Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

principle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
45
2
43
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
ÖNCELİKLE HERKESİN MELEĞİ HOŞGELDİ:emir_bebek:
BENİM SİZDEN RİCAM EPİDURAL NORMAL DOĞUM İLE İLGİLİ,BENİM BİR ARKADAŞIM BU YÖNTEMLE DOĞURDU BİRİ SEZERYAN BİRİ NORMAL. SEZERYAN OLAN HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM ÇOK RAHATTIM DEDİ, NORMAL DOĞUM YAPAN İSE SAÇIMI BAŞIMI YOLDUM ÇOK AĞRIM VARDI DEDİ.
ŞİMDİ HANGİSİ DOĞRU SEZERYAN DAHA ACI VEREN BİRŞEY OLMALI KOCA KESİK O NASIL HİSSETMİYORDA ÖTEKİ ÇOK AĞRI VARDI DİYOR.
ÇOK KORKUYORUM ÇOOOKKKKakannehir NORMAL DOĞUM İSTİYORUM EPİDURALLE AMA BU KADAR AĞRI ACI VARSA
ÇILDIRICAM NE OLUR BANA YARDIM EDİN. TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR.
ACIYO MU O KADAR EPİDURALE RAĞMEN?

Epidural Normal doğum yaparken az da olsa sancıyı hissetmeniz lazım ki doğru zamanda ıkınabilin diye. Bence o arkadaşınızın anestezinin etkisinin çok fazla geçmesinden dolayı o kadar sancısı olmuş. Sıfır hissizlik olmuyor zaten ama öyle dayanılmayacak kadar da hissetmiyorsun sancıları yani.

HANİ NORMALDE DE DAYANILMAYACAK ACI YOK DERLER. AMA BENİM CANIM ÇOK TATLI :kedi: ÖDÜM PATLIYO ZATEN Bİ DE ÇOK ACIYO DİYİNCE KORKUDAN ÖLCEM. ACIYA DAYANAMADIĞIM İÇİN AĞDA BİLE YAPTIRAMIYORUM DÜŞÜNÜN ARTIK GEERİSİNİyasakkelime AMA İÇİMDE KİST VAR MİYOM VAR BEBEK VAR:CüvCüv: BUNLAR ANCAK NORMAL DOĞUMLA TEMİZLENİRbilmiyorumkismile OFF ALLAHIM BANA YARDIM ET

canım ben de epidural normal doğum yaptım...zaten bana epidural dozu verene kadar açıklık 10 cm olmuştu..yani sancıları çektim...ama hiç abartıldığı gibi değil..şöyle tarif edeyim...adet sancısı gibi..ama biraz daha şiddetli...bıçak saplanır gibi kasıklarına...hani gaz sancısında olur ya kramp gibi...öyle bişey...devamlı olsa tabi dayanılmaz...ama gelip gidiyo...geldiğinde derin nefes alıp veriyosun o rahatlatıyo..sancı gidince oohh rahatlıyosun..önemli olan doğuma çabuk gitmen..ben 2 saat falan sancı çektim..hemen geldi meleğim...hiç sesim çıkmadı ne sancı çekerken ne doğururken..rabbim sen yardım et diye dua ettim hep...epidurali vermeselerde olurdu..son yarım saat doğum anı için verildi...ıkınma hissim kayboldu tabii..ebeler bastırdı karnımdan...ama çok rahat bi doğum şekli..başka bişekil düşünme bence...allah yardımcın olsun...

bende epidural normal doğum yaptım.Tabiki sancı hissediyorsun ama az.Zaten açıklığın artmadan epidural işlemi yapılmıyor.Biraz hissediceksin sancıyı.Ama epidural çok rahatlatıyor insanı

Ben epidural normal doğum yaptım. Epiduralden sonra kesinlikle hiçbir acı sancı duymadım. Verilen dozla alakalı olabilir. Epidural yaramamış olabilir.

Bir tanıdığım epidural sezeryan oldu. Epidural fayda etmemiş ve kesildiğini hissetmiş. Hemen genel anesteziyle uyutmuşlar.

İkinciye hamileyim ve ankarada epiduralle normal oğum yapabileceğim bir yer arıyorum.

bende epiduralle normal dogum yaptim
cunku dogum gerceklesmiyordu, 41. haftaya girmistik
sunni sanci verdiler
dogum toplam 10 saat surdu
Allaha sukur kolay oldu
ilk basta agrilar girip cikiyordu
dayanamayacagim epidural istiyorum dedim
epidural yapilinca hicbir agrim kalmadi rahatladim
acilma varmi diye gelip baktilar
doguma son iki saat kala dogumu baslattilar
doktor ikin deyince ikindim
yani ikinma son iki saatde oldu, ondan once ben epidural bagli hep yatiyordum
herkese, ozellikle normal dogum isteyenlere tavsiye ederim, cok rahat oluyor

ben epidural spinalle doğum yaptım yani prenses doğum.. hiçbirşey hisetmedim diyebilirm ama ben 34 haftalıkken suyumun azalması sonucu bebeği almak zorunda kaldı doktor yani doğum sancısı falan çekmedim ameliyata girdiğimde önce belimden bir iğne yapıldı ve katater takıldı ayaklarım uyşmaya başladıgındada hiçbişi hissetmedim sadece çocuğu çektiklerinde bi sarsıntı oluo onun dışınd hiçbirşey hissetmiosun sonrasında ise ağrın olursa belindeki kataterden ağrı kesici yapıolar ama bana doktor geliodu ağrım yok ilaç istemiorum diordum okadar yani dikişlerimide estetikn yaptırdım şimdi 2 ay oldu doğum yapalı ve hiçbir sıkıntım yok çok şükür biraz pahalı ama değio verdiğiniz paraya gerçekten herkese tavsiye ediorum

kızlar inanın benim aklımdaki doğum şekli de epidural normal,tabi dr önerirse,tabi hamile kalmayı ne zaman göze alırsammmmeyvahedigeldismile

benim epiduralli normal doğum hayalim suya düştü çok pahalı gldi bana.sizlerde ödediğiniz fiyatları yazarmısınız lütfen.bana 2200tl dedi hastane.

selamlar arkadaslar... bende epiduralli normal dogum yaptim, inanilmaz muhtesem biseydi... bikere hiç bir agri hissetmedim, yani hissedilenler goze alinacak çok az agrilardi.. Allah,ima sukurler olsun saglicakla almistim kuzucugumu kucagima ... hersey çok yolunda gitmisti .. anne için çok iyi bir yontem bence ama geç kalinmamasi yada çok erken yapilmamasi lazim , o takdirde etkisi yavasca gecebiliyor.. bunda sizin bir etkiniz yok anestezi doktorunuzun ayarlayacagi birsey.. kendimce siddetle tavsiye ederim, tabi yinede sizin bileceginiz bir sey herkese rahat dogumlar dilerim insallah sevgilerimle...

belden iğne yapılıyor olması tırstırıyor beni de.. ama kalçadan da olanı varmış heralde... onu yaşayan var mı aranızda.. kaan kocatepe demiş kalçadan da oluyor diye.. belki aynı derecede etkili değildir ama acıyı azaltıyor heralde..

ben istanbul bahçelievlerde oturuyorum ilgi hastanesinde 500 tl ye yapıyorlar. bende çok korkuyorum doğumdan. benim durumumda kötü haznedar hospıtaliuma gidiyordum doktorum ayrıldı 27+2 haftalık hamileyim. bakmadığım hastane kalmadı. ilgi hastanesini buldum bilmiyorum gerçi hayırlısı temizliğiyle rtı puan aldı benden benimle ilgilenen kızlarda güleryüzlüydüler oda bir artı puan normal doğum yapılmasından yanalar çünkü istekli sezeryan yaptıranlardan 800tl alıyorlar normal doğum 200tl istek dışı sezeryandan da 300tl alıyorlar.

öncelikle herkeze kolay doğumlar diliyorum
ben 8 yıl önce kızımı ağrısız normal doğumla dünyaya getirdim. çok rahat olmuştu. Ama sancıyı hissetmiyorsunuz sadece basıncı hissedebiliyorsunuz.doktor ıkınmanızı söylediğinde ıkınıyorsunuz. Ama doğumdan sonra ayakta isiniz çok rahat ve güzeldi
ikincisini zorunlu olarak sezaryan ile yaptım. Başıma gelmeyen kalmadı. Sezaryan sonuçta ameliyat. Insanların zorunluluk olmadığı sürece neden sezaryan yaptıklarını anlamıyorum.1 ay kendime gelemedim.
Son olarakta şunu söylemek isterim. Bunlar benim tecrübelerim. Herkez aynı şeyi yaşayacak diye birşey yok.
O yüzden kimseyide yanlış yönlerdirmek istemem
herkeze iyi geceler

Ben de epiduralle normal doğum yaptım, kesinlikle tavsiye ederim. Epidural yapıldıktan sonra sancı tamamen kesilmiyor ama ciddi şekilde azalıyor, ıkınabilmen için az da olsa sancı hissetmen lazım zaten. Kendini korkutma sakın, sakin olmazsan hangi doğum şekli olursa olsun zorlaşır senin için. Özellikle normal doğumda senin sakin olman çok önemli, bebeği de strese sokarsın aksi takdirde. Hayırlı ve kolay bir doğum olur inşallah, sağlıkla kavuşursun bebeğine.

epiduralle normal doğumun fiyatı nekadar acaba.yazarsanız sevinirim.

Canım ben tıp fakültesinde doğum yaptım, doğumuma doktorum girdi (doç. olduğundan hoca parası ödedik), özel oda, estetik dikiş ve hastaneye yatırılan giriş ücretiyle toplam 1400tl ödedik.

Ben epidural normal doğum yaptım. Epiduralden sonra kesinlikle hiçbir acı sancı duymadım. Verilen dozla alakalı olabilir. Epidural yaramamış olabilir.

Bir tanıdığım epidural sezeryan oldu. Epidural fayda etmemiş ve kesildiğini hissetmiş. Hemen genel anesteziyle uyutmuşlar.

İkinciye hamileyim ve ankarada epiduralle normal oğum yapabileceğim bir yer arıyorum.

Canım Gazi Üniv. Tıp Fak.nde yaptım ben epidural normal doğum. Doktorum da Doç. Dr. Aydan Biri idi.

merhabalar, ben de bayramın ilk günü doğum yaptım, epidural anestezi ile normal doğum. normal doğumun ağrı şiddeti kişiye göre değişiyor, benim açıklık 8 cm iken anestezi uyguladılar, kendim istemiştim. dayanabilirdim ama riske atmak istemedim. anestezi olduktan kısa bir süre sonra uyuşma başlıyor. kasılmaları, herşeyi hissediyorsun sadece acı, ağrı duymuyorsun. doğum 15 dakikada oldu, gayet de rahattım akşama kalmadan ayaklanıp, çıktım hastaneden. şuanda 6.gün dikişler dışında hiç bir sorunum yok çok şükür. allah hepinizi kurtarsın :KK66:

X