dış gebelik geçiren ve ameliyat olan ama kasığında halen ağrısı olan!!!!

yexsxbxux

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
1.274
10
42
kızlar ben geçen sene ilk tüp bebek denememi yaptım...ve tüplerim alınmasına rağmen dış gebelik oldu....dünyada dört kişidi görünen bir vakada 5. kişiyim.nasıl tüpler yokken dış gebelik oldu diyorsunuz değil mi??? oldu....ve rahimle tüplerin kesiştiği yere tutundu ve dış gebelik oldu....doktorum öncelikle ameliyata karşıydı...daha önce kistlerden dolayı ve tüplerin alınmasından dolayı 3 ameliyat olmuştum zaten...bir kaç ay bekledik ameliyat olmamak için...beta hcg sıfıra düşene kadar...kasık ağrılarım geçmeyince benide çok rahatsız etmeye başlayınca artık ameliyata karar verdi doktor ve oldum...1 sene olacak nerdeyse ama kasığımdaki ağrı hala geçmedi azladı ama geçmedi...yani amelyat oldum ama keşke olmasaydım dedim...doktoruma güveniyorum...dediğine göre orayı iyice temizlemiş....hiç birşey kalmamış...bu ağrının sebebi ise ona göre bu kadar amelyat sonrası rahimde çok fazla yapışıklığın olmasıymış....içini sende görsen böyle düşünürdün dedi....bilmiyorum kafam çok akrışık akıntılarımda var....

martta tekrar deneyceğim...ve bu ağrının tüp bebeği tekrar etkileyeceğindne çok korkuyorum...ya yine tutmazsa....bu psikolojiyle başlamakta doğru değil biliyorum ama kafam çok karışık....bana ne olur yardımcı olun...bir fikir verin yorum yapın....bu durumda olan kimse varmı???? çevrenizde yada bu durumda olan.... şu anda yazacağınız yorumlara olumsuz yada olumlu hiç farketmez çok ihtiyacım var buna inanın....

Son düzenleme:
kızlar neden kimse birşey yazmamış...okuyup okuyup çıkmış herkes.... :çok üzgünüm:

kızlar ben geçen sene ilk tüp bebek denememi yaptım...ve tüplerim alınmasına rağmen dış gebelik oldu....dünyada dört kişidi görünen bir vakada 5. kişiyim.nasıl tüpler yokken dış gebelik oldu diyorsunuz değil mi??? oldu....ve rahimle tüplerin kesiştiği yere tutundu ve dış gebelik oldu....doktorum öncelikle ameliyata karşıydı...daha önce kistlerden dolayı ve tüplerin alınmasından dolayı 3 ameliyat olmuştum zaten...bir kaç ay bekledik ameliyat olmamak için...beta hcg sıfıra düşene kadar...kasık ağrılarım geçmeyince benide çok rahatsız etmeye başlayınca artık ameliyata karar verdi doktor ve oldum...1 sene olacak nerdeyse ama kasığımdaki ağrı hala geçmedi azladı ama geçmedi...yani amelyat oldum ama keşke olmasaydım dedim...doktoruma güveniyorum...dediğine göre orayı iyice temizlemiş....hiç birşey kalmamış...bu ağrının sebebi ise ona göre bu kadar amelyat sonrası rahimde çok fazla yapışıklığın olmasıymış....içini sende görsen böyle düşünürdün dedi....bilmiyorum kafam çok akrışık akıntılarımda var....

martta tekrar deneyceğim...ve bu ağrının tüp bebeği tekrar etkileyeceğindne çok korkuyorum...ya yine tutmazsa....bu psikolojiyle başlamakta doğru değil biliyorum ama kafam çok karışık....bana ne olur yardımcı olun...bir fikir verin yorum yapın....bu durumda olan kimse varmı???? çevrenizde yada bu durumda olan.... şu anda yazacağınız yorumlara olumsuz yada olumlu hiç farketmez çok ihtiyacım var buna inanın....

Canım öncelikli olarak çok geçmiş olsun. Bende 2004 senesinde dış gebelik iç kanama sonucu açık ameliyat geçirdim. Sol tüpüm alındı sağ tüpüm duruyor ama bir işe yaramıyor. Şuan yeni bir tedaviye başladım başlamadan önce dr sordum diğer tüpümüde aldırayım mı diye ama daha önceden lapraskopi ameliyatı olmuştum ve açılamayacak kadar tıkalı olduğu ve sıvı birikimi olmadığı yazıyordu ameliyat raporunda. Bu sonuca göre alınmasına gerek yok dedi. Canım o ameliyattan sonra epey bir süre ağrılarım oluyordu. Ama sadece açık ameliyat olduğu için dikişlerimin yerleri zaman zaman ağrı yapabiliyordu. Ama içten çok fazla ağrım olmadı tabi kendime gelmem 3-4 ayı bulmuştur ama çok fazla ağrım sancım olmadı sadece dikişlerimin olduğu yerleri epey bir süre hissetmedim 3 sene geçtikten sonra daha yeni yeni göbeğimi hissedebiliyorum. Ama dediğim gibi ağrım sancım pek fazla olmadı ama ağır iş yapınca üşütünce ağır bişeyler kaldırınca tabiki biraz ağrı hissediyorsun. Canım bir kaç değişik doktora gözük bence ağrının sebebi başka birşey olabilir. Aklıma şimdi geldi Anneciğim sağolsun bana 1 seneye yakın ev işi bişey yaptırmamıştı. çünkü 1 sene sanki yarım insan gibi olmuştum

canım çok saol verdiğin cvp için...sanada çok geçmiş olsun...benim ameliyat yeriyle ilgili değilde işte...içten bir ağrı var...yani embriyonun alınan kasık tarfımda içten....YANİ AĞRI SANKİ HALA DIŞ GEBELİK GEÇİYOR GİBİYİM...AMELYAT OLDUM AMA HİÇBİRŞEYE YARAMADI SANKİ....

Canım öncelikle çok geçmiş olsun ben de geçen sene dış gebelikten dolayı ameliyat oldum ama benim tüplerim alınmadı. benim de önceden olmayan ağrılarım oluyor özellikle ovulasyon zamanında ve regliden önce. Ama henüz dr a gitmedim ama ameliyatı yapan dr yeni tedaviyi etkilemeyeceğini söylemişti bana

merhaba yeşbü,
bende 2003 yılında dış gebelik düşükle sonuçlanıp iç kanama geçirerek açık ameliyet oldum daha doğrusu ölümden döndüm diyebilirim çok kan kaybetmiştim çünkü..neticesinde sol tüpüm alındı sadece bir ay oturarak uyudum kesinlikle yatamıyordum sebebi ise dikişlerimdi ama kesinlikle kasıklarımda ağrı yoktu..haziran15 rumuzlu arkadaşın dediği gibi bende de his kaybı oldu tenimde ama kesinlikle hiçbir kasıklarımda ağrım olmadığı gibi regl ağrısını hayatım boyunca hiç tatmayan şanslı bir insan olarak dış gebelikten sonra da herhangi bir değişiklik olmadı..Sadece o gün bugündür normal yolla hamile kalamadım ve uzun protokol tüp bebeğe başladım şubat sonu gibi transfer olacak ama ben korkuyorum dış gebelik bir daha yaşamamak için çünkü bizler daha fazla risk grubundayız....Sanada çok geçmiş olsun ancak eğer vücudumuzda bir ağrı varsa bu mutlaka bir sinyaldir orada bir arıza var demek istiyor bence ihmal etme ..doktorlarımıza elbette güveniyoruz ama mutlaka başka bir göz başka bir fikir veya çözüm elbet vardır...herşey gönlünce olsun ama ihmale gelmez...

kızlar çok teşekkür ederim cvp yadığınız ve yorumalrınız için....angel sanada çok geçmiş olsun..... aslında burda bir doktora daha gitmiştim özel kadın doğum hastanesi bu ağrılarla ilgili pek birşey söyleyemdi...ultrasyonda pek birşey gözükmüyor...ufak tefek kistlerin dışında dedi o kadar....

Sevili Yesbü
Ben yurtdisindan yaziyorum. Beb en az 4-5 kere dis gebelik gecirdim. Ilk basta disgebelik oldugu anlasilmadi, cünkü kendiliginden düstü. Maalesef Danimarkanin kanunlarina göre, 3 kez düsük yapmadigin sürece doktorlar nedenini arastirmiyor. 3. gebeligimde cok asiri agrilar ve kanama gecirdim, uzun arastirmalar sonucu disgebelik oldugu anlasildi, Amaliyat oldum, ama iki tüpümüde kaybetmedim. Zaten o amaliyattan sonra sag kasigimda arada bir agri oluyor. Agri seninde belirttigin gibi bacagima vuruyor. Daha sonra doktorum beni tüpbebek merkezine yönlendirdi orada tüplerimin tikali olup olmadigi arastirildi hormon düzeyim falan, esimde analiz edildi, hicbir sey cikmadi tüplerim tikali degilmis, su birikintiside yokmus. Ama agrim kesilmedi, adet dönemine yakin siddetleniyor, doktorlar nedenini bilmiyor. Ultrasonda hersey normal gözüküyor. Doktor tekrar hamile kalmayi denememi söyledi, ve tekrar hamile kaldim -cabuk hamile kaliyorum, fakat tekrar düsük oldu. Hamileliklerim en fazla 6 haftalikken düsüyor, buyüzden gerekli analizleri yapmakta zorlaniyor. Bu sefer tüp bebek tedavisi uygulandi, fakat tekrar dis gebelikle sonuclandi, kendiliginden düstü. -Tüplerim normal gözüküyor, fakat doktorlarin dedigine göre, tüplerin icinde ince tüg gibi ince birseyler varmis (kusura bakma türkce karsiligini bilmiyorum) onlar döllenen yumurtayi rahime götürüyormus, bende o ince tügler hasarliymis. Hasarin neden olustugu bilinmiyor fakat sigara veya gecirilen enfeksyonlar bu tüglere zarar verebilirmis. Gecen hafta amaliyat oldum iki tüpümde baglandi, rahime en yakin yerden baglandilar (yakma yöntemiyle) artik disgebelik gecirme riskim ortadan kalkti en azindan tüplere tutunma riski, fakat doktorum sende olan olayin yani tüplere degilde baska bir organa mesela yumurtaliklara tutunma olabilir dedi, fakat bu risiko cok cok azmis haziranda tekrar tüpbebek tedavisi olacagim. Fakat bendede agrilar hala sürüyor, bazen omuzumda agriyor, cok ilginc, doktorlar psikolojikte olabilir diyor. Sana büyük gecmis olsun yeni gelismeler olursa yaz lütfen.
Sevgilerimle

merhaba yazılanları okudum bende 2 defa dış gebelik geçirdim ilki ameliyatla sonlandı sol tüpüm alındı ikinci olarak sağ tarafta oldu beni ameliyat eden doktor ve ben aynı zamanda başka 2 doktorada daha gidiyordum ilk doktorum takibe aldı beni ikinci doktor hemen dış gebelik bu dedi ve ben korkumdan iğne ile teadviye başladım ama beni ameliyat eden doktor sen dış gebelik geçirdiğini tam teşhis etmeden sonlandırdın dedi çok üzüldüm iki doktor arasında kaldım kıscası neyse buraları geçeyim aynı benimde sağ tarafımda üşüyünce ayakta çok kalınca garip bir ağrı saplanıyor o kadar çok ki geçtiiğinde rahatlıyorum ağrı yok diye sonra gene başlıyoo bi arkadaşımın ablasında dış gebeli,k gewçirmişti oda sonradan diğer tüple hamile kaldı düşün 4 aylık hamile ve oda aynı şeyleri söylüyormuş ağrım var diye ona doktoru psikolojik demiş gayet sağlıklısın herhangi bir şeyin yok demiş bunu duyunca bende psikolojik olduğuna karar verdim bu araad hsg çektirdinm bendede sorun yok dendi ama tekrar hamilelik dense mi bilemedim ?

mrb burda dış gebelik geçiren herkse geçmiş olsun bende 5 ay önce dış gebelikkten açık ameliyat oldum ölümden döndüm resmen sağ tüpümü aldılar yumurtalıklar normal dedi dr. benim dış gebelik geçirmem birazda doktorların hatasıydı 5 ayrı doktora gittim hepside bebeği rahimde görmedi ve daha bebek küçük ondan görünmüyor dediler git 1 hafta sonra gel yok 2 hafta sonra gel derken bebek 9 haftalık oldu ve tüp patladı acilen ameliyata aldılar ameliyat başarılı geçti ama pisikolojimde düzelmedi şimdi bekliyorum bu ayda hamile kalmazsam iyi bir doktora gidip sol tüpümün açık olup olmadığına bakacağım inş açıktır

aynı durum bende de var 1 ay oldu ameliyat olalı yalnız sag tarafımda yanı ameliyet oldugum bolgede agrı var antıbıyotık ıcınce bıraz azalıyor bende korkuyorum dr guzel bakmadı bvu sever acıkcası sizin kinin neticesi ne oldu pekı bu agrıların benım ciddi ciddi agrılarım oluyor kesık kesık sankı yıne dıs gebelık gecırıyor kı gıbı yardımcı olursanız sevırım kafam cok karıstı daha cok yenıyım size de dr enfeksıyon kapmıısnz ve ya neden bu kadar agrınızın oldugu kosunda bır bılgı verdımı görüşmek üzere

Mrb bayanlar kulube daha yeni uye oldm ve bende 20 gun once dis gebelik ameliyati oldm kapali ameliyatti.ameliyatta sol tupumun dogustan olmadigi sag tupumunde tikali oldugu gorulmus.ve alinmis.doktorum normal yolla hamile kalamayacagimi ve tup bebek yapmam gerektgni soledi.inanin okadar kotu bi duyguki ya tup bebekte olmassa hic cocuk sahibi olamassam diye cok korkuyrm benim gibi olanlar varmi lutfen kimse bizi anlamiyo hep ayni laflar aman uzulme olur daha gencsiniz...benle ayni seyleri yasayan varsa lutfen yazin ve dertleselim 26 yasindaym ve 1,5 yillik evliyim kizlar bekliyrm yazilarinizi

Arkadaslar hic cevap yazmamissiniz bana:KK43: benimle ayni kaderi paylasan yokmu neoluyor bu tur durumlarin sonunda hicmi bunu yasayan yok. Tup bebek yapmis olan tupleri olmayan arkadaslar lutfen cevaaapp

canım çok saol verdiğin cvp için...sanada çok geçmiş olsun...benim ameliyat yeriyle ilgili değilde işte...içten bir ağrı var...yani embriyonun alınan kasık tarfımda içten....YANİ AĞRI SANKİ HALA DIŞ GEBELİK GEÇİYOR GİBİYİM...AMELYAT OLDUM AMA HİÇBİRŞEYE YARAMADI SANKİ....
Canım çok eski tarihli bu gönderi biliyorum belkide takip etmiyorsun yada hatirlamazsin.ama derdime çare ararken mesajını gördüm.aynı durumu yasiyorum.iki hafta önce dis gebelik laparoskopi oldum sağ tup alındı.ameliyat sonrasi agri sizi olmadı ta ki dört gün önceye kadar.içerden bir agri var.hem büyük hem küçük wc sonrasi agri.derinlerde biyerde.belimede vuruyor.makat bolgemede. Doktoruma gittim muayne ve enfeksiyon testi yaptı enfeksiyon yok ne kanda ne idrarda.ameliyat yerinde çok iyi dedi yumurtlama bile başlamış.ama agri için kas spazm olabilur dedi geçici birşeydir rahat ol sorun yok diyor.ama hala agri devam ediyor.şaşırdım valla napcagmi.iyice ödlek oldum

Kızlar benim laparaskopi ile sağ tüpüm alınalı 4 hafta oldu. Dün regl oldum ve sağ kasığımda müthiş bir sancı var. Size de böyle oldu mu? Artık hep böyle mi olacak regl dönemi :dua:

Kızlar benim laparaskopi ile sağ tüpüm alınalı 4 hafta oldu. Dün regl oldum ve sağ kasığımda müthiş bir sancı var. Size de böyle oldu mu? Artık hep böyle mi olacak regl dönemi :dua:
Benimde aynı laparoskopi ile sağ tüp alındı.ağrı olabilir ama iki güne geçmezse doktora görün tabikide.şiddeti aZalırsa normaldir ama şiddetlenerek devam ederse için rahat olsun die doktora görünebilirsin.tabikide her adet öle olmıcak.sadece bazı şeyler içerde yoluna girene kadar hafif şikayetler olabilir.

Benimde aynı laparoskopi ile sağ tüp alındı.ağrı olabilir ama iki güne geçmezse doktora görün tabikide.şiddeti aZalırsa normaldir ama şiddetlenerek devam ederse için rahat olsun die doktora görünebilirsin.tabikide her adet öle olmıcak.sadece bazı şeyler içerde yoluna girene kadar hafif şikayetler olabilir.
Sabah uyandığından beri sancım var. Ağrı kesiciye rağmen geçmedi :işsiz: yarın da olursa doktora giderim... Of of bitmeyecek mi bu dert :bicak:

Sabah uyandığından beri sancım var. Ağrı kesiciye rağmen geçmedi :işsiz: yarın da olursa doktora giderim... Of of bitmeyecek mi bu dert :bicak:
Bitiyo bak ben korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım.inan ameliyat ve sonrası aklıma bile gelmiyo şimdi.

X