Bebeğin beyninde ventrikülomegali problemi yaşayıp atlatan varmı

merhaba bktsn; ben eylülde doğum yaptım.. mesajını yeni görüyorum.. bu sorunu bende yaşadım... sana yardımcı olayım elimden geldiğince...
benim kızımda da 10.2mm ye kadar çıktı yapılan ölçümlerde. ama kaç haftada çıktı bilemiyorum.. kızıma 20 haftalık hamile iken ileri ultrasona girmiştim koroid pleksus kistleri çıktı.. doktorum bu kistlerin en geç 30.haftaya kadar tamamen kaybolacağını söylemişti, nithekim de öyle oldu. 30.haftada içimi rahatlatmak için tekrar ileri ultrasona gönderdi beni.. koroidlerin kaybolduğunu öğrenmiştim ama, venrikül ölçümü 10,2mm ölçüldü.. dünya başıma yıkıldı.. üzülmekten helak oldum hatta kanamam bile oldu.. ama boşuna endişelenmişim, çünkü sonraki ölçümlerde asla bu değer yükselmedi, bilakis doktorumun düşme olmaz önemli olan genişlememesi demesine rağmen, 8 mm ye kadar geriledi... sonraki ölçümler hep 8mm civarında oldu... eylülde kızım doğdu.. çok şükür hiçbirşeyi yok.. ben çok korktuğum için çocuğumun takibini ankara da iyi bir prof yenidoğan çocuk doktoruna takibini yaptırıyorum.. doktorum gelişiminin çok iyi olduğu, kafa ölçümlerinin de normal değerlerde olduğunu her gittiğimde söylüyor..
inş senin bebeğin de sağlıkla gelir dünyaya.. ventrikül genişlemesi olmaz... geçmiş olsun...
hangi doktora götürdünüz ?

Bakın aynı bende böyleydim kesinlikle rahat olun doktorlar her şeyi söylüyor ne olacağına şimdiden karar verip üzülmeyin bizde ailecek psikolojik tahribat oldu...sonuç çok tatlı dünyalar güzeli bi kız.ilerisi için bişey diyemem ama her şey Allah tan..bol bol dua edip istemek gerek..
Merhaba ben de sizin eskiden yaşadığınıza benzer durumdayım inşallah sizin kadar şanslı olabiliriz. Merak ettim şu annyavrunuzun gelişimi nasıl epey de büyümüştür. Hidrosefali belası hepimizden uzak olsun adı BİLE korkunç rabbim esirge

merhaba canim su anda 30 .haftamdayim bebeğim kıpır kipir iki haftada bir kontrole gidiyorum beyin sorunu ayni diğer gelişimleri cok iyi sürekli dua ediyorum hıçkırıklarını hareketlerini takip.edip avunuyorum inşallah ben de mutlu sona ulaşmak istiyorum bakalım rabbim ne nasip edecek doktorlar hiç olumlu bir sey demese de umut kaybolmuyo
merhaba herhangi bir problem oldu mu bebeğinizle ilgili ?

Merhaba ben de sizin eskiden yaşadığınıza benzer durumdayım inşallah sizin kadar şanslı olabiliriz. Merak ettim şu annyavrunuzun gelişimi nasıl epey de büyümüştür. Hidrosefali belası hepimizden uzak olsun adı BİLE korkunç rabbim esirge
Sanırım bu sitede en büyük ölçüm bize yapılmış ve bu sebepten galiba umutlarım kayboluyor.18 haftalık gebeyim 17.haftada bir radyolog ölçtü 14mm dedi.Bugün kadın doğumcum 17mm dedi.Daha da artacak dedi.Bursa yüksek ihtisas hastanesi perinatolojiye sevk yazdı onlar bakacaklar inşallah orada bammbaşka olur inşallah korkulcak bişey yok derler🙏

canım ınsallh ventrıkul genişliği kücülür evladında ,önemli bi problem olmaz ınsallh , cerrahpaşa tıp fakultesı vede hasekıde cekılıyor fetal mr,ben cerrahpasada çektirdim ama keşke çektirmeseydim dedim cunku bosuna bu arada benım oğlumdada corpus callosum agenezisi var denildi o yuzden cektırdım usg ve mrdada yok ccıktı ama Allahtan umıt kesilmez mrda usgde gorulmeyen yapı doğumdan sonra gorulebılıyormus
ayrıca kadıkoyde bir yer ismi soylediler 900 tlye cektırıyor,biraz once ınternetten gordum floronce nıghtıngeldede cekılıyo yazıyo
Allahım senınde bızlerinde evladına sağlık versin inşallah

canım ınsallh ventrıkul genişliği kücülür evladında ,önemli bi problem olmaz ınsallh , cerrahpaşa tıp fakultesı vede hasekıde cekılıyor fetal mr,ben cerrahpasada çektirdim ama keşke çektirmeseydim dedim cunku bosuna bu arada benım oğlumdada corpus callosum agenezisi var denildi o yuzden cektırdım usg ve mrdada yok ccıktı ama Allahtan umıt kesilmez mrda usgde gorulmeyen yapı doğumdan sonra gorulebılıyormus
ayrıca kadıkoyde bir yer ismi soylediler 900 tlye cektırıyor,biraz once ınternetten gordum floronce nıghtıngeldede cekılıyo yazıyo
Allahım senınde bızlerinde evladına sağlık versin inşallah
Bebeğinizin durumu nasıl acaba

X