Pirinç unuyla mama nasıl yapıyorsunuz?

dilasa..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
251
1
40
arkadaşlar pirinç unuyla mama yapan var mı varsa nasıl yapıyorsunuz bu gece vericem de diğer hazır mamalardan vermek istemiyorum..

ben 1 çaybardağı soğuk suyla 1 tepeleme tatlı kaşığı pirinç ununu karıştırıp pişiriyorum ılınınca 1ölçek devam sütü ile karıştırıp veriyorum.bazeb içine elma rendeliyorum tat versin diye çünkü tadı kötü oluyoo

cnm pırınc unu muhallebısı kabız yapıyo yanlız haberın olsun ozellıkle muhallebı kullanırken sakın nişaşta kullanma bebesın kbız olur bende mama vermek ıstemıorum onun ıcın sebzelerı haslayıp ıcıne pırınc katıyorum rondada cekıyorum doktora sordum en ıyısı o dedı cok saglıklı dedı

ben 1 çaybardağı soğuk suyla 1 tepeleme tatlı kaşığı pirinç ununu karıştırıp pişiriyorum ılınınca 1ölçek devam sütü ile karıştırıp veriyorum.bazeb içine elma rendeliyorum tat versin diye çünkü tadı kötü oluyoo

devam sütü derken!! ya bu mama ek gıda konusu erken diye araştırmadım pek cahilim bu konuda ne bileyim hep sütüm yeter diye düşünüodum yanılmışım:1no2:

cnm pırınc unu muhallebısı kabız yapıyo yanlız haberın olsun ozellıkle muhallebı kullanırken sakın nişaşta kullanma bebesın kbız olur bende mama vermek ıstemıorum onun ıcın sebzelerı haslayıp ıcıne pırınc katıyorum rondada cekıyorum doktora sordum en ıyısı o dedı cok saglıklı dedı

ben sadece gece vermek istiyorum..kızım kabız olursa üfff yaa bi bunun için ek gıda için o kadar kafa yordum ki acaba küçük de yanlış bişey mi yapıyorum

cnm bak ben dun sordum doktora mama verıyordum eskıden dedımkı artık vermek ıstemıyorum onun yerıne mevsımıne gore sebze puresı yapsam dıye sordum oda daha ıyı bence kof kılo yapmaz daha yararlı hem dedı benımde yetmıyo bende sabah ıyıce emzırdıkten sonra yogurt verıyorum kendım mayalıyorum arkasından ıkındıye dogru havuc ve elma bazende armut ucunu karıstırıp verıyorum aksamda sebze puresı verıyorum aralarda sık emdırıyorum ama geceyede sutum yetıyo ve oğlum hıc kotuluk yapmıyoo meyve suyu sayesınde kabızda olmuyo oğlum

canım patates bruksel lahanası havuc pırınc ve elma rendesını kullanıyorum duduklude haslıyorum kı buharı ıcınde kalsın sonra cekıp uzerıne zeytınyağı gezdırıyorum bazen brokolıde koyuyorum ben kabak koymuyorum cunku mevsımı deıl bazıları koyuyo ama mevsımı olmayan bı sebzenın organık oldugunu dusunmuyorum

yap bakalım cnm benımkı bayıla bayıla yıyo hıc dılıyle gerı ıtmedı ama bazı cocuk yemıyo zorlama acıkmasını bekle tıksınmesın

ınsan deısık hıssedıyo dımı bebıslerımız buyudu daha dun gıbıydı tutarken korkuyorduk

evet ya o kadar tuhaf gelio ki sanki verince yiyemicek gibi ALLAH korusun çoooook büyük bişey bu ya inan başım ağrıdı düşünmekten

olebı yıyolarkı ben facebookta vıdeo koydum bak sayfaya uyeysen nasıl yıyo benımkı cesaret edın

brokoli ve brüksel lahanası için erken değilmi benim bebelac ve milupanın kitapçıklarındaki tariflerde havuç kabak ve patatesle başlayın sebzelere diyo. yani o dediklerin bazen büyüklere bile ağır geliyo.yani bence dr. danışmadan vermeyin.

cnm danıstım zaten tamam dedı kabak yaz meyvesı kısın vermek uygun deıl bence

X