Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri östrojen hormonu hanqi bitkilerde var ? (cevabı)

melekkk__

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
1.391
222
38
canlarr madem bu işe baş koyduk o zaman konuyu inceden ele alalım opuyorumnanaktan
şimdii östrojen hormonu hangı bitkilerde varsa onlardan yemeye başlamak daha mantıklı...

sonuçta sürdüğümüz yağları östrojen içerdiği için sürüyoruz..

sürmek yerine içerden alsak bu hormonu daha sağlıklı olmaz mı ?

belki östrojen hormon eksikliği oldugu için büyütme savaşı veriyoruz CADIARZU

bu konuyu çözmek lazım kanımca sositososito

Östrojen eksiliği ne yapar?
Östrojen eksikliği memelerde küçülme, vaginada kuruluk, cinsel ilişki esnasında ağrı, cillte kırışıklık, saç dökülmesi, vaginada sarkma, cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkiden zevk almama sonuçlarını doğurur. Östrojen eksikliği olursa kadın erken menopoza girebilir, bu durumda sıcak basmaları, terleme atakları ve psikolojik dengesizlikler görülür.

işte östrojen hormonu içeren bitkilerr :

Adaçayı: Doğal östrojenler içeriyor. Ateş basması, gece terlemeleri gibi menopoz şikayetlerinde etkili.

Soya fasulyesi: Soyadan elde edilen ve doğal östrojen olan isoflavonlar, menopoz şikayetlerini hafifletiyor.

Civan perçemi: Doğal östrojen kaynağı olan bitki menopoz şikayetlerinin giderilmesinde çok yararlı.

Anason: İçinde belli oranda doğal östrojenler ve buna benzer maddeler var. Menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi geliyor.

Maydanoz: Doğal östrojenler içeren maydanoz menopoz şikayetlerini gidermek için etkili.

Kızıldereli otu: Kızıldereli kadınlar belli bir yaşa geldikten sonra birtakım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullanıyorlardı. Bu bitki Türkiye'de de bulunuyor.

Evening Primerose Oil (Çuha çiçeği yağı): Kızılderililer'den kalma bir bitki. Özellikle gece yatarken kullanılıyor. Ancak ateş basmaları, gece terlemeleri gibi şikayetlerin dışında egzamalara, kolesterole, kaşıntılara, adet sancılarına karşı etkili.
Civan perçemi çayı hazırlamak için: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar su içerisine koyularak 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirtilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.

Bir de, günde 1 çay kaşığı saf arı poleni tüketilmesi de faydalı. Papatya çayı ise menopoz döneminde kullanılabilecek bitki çaylarından biri.

diğerleri:
nar çekirdeği
rezene tohumu
keten tohumu
ısırgan tohumu
şerbetçiotu
yavşan otu
arı sütü
nohut

hayıt meyvesin' de var diye biliyorum
35 yaşından sonra ,haftada 3-4 kez 1 fincan içilmeliymişş

hayıt meyvesin' de var diye biliyorum
35 yaşından sonra ,haftada 3-4 kez 1 fincan içilmeliymişş

35 mi zemuszemus bizim için biraz erken o zaman ama erken içmekten zarar gelmez opuyorumnanaktan

yeah sonunda var ya hepsini toplayıp leğene doldurup içicem o derece taktım kafaya :) zemuszemus

hepsini aynı anda değilde periyodik aralıklarla kullanmak lazım mesela adaçayı ve rezene 1 ay boyunca günde 1-2 bardağı geçmeyecek şekilde içilmeli. ben adaçayıyla rezzeneyi karıştırıp içiyorum.ondan sonra bitki değiştirilmeli. çünkü belli bir süre sonra vucut ona tepki vermez. ne de olsa elimizde çok alternatif var. bitkiler faydalı evet ama dozajında kullanılmalı ve de süreli. yani en azından ben böyle düşünüyorum.hatta 1 aylık kür uygulandıktan sonra diğer bitkiye başlamadan bir ara vucut dinlendirilmeli.1 hafta 2 hafta sonra diğer küre başlanılmalı.tabi bunlar sadece fikir. sizlere yardımcı olabilmek adına.kaydirigubbakcemile5

Bende östrojen eksikliği var kızlar.. Göğüs küçüklüğünün yanında bir de aşırı tüylenmeden şikayetçiyseniz en kısa zamanda gidip bir hormon testi yaptırın derim.
Ben de ne zamandır adaçayı, maydonoz ve civan perçemine başlayacağım sözde.. kaydirigubbakcemile3
Adaçayı maydonoz falan iyi de.. civan perçemi anlatılmaz yaşanır kafamçokkarıştı
Şekilden şekilde giriyorum vallahi içeceğim diye :eek:

Canım bana kimse tavsiye etmedi. Uzun süre doğum kontrol hapı gibi ilaçları kullanmak istemediğimden kendi araştırmalarım sonucunda buldum.. Oldukça faydalıymış. Ama tadı bana gerçekten çok ağır geldi.. Belki etkisini azaltır diye başka şeylerle de karıştırmıyorum.. bilmiyorumkismile

Ammanya haklısınnn sonuna kadar hem de kaydirigubbakcemile5 aralıklarla kullanmak lazım ve SÜREKLıı olmalı....

hepseninyüzünden,aktardan mı aldın cano sen ? ne kadarmiş fiyatı civanperçeminin ? ay adı da cok tuhaf yeah cokacimcoook

Evet canom aktardan aldım kaydirigubbakcemile3 Yanında adaçayı, ıhlamur vs. gibi şeyler de aldığım için hiç hatırlamıyorum fiyatını.. Ama adaçayıyla aşağı yukarı aynı olması lazım :)

nane çayının da işe yaradığını okumuştum,15 gün boyunca günde en fazla 2 defa içmek koşulu ile, fazla tüketimi zararlıymış.bide taze nane olması lazım,hormonları düzenleyip fazla tüy sorununa da çözüm getiriyormuş felan.ben yazın saksıya ekerim heralde yeter o bana:-)

Evet canım ben naneyi de araştırmıştım. En etkili olanı o sanırım. Ama taze naneyi çiğneyerek tüketmek gerekiyormuş. Fazla tüketilen nane çayı kısırlığa sebep oluyormuş. Bu yüzden çok kararsız kalmıştım. Bununla ilgili bir konu açmıştım hatta. O yazıları da ekleyeyim buraya bir ara. :)

Buyrun kızlaar... Biraz da sizin kafanız karışsın bakalım kaydirigubbakcemile3

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Dahiliye Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer başkanlığında hastane Başhekimi Prof. Dr. Namık Delibaş, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akdoğan, Uzman Dr. Banu Kale Köroğlu ile araştırma görevlileri Erkan Cüre ve Medine Cumhur Cüre’nin nane çayıyla ilgili yaptıkları araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu.

İngiltere’de yayınlanan Phytotherapy Resarch adlı dergide de yer alan araştırmaya göre, nane çayının düzenli tüketimi erkeklerde cinsel isteksizliğe kadınlarda ise tüylerin dökülmesine neden oluyor.

Prof. Dr. Tamer, 2002 yılında Yenişarbademli ilçesinden hastaneye gelen yaşlı bir hastanın şikayeti üzerine, bu kişinin çok fazla nane çayı içtiğini ve erkeklik hormonlarının ölmeye başladığını tespit ettiklerini söyledi. Bunun üzerine fareler üzerinde nane çayıyla ilgili bazı deneyler gerçekleştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Tamer, daha sonra 21 yetişkin kadın ve 5 yetişkin erkek üzerinde araştırma yaptıklarını vurguladı. Prof. Dr. Tamer, düzenli olarak nane çayı içen yetişkin erkeklerde cinsel isteksizlik oluşturduğu, kadınlarda ise tüylerin azaldığını kaydetti. Prof. Dr. Tamer, androjen adı verilen seks hormonuna bağlı kıllanma artışı bildirdi.

Hirşutizmin kadınların özellikle yüz, göğüs ve karın bölgelerinde koyu renkli tüylerin oluşmasına neden olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tamer, düzenli olarak beş gün üst üste nane çayı içen kadınların seks hormonlarından testeron düzeyinde anlamlı azalma olduğunu dile getirdi. Seks hormonunun, hirşutizmi tetiklediğine dikkati çeken Prof. Dr. Tamer, testeron düzeyindeki azalma nedeniyle kadınlardaki istenmeyen tüylerinde azaldığını söyledi. Bugüne kadar hirsutizm tedavisinde doğum kontrol hapları veya başka haplar kullanıldığını belirten Prof. Dr. Tamer, orta şiddette hasta olan kadınlar için nanenin doğal bir alternatif tedavi olabileceğini sözlerine ekledi.

Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) yapılan bir araştırma Isparta ve çevresinde kaynatılarak içilen nanenin gebeliğin oluşumunu olumsuz etkilediğini ortaya koydu.

Isparta’da kaynatılarak tüketilen nanenin (Mentha Spicata Labiatea) üreme sağlığına etkisini araştıran Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Mungan, bu araştırmanın sonunda nanenin, çay gibi kaynatılarak sıklıkla tüketilmesi durumunda gebeliğin gelişimini olumsuz etkilediğini belirledi.

Önce farelerde, sonra da insanlarda Isparta ve çevresinde çay gibi kaynatılarak tüketilen nanenin, rahim içi zarı (endometrium) üzerindeki etkilerini araştırdıklarını ifade eden Mungan, sıklıkla tüketilen nane çayının rahim içi zarındaki hücreleri tahrip ettiğini, bunun da gebelik olasılığını azalttığını tespit ettiklerini söyledi.

Halkın bitkileri bilinçsiz tüketiminin insan sağlığına etkilerini ortaya koymak için yaptıkları araştırmaya patoloji ve biyokimya bölümlerinin de destek verdiğini belirten Prof. Dr. Mungan, sonucun yılda 10 sayısı çıkan ünlü bilim dergisi Toxicology and Industrial Health de de yayınlandığını kaydetti. Böyle bir çalışmanın ilk kez yayınlandığına dikkati çeken Prof. Dr. Mungan, yurt dışındaki birçok araştırmacının kendilerini tebrik ettiğini ifade etti.

bende bu ana felsefe üzerine yoğunlaştım anason alcam aktardan ama östrojenin de faydası çok zararlı dengede kullanmak lazım ya adaçayını birer gün arayla mı içsem diyorum??

Aynen ben de anason üzerinde düşünüyorum şu an. Tadı çok güzelmiş sanırım. Civan perçemiyle mi karıştırsam napsam diyorum tadı biraz hafiflesin diye.. Benim zaten östrojende eksiklik olduğu için benim kafama takılmıyor da.. senin hormonların düzenliyse canım daha az içmen daha yararlı olur diye düşünüyorum. Adaçayı günde 1 fincanı geçmemeli diye duymuştum yani hergün içmende bir sorun olmaz herhalde.

Buyrun kızlaar... Biraz da sizin kafanız karışsın bakalım kaydirigubbakcemile3

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Dahiliye Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Numan Tamer başkanlığında hastane Başhekimi Prof. Dr. Namık Delibaş, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akdoğan, Uzman Dr. Banu Kale Köroğlu ile araştırma görevlileri Erkan Cüre ve Medine Cumhur Cüre’nin nane çayıyla ilgili yaptıkları araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu.

İngiltere’de yayınlanan Phytotherapy Resarch adlı dergide de yer alan araştırmaya göre, nane çayının düzenli tüketimi erkeklerde cinsel isteksizliğe kadınlarda ise tüylerin dökülmesine neden oluyor.

Prof. Dr. Tamer, 2002 yılında Yenişarbademli ilçesinden hastaneye gelen yaşlı bir hastanın şikayeti üzerine, bu kişinin çok fazla nane çayı içtiğini ve erkeklik hormonlarının ölmeye başladığını tespit ettiklerini söyledi. Bunun üzerine fareler üzerinde nane çayıyla ilgili bazı deneyler gerçekleştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Tamer, daha sonra 21 yetişkin kadın ve 5 yetişkin erkek üzerinde araştırma yaptıklarını vurguladı. Prof. Dr. Tamer, düzenli olarak nane çayı içen yetişkin erkeklerde cinsel isteksizlik oluşturduğu, kadınlarda ise tüylerin azaldığını kaydetti. Prof. Dr. Tamer, androjen adı verilen seks hormonuna bağlı kıllanma artışı bildirdi.

Hirşutizmin kadınların özellikle yüz, göğüs ve karın bölgelerinde koyu renkli tüylerin oluşmasına neden olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tamer, düzenli olarak beş gün üst üste nane çayı içen kadınların seks hormonlarından testeron düzeyinde anlamlı azalma olduğunu dile getirdi. Seks hormonunun, hirşutizmi tetiklediğine dikkati çeken Prof. Dr. Tamer, testeron düzeyindeki azalma nedeniyle kadınlardaki istenmeyen tüylerinde azaldığını söyledi. Bugüne kadar hirsutizm tedavisinde doğum kontrol hapları veya başka haplar kullanıldığını belirten Prof. Dr. Tamer, orta şiddette hasta olan kadınlar için nanenin doğal bir alternatif tedavi olabileceğini sözlerine ekledi.

Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) yapılan bir araştırma Isparta ve çevresinde kaynatılarak içilen nanenin gebeliğin oluşumunu olumsuz etkilediğini ortaya koydu.

Isparta’da kaynatılarak tüketilen nanenin (Mentha Spicata Labiatea) üreme sağlığına etkisini araştıran Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Mungan, bu araştırmanın sonunda nanenin, çay gibi kaynatılarak sıklıkla tüketilmesi durumunda gebeliğin gelişimini olumsuz etkilediğini belirledi.

Önce farelerde, sonra da insanlarda Isparta ve çevresinde çay gibi kaynatılarak tüketilen nanenin, rahim içi zarı (endometrium) üzerindeki etkilerini araştırdıklarını ifade eden Mungan, sıklıkla tüketilen nane çayının rahim içi zarındaki hücreleri tahrip ettiğini, bunun da gebelik olasılığını azalttığını tespit ettiklerini söyledi.

Halkın bitkileri bilinçsiz tüketiminin insan sağlığına etkilerini ortaya koymak için yaptıkları araştırmaya patoloji ve biyokimya bölümlerinin de destek verdiğini belirten Prof. Dr. Mungan, sonucun yılda 10 sayısı çıkan ünlü bilim dergisi Toxicology and Industrial Health de de yayınlandığını kaydetti. Böyle bir çalışmanın ilk kez yayınlandığına dikkati çeken Prof. Dr. Mungan, yurt dışındaki birçok araştırmacının kendilerini tebrik ettiğini ifade etti.

oy oy oyy zemuszemus

bilgiler süperr sağolasınnn kaydirigubbakcemile3

nane çayının da işe yaradığını okumuştum,15 gün boyunca günde en fazla 2 defa içmek koşulu ile, fazla tüketimi zararlıymış.bide taze nane olması lazım,hormonları düzenleyip fazla tüy sorununa da çözüm getiriyormuş felan.ben yazın saksıya ekerim heralde yeter o bana:-)

saksiya mı ekeceksin hehe zemuszemus

şu hormonları bi düzenlesek iyi olacak hakkat zemuszemus

Ne demek tatlım opuyorumnanaktan

İbrahim Saraçoğlu'ndan da geliyor şimdi bi tane :lepi:

1 yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıydıktan sonra ağzınızda çiğneyip üstüne iki-üç yudum su içerek yutun.

Bu uygulamayı 15 gün boyunca her gün yapın. 15 günde uyguladıktan sonra bir kaç gün uygulamaya ara verin.

Ardından 15 gün süre ile uygulamayı tekrar edin. bu kür sizin hormonlarınızın normal seviyesine gelmesine yardımcı olacaktır.Bu kürden sonuç alamazsanız aslanpençesi kürünü deneyin.

Neeetsek bilemedim :nazar:

kızlarr geçen televizyonda doktorun biri hayıt tohumunun kadınlara çok faydalı olduğunu söyledi ben hemen baktım internetten şöyle yazıyordu:

Hayıt otu yararları:
Hayıt tohumunun faydaları

Hayıt bitkisi hemen her yaştaki kadın için faydalar içeren bir bitkidir. Hayıt bitkisi yüksek ateşe, baş ağrılarına gaz sorununa, idrar arttrımaya iyi gelmektedir. Ancak hayıt otu en çok adet sorunu olan kadınlar için faydalı bir bitkidir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt otu bire birdir.

Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeli olmasına yardımcı olur. Kadınlık hormonlarının dengelenmesini doğal yöntemlerle yaptığı için, sentetik hormon tedavisi gören kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet stresi ve adet gerginliği sorunu olanlarda 2 hafta içinde etkisini gösterir. Fakat daha iyi bir sonuç elde etmek için en az 3 ay kadar kullanılması gerekmektedir. Hayıt adet düzeninizi; ister çok kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun herşeyi normale döndürür. O aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Hormon dengesizliği kısırlığa da neden olabilir. Bundan dolayı hayıt, yumurtlama periyodunu düzenlemeye ve hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilmektedir.

Doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşabilmesi için de yararlı olan hayıt otu aynı zamanda hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliklere sahiptir.

Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde hayıt meyvesi alındığında, süt verimi belirgin şekilde artmaktadır.

hormonlara çok faydası varmış acaba göğüslerede faydası olurmuki siz ne dersiniz fisfisfis

kızlar ne yaparsak yapalım en güzel meme SAĞLIKLI MEME:) bende çook uğraşıyorum ama arada bu aklınıza gelirse deli gibi herşeyi bi anda yapmıyorsunuz:)

X