Bebek Beslenmesi 5 Aylık Bebeğinizin Günlük Beslenmesi Nasıl?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
Merhaba arkadaşlar bebişim 4 ay 22 günlük ve ben 3. aynın başından beri sütüm yetersiz olduğu için milupanın conformili ile başaladım sonra milumil şimdide aptamil bebek sütüyle devam ediyorum günlük beslenmesi şöyle:

sabah 07:KK30: Anne sütü 09:00: 120ml.aptamil mama

ara öğün: 11:00: milupa organik sütlaç. 11:KK30:anne sütü

öğle: 13:KK30:120 ml.aptamil mama 14:KK30: milupa organik elma suyu

akşam üstü: 16:00:anne sütü 17:KK30:90ml aptamil mama

akşam: 19:00 anne sütü 21:00:eek:rganik sütlaç yada karışık meyveli

uyumana yarım saat önce falanda önce 120ml. mama veriyorum sonra emzirip uyutuyorum geç yatıyor bebeğim kendi düzenini kendi kendine ayarlıyor benim değiştirmeye çalışmamaın hiç bir etkisi yok maalesef birde kendim evde yoğurt yaptım pastörize sütten olduda ama hiç yemedi 2 çay kaşığı falan verdim onuda diliyle itti hep biraz daha bekliycem yoğurt için geceleride her 2 saatte bir uyanıp emiyor başka şeylerde verebilirmiyimki bebeşime sizler neler veriyorsunuz bu programıda bebişimin uyuma saatlerine göre ayarladım günlük tok tutuyor ekbesilere geçme zamanımız geldiği için başka hangi alternatifleri deneyebilirim?

Benim oğlumda 4 ay 22 günlük sanırım seninki de 23 Eylül doğumlu. Ben bebeğimi sabah 8.30 sonra 12.30, 14.30, 16.00, 18.00, 20.30 da emzirip yatırıyorum sonra 22- 23 arası, 01.00 - 02.00 arası ve 04.00 - 05.00 de emziriyorum başka hiçbirşey vermiyorum. Maşallah sen epey besliyorsun bende kararsızım meyve suyuna yada muhallebi gibi şeylere başlasammı? Geç kalmaktan korkuyorum ve bebeğim eskisi kadar iyi süt emmiyor. Bu arada kilosu 8.700 gr.

canım bebeğinin kilosu iyiymiş benim bebeğim 7.500 kg, zaten sütüm yetersiz olduğu için ek besinleri veriyorum bu arada dünden beride yarım muzu püre yapıp vermeye başladım çok güzel yiyor yavaş yavaş katı gıdalara alıştırma zaten bunlar ben bi zararını görmedim gelişimi de gayet normal Allah bebişini güle güle büyütmeyi nasip etsin bu arada bebişim 25 eylül doğumlu milupanın sitesine üye oldum ordan günlük günlük gelişimini takip edebiliyorum:)

canım benim oğlum 4 ay 24 günlük..doktorumuzun son kontrolde verdiği ek gıda başlangıç listemizi yazayım sana ben bunu uyguluyorum 3 haftadır..bu arada benim sütümde yeterli değil ama sadece gece mama veriyorum gündüz sürekli emziriyorum..

sabah 08:00 anne sütü ya da mama ben anne sütü veriyorum
10:00 da meyve suyu
12:00 de sebze çorbası
15:00 de meyve püresi ya da yoğurt
18:00 de annesütü ya da mama
21:00 de muhallebi (pirinç unu pirişip içine mama karıştırıyorum) gece geç yatıyor seninki gibi o zaman 180 ml veriyorum, gece uyandığında yine aynı şekilde..yani iki kez mama vermiş oluyorum..sütüm az olduğundan sanırım bebeğim çok uzun emiyor o nedenle gece mama vermek durumundayım çünkü gündüz sürekli memede kalıyor.bu şekilde ek gıdaya geçtik haftaya kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktorumuz..

bu arada ben herşeyi evde kendim hazırlıyorum meyve suyu çorba yoğurt hepsini kendim yapıyorum. hazır hiçbirşey vermiyorum mama dışında..sadece biryere gideceksem eğer organik meyve püresi (hipp) veriyorum..
birde yoğurda meyve suyu karıştırarak verebilirsin bence bir dene bakalım..

biz anne sütü dışında sabahları bir fincan yoğurt., öğlen küçük kase çorba ve akşam üstü meyve suyu veriyorum. bunların dışında ek başka bişey vermiyorum zaten mama sevmiyoruz:KK43: doktorumuz da tavsiye etmiyor bakalım haftaya kahvalatıya başlayacağız. oğlum 5 ay 16 günlük :)

X