Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
canım Allah analı babalı büyütsün...sen kurtulmuşsun darısı başımıza....ben de epidural düşünüyorum..sakaryadayım..burada özel bir hastanede doğum yapmayı düşünüyorum..ama daha 2 senedir falan uyguluyorlarmış bu yöntemi...riske girmeye de korkuyorum...Allah bir güç kuvvet verse de normal doğum yapabilsem epiduralsiz diyorum...ankarada olsam düşünmezdim...çok güzel hastaneler var...neyse artık.. Herşeyin hayırlısı demekten başka çare yok...1 ayım kaldı..
merhaba şuan bende sakaryaya taşındım önceden ankarada idim. yazalı bayan zaman olmuş ama doğumunuzu nerede ve nasıl yaptınız ben hala dr bulamadım doğru dürüst. dr niz kimdi? epidural yaptınız mı hangi hastanede oldnz :KK70:

Ankarada epidural normal doğumu Nerede ve ne kadara yaptırdınız arkadaşlar?

Kızlar selamlar? Ben de epidural normal düşünüyorum da herkes fiyatların yüksekliğinden yakınmış. Sezeryandan da mı yüksek fiyatlar? Avrupa yakasında aşağı yukarı ne kadardır acaba?

Kızlar selamlar? Ben de epidural normal düşünüyorum da herkes fiyatların yüksekliğinden yakınmış. Sezeryandan da mı yüksek fiyatlar? Avrupa yakasında aşağı yukarı ne kadardır acaba?
ben 2ay once dogum yaptım spınal sezeryan 850 tlye epiduralda aynıydı normlı sanırsam 600 du bnm yaptıgım hastanede özel yarıyarıya ssk gçrluıydı

Normal vajinal doğum düşünenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aytun Aktan normal vajinal doğum hazırlığının püf noktalarını Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Normal vajinal doğum yani bebeğin dünyaya gelmesiyle ilgili hazırlıklar gebeliğin başından itibaren başlıyor. İlk önce anne bebeğini nasıl doğurmak istediğine kendisi karar veriyor. Kendi ağrı eşiği, geçirdiği ameliyatlar, daha önce yaşadığı duygular, değişimler ya da gebelik aşamasına nasıl geldiği, o bebek için neler hissettiği çok önemli.
İşte tüm ayrıntılar..
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

45 gün önce epiduralli normal doğum yapmak için Hastaneye gittim. Suyum evde geldi. 10 dakika sonra hastanedeydik. Yarım saat içinde sancım başladı. Yaklaşık 4-5 saat sancı çektim açılmanın 4 cm olmasını beklediler. Fakat gece hastanede anestezi uzmanı yokmuş( özel hastane olmasına rağmen) sonuç olarak doktor geldi işlemi yaptı diyene kadar açılma 6 cm oldu. Geçmiş olsun artık bütün sancıyı aynen hissettim. Prenses doğum falan değildi resmen saçımı başımı yoldum yatağı yumrukladım sancı geldiğinde. Rahim açılması 10 cm olduktan sonra 3 saat falan daha bekledi doktorum.Toplam 13 saat sürdü ve malesef bebeğim kanala girmedi ve sezaryene girdim. Evet sancı çekme kısmı çok kötüydü ama sezaryenin sonrası da benim için berbat geçti. O da çok acılı bi süreç. Her neyse sonuç olarak 3-4 saatte çatır çatır doğuranlar kadar şanslı olabilmek isterdim ama olmadı

X