Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
canım Allah analı babalı büyütsün...sen kurtulmuşsun darısı başımıza....ben de epidural düşünüyorum..sakaryadayım..burada özel bir hastanede doğum yapmayı düşünüyorum..ama daha 2 senedir falan uyguluyorlarmış bu yöntemi...riske girmeye de korkuyorum...Allah bir güç kuvvet verse de normal doğum yapabilsem epiduralsiz diyorum...ankarada olsam düşünmezdim...çok güzel hastaneler var...neyse artık.. Herşeyin hayırlısı demekten başka çare yok...1 ayım kaldı..

ben de epudral normal düşünüyorum özel bir hastaneye gidiyorum ve orada öyle bir uygulama varmış.duyduğumda sevinmiştim ama doktoruma bu isteğimi söylediğimde bana ne dese beğenirsiniz.risk çok fazla.ölüm vakaları çok oluyor.yapabilirsen normal doğum yap dedi veşunuda ekledi.epudral sezeryanı önerebilirim ama dedi.benim kafamda şu an doktorum ve hastane ile ilgili ciddi soru işaretleri var.acaba diyorum gittiğim hastane bu konuda yeni ve donanımsız mı?

ben de ilk doğumumda epidural normal doğum yaptım, çok rahat bi doğumdu. sancıları hissettim tabi biraz, açıklık artınca belden iğne yapıldı, son doz verilmedi ıkınmaları hissetmem için, doktorum da dedi çok güzel bir doğum oldu diye. ilk doğumum bursadaydı şimdi yine hamileyim ve ankaradayım. umarım bi aksilik çıkmaz da yine epidural normal yaparım.

ben de epudral normal düşünüyorum özel bir hastaneye gidiyorum ve orada öyle bir uygulama varmış.duyduğumda sevinmiştim ama doktoruma bu isteğimi söylediğimde bana ne dese beğenirsiniz.risk çok fazla.ölüm vakaları çok oluyor.yapabilirsen normal doğum yap dedi veşunuda ekledi.epudral sezeryanı önerebilirim ama dedi.benim kafamda şu an doktorum ve hastane ile ilgili ciddi soru işaretleri var.acaba diyorum gittiğim hastane bu konuda yeni ve donanımsız mı?

epidural normale karşı epidural sezeryanı öneriyor. ilginç maddiyatla ilgili problemleri olmasın burada ölümcül dediği EPİDURAL yani sen dikkat et yani ne biliyim canım benim olumunekankayizsmile benimde 1 ayım kaldı epidural normal doğum yapmayı düşünüyorum ilk bebeğim korkuyorum:emir_bebek::emir_bebek:

bende epidural normal doğum yaptım..bebeğim şimdi 15 aylık...açılmam 10 cm olana kadar epidural doz verilmedi..hatta takılmadı bile..çünkü doktorum anca yetişti...epiduralim takıldı ilk doz verildi ve ben oğluşumu doğurdum...ama bi dahaki sefere inşallah olursa tamamen normal doğurmak istiyorum...zaten tüm sancıları çektim..keşke epidural verilmeseydi..ama ilk doğum tecrübe oluyor..2.cisinde daha deneyimli...inşallah oğluma bi kardeş doğurabilirim...

kızlar dikişleriniz ne kadardı çok dikiş oluyormu normal doğumda? benim daha çok var doğuma ama bende epidural düşünüyorum...

merhaba hanimlar,

bende 2,5 yillik evliyim. Bir kere hamile oldum ve malesef 8ci haftamda düsük yaptim. Bir kere bir yakinimin dogumunda bulundugum icin normal dogumdan o kadar korkuyorum ki anlatamam, ne hikmetse sezeryan´danda korkuyorum. Psikolojik olarak bu korkularimi atamiyorum, bende cocuk sahibi olmak istiyorum, ama birinci düsükten sonra hamile kalipta tekrar düsük yapmaktan korkuyorum.

Bu korkularimi nasil yenebilirim? Benim gibi olanlar varmi aranizda?

tesekkürler - öpüyorum sizleri... bebisleriniz hayirli ugurlu olsun

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
ÖNCELİKLE HERKESİN MELEĞİ HOŞGELDİ:emir_bebek:
BENİM SİZDEN RİCAM EPİDURAL NORMAL DOĞUM İLE İLGİLİ,BENİM BİR ARKADAŞIM BU YÖNTEMLE DOĞURDU BİRİ SEZERYAN BİRİ NORMAL. SEZERYAN OLAN HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM ÇOK RAHATTIM DEDİ, NORMAL DOĞUM YAPAN İSE SAÇIMI BAŞIMI YOLDUM ÇOK AĞRIM VARDI DEDİ.
ŞİMDİ HANGİSİ DOĞRU SEZERYAN DAHA ACI VEREN BİRŞEY OLMALI KOCA KESİK O NASIL HİSSETMİYORDA ÖTEKİ ÇOK AĞRI VARDI DİYOR.
ÇOK KORKUYORUM ÇOOOKKKKakannehir NORMAL DOĞUM İSTİYORUM EPİDURALLE AMA BU KADAR AĞRI ACI VARSA
ÇILDIRICAM NE OLUR BANA YARDIM EDİN. TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR.
ACIYO MU O KADAR EPİDURALE RAĞMEN?
bir arkadaşım da bu yöntemle doğum yaptı başta ağrıları oldu azam şimdi gayet iyi

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
ÖNCELİKLE HERKESİN MELEĞİ HOŞGELDİ:emir_bebek:
BENİM SİZDEN RİCAM EPİDURAL NORMAL DOĞUM İLE İLGİLİ,BENİM BİR ARKADAŞIM BU YÖNTEMLE DOĞURDU BİRİ SEZERYAN BİRİ NORMAL. SEZERYAN OLAN HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM ÇOK RAHATTIM DEDİ, NORMAL DOĞUM YAPAN İSE SAÇIMI BAŞIMI YOLDUM ÇOK AĞRIM VARDI DEDİ.
ŞİMDİ HANGİSİ DOĞRU SEZERYAN DAHA ACI VEREN BİRŞEY OLMALI KOCA KESİK O NASIL HİSSETMİYORDA ÖTEKİ ÇOK AĞRI VARDI DİYOR.
ÇOK KORKUYORUM ÇOOOKKKKakannehir NORMAL DOĞUM İSTİYORUM EPİDURALLE AMA BU KADAR AĞRI ACI VARSA
ÇILDIRICAM NE OLUR BANA YARDIM EDİN. TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR.
ACIYO MU O KADAR EPİDURALE RAĞMEN?

doğum yapmadıysan epidural normal doğum yaptım çokta memnun kaldım . soracak birseyin varsa yardım edebilirim.

Hastane hastane değişiyor tabi :) bende kısmetse 3 ay sonra ilk bebeişimi alacağım kucağıma :) bende normal ve epidural istiyorum araştırdım. Okmeydanında oturuyorum iş çevreme ve ev v çevreme yakın hastanelede doğum ve iğne farkı şöyle

dora hastanesi normal doğum 1660 (sgk) 550 iğne farkı:2:
Özel türkiye hasatensi normal doğum 840 tl (sgk) 475 iğne farkı
Özel okmeydanı hastanesi nomal doğum 240 (sgk) 150 iğne farkı :KK35:

epidural sezeryan olan arkadaşlara bir sorum olacak. Doğum öncesi hazırlıklarda iğne vurulması vs. ve doğum sırasında sürekli belden aşağısı çıplak mı oluyorsunuz. ameliyathanede bayan hemşirelerden başka erkek hastabakıcı vs. sağlıkçı oluyor mu çok merak ediyorumm.

hastanede alt tarafına çamaşır giymiyosun. ben ilk doğumumda hacettepedeydim alt tarafım tamamen çıplaktı allah rızası için bi örtü vermediler erkek doktorlar intörmler filan vardı ama inan çıplak olmam umrumda bile olmadı hatta aklıma bile gelmedi :) 2. doğumumu tobb hastanesinde yapıcam onlar üstüne gecelik gibi bişey giydiriyolarmış, alt taraf tabiki çıplak olur yine ama inan bu kimsenin aklına bile gelmiyodur sen zaten sancı esnasında hiç umursamıyosun

merhaba arkadaşlar bende 38 haftalık hamileyim epidural normal doğumu düşünüyorum doktorumda destekliyo ama etrafımdaki bazı cahil insanlar bilip bilmeden konuşuyolar her ne kadar doğumdan korkmasamda bazen düşünmeden edemiyordum ama burada epidural normal doğum yapan arkadaşların anlattıkları içimi rahatlattı teşekkürler

merhaba arkadaşlar bende 38 haftalık hamileyim epidural normal doğumu düşünüyorum doktorumda destekliyo ama etrafımdaki bazı cahil insanlar bilip bilmeden konuşuyolar her ne kadar doğumdan korkmasamda bazen düşünmeden edemiyordum ama burada epidural normal doğum yapan arkadaşların anlattıkları içimi rahatlattı teşekkürler

Aynen benim etrafımdakiler de yok normal doğum gibisi yokmuş yok sezeryan en fazla 3 kez olunabiliyormuş falanmış filanmış başta kayınvalidem. Bir kulağımdan giriyor bir kulağımdan çıkıyor. Ben de eşim de epidural sezeryan düşünüyoruz. Ama bu aralar da beni huzursuzlaştıran doğum öncesi hazırlıklarda ve doğum sırasında belden aşağısının çıplak olup olmaması ameliyathanede bir sürü insan var ya kendimi çok kötü hissederim. valla bağırırım çağırırım örtü vermezlerse doktor neyse zaten mecburen görücek de orda alakasız insanlar da oluyor bildiğim kadarıyla yok çocuk doktoru, hastabakıcı vs.

arkadaşlar osıra inan bunların hiç birini düşünmüyorsunuz, bir an önce olsun da bebeğimi kucağıma alayım demekten başka aklınıza bi şey gelmiyor. zaten oradakiler için de normal bir durum :)

ilk hamileliğimdi ve (inatla) normal doğum istediğimi her fırsatta doktoruma söylüyordum, 36. haftamda bebeğimde tek sıra kordon dolanması olduğunu öğrendim telaşa kapıldık fikirlerim değişti sezeryan aklımda bile yokken olabilir gözüyle bakmaya başlamıştım, sağolsun doktorum beni rahatlatıp 2 3 sıra kordon dolanması olan bebekleri bile normal doğumla aldığını söyledi, kontrolümün olacağı günün gecesinde sancılarım başladı hastaneye gittik 5 saat sancı çektim 4 cm açıklık oluşmuştu ve sancılara dayanamadığımdan dolayı o an epidural istedim, doktorumda uygun gördü yaptırdım ve yaptırdıktan 1 ,2 dakika kadar sonra sancılarımı hissetmemeye başladım 45 dakika sürdü sürmedi 06:42' de bebeğim normal doğumla sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi dikişlerim olmasına rağmen doğumdan sonra hiçbir ağrı hissetmedim iyiki yaptırmışım diyorum (ama şunu söylemeden geçemeyeceğim doktorunuza ve anestezi uzmanınıza güveniyorsanız yaptırın)

merhaba arkadaşlar ;
yorumlarınızı dört gözle okudum :) bende 27 haftalık hamileyim normal doğumu çok istiyorum ama korkudanda ölüyorum o yüzden kısmet olursa epidural normal düşünüyorum.daha doktorumun düşüncemden haberi yok tabi :) öna danışıcam tavsiye ediyormu hastanedeki anestezi uzmanına güveniyormu. yorumları okuyunca çok cazip geldi ağrı yok süper. sadece tek ? dr. kaan kocatepenin bir videosu bıraktı kafamda. diyorki eğer iyi bir anestezi uzmanı olmazsa bebek vakumla çekilmek zorunda kalabilir. bebeğe hiç zararı olmasada anne zorlanır diyor. normal doğumda zaten bu risk varmış ama onda % 1 iken epiduralde %4 müş küçük ihtimal ama ... yinede caymıl değilim.
bu arada bilgi amaçlı yazıyorum ki bursa bahar hastanesine gidiyorum. normal doğum fiyatı 750 TL epidural istersen 350 TL fark alıyorlar yani 1100 oluyor. ama hiç bahar hastanesinde epidural normal dogum yapanda tanımıyorm . bu yüzden sorup rahatlayabileceğim kimsede yok. varsa lütfen yazın. hepimizi Allah kurtarsın

merhaba
haziranda dogum yaptım
hastane olarak ozel doktoruma yakın oldugu icin bevler medicanayı tercih ettim
hastanede epidural uygulayan doktor adı sanırım murat bey idi birde necmiye hanımm var son derece basarılılar , saat 11 de hastaneye giris yaptım oncelikle nisan gelmesi oldu ama hastanede yapılan muayenede 4 cm kadar acılma goruldu , sonrasında ozel doktoruma haber verildi , kendisi hastaneye yakın oldugu icin acılma suresince ara ara gelip kontrollerini yaptı , ebemde superdi bu arada zaten surekli kontrolumu yaptı
epidural uygulaması belimde skolyoz oldugunda biraz zor oldu ama iyi becerdiler
ebe her kontrolunde su kadar santim olmus acılman diyordu ve ben hic acı agrı hissetmedim super biriseydi . dogum anı geldiiginde doktorum ıkınabilecekmisin diye sordu , denedim ilk denemede biraz migdem bulandı , doktorum ilacın yan etkisidir dedi ama ben heyecandan oldugunu dusunuyorum , sonrasında birkac denemeden sonra 3180 grm agırlıfgında oglum dunyaya geldi . sonrasında ne bir basagrısı ne bel agrısı cektim . zaten amerikada en cok uygulanan yontemmis i normal dogum denince epidural hemen uygulanıyormus ,bence hic acı cekmeye o strese girmeye gerek yok

baştan sona kadar bütün yorumları okudurm epidural doğumun zararlı olduğunu söyleyen biri ile karşılaşmadım..kısmetse bende tahmini aralık 21de doğum yapıcam..kendimi korkutmamaya çalışıyorum.herkes nasıl doğuruyosa benimde öyle olcak diyorum..araştırıyorum şimdi..epidural var aklımda..biraz daha zaman geçsin karar vericemm..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

X