Bebeği eşinin ailesine düşkün olanlar bana yardım edin:(((

huzunbazask

Ergen Annesi..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2010
305
114
41
arkadaşlar benim 15 aylık bir oğlum var 4 senelik evliyim ve 28 yaşındayım kendime çokbüyük dert ettiğim bisıkıntım var bana biri biakıl versin evlendiğimden buzamana eşimin ailesi maddi manevi bize çokçektirdi oğlum doğana kadar eşim maaşını komple onlara verdi şimdide heray bikısmını veriyoruz vermek bişey değil keşke kıymet bilseler kayınvalidem dediğim dedik o gelip evimin düzenini ayarlar gittiğimze aldığımıza karışır dedikodu yapar yaa anlatmakla bitmez tam artık yaptıklarına alıştım şimdide oğlumu fetetmeye çalışıyor oğlum ona okadar düşkünki yakında oturuyoruz o gelince asla bana gelmiyor sadece meme emmek için geliyor düşse ağlasa hemen ona sarılıyor çağırdığımda ona yapışıyor benim arkamdan ağlamıyor ama onun arkasından feryat koparıyor biliyorum kayınvalidem çok seviyor oğlumu ama bubenim çok zoruma gidiyor o herdediğini yapıyor ama herşeyi anne yapma dediğimdede senin sözün biz varken bu çocuğa geçmez biz yokken ne yaparsan yap diyor eşimde bıktı artık taşınamıyoruz da zaten taşınsak uzaklara gitsek asla konuşmaz bizimle ne yapacam kızlar biri bişey desin çok çaresizim,:gitme:,:gitme:

allah allah nedemek bizim sözümüz geçer ne bilmiş kaynananız var benim oğlumda var 2,5 yaşında oda çok sever babaanesini dedesini ama aşırı dedğil tabi tavrınızı kayınvalidenize karşı koyun sizin çocuğunuz o benim kayınvalidem allahtan bu konuda pek karışmaz benim çocuğuma koyduğum sınırları bilir yapmayın dersem yapmaz bana ayak uydurur ama oğlum onların yanında bana gelip sarılır bazen onların kucağana gitmez o zaman bakışında fesatlıklar seziyorum oğlunuz çok küçük bırakın sevsin babaanesi sonuçta ama evinize karışması zor günlerinizde yanınızada olmaması ayıp tabiiki

allah yardımcın olsun çok can sıkıcı bir durum bişey yapamassın hangine anlatıcan bebek bu anlamaz e kayınvalidende tuhafmış zaten

çocuk anne baba terbıyesıyle buyumelı boyle mudehalelere delı oluyorum basta benım kendı annem yapıyor harık kızım olmaz dedıgımde annem kıyamıyor tamam annesı sımdı yapsın sonra yapmaz dıyor ve kızıma karsı benım net tavrım yıkılıyor benım kızım kaynanamlara tam tersı cok ters kı ben kaynanamla cok ıyıyım bu konuda ben onlara cok sert daranıyor dıye kızımla dıdısıyorum kızıyorum ama anlamyıorum nıye boyle sureklı bagırıyor amcaya dedeye babaanneye

benimki istisna sanırım çok üzülüyorum zaten çok hoşuna gidiyor kayınvalidemin bana anne de diyor ikidebir oğlumaa offf :KK43:

cennet kokulum yazdıkların çok doğru fakat benim kayınvalidemi uyarmak ne kelime anne yapma desem hemen biz büyütmedim sanki çok biliyorsunuz der ve küser bide eşine oğluna anlatır hatta kızkardeşlerine yani fazlasıyla büyütür sonra bütün sülalesi bize tavır alır yarabbim ben nereye düşmüşüm böyle diye sormadan edemiyorum kendime eşimi sevmesen çoktan boşanırdım ama çok seviyorum 7 yıl flört ettik 4 yıllıkta evliyis ve eşimden çok memnunum ama bunlar benim yuvamı yıkacaklar sonunda :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

benimki istisna sanırım çok üzülüyorum zaten çok hoşuna gidiyor kayınvalidemin bana anne de diyor ikidebir oğlumaa offf :KK43:

üzülme canım niye üzülüyosunki senin annenen düşkün değilmi yoksa benim oğlan anneme düşkün çünkü en çok onu görüyo babaanesini 20 günde bir benimkide oğluma aşkım diyo kurban olayım sana diyo onunla oturup çocuk gibi oynuyo hoşuma gidiyo benim bilmem seviyeli ilişkileri var babaneyle annemle kavga ediyolaralsanaalsanasmileçok vıcık vıcık oldular çünkü oğlun biraz büyüyünce aklı erince yapmaz belki canım

üzülme canım niye üzülüyosunki senin annenen düşkün değilmi yoksa benim oğlan anneme düşkün çünkü en çok onu görüyo babaanesini 20 günde bir benimkide oğluma aşkım diyo kurban olayım sana diyo onunla oturup çocuk gibi oynuyo hoşuma gidiyo benim bilmem seviyeli ilişkileri var babaneyle annemle kavga ediyolaralsanaalsanasmileçok vıcık vıcık oldular çünkü oğlun biraz büyüyünce aklı erince yapmaz belki canım

anneme okadar değil az görüyor annemi ve eğer annem geldiğinde babaannede bizdeyse zaten oğlumu sürekli meşgul ediyor bi kıskançlık var anneme fazla gitse kadının rengi atıyor zaten ikidebir oğluma en çok beni sev yavrum bak sana neler alıcam anneyi dövelim diyor off anlatıkça inanın daralıyorum benim aslında yapacağım engüzel şey bana küssede onu uyarmak ama gene aynısını yapacağını biliyorum :bilmiyorumkismile

cennet kokulum yazdıkların çok doğru fakat benim kayınvalidemi uyarmak ne kelime anne yapma desem hemen biz büyütmedim sanki çok biliyorsunuz der ve küser bide eşine oğluna anlatır hatta kızkardeşlerine yani fazlasıyla büyütür sonra bütün sülalesi bize tavır alır yarabbim ben nereye düşmüşüm böyle diye sormadan edemiyorum kendime eşimi sevmesen çoktan boşanırdım ama çok seviyorum 7 yıl flört ettik 4 yıllıkta evliyis ve eşimden çok memnunum ama bunlar benim yuvamı yıkacaklar sonunda :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım benım anlıyorum senı ama bır sekılde tepkı vermelı e esınlede bunu net bır sekılde konusup arkana almalısın kotu nıyetlı olmadıgını torununu ne kadar sevdıgını bılıyorum annecım ama bak bırlıkte buyutuyoruz oglumu ılerde sımarırsa ustesınden gelemeyız ve kendıne zarır olur tutarlı davranmalıyız de bırdahakıne bu ıyı konusmanın uzerıne deam ederse sertlesmenın hakkın oldugunuda esıne soyle vereliniortak

hı bırde unutmadan fazlada takma kafana daha bebek o cocuk anlar ılerde sana yanasır anneyle babaanne bır olurmu ılgısınden dolayı arkasına aglıyordur ıyı yonunu dusun yarın sen hastalansan ısın cıksa felan kaynanın yanında mutlu bır sekılde vakıt gecırır ben kızımı bırakamıyorum mecbur oldugum zamanlarda babaanneye durmuyor orda ve zor durumda kalıyorum ve kızım 6 yasında

hı bırde unutmadan fazlada takma kafana daha bebek o cocuk anlar ılerde sana yanasır anneyle babaanne bır olurmu ılgısınden dolayı arkasına aglıyordur ıyı yonunu dusun yarın sen hastalansan ısın cıksa felan kaynanın yanında mutlu bır sekılde vakıt gecırır ben kızımı bırakamıyorum mecbur oldugum zamanlarda babaanneye durmuyor orda ve zor durumda kalıyorum ve kızım 6 yasında

teşekkür ederim canım biraz içime su serptin umarım dilediğimiz gibi büyütürüz yavrularımızı sağlıkla mutlulukla :emir_bebek:

canım üzülme büyünce anlar benim kuzenimde öyleymiş babaannemin arkasından ayrılmazmış annesini dinlemezmiş.Şimdi tam tersi annesi bi yana dünyalar bi yana....

canım üzülme büyünce anlar benim kuzenimde öyleymiş babaannemin arkasından ayrılmazmış annesini dinlemezmiş.Şimdi tam tersi annesi bi yana dünyalar bi yana....

teşekkür ederim inş. benimde oğlum öyle sonrasında bana düşkün olur ya ben sevmesin demiyorum tabikide birbirlerini çoksevsinler ama ben anneyim bunu babaannemiz olunca hissdemiyorum sanki o annesi gibi davranıyor.

Çocuklar anane babane yanında böyleler, fazla ilgi alaka şımartıyor, benim oğlumda iki taraftan da tek torun tüm ilgi alaka üzerinde haliyle çok çekiyoruz bu konuda, ama büyüyünce elbet geçecek bugünler, ama ben kendi anneme de k.valideme de taviz verdirmemeye çalışıyorum sürekli müdahalelerle büyüyor işte çocuklar, bir de çocuklar hangi taraftan daha fazla sevgi görürlerse o tarafa daha yakın oluyorlar..

Ama k.validenizin söylediği o laf çok yanlış, ne demek bizim yanımızda senin sözün geçmez yani senin anneliğin onların yanında bitiyor gibi bir şey, bu laflara cevabınızı verin mutlaka, bir de bir arkadaş yazmış anne deme konusu da çok yanlış çocuğun bir annesi vardır ve ona söylemeli bu kelimeyi öyle başkalarına karşı alıştırılmamalı...

Düşkünlük konusunda da çocuğunuz büyüdükçe ilgisi daha farklı alanlara kayacak aşırı düşkünlüğü azalacaktır, beni istemiyor diye üzülmeyin, bazen anneye bazen babaya bazende böyle büyük anneye düşkün oluyorlar, Allah yardımcınız olsun...

Bırakın çocuğunuz kimi sevmek istiyorsa sevsin. Onun sevgisine karışmayın. Kayınvalideniz ile aranızdaki problemler gerçekten can sıkıcı ama bu sizin probleminiz ve lütfen çocuğunuzu karıştırmayın bu olaya. Eğer çocuğunuzu zorlarsanız inanın ters tepki eder.
Benim oğlumda teyzesine düşkündür. 3 yaşındayken eve gelmek istemediğinde çok kızmıştım. Her ne olursa olsun bir çocuk akşamı evinde geçirmeli prensibiyle zorla teyzesinden aldım. Sonuç bir felaketti. Tam 10 gün süren bir savaş yaşadık. İnanın çocuk psikiyatrlarının, pedegogların dedikleri malesef doğru çıkmıyor. Sonuçta yıllarca oğlumla aramı düzeltmeye çalıştım. Koca delikanlı oldu hala teyzesi benden önce gelir. Olayı hatırlamıyor ama o günlerde ektiklerimi yıllardır hala biçiyorum. Ben hep ikinci planda kaldım oğlum için.
Bu yüzden asla ve asla çocuğunuzun sevgisine karışmayın.

canim korkmana gerek yok..benim babaannem anneme karsi beni kullanmasina karsin cocukken haric onlara duskun olmadim..sadece dedemi cok severdim..hatta cocukken onu gorunce cildirirmisim ona gitmek icin.cunku guzel gecerdi zaman onunla bana hep biseyler ogretirdi.sabah evde herkes uyurken onlara kacardim kahvalti icin:))buyuyunce de cok sevgi vardi icimde ama cok gitmezdim bazi sebeplerden.annemde o zamani hatirlamasam da buyudugum de gitme diye bisey demedi hatta kendi tesvik ederdi.sadece cocuguna uzak durma,gittigi icin suclama..cok sevgiyle yaklas en azindan hissettir sevgini cocuguna..buyunce biseyleri ayirt edebilcegi yasa gelince zaten karari kendisi verecektir.

Lütfen bırakın çocuğunuz kimi severse sevsin..Büyüdüğünde doğru olanı seçecektir zaten

Son düzenleme:
çocuğunuz birilerini severek büyüyor; onun sevdiğini siz sevmek zorunda değilsiniz. ya da sizin sevdiklerinizi sevecek diye birşey yok.
aslında ne güzel ki sevgi yönünden bonkör ve mutlu bir bebek.
çocuklar çok inatçıdır. siz uzaklaştırmaya çalıştık o daha çok yakınlaşır; işin kötüsü uzaklaştığı kişi siz olursunuz.
çocuğunuzla aranızada uçurum yaratmamak için karışmayın bence sevgilerine.

çocuğunuz birilerini severek büyüyor; onun sevdiğini siz sevmek zorunda değilsiniz. ya da sizin sevdiklerinizi sevecek diye birşey yok.
aslında ne güzel ki sevgi yönünden bonkör ve mutlu bir bebek.
çocuklar çok inatçıdır. siz uzaklaştırmaya çalıştık o daha çok yakınlaşır; işin kötüsü uzaklaştığı kişi siz olursunuz.
çocuğunuzla aranızada uçurum yaratmamak için karışmayın bence sevgilerine.

Hay ağzına sağlık. Ne kadar doğru söylemişsin. Çünkü aynısı benim başıma geldi. Ayrıca kimin kimi seveceğine karışmamak lazım. Sonuçta çocuklarımızda olsa onlarda bir kişiliktir.

X