Çocuk Hastalıkları Bebeğimde Kalça Geriliği?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
canım kusura bakma yeni gördüm mesajını.bebeğim 3 aylıktı aleti taktığımızda.ilk gün çok aşırı ağladı bebeğim biz canının acıdığını düşündük ve ertesi gün doktora götürdük.doktorda canının kesinlikle acımadığını yabancıladığı için ağladığını söyledi.ertesi gün alıştı.hiç ağlamadı.biz 2 ay kullandık.o kadar bağdaşmışıski aletle çıkardığımız gün bebeğimi bile tutamadım balık gibi kayıyordu kollarımdan.ama sana tavsiyem.hiç çıkartma.ben günde 20 dk.geçmiyordu.alel acele altını değiştirip tekrar takıyordum.ama senin bebeğin daha çok küçük.bence farkında bile değildir aletin.sabret gör bak sizinki 1 ay da geçer bence.yani ağlamasının sebebi alet değildir bence.

Arkadaşım çok geçmiş olsun.Allah başka hastalık dert göstermesin.Kalça çıkığını ilk ne zaman fark ettiniz Kalça çıkığımı yoksa Tıp2a kalça gelişim geriliğimi hangi teşis kondu size.Benim bebeğim ilk 52 günllüken USG çekildi.sol kalça normal sağ kalça alfa 55 tıp 2a dendi.biray sonra alfa 63 normal nenildi.3 kezde filim çekildi.Elle muayinede çok az açmada zorlanıyor dediler.2.ayrı ortopediste götürdüm ama bulunduğum ilde pediadrist ortopedi. dr.yok.bebeğim 7.aylık oldu ma ben hala endişeliyim.bize tedavi uygulanmadı.Ben çift bez kullanıyorum faydası olur umuduyla.Sizin değerler neydi kaç oldu tedavi nasıl nekadar sürdü?cevaplarsanız sevinirim...

Arkadaşım çok geçmiş olsun.Allah başka hastalık dert göstermesin.Kalça çıkığını ilk ne zaman fark ettiniz Kalça çıkığımı yoksa Tıp2a kalça gelişim geriliğimi hangi teşis kondu size.Benim bebeğim ilk 52 günllüken USG çekildi.sol kalça normal sağ kalça alfa 55 tıp 2a dendi.biray sonra alfa 63 normal nenildi.3 kezde filim çekildi.Elle muayinede çok az açmada zorlanıyor dediler.2.ayrı ortopediste götürdüm ama bulunduğum ilde pediadrist ortopedi. dr.yok.bebeğim 7.aylık oldu ma ben hala endişeliyim.bize tedavi uygulanmadı.Ben çift bez kullanıyorum faydası olur umuduyla.Sizin değerler neydi kaç oldu tedavi nasıl nekadar sürdü?cevaplarsanız sevinirim...

merhaba sizede çok geçmiş olsun.biz kalça çığını farketmedik.2-3 aylıktı doktora biz dedik kalça röntgeni çekelim diye.o da elle muayene etti hiç bişi yok demişti.ama tüm arkadaşlarım çektiriyordu rütin muayene diye.doktora ısrar ettik çektirdik.tam olarak hayırlamıyorum ama sanırım 2b miydi neydi kalça gelişim geriliği dendi(zaten kalça çıkığı anlamına geliyormuş).ikisindede var denildi.kimi doktor çift bez dedi araştırdık çift bezin pek bi faydası yomuş..bir taneside abdüksiyon cihazı verdi onu kullandık.3 ay taktık.sonraki muayenede tamam yerine oturmuş kalça dedi ve çıkardık.kızım şu an 4 yaşında allaha şükür bi yaramazlık yok.7 aylık olmuş bebeğiniz endişeniz varsa mutlaka bir doktor bulun ve gösterin allah korusun geç kalmış olmayın derim ben.

evet biz de de kalça gelişim geriliği (displazi) var. 3.5 aykıkken röngende fark edildi.biz de1 ay çift bez bağladık. ama sonra hacettepe ünv.prof. cemalettin aksoya götürdük. çift bezi önermiyor. şuan 5.5 aylık ve 1 aydır cihaz takıyoruz 3 ay takılacak günde 22 saat dedi. vakit kaybettik yani inş. çabuk düzelir. geçmiş olsun vakit kaybetmeyin

Merhaba arkadaşım konu ile ilgili araştırma yaparken yazınzızı okudum.bebeğniz ilk kaş aylıkken ultrason çekidi alfa açıları kaç daraca idi?Daha sonra filimde mi gelişim geriliği teşisi kodu?Nasıl bir tedavi süreci yaşadınız?Benim bebeğimde tIP 2A sağ alfa 55 daraca ida ilk ultrasonda bize sadace takip dediler lütfen yaşadığınız tedavi sürecini paylaşırmısınız.çOK GEÇMİŞ OLSUN.

Merhaba arkadaşım konu ile ilgili araştırma yaparken yazınzızı okudum.bebeğniz ilk kaş aylıkken ultrason çekidi alfa açıları kaç daraca idi?Daha sonra filimde mi gelişim geriliği teşisi kodu?Nasıl bir tedavi süreci yaşadınız?Benim bebeğimde tIP 2A sağ alfa 55 daraca ida ilk ultrasonda bize sadace takip dediler lütfen yaşadığınız tedavi sürecini paylaşırmısınız.çOK GEÇMİŞ OLSUN.
Dereceleri hatırlamıyorum 5 yil oldu. 6 yaşında kontrolü var bence geç kalmayin kac ayliksa onun iki kati takiyor cihazi. Bizim ultrasonda görülmedi. Çocuk Dr. Kizinda olduğu icin tum bebeklerden garanti olsun diye röntgen istiyormuş tesadüfen teşhis oldu yani. Şans diyelim. Suan iyi gibi disardan hic birsey yok ama seneye kontrolünü bekliyoruz. Allah şifa versin imkanınız varsa Cemalettin hoca cok iyi Ankarada.

misya hanım bizde cemalettin aksoya gidiyoruz.kızım 7 aylık cihaz kullanıyoruz.sizin son durumunuz nedir
Merhaba
Hangi cihaz kullanıyorsunuz acaba
Kızım 8 aylık kalça gelişim geriliginden 2 ay pavlik bandaji 4 aydır dennis brown ateli kullanıyoruz 3 yaşına kdar giyecekmis o ayakkabıları
Sizin tedavi süreciniz nasıl paylaşrmısnz lütfen

Merhaba
Hangi cihaz kullanıyorsunuz acaba
Kızım 8 aylık kalça gelişim geriliginden 2 ay pavlik bandaji 4 aydır dennis brown ateli kullanıyoruz 3 yaşına kdar giyecekmis o ayakkabıları
Sizin tedavi süreciniz nasıl paylaşrmısnz lütfen
benim kızımda 8 aylık.5 ay pavlik bandaj kullandık 1 aydır sürat tipi abdüksiyon cihazı kullanıyoruz.3 ay daha kullanacağız.eğer gelişme olmazsa ameliyat olabilir dedi doktorumuz.kızınızın kalçası düzeldi de mi pavlik bandajı çıkarttırıp ayakkabıya geçti doktorunuz.bizimki henüz tam iyileşmedi.hangi şehirdesiniz ve doktorunuz kim acaba

benim kızımda 8 aylık.5 ay pavlik bandaj kullandık 1 aydır sürat tipi abdüksiyon cihazı kullanıyoruz.3 ay daha kullanacağız.eğer gelişme olmazsa ameliyat olabilir dedi doktorumuz.kızınızın kalçası düzeldi de mi pavlik bandajı çıkarttırıp ayakkabıya geçti doktorunuz.bizimki henüz tam iyileşmedi.hangi şehirdesiniz ve doktorunuz kim acaba
Evet kalça 2 ayda düzeldi şükür
Gelişim geriliği dendi
Şimdi açıyı ayarlamak için düz basması için ayakkabı dedi dktr
Gebzedeyim doktorumuz yüzyıl hast hakan Dülger.

Bu cihazı kac saat kullanıyorsunuz
Allah yardımcınız olsun umarm ameliyata gerek kalmadan bian önce iyileşir
Sizin kızın kalça gelişim geriliğimi dendi

Bu cihazı kac saat kullanıyorsunuz
Allah yardımcınız olsun umarm ameliyata gerek kalmadan bian önce iyileşir
Sizin kızın kalça gelişim geriliğimi dendi
evet tip2c kalça gelişim geriliği dendi.6 aydır tedavideyiz açıları hala tam değerine ulaşamadı.bu aleti günde 22 saat takın dedi dr ama ben en fazla 1 saat çıkarıyorum.1 ay sonra sadece geceleri takmaya başlayacağız.2 ay da öyle kullanacağız.sonra 2 ay hiç kullanmayıp röntgen çektireceğiz.inşallah iyileşir tüm bebekler

evet tip2c kalça gelişim geriliği dendi.6 aydır tedavideyiz açıları hala tam değerine ulaşamadı.bu aleti günde 22 saat takın dedi dr ama ben en fazla 1 saat çıkarıyorum.1 ay sonra sadece geceleri takmaya başlayacağız.2 ay da öyle kullanacağız.sonra 2 ay hiç kullanmayıp röntgen çektireceğiz.inşallah iyileşir tüm bebekler
Inşallah umarım her doktrun tedavisi farklı oluyor galiba.
Biz 4 aydan itibaren röntgen cektiriyoruz.orda daha belirgin herşey. Çok zor günler yaşadık pavlik bandaji özellikle sizde bilirsiniz. Bebeğiniz emekliyormu ben çok kafama takıyorum .

Inşallah umarım her doktrun tedavisi farklı oluyor galiba.
Biz 4 aydan itibaren röntgen cektiriyoruz.orda daha belirgin herşey. Çok zor günler yaşadık pavlik bandaji özellikle sizde bilirsiniz. Bebeğiniz emekliyormu ben çok kafama takıyorum .
bizde 4.aydan beri röntgen çektiriyoruz.emeklemiyor henüz.emekleyemez zaten bizim kullandığımız cihazla.iyileşince hepsi olur sıkıntı yapmayın.önceliğimiz tedavisi şu an

Bebeğime aynısı söylendi iki kat bez bağladık 1 ay boyunca geçti.
Ayrıca Pediatri alanınında uzman Ortapedi ve Tramvatoloji Prof. ünede gösterdik.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
bizde 4.aydan beri röntgen çektiriyoruz.emeklemiyor henüz.emekleyemez zaten bizim kullandığımız cihazla.iyileşince hepsi olur sıkıntı yapmayın.önceliğimiz tedavisi şu an
Aynen haklısınız. Ben çok araştırma yapıyorum.bu tarz kalça problemlerinde bebeklerde 2 3 yaşına kdar kalça geliştiği için tedavide o yaşlara kdar devam ediyormuş. Biz 3 yaşına kdar ayakkabı giycez .sizede böyle bişey dendimi acaba yada tedavi kaç yaşına kdar sürecek.

Aynen haklısınız. Ben çok araştırma yapıyorum.bu tarz kalça problemlerinde bebeklerde 2 3 yaşına kdar kalça geliştiği için tedavide o yaşlara kdar devam ediyormuş. Biz 3 yaşına kdar ayakkabı giycez .sizede böyle bişey dendimi acaba yada tedavi kaç yaşına kdar sürecek.
bize öyle bişey söylemedi ama iyileşsse bile sürekli kontrolleri devam edecek 7-8 yaşına kadar

Benim kizimda da kalça gelisim geriligi var 3 ay cihaz kullandik ama tam iyilesme olmadi 3 ay sonra kontrolumuz var kendiliginden duzelmezse 18. Aydan sonra amelayat dedi bu konuda bilgisi olan varmi yani boyle bisi yasayan

merhaba arkadaslar oncelikle su ozel hastane ozentiliginden vazgecelim en uyi doktorlar bizim devlet hastanelerinde benimde ilk cocugum dogdu 1 ay sonra kalca ultrason denildi aman ne gerek var birsey olsa belli olurdu dedim ama yinede gittim cektirdim iyiki cektirmisim sol kalca tip 2a cikti hic ciddiye almadim arastirma yalmadim her ay kontrol denildi 3 ayina kadar kontrol edildi duzelmedi ve sisli etfal egt. aras. hast. ortopediye yonlendirildim orada uzman doktor HASAN BASRI SEZER var ona yonlendirdiler bizzat kendisi ozenle ultrason cekti ve pavlik bandaj dedi bir baktim benim gibi bir suru bebek anne baba konustum hepsiyle ve dunyam basima yikildi o bandaji yaptirmaya gittigimde aglamaktan icim disima cikti bebegimde normalde cok huysuz bir bebekti bandaji takinca daha cok huysuzlandi ilk gun sinielendim cikarttim sonra tekrar gittim taktilar ve doktorum sen iyi bir anne degilsin iyi olsaydin cikartmazdin dedikten sonra aglaya aglaya cikartmamaya soz verdim 2 haftada bir banyo hava sicak kaka yapiyor beline geciyor evde tekim agliyorum gece gunduz 3 ay tam 3 ay kaldi ama bana 3 sene gibi geldi gecmedi gunler gun gun saydim her gunu en son kontrolde cok iyi bir dahaki kont cikarticaz ins dedi doktorum oyle hazirladimki kendimi cikartmaya dr kontrolde 2 hafta daha kalsin tedbir olsun dediginde bayiliyordum zor tuttular bebegimden anlaayamadim hicbisey sevgimle acima duygum karisti aglamasina sinirlenir oldum hep bandaji sucladim aglarken sonra cikartti doktorumuz cok sukur ama bebegim kendini tutamiyordu zamanla oda duzeldi her ah kontrole gittik en son 3 ay once gittik cok iyi dedi doktorum yurudugunde getir dedi fakat 1 yasinda suanda ne emekliyor ne yuruyor koltukta zorla siraliyor yuvarlanarak butun evi geziyor acaba gecmi yuruyecek onu merak ediyorum ve aklim gidiyor yurumeyecek diye ama doktorum acele etme tabiki yuruyecek dedi buradan SAYIN HASAN BASRI SEZER doktoruma ilgisi sabri guleryuzu tatli konusmasi her sorumu hasaasiyetle cevaplamasi uzun uzun zaman ayirmasi icin cok ama cok tesekkur ediyorum bu durumu yasayan herkese de cok cok sabir diliyorum ve lutfen egitim ve arastirma yada fakulte hastanelerine gidin diyorum

X