istanbullu bayanlar yardımınıza ihtiyacım varr :((

roseeda

kelebeğimi bekliyorum.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2009
375
1
kızlar bu perşembe nişanlımın doğum günü.istanbulda yaşıyor bende ona sürpriz yapıp istanbula gitmek istiyorum ama derdim istanbulu bilmemek :KK43: haydarpaşadan metrobüsle şirinevlere nasıl giderim.vasıta değiştirmem gerekiyor sanırsam nasıl yapacağımı söyleyebilir misiniz.senağlama

haydarpaşadan vapurla karşıya karaköye geç orda in alt geçitten geç ister tramvaya bin ister otobüse şirinevlerde in metrobüsle gidemezsin daha zor olur sana en kolayı böyle canım.
bu arada tramvaya binersen son durak zeytinburnunda inersin hemen şirinevler tramvayına atlayıp şirinevlerde inersin.
ama illa metrobüsle gitmek istiyorsan haydarpaşadan kadıköye yürü ordan minibüse bin seni metrobüse bırakır ordan metrobüse binip şirinevlerde inersin.

hee şunuda yazayım diyelim karaköye geçtin ordan direk şirinevlere otobüs var bu arada canım çok dikkatli ol istanbulda acemiler pek affedilmez....

Haydarpaşa'dan metrobüse bineceksiniz, son durak olan edirnekapıda ineceksiniz.ındiğiniz yerden bu sefer Zincirliköy-Avcılar ya da bazılarında Mecidiyeköy-Avcılar yazar ona bineceksiniz.Aynı istikamete devam edeceksiniz sanırım 5-10 durak sonra falan Şirinevlerde olacaksınız.Şirinevler merkezde inmiş olacaksınız.Bu arada evet bir metrobüsten inip diğerine binmiş olacaksınız ama aktarma yaptığınız ve her 20 saniyede falan bir geldiği için çok bekleme ya da koş koş durumunuz olmayacaktır.

ooo okadar uzakki arası bilmeyen biri çok zor bulur haydarpaşadan şirinevler neredeyse 2 saat ama bizim eve 10 dk kaydirigubbakcemile3

teşekkürler kızlar.metrobüsle gitmek istememin sebebi daha kısa süreceğini düşündüğümden.köprü trafiğine yakalanma olayını yaşamam diye.bu arada metrbüsler sadece akbille mi çalışıo yoksa para veya jeton kullanılıo mu

haydarpaşa da inme bir istasyon once soğutluçeşme de in. zaten istasyondan cıkınca hemen metrobus ana durağini gorursunuz cok basit.soğutluçeşme metrobusleri (34A) edirnekapıya kadar. zincirlikuyudan sonra herhangi bir durakta avcılar metorbusune(34ler) aktarma yapın. hata yapmanıza imkan olmayan bir guzergah emin olun :KK66:

ya bence burdan anladığın kadarıyla, yola çık. sora sora bağdat bulunur. ama istanbulda, Sakın yoldan geçene değil, esnafa sor gideceğin yeri-adresi.! bu önemli.!

teşekkür ederim kızlar.bilgileriniz işime yaracak baya.istanbul olmasa başka şehir olsa sorun etmezdim ama sonuçta istanbulda bin türlü insan var size sormak daha mantıklı geldiopuyorumnanaktan

bu iş böle olmaz. haydarpaşada inmene 2 saat kala sevgiline haber ver seni alsın. ben doğma büyüme istanbullu olduğum halde yol tariflerini okurken başım döndü. hem sevgilin böle bilmediğin halde bu işe kalkıştığını öğrenince sana kızabilir, ben olsam kızardım. haydarpaşaya gelmek yeterince süpriz bence, ordan şirinevlere gitmek için de sevgilinin sana rehberlik etmesi en iyisi.

X