Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar yeni saçlar çıkarmada en etkili yağ: çörek otu yağı :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Bende daha önce yağları karıştırıp denemiştim ama saçlarımı daha çok dökmüştü ve yağlandırmıştı fakat çörek otu yağını hiç kullanmadım tek olarak kullansak yeterli oluyor mu.birde bunu deneyim. Ayrıca o küçücük bi şişe ne kadar süre gidiyor? yardımcı olurmusunuz cvplarınızı bekliyorum.

kızlar kusura bakmayın herzaman giremediğim için sorunuzu yeni gördüm..ben yaklaşık 2 buçuk aydır kullanıyorum çörek otu yağını..haftada 2 en fazla 3 kez kullanmanız yeterli..ama günleri düzene oturtun mutlaka ben pazartesi perşembe ve pazar günleri yapıorum..düzenli kullanmakta çok fayda var..birde mutlaka kaliteli olsun aldığınız yağ..ben bi markayı kullanıorum ama sanırım yazamıorum marka ismi..birde bir iki kullanımda mucize beklemeyin benim 2 buçuk ayda yeni yeni düzeldi..birde ben sarımsağımıda ihmal etmiorum belki onunda çok faydası var hergün mutlaka küçük parçalara ayırıp suyla içiorum..son bişey hangi yağı denerseniz deneyin ilk başta saçı acayip döküor.çünkü benm kullanmadığım yağ kalmadı.çörek otu en iyi geleniydi..bu yağı günde bir çay kaşığı suya karıştırıp için buda saçlar için yararlı oluyor.biliorsunuz sadece dıştan bakım yapmak fazla etki göstermiyor..içten takviye olmazsa olmaz.ben herzaman tavsiye vermem ama inanın bende mucize yarattı...birde saçınız yağlıysa yeni yıkadığınız zaman uygulayın kuruysada temiz olmasına dikkat edin...bu arada benim ki sadece öneri işe yarar yaramaz bilemem sonra kızmayın kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 herkesin saç yapısına ii gelmeyebilir

içine başka yağ karıştırmadım ben sadece çörek otu yağını kullandım..markası kardendi bu arada kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3..saçlarınıza masaj yapark yedirip ben 2 saat bekletip yıkıorum..birde bu arada saçıma fön makinası maşa düzleştirici jöle hiç bişey kullanmadım bu sürede..saçım çok yıpranmıştı şimdi çok samimi söylüorum maşalaah pırıl pırıl zemuszemuszemuszemuszemuszemus

Çörekotu yağı kullanmadım ama en kısa zamanda kulanacağım.
Yağ bakımı saçlarımi döküyor diyenlere tavsiyem saçlarınıza yağı vıcık vıcık sürmeyin, ben de öyle yapardım eskiden çok dökerdi. 1 tatlı*kaşıği kadar yağa parmak uçlarınızı batırıp sadece saç diplerine masaj yapın. Bu miktar yeter de artar bile. Hem saç kökleriniz de tıkanmaz.
Benim kullandığım yağ özleri var biri nane, diğeri de hint defnesi yağı. Yağ özleri direkt saça sürülmüyor, ana bir yağın ( badem, zeytinyağı) içine 4-5 damla halinde damlatılıp kullanılıyor. Çünkü çok güçlüler. Bu yağlardan çok memnunum çünkü mentollü serin bir etki bırakıyor. Bir de ben organik şampuan alıyorum, zararlı maddeler içermeyen. Bu şampuanın içine 10 damla kadar yağ özü damlatıp kullanıyorum çok yararı*oluyor. Her kullanımda şampuanı çalkalamak gerekiyor yalnız.

Çörekotu yağı kullanmadım ama en kısa zamanda kulanacağım.
Yağ bakımı saçlarımi döküyor diyenlere tavsiyem saçlarınıza yağı vıcık vıcık sürmeyin, ben de öyle yapardım eskiden çok dökerdi. 1 tatlı*kaşıği kadar yağa parmak uçlarınızı batırıp sadece saç diplerine masaj yapın. Bu miktar yeter de artar bile. Hem saç kökleriniz de tıkanmaz.
Benim kullandığım yağ özleri var biri nane, diğeri de hint defnesi yağı. Yağ özleri direkt saça sürülmüyor, ana bir yağın ( badem, zeytinyağı) içine 4-5 damla halinde damlatılıp kullanılıyor. Çünkü çok güçlüler. Bu yağlardan çok memnunum çünkü mentollü serin bir etki bırakıyor. Bir de ben organik şampuan alıyorum, zararlı maddeler içermeyen. Bu şampuanın içine 10 damla kadar yağ özü damlatıp kullanıyorum çok yararı*oluyor. Her kullanımda şampuanı çalkalamak gerekiyor yalnız.[/QUO

bende şimdilik bademyağı aldım sadece onun yanında zeytinyağıyla karştrıp sürmeyi düşünüyorum .. okadar çok yağ varki hangisini sürceğimi şaşırmş duurumdayım kızlar:bbo: çam terebenti iyi diyorlar,çörek otu yağı iyi diyorlar,yılan yağı vs.. napmalı arkadaşlar lütfen yardım :2:

qonulcelen, haklısın çok yağ var, o yüzden sadece 1-2 tanesi ile başlamak gerek. Hepsini bir anda kullanamayız. 5-6 ay kullanıp değiştirebiliriz. Badem yağının içine yağ özü kat, yağ özlerini bulabilirsen. Ben 6-7 ay limon yağı özü*kullanmıştım. Badem yağının içine 5-6 damla limon yağı*özü, onu uyguladım. Sonra da limon yağını*bırakıp nane'ye geçtim. Yani böyle değiştire degıstire kullanmak gerekiyor. bazı haftalar bunu atlayıp zeytinyağlı sarmısak surüyorum. Kisacası elinde 2-3 malzeme olsun uzun bir süre onları*kullan. Her hafta mutllaka uygula. Sürekli yağ değiştirmek veya kisa zaman kullanıp bırakmak sonuç vermez.

çörek otu yağı iştah kapatmıyor tersine iştah açıyor. yanlış bilgilendirmeyelim yerimseniben
diğer bilgiler için teşekkürler. bir de onu deneyelim.

aldım ve denedim çörek otu yağını ve etkisini anlamak için sadece bu yağı tek başına denemeye karar verdim ben iki günde bir saçlarımı yıkamadan önce yapıyorum saçıma daha sonra bu süreyi azaltmayı düşünüyorum. şimdiye kadar 4 kere yaptım ve en az 1 saat en fazla 2 saat bekletiyorum çünkü fazla bekletilmemesi gerektiğini düşünüyorum. ve bugün farkettim dökülmenin azaldığını inşallah daha çok faydasını görürüm uzun bi sürede kullanmayı düşünüyorum. daha sonra tekrar sonuçları yazacağım.

mrbb kızlarrr...ben saç dökülmesiyle uzun zamandır mücadele eden biri olarak inanılmaz mutluyum çünkü artık böyle bir problemim kalmadı..avç avuç sökülen saçlarım vardı hatta bi ara bir tutam kalmıştı..daha öncede biçok yerde yazdım hatta ilk olarak ramazan ayında başladığımda ilk burda paylaşmıştım çörek otu yağını kullandığımı..şuan da rabbime çok şükür bu sorundan kurrtulduğum gibi tepemde o kadar çok saç çıktıkii saçım çok gürleşti( maşallah diyim :) uzun lafın kısası 5 aydır kullandım bazen işe yaramıyor diye pes ettiğimde çok oldu ama bu savaştan galip çıktm banyoda en fazla 5 taradıktan sonrada 5 tel kadar dökülüyor o kadar :21::21::21::21::21::21::21:

ben de kullanmıştım bu yağı bir ara ama bıraktım...dikkat edin kızlar değdiği her yerden tüy çıkarıyor bu yağ :18: saçınızdayken boynunuzla yüzünüzle falan temas etmemesine dikkat edin...:KK20: diğer yağlara göre arındırması da daha zor...

Son düzenleme:
İnşallah sendede işe yarar. şu an benim yeni çıkan saçlarım 4 - 5 parmak uzunluğundalar. Ama malesef 2 sene sonra ancak tam kıvama gelecekler :hulya:

herkese merhaba;
ben sitenizi yeni fark ettim.benim de saçlarım çok kötü durumda.özellikle de oğlumdan sonra çok döküldü.bu tarihlere bakılırsa siz bir senedir kullanıyorsunuz demektir.şimdi ne alemdesiniz. benim en çok korkum çıkıp sonra tekrar dökülmesi. öyle şeyler duymuştum çünkü...şimdiden teşekkürler...

badem yağı- zeytınyağı bence saç gurlesmesınde ve yenı sac olusumunda oldukça etkılı. ben 1 aydır kullanıyorum (ıstıkrarlı) saclarım gozle gorulur bıcımde dolgunlasdı ve uzadı:KK69:

badem yağı- zeytınyağı bence saç gurlesmesınde ve yenı sac olusumunda oldukça etkılı. ben 1 aydır kullanıyorum (ıstıkrarlı) saclarım gozle gorulur bıcımde dolgunlasdı ve uzadı:KK69:

kücük kücük yeni sacla cikiyor mu dipten bende uyguliycam insallah sanada:nazar:

kızlarr ben biçok yerde yazdım kullanıyorum çörek otu yağını diye..şuan itibariyle dökülme diye bi problemim kalmadı Allaha çok şükür..kendim bile şoktayım çünkü tepemde o kadar çok minik saçım çıktıki kuaföre gittiğimde saçım yaplırken farkettim hepsi tepede ayağa kalktılar zemuszemus spreyle zor yatıştırdık,,,inanın gönül rahatlığıyla tavsiye deiyorum sizlerede saçıma hem can geldi remen hem dökülme durdu hemde yeni saçlarım çıktı..sizinde saç yapınıza inş uygundur ve sizdede işe yarar ...

tek başına kullanmak mı yararlı yoksa sizde yanında başka yağları öneriyor musunuz?:KK8:

tek başına kullanmak mı yararlı yoksa sizde yanında başka yağları öneriyor musunuz?:KK8:
hint yağı saç uzatmada çok iyi. badem yağıda saçları yumuşatıyor ve besliyor. zeytin yağının faydalarını biliyorsunuz zaten. çörek otu yağıyla hepsini karıştırıp kullanıyorum çoğunlukla :KK6:

bakalım ıse yarayacakmı.. baska bı topıktede goguse surenler var bu yagı buyutuyormus gogsu

geçen gün markette gördüm bu yağdan aklıma bu topic geldi ama kendi saçımda nası olur bilemedim
benim saç tipim yağlı ve saç derim de hassas baya bi sıcak suyla bile yıkasam hemen kaşındırtıyor bu bana kötü gelir mi ki? saç derimi tıkamasın?:S

geçen gün markette gördüm bu yağdan aklıma bu topic geldi ama kendi saçımda nası olur bilemedim
benim saç tipim yağlı ve saç derim de hassas baya bi sıcak suyla bile yıkasam hemen kaşındırtıyor bu bana kötü gelir mi ki? saç derimi tıkamasın?:S

benim saclarda cabuk yaglanir ama derim pek hassas degil cörekotu yagi sabit yaglardan yanlis degilsem tek basina sürülür gibi yagi sür 2 saat bekle sonra sacini yikamadan önce yumurta sarisini sac diplerine masagla yedir. biraz sapuan cok az zu iyice saclarini ovala 1-2 yikamada hic yag kalmiyor bu yöntemle cok rahat temizleniyor kac kere yaptim güvenebilirsin :KK71:

X