Bebeğin beyninde ventrikülomegali problemi yaşayıp atlatan varmı

kelebek01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
780
1
Ensonki kontrolümde bebeğimin beynindeki ventrikülde 10,2 mm genişleme olduğunu öğrendim, doktorum aslında 1 ay önceki kontrolümde görmüş ama benimle paylaşmadı. En son geçen hafta gittiğimde 25 haftalıktım bebeğim usgde 22 haftalık çıktı, normaldede zaten hep 1 hafta geride gidiyordu ama gerilik dahada artmış, öyle olunca doktorum bana amniosentezden bahsetti ve beni başka bi prof.a yönlendirdi, aynı akşam gittiğim diğer doktor bebeğin beyninde 10,2 mm bi genişleme olduğundan bahsetti ciddi bi durum dedi. hemen benden mr ve amniosentez istedi. Aynı hafta mr çekildim çok şükür büyük bi sıkıntı çıkmadı tabi radyoloğa göre. Ertesi günde amniosentez oldum. P.tesi amniosentezin kısa sürede sonuç vereninin sonucu geldi çok şükür ondada sıkıntı yok. ıki hafta sonra tekrar diğer amniosentezin sonucunu bekliycem.
Neyse dün akşam doktora aldım gittim sonuçları iyi dedi amniosentez için en azından çocuğun kromozomlarında bi problem yok dedi. Ama bu çocuk doğarsa sara hastası olabilir dedi, şok olduk tabi buda nerden çıktı diye, yani illa olacak diye bişey yok ama böyle bi risk var sonra allah korusun böyle bi durumla kaşılaşırsanız niye bize söylemediniz demeyin diye söylüyorum dedi. Tabi ben çok ihtimal vermiyorum allah korusun tabi. Bu şimdiki gittiğim doktor periantrolog ve adam hiç acımadan pat pat en kötüleri söylüyor. Şimdi 1 ay sonra yeniden mr çekilip duruma bakılcak, ozamana kadar beklemedeyim. Kaderime terk edildim anlıyacağınız ve tekrar mr çekilip öğrendiğimde gebeliğim 28 haftayı geçmiş olacak. Belkide sonlandırılmak zorunda kalacak, belki sonlandırılamayacak, Üniversitede konsey kurulup karar verilecekmiş
Bilmiyorum neolcak dua etmekten başka çaremiz yok... :KK43:
Daha önce bu problemi yaşayan varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum..

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun.konuyla ilgili bi bilgim yok ama ben de başka bi sebepten 21.haftada bebeğimi normal doğumla aldırmak zorunda kaldım.gebeliğin haftası ilerledi diye sonlandırılamayacak diye düşünme.yaşamla bağdaşmayacak bi anomaliyse alınması yönünde karar veriliyo zaten.benim doktorum özeldeydi belki onun için bilemiyorum ama geç kalırız diye endişelenme demişti bana.
inşallah herşey yolunda gider tabi.sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.en zoru da karar vermek zorunda kalmak.ben hep allahım beni seçim yapmak zorunda bırakma dedim hep.güçlü olmak durumundasın elinden gelen bişey yok.inşallah bi problem olmaz.allah sağlık versin bebeğine.

Sağol canım teşekkür ederim, bende güçlü olmaya çalışıyorum. Kaybın içinde başın sağolsun allah birdaha yaşatmasın, benimde 10 haftalıkken bi kaybım var daha önceden.
Bende özele gidiyorum zatende, yasal süreyi geçtiği için doktor buna üniversitede karar vercez diyor.

Allah kimseye yaşatmasın böyle bi acı.Kucağımıza aldıktan sonra acısını göstermesin diye şükrediyorum hep.
Onun da yolunu buluyolarmış merak etme.Benim detaylı ultrason için gittiğim bi prof vardı.O bu kararı veren kurulda bi doktor.Benim doktorumun da hocasıymış.Önemli olan o doktorun imzası demişti.Herşeyin bi yolu bulunur.ış oraya kadar gelmez inşallah.

ınşallah oraya kadar gelmez tabi, düşünemiyorum bile.
Ve içimde hep iyi bi his var atlatacağımızı düşünüyorum,
Allahıma dua ediyorum..

ah ne diyelim sana arkadaşım inşaallah sonuçlarda öyle birşey çıkmaz.. diğer testlerinin sonucunun iyi çıkması bununda öyle çıkma ihtimalini arttırıyor.. Rabbim sana ve bebeğine hayırlı yazılar yazsın:Saruboceq:

canım cok gecmıs olsun... allahım ınsallah kotu seyler yasamayı nasıp etmez... duam senınle canım..

az önce okudum bende açtığın konuyu öncelikle rabbim şifa versin inşallah dua edelim.. evet doktorun bayağı kötümser konuşmuş çünkü sonrasında nie sölemediniz die başına kalır die korkuyolar bende ilk öğrendiğim doktor pat pat sölemişti sonrasında hemen bi uzmana gittik onun moralimi yüksek tutma çabalarıyla o kötü dönemi atlattık çok şükür. şimdi sorunu cevapliim bizim ölçüm 9.5 tu ölede kaldı çok şükür yani küçülme durumu olmuyo zaten önemli olan ilerlememesi acaba sana 1 ay önce durumu farkettiğinde neden sölemedi yani o zaman artmışmı durum ne olmuş kıyas yapardın. biz ilk öğrendikten sonra 15 gün arayla 3 kere kontrole gittik yani endişeyle geçen 1.5aylık bi bekleme süresi oldu onun sonunda doktorumuz artık bi ilerleme olacaksa olurdu bu şekilde kaldı dedi çok şükür ölede oldu. 20.haftaya yakındık öğrendiğimizde şuan 38.haftadayım doğumu bekliyrm ölçüm aynı kaldı işte. İnşallah sendede öle olur canım çok çok dua et ben öle ayakta kalabildim o dönem çok zordu şimdi halini anlayabiliyorum ama doktorun tavrı yanlış bence testlerinde yapılmış temiz çıkmış zaten, aldırmayı konu etmesi yanlış bence hem bu rahatsızlık olsa bile tedavisi var bu konuda araştırma yaptınmı ameliyat ile çözümü oluyor bizim doktorumuz hepsini ayrıntılarıyla anlaşmıştı. Rabbim şifasını verir buna inan ve iste daha ne diim bilmiyorum çokta konuştum sanırım başka sormak istediğin bişey olursa yazarsın canım.

canim benim bebegin beyninde de genisleme vardi asil sebep olarak kan azligi goruldu kanimi artirdim tedavi aldim bir de havada çok oldum iyileşti sen de iyileşirsin inş
havada çok ol hem de çok asıl tedavisi bu

canim benim bebegin beyninde de genisleme vardi asil sebep olarak kan azligi goruldu kanimi artirdim tedavi aldim bir de havada çok oldum iyileşti sen de iyileşirsin inş
havada çok ol hem de çok asıl tedavisi bu

Kan azlığı ile ilgili nasıl bir tedavi uygulandı canım, nekadar sürede iyileştin tamamen kapandımı? birde havada iyileştim derken ben anlayamadım, temiz havamı iyi geldi

az önce okudum bende açtığın konuyu öncelikle rabbim şifa versin inşallah dua edelim.. evet doktorun bayağı kötümser konuşmuş çünkü sonrasında nie sölemediniz die başına kalır die korkuyolar bende ilk öğrendiğim doktor pat pat sölemişti sonrasında hemen bi uzmana gittik onun moralimi yüksek tutma çabalarıyla o kötü dönemi atlattık çok şükür. şimdi sorunu cevapliim bizim ölçüm 9.5 tu ölede kaldı çok şükür yani küçülme durumu olmuyo zaten önemli olan ilerlememesi acaba sana 1 ay önce durumu farkettiğinde neden sölemedi yani o zaman artmışmı durum ne olmuş kıyas yapardın. biz ilk öğrendikten sonra 15 gün arayla 3 kere kontrole gittik yani endişeyle geçen 1.5aylık bi bekleme süresi oldu onun sonunda doktorumuz artık bi ilerleme olacaksa olurdu bu şekilde kaldı dedi çok şükür ölede oldu. 20.haftaya yakındık öğrendiğimizde şuan 38.haftadayım doğumu bekliyrm ölçüm aynı kaldı işte. İnşallah sendede öle olur canım çok çok dua et ben öle ayakta kalabildim o dönem çok zordu şimdi halini anlayabiliyorum ama doktorun tavrı yanlış bence testlerinde yapılmış temiz çıkmış zaten, aldırmayı konu etmesi yanlış bence hem bu rahatsızlık olsa bile tedavisi var bu konuda araştırma yaptınmı ameliyat ile çözümü oluyor bizim doktorumuz hepsini ayrıntılarıyla anlaşmıştı. Rabbim şifasını verir buna inan ve iste daha ne diim bilmiyorum çokta konuştum sanırım başka sormak istediğin bişey olursa yazarsın canım.

Sağol dilekcim,
evet malesef doktorum çok kötümser ama adanada gideceğim en iyi doktora gidiyorum, onun için elim mahkum anlayacağın. Ama önümüzdeki hafta tekrar kendi gebelik takibimi yapan doktorumlada görüşcem dediğin gibi ona sorcam nezaman oldu, artma oldumu diye. Normalde ben kendi doktorumu çok seviyordum oda prof. gerçekten çok güvenmiştim ama bu konuda sanırım oda tıkanınca beni diğer doktora yönlendirdi. Şuanda doktor açısındanda kendimi boşlukta hissediyorum.

canım içini ferah tut, ne hastalıklar var, yaşamımızın içinde, senini de bebeğin bir rahatsızlıkla dünyaya gelse de senin ona olan sevginle atlatır, inşallah herşey güzele gider

Sevilcim ınşallah atlatacaksınız bu dönemiii...
Moralini yüksek tutmaya çalış, asla bırakma kendini sürekli dua et bizim de dualarımız sizinle canım inşallah...
Ben de herşeyin yolunda gideceğine inanıyorum canım...

Sevilcim içini ferah tut canım.Moral herşeyin başı.ıki testin de iyi çıkmış maşallah.Amniyo da iyi çıkacak, pozitif düşün canım

X