7 hafta + 5 Günlük hamileyimmm ama kalp atışı yok.... Lütfen Yardım edinnn.... :(

Arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza 25.01.2010 da aşılama oldum bana göre 5+3 ama doktorlara göre son adet tarihini baz alıyorlar 7+3 ve çarşamba günü gitiiğimde bebek görünmedi kesei var ve doktor haftaya tekrar çağırdı sizce endişe etmelimiyim yoksa hangi hesabı dikkate alayım benim kardeşimde 6+6 hamile iken bebek görülmedi ancak 8.haftada kalp atışını duymuştu ne düşüeneceğimi şaşırdım

üzülme canmm bazen kalp atışı 8.haftada görülüyo.
geç döllenmeden olur genelde.bende çok geç duymuştum.

son adet tarihini baz almalısın. ben de 7.haftada sadece keseyi görebilmiştik. 8.haftada kendini gösterdi bebiş:) moralini bozmadan bekle lütfen..

hıc telas yapma normalde adet tarıhını dıkkate alıp hesaplıyorlar ama bıkac hafta sonra eger gec dollenmeyse bebegın ölcülerıne gore sana adet tarıhı verıyorlr ondan sonra ona gore hesaplıyorlar

arkadaslar bekleyın hatta doktor sure doldu alalım dese bıle sız bırkac gun daha bekleyın hatta o kese ıcerde 10 gun boyunca hıc buyumese bıle sız bıra daha beklemeyı tercıh edın cunkı,,,
arkadaslar lutfen ama lutfen bu yazdıklarımı ıyı okuyun ben bebegım uc aylıkken kalp atısı yok dıye kurtaj oldum ve kurtaj sonrası hemen hamıle kaldım bu bebek yasıyormu dıye doktora kostum kese var 11 mm dedı 10 gun sonra gel kalp atısı kesın goruruz dedı 10 gun sonra kese hala 11 mm ve kalp atısı yok tabı doktor basladı hemen kurtaj hazırlıklarına 10 gunde hıc buyumemıs bunun da kalbı atmıyor bunu da alırız ama ıstersen bırkac gun daha bekle dedı ben elım ayagım tıtreyerek ordan eve geldım ve gelır gelmez kanamam basladı alttan bakılan bılıncsız ultrason yuzunden nasılsa bebek yok alınacak dıye canım bıle yandı ultrasonda ben de kanamayla bebek tamamen gıttı dıye dusunup 4 gun sonra farenjıt tedavısı ıcın dr a gıttım gıttım kı bebek canlanmıs kalbı atıyor ıcerı kan dolu hemen hastaneye aldılar ve bu kanamam 2 ay daha surdu sımdı cok sukur 4 ay bıttı yanı sunu demek ıstıyorum dr lara guvenelım ama Rabbımıze daha cok guvenelım o kadar cokkı bebek gelısmedı kalbı atmıyordu kurtaj oldum dıyen tamamen ısı tıcarete doktuler eger o bebek canlanmıycaksa zaten duser ve yenı gebelıkler de dusuk adet olma gıbı olur yanı kurtaja bıle gerek kalmaz tabıkı saglıgımız herseyden once gelır ama benım su anda karnımda 4 aylık yatan yavrum ben o gun tamam alalım desem o dr yuzunden alınmıs olacakdı dusunuun bı tam 10 gun boyunca 1 mm bıle gelısmemısdı ama sonra buyudu yasadı sımdı o dr a gıdıp yuzune vurmak onun yuzunden yasadıgım kanamaları anlatmak ıstıyorum ama nafıle sadece burdan sıze seslenebılıyorum en kucuk ıhtımallere bıle sıkı sarılın sabır la bekleyın arkadaslar sevgıler...

Umarım bana cevap yazarsın. Yazdıklarını gözyaşlarıyla okudum. 8+4 haftalıkken lekelenme tarzında kanamam oldu. Hastaneye gittik, bebeğin kalbinin atmadığını ve kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler. Ben ağlayarak kabul etmedim. Daha sonra 4 tane daha doktora gözüktüm sadece 1 tanesi %30 şans verdi. Diğerleri %100 kürtaj dedi. Şuan bebeğim Sat'a göre 9 haftalık ama 7 haftalık boyutlarda ve kalbi atmadığı için kürtaj diyorlar ben 5 gün daha bekleyeceğim. Başka bir doktor buldum. Ümidim hep var. İnşallah senin kadar şanslı olurum ve bebeğim kurtulur.

Umarım bana cevap yazarsın. Yazdıklarını gözyaşlarıyla okudum. 8+4 haftalıkken lekelenme tarzında kanamam oldu. Hastaneye gittik, bebeğin kalbinin atmadığını ve kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler. Ben ağlayarak kabul etmedim. Daha sonra 4 tane daha doktora gözüktüm sadece 1 tanesi %30 şans verdi. Diğerleri %100 kürtaj dedi. Şuan bebeğim Sat'a göre 9 haftalık ama 7 haftalık boyutlarda ve kalbi atmadığı için kürtaj diyorlar ben 5 gün daha bekleyeceğim. Başka bir doktor buldum. Ümidim hep var. İnşallah senin kadar şanslı olurum ve bebeğim kurtulur.

canım ne yaptın çok merak ediyorum seni:KK43: çok üzgünüm, bende bebeğimin kalp atışlarını duyamadım, yarın kürtaj olucam, 7+2günlük olucak yarın:KK43:

canım ne yaptın çok merak ediyorum seni:KK43: çok üzgünüm, bende bebeğimin kalp atışlarını duyamadım, yarın kürtaj olucam, 7+2günlük olucak yarın:KK43:

kızlar şimdiye kadar sizin hamilikleriniz belli olmuştur ama yazılarınızı dikkatle okudum bugün tam 7 haftalık hamileyim kanamam vardı doktorlar düşük yapıyorsun bebeği alıcaz dediler pzartesiye kadar bekliryelim dedi ve bugün pazartesi tam 3 doktor gezdim lk muanede bu gebelik sonlanmya başlamış diyen doktor bugün alttan muane etti ve hiçbişey söylemedi sadece bebeğin kalp atışı duyulmuyor birazdha bekliyelim dedi 3 gün verdi 3 gün dede olmazsa kürtaj ama ben kürtajı kesinlikle istemiyorum çok geç kalp atışı duyanlar var Rabbim benim ve benim gibi bekliyenlerin yüzünü güldürsün inşlh ona çokihtiyacım var

7 yıldır bebek istiyoruz bir çok tedavi gördük 1 yıl önce tedavi olmaktan sıkıldım yoruldum yıprandım ve artık tedavi görmeyeceğim dedim 1 yıldır doktora hiç gitmedim. bende adet düzensizliği var yaklaşık 2-3 ayda bir adet görebiilyorum böyle oluncada bebek olduğunu düşünmedim test yaptım pozitif çıktı sevincimi anlatamam zaten... ertesi sabah doktora gittik 8 haftalık hamileymişim ama bebeğin kalp atışları yok dedi. ardından bir kaç doktora daha gittim onlarda aynısını söylediler hayat belirtisi yok dediler. kürtaj olucam iki gün sonra çok endişeliyim ve çok üzgünüm kürtaj olmaktan da çok korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum... Çok üzgünüm..

lütfen bir fikir verin bana tüm duyguları aynı anda yaşıyorum ilk defa hamile kaldım haile kalabildiğime sevineyem mi bebeğin yaşamadığına üzüleyim mi duygularım birbirine karıştı..

evet kalp atışları duyulmuyormuş ama okuduğum bazı konularda geç döllenme falan yazmışlar öyel bişey oalbilirmi acaba

özür canım yaa ben görmedim yazmışsın durumu.son adet tarihinide bilmiyorsun sanırım ?bebeği gördülerde sadece kalp atımımı yok?keseyle bebek uyumlumu acaba.evet bazen geç cöllenme olabiliyor 9. haftada gören var kalp atımını

özür canım yaa ben görmedim yazmışsın durumu.son adet tarihinide bilmiyorsun sanırım ?bebeği gördülerde sadece kalp atımımı yok?keseyle bebek uyumlumu acaba.evet bazen geç cöllenme olabiliyor 9. haftada gören var kalp atımını

9 eylülde adet oldum sonra olmadım.. ultrasonda baktılar bebeği gördüler herşey normal yani gelişiminde oluşumunda boyutunda falan hiç bişey olmadığını fakat kalbinin atmadığını söyledi. başka doktorda alttan muayne etti kamera ile baktı bebeğin üzerne geldiğinde orada mavi kırmızı şeklinde renk belirmesi gerekirmiş yaşadığına dair o renklerde görünmedi. bebek ölmüş kürtaj olman lazım dediler...

9 eylülde adet oldum sonra olmadım.. ultrasonda baktılar bebeği gördüler herşey normal yani gelişiminde oluşumunda boyutunda falan hiç bişey olmadığını fakat kalbinin atmadığını söyledi. başka doktorda alttan muayne etti kamera ile baktı bebeğin üzerne geldiğinde orada mavi kırmızı şeklinde renk belirmesi gerekirmiş yaşadığına dair o renklerde görünmedi. bebek ölmüş kürtaj olman lazım dediler...
Birkaç dr a daha gitsen canım belki onlar görür bir kaç gün daha bekle çok zor durum ama üzülme bir kere veren Rabbim yine verir İnşallah

Birkaç dr a daha gitsen canım belki onlar görür bir kaç gün daha bekle çok zor durum ama üzülme bir kere veren Rabbim yine verir İnşallah

inşallah tek temennim o 7 yıldır ilk kez hamile kalabildim bu kadar bekleyiptea hüsranla sonuçlanması beni çok üzdü hamile kalabildiğim içim evet sevinçliyim duygularım birbirine karıştı anlayacağın... başka doktorlara da gittim sadece biri bir hafta daha bekleyelim dedi diğer 3 doktor ağız birliği yapmış gibi hapsi yaşamadığını söyledi eşimde aldıralım diyor ben bekleyelim ilk doktor bekleyin dedi diyorum oda bana bir şey olacak diye korkuyor yani içinden çıkamadım anlayacağın... ilgilendiğin içinde çokkkk teşekküredeirm rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inş....

içini ferah tut canım bak metabolizman startı vermiş sağlıklı bir bebeğin olacak inşallah.az daha bekle tekrar git olmazsada yapacak birşey yok.Bak bende 2. tüp denememde hamile kaldım halen daha belirisz ne olacağı.Allah yardımcımız olsun

içini ferah tut canım bak metabolizman startı vermiş sağlıklı bir bebeğin olacak inşallah.az daha bekle tekrar git olmazsada yapacak birşey yok.Bak bende 2. tüp denememde hamile kaldım halen daha belirisz ne olacağı.Allah yardımcımız olsun

İNŞALLAHHH tüm dualarım o yönde allahım bana da tüm isteyenlere de nasip etsin inşallah ama piskolojim alt üst oldu artık çocuğumuz olsun istiyoruz olanıda kürtajla aldırıyoru nasıl bir sınav bu allahıma genede bin şükürler olsun umarım çokyakında gene hamile kalırım ve sağlıklı şekilde dünyaya getiririm bebeğimi sana da allahım nasip etsin inşallah umarım herşey yoluna girer...

Benimde ilk hamileligimde 7. Ayda kalp atislari duyulmadi. Kendi doktorum ustten baktiginda bisey demedi sonra alttan bakti kalp atisi yok dedi. Kurtaj olmam gerekmis. Ama 3-4 gun sonra tekrar kontrol edelim dedi. İnanamadik bikac gun sonra baska doktora gittim o da kontrol etti daha sonra renkli ultrasona da girdim orda hersey cikiyo zaten. Hemen kurtaj oldum yapacak bisey yoktu. Biraz bekle canim ama senin icin zararli. Bebegin seni de zehirlemeye baslayabilir. Umudunu kaybetme tekrar hamile kalabilirsin.

bende 6. haftada gittim utrasona girdim ama dpktor kalp atışıyla ilgili bişey demedi sadece sağlıklı ve düşük riskin yok dedi. 10 gün sonra gel testlerin var onları yapalım dedi. sizce kalp atışı olmasaydı söylermiydi doktor.

X