Blender-rondo-mikser

katr_em

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
202
0
selam kızlar yine ben ohaoldumsmile
mutfakla ilgili eşyalarımı almaya başladım evlilerden ve evlenme yolunda hızlı adımla ilerleyenlerden yardım bekliyorumkaydirigubbakcemile5

sorum şu; el blenderi rondo mikseri ayrı ayrı mı almak daha kullanışlı

yoksa set halinde almak mı :uhm:

Eklentiler

• $tefal elmikseri_big.jpg
    $tefal elmikseri_big.jpg
    8,3 KB · Görüntüleme: 510
  • $tefal mikser_main.jpg
    $tefal mikser_main.jpg
    8,5 KB · Görüntüleme: 481
  • $tefal metal_main.jpg
    $tefal metal_main.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 567
  • $tefal metal_set_main.jpg
    $tefal metal_set_main.jpg
    9,2 KB · Görüntüleme: 551
bence set olarak al canim ben pek bu islerden anlamadigim donemlerde blender, rondo seti almistim cirpicisi yoktu..Su an o yuzden mecburen mikser almak zorundayim ayri..Kimisi de bozulma ihtimalini dusununerek ayri al dio ama...

set olarak al bence.
mutfakta elimin altında yani tezgahta çok şey olmasını sevmediğim için. set alınmalı diyorum

benm tavsiyem braunun setini alman hem yer kaplamıyor hem de, hem de çok kullanışlı...

bazıları ayrı ayrı al bozulma ihtimali yüksek diyor o yüzden kafam karıştı kızlar:uhm:
başka yorum yapacak yok mu????

Kesinlikle set almanı tavsiye ederim, ben yeni evli sayılmam çoluk çocuğa karıştıktan sonra ama bir abla tavsiyesi istersen eğer set almanı tavsiye ederim. Şuan bende set olarak kullanıyorum, King K-935 scarlet blender seti,bir incele internetten, memnun kalırsın sende eminim...

Ben set olarak almıştım rondo ve blender olarak çok memnunum ama mikser fonksşyonu tek kademe hızlı olduğu için ve 10sn den fazla aralıksız basılı tutmamanız gerektiiği için kullanışlı değil...
Ben ayrıca mikser kullanıyorum, bazı şeyleri düşük hızda bazı şeyleri yüksek hızda yapmak gerekiyor sonuçta....

Ben set olarak almıştım rondo ve blender olarak çok memnunum ama mikser fonksşyonu tek kademe hızlı olduğu için ve 10sn den fazla aralıksız basılı tutmamanız gerektiiği için kullanışlı değil...
Ben ayrıca mikser kullanıyorum, bazı şeyleri düşük hızda bazı şeyleri yüksek hızda yapmak gerekiyor sonuçta....

Denize katılıyorum. Ben henüz kendi küçük ev aletlerimi almadım ama evimizde braun un setini kullnıyoruz. Çırpıcısını mikser niyetine kullanmak yeterince etkili olmuyor. Denizin dediği gibi 10 sn den fazla basmamak gerekiyormuş. Ben de blendır setimi set olarak alıp ayrıca bir de mikser almayı düşünüyorum.

ben tefal in standlı mikserini aldım geçene ay. parça parça almayı düşünüyorum, çünkü mikser olarak bu, rondo olarak tefalin 1000w lık olan rondosu ve philips in blenderını beğeniyorum.kaydirigubbakcemile5

bende sen sondakini set halinde izmirde ykmden 85 liraya almıstım ocak basında ındırım vardı ve sımdı ıyıkıde set almısım dıyorum sende mutlaka oyle al bence canım sımdıden hayırlı olsun

yorumlar süper kızlar... herkese çok teşekkürler.

pekiiiiiii;
marka olarak ne önerirsiniz ?
bilmiyorumkismile

braun blender rondo vakum setini şiddetle öneririm kızlar....
Paranıza değiyor....

bu braun setı kullanıyormusunuz,bende o setten ıstıyorum ancak forumda bır yerlerde tusunu ıkı dakıkadan fazla basılı tutmamak gereklı dıye bırsey okudum,bu da sureyı uzatıyor tabı
boyle bı sorunlka karsılastınızmı

peki bi soru da benden.. ben mutfak robotu aldım ama bi de mikser veya el blendrı almak istiyorum hemen çırpmam gerekenleri çırpıyım diye peki bana öneriniz özellikle kullananlar ne yapıyım?

ben evlenirken arzum mixet almıştım rondosu güzel blendır olarakta güzel ama kek çırpmak için olan çırpıcı fonksiyonu beş para etmez sürekli basılı tutman gerekiyor düğmeyi ama 10 saniyeden fazla basmaman gerek her 10 saniyede bir duruyorum ve çok çabuk koku yapıyor biraz uzun basarsan düğmesine mazallah bir gün patlayacak çok çalışmaktan.kısacası bence mikseri ayrı al.

Braun un setinde o sorunu biz yaşadık uzun süre basılıtutmaktan bir defa servise gitti üst gövdesini değiştirdiler. Uzun süreli basımlarda kullanmayın dediler; yani mikser olarak.. Yoksa Braun un üçlü seti gayet kullanışlı. Ben miskerimi tefal ya da moulinex almayı düşünüyorum.

Rondo'da mutlaka Philips tercih edilmesi gerekir bence. Normalde Tefal kullanıyoruz, fakat katı yiyecekleri (örneğin sebzeleri) iri parçalar şeklinde bırakabiliyor tefalin rondoları. Ama Philips'in rondosu gayet güzel bir şekilde parçalıyor en ince ayrıntısına dek :)

X