Lazer Epilasyon Genital lazer epilasyon sonrası oluşan sivilceler...

proing

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
594
281
Genital bölgede büyük sivilceler çıkmaya başladı daha önce hiç böyle birşey olmamıştı,
epilasyon sonrası küçük küçük olurdu ama geçerdi kendiliğinden,
ama şimdi çok daha büyük ve derinde oluşan sivilceler oluşmaya başladı çıban gibi
burada doktor arkadaşlarda var yada bilgisi olanlardan yardım istiyorum,
bu sivilcelerin lazerle alakası olabilir mi ve ne yapmam gerekir?

Genital bölgede büyük sivilceler çıkmaya başladı daha önce hiç böyle birşey olmamıştı,
epilasyon sonrası küçük küçük olurdu ama geçerdi kendiliğinden,
ama şimdi çok daha büyük ve derinde oluşan sivilceler oluşmaya başladı çıban gibi
burada doktor arkadaşlarda var yada bilgisi olanlardan yardım istiyorum,
bu sivilcelerin lazerle alakası olabilir mi ve ne yapmam gerekir?

Çok kalın ve siyah kıllarda bu durum oluşur aslında . Uygulama sonrası antibiyotik kullanılabilir. Özelden yolladım ilaç tedavinizi.

proing merak ettim iyyilestimi aynisi bendede cikti bende lazere gittim 4 sean ondansonra cikti nesivilciye benziyor nede ciban gibi birsey sivilci krem surdum amma fayda vermiyor doktora mi gitsemi acaba bana ne tavsiye verirsin arkadaslar

şu an hala varlar geçmediler ,sıkıştırdım falan ama hiç bişey çıkmıyor içinden,
öyle kaldılar bugün yaptırdığım merkeze gittim hiç öyle bir şikayet duymadıklarını lazerle alakasının olmadığını söylediler...
ama ben lazeri bırakıcam sanırım sağlığım daha önemli

şu an hala varlar geçmediler ,sıkıştırdım falan ama hiç bişey çıkmıyor içinden,
öyle kaldılar bugün yaptırdığım merkeze gittim hiç öyle bir şikayet duymadıklarını lazerle alakasının olmadığını söylediler...
ama ben lazeri bırakıcam sanırım sağlığım daha önemli

Anlamıyorum nasıl böyle bir şey duymadık diyorlar. Bunu doktor mu dedi ki?:uhm:

Çok kalın ve siyah kıllarda bu durum oluşur aslında . Uygulama sonrası antibiyotik kullanılabilir. Özelden yolladım ilaç tedavinizi.

aynı sorun bende de oldu. lazerden sonra genitalde bir sürü sivilce çıktı ama koltuk altında herhangi bir sorun yok. hassas bölge olduğu için sanırım. rica etsem tavsiye ettiğiniz antibiyotiğin ismini banada gönderir misiniz? teşekkürler...

Dr.JldBycn çok teşekkür ediyorum yarın ilacı hemen alacağım. iyi ki varsınız.... opuyorumnanaktan

bende doktoru gittim bana antibiyotik krem verdi iki gun aptim gesti allahima sukur umarim seninde biran evel iyilesir gercekden rahatsizlik veriyyor insana allahim der verip derman aratmasin

kötü bir görüntüsü var şiş ve sert
ama asıl korkutan içinde kıl dönmesi oluşması ALlah korusun...

ilacı bugün aldım arkadaşlar inşallah bu sivilcelerden kurtulurum. gerçi önceki kadar acı verip rahatsız etmiyorlar ama hala öyle kıpkırmızı bir şekilde görünce canım sıkılıyor. bir sonraki lazer seansım yaklaşıyor bu sefer de daha beter olursa diye korkuyorum. bakalım inşallah antibiyotik kısa zamanda etki eder....

ilacı bugün aldım arkadaşlar inşallah bu sivilcelerden kurtulurum. gerçi önceki kadar acı verip rahatsız etmiyorlar ama hala öyle kıpkırmızı bir şekilde görünce canım sıkılıyor. bir sonraki lazer seansım yaklaşıyor bu sefer de daha beter olursa diye korkuyorum. bakalım inşallah antibiyotik kısa zamanda etki eder....

Size hangi tip lazer cihazı ile tedavi yapılıyordu?

gittiğim merkezin lazer cihazının tam ismi şöyle: Light Age Epicare Alexandrite. bilgisayarlı çalışıyor. iyi bişeye benziyordu yani CADIARZU

Hayret.:uhm: özellikle alexler yeni batık ve sivilceye neden olmazlar.Hele ki ilerleyen seanslarda. Uygulama öncesi jilet vb. birşey uyguladınız mı?Ya da değişik bir krem?:uhm:

Hayret.:uhm: özellikle alexler yeni batık ve sivilceye neden olmazlar.Hele ki ilerleyen seanslarda. Uygulama öncesi jilet vb. birşey uyguladınız mı?Ya da değişik bir krem?:uhm:

zaten benim ilk lazer seansımdı ve gelmeden önce jilet uygularsanız iyi olur dediler. yani kıl kökü kalmalı ama yüzey temiz olmalıymış. ben de yapabildiğim yerlere jilet uyguladım ama göremediğim arka taraflara jilet vurmaya cesaret edemediğim için lapiden tüy dökücü kremle temizledim ve ertesi gün lazere gittim. acaba o yüzden mi böyle sivilcelendim?bilmiyorumkismile

zaten benim ilk lazer seansımdı ve gelmeden önce jilet uygularsanız iyi olur dediler. yani kıl kökü kalmalı ama yüzey temiz olmalıymış. ben de yapabildiğim yerlere jilet uyguladım ama göremediğim arka taraflara jilet vurmaya cesaret edemediğim için lapiden tüy dökücü kremle temizledim ve ertesi gün lazere gittim. acaba o yüzden mi böyle sivilcelendim?bilmiyorumkismile

bence de o yüzden sivilcelenmişsinizdir.

hımmm fisfisfis tamam o zaman bir sonraki seansta krem kullanmayım. ama jiletlemem gerekirse ne yapayım? zaten ben yapmasam bile onlar jilet uyguluyorlarmış. neyse artık. teşekkürler...

Jilet olarak bayanlar için özel üretilenlerden kullanın ve sabunla değilde traş kremi sürerek yapın uygulamanızı. Benim önerim jileti kendinizin yapması. Çünkü merkezde kuru jilet yapılır ve o da sivilcelenmeyi arttırabilir. Siz traş kremi sürerek jilet yaptıktan sonra bir de çok yağlı olmayan bir nemlendirici sürerseniz sivilce olma olasılığını azaltmış olursunuz.

Jilet olarak bayanlar için özel üretilenlerden kullanın ve sabunla değilde traş kremi sürerek yapın uygulamanızı. Benim önerim jileti kendinizin yapması. Çünkü merkezde kuru jilet yapılır ve o da sivilcelenmeyi arttırabilir. Siz traş kremi sürerek jilet yaptıktan sonra bir de çok yağlı olmayan bir nemlendirici sürerseniz sivilce olma olasılığını azaltmış olursunuz.

tamamdır vereliniortak söylediklerinizi aynen uygulayacağım. tekrar tekrar teşekkürler.......a.s.

X