içmen yeterli dedi çünki fazla süt içmek kansızlığa yol açıomus 28 haftalık hamileyim bebeğimin kilosu gayet iyi

benim bildiğim meyve anneye daha çok aldırıyor.süt ürünleri ama light yağsız olanlarında tüketirseniz bebek çok kilo alıyor..hergün et ürünü yemeyede gayret edin

Ben sut ve sut urunlerını tuketıyorum,yemekten sonra sol tarafıma yatıyorum, meyve cok yıyorum.bebısım 36. haftamda 2780 gramdı. Gercı cok da kılolu olsun ıstemıyorum. En azından sezeryan olmıyım :KK70:

bende normalde çalıştığım için her gün yumurta yiyemiyordum ama haftasonları mutlaka yiyordum. süt içiyordum kahvaltıda bide akşamları da yatmadan 1 bardak mutlaka içiyordum. meyvelerde de sevdiklerimden yemeye çalışıyordum bunun yanında öğle yemeklerinde yoğurt ayran çıkınca akşamlarıda yoğurt yiyordum evde mutlaka yemekle beraber. bulguru daha çok tüketiyordum prinçten haftada 2 kez balık yiyordum. artık evdeyim 35.haftadan beri her gün yiyorum artık yumurta,süt ve süt ürünleri,mandalina çok tüketiyorum şimdilerde tavuğu beyaz etten daha çok seviyorum daha sağlıklı hem. en son geçen hafta 35+3 te gittim doktora ve bebişim 2,655 grdı ayrıca doktorum parmaktan yapılan şeker testi istedi normalde önceden yükleme yapılmıştı kontrol amaçlı ölçtürdüm temiz çıkınca aynı şekilde devam et beslenmene dedi üstelik ben toplamda 20 kilo almış durumdayım ama doktorum hiç çok kilo aldın falan demedi zaten öle yüzüm gözüm de şişmedi benim sadece karnım var mesela

kızlar ben 35. haftamdayım ne yesekte şöyle kilolu olsa bebeğim.siz özel bişeyler yiyormusunuz merak ettim.haydi tüyolarınızı bekliyorumkaydirigubbakcemile5

hergun 1 yumurta en az 2 bardak süt ve duzenlı yıyodum haftada 2 kez et 2 kez tavuk balık ıhmal etmıyodum bn kılosundan cok hep vıtamınlı beslenıyodum..cevız ve pekmezde cok faydalı bolsebze her aksam ymgnde sebze yıyodum ...ayrıca hep sol tarafıma yatdım
faydasınıda gördujm
hayırlı ugurlu olsun :nazar:

oyyykkk :KK53: kızlarr soktayım... ıkı haftada 3 kılo almısım 38 haftanın ıcındeyız bebegım 2980 gram olmus. yukarıda yazdıgım gıbı yemeye devam ettım ama dedıklerı dogru sanırım son ay cok alınıyor ama bebegım almamıs.doktorum ıyı dedı sen cok almıssın dedı.pofff gercı 3 kılo olsun yeter dıyorum ama bakalım daha ıkı haftamız var

X