Premature Bebekler Preeklamsi nedeniyle bebeğini kaybedip ikinciyi kucağına alan anneler

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

esracen

esraceniz
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
12
1
PREEKLAMSİ ANNELRİ MERHABALAR;

İKİNCİ BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALABİLEN ANNELER YAŞADIKLARINIZI NELERE DİKKAT ETTİĞİNİZİ DOKTORUNUZUN NASIL BİR TEDAVİ YOLU İZLEDİĞİNİ BURADA PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.MALESEFKİ HASTALIĞIMIZIN ADI BELLİ SEBEBİ VE ÇARESİ BELLİ DEĞİL DOKTORLAR KENDİLERİNCE DENEME YANILMA YOLUYLA BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR.EN AZINDAN HERKES BİŞEYLER YAZARSA Bİ ORTAK NOKTA BULABİLİRİZ........ÇOK TEŞEKKÜRLER.İNŞALLAH BİZLERDE BEBEĞİMİZİ KUCAĞIMIZA ALABİLRİZ..............kaydirigubbakcemile5

öncelikle geçmiş olsun canım inş herşey yolunda giderde sorunsuz yaşarsın ben son dönemlerimde geçirdim farkedildiyinde son evresindeydim 10 gün tedavi gördüm hastanede ancak o kadar dayanab,ildi kızım karnımda suyu iyice azalmıştı çünkü ben tamamını tedaviyle geçirmedim ama 10 gün boyunca bana uygulanan tedavi iki saatte bi tansiyon ölçümü sıfır tuzla yemek ağırlıklı olarak sebze ve yağsız et yoğurt her öğün tabiki ilaçlar ama ben nidilatta alıyodum kasılmalar için malesefki kasılmalarımda başlamıştı benim damar yolundan iğne yapıldı her iki saatte bi bide moralimi yüksek tutmak için herşeyi yaptılar sürekli dinlendim zaten başka napılır ki hastanede

Mecbuecim sanada çok geçmiş olsun ve çok teşekkür ederim.senin ikinci hamileliğindemi tansiyon ilacı kullandınız ve perhizine dikkat ettiniz..

yok canım benim ilk hamileliyimdi ama ikincide şöyle bi şansın var senin böyle bi hastalığın olduğunu biliyosun ve ona göre tedavi uygularsın burda ben bikaç arkadaştan duydum sorunsuz tamamlamışlar hamileliklerini ama doktor seçimin çok önemli ben zaten doktor yüzünden ilk bebeyimi kaybedecektim benimde hayatım tehlikeye girdi eşimi iyice korkutmuş doktorlar eşinizi kaybedebilirizi diye kuvöz bulamadık off off sorma neler yaşadım koskoca bursada kuvöz yok dendi hemde fakültede o geceyi nasıl geçirdiyimi bir ben bir Allahım bilir ama sen muhtemelen hamileliyini başında alırsın tansiyon ilacı bide aspirine başlatıyolarmış galiba

bişey daha evet sıfır tuzla yemek verildi bana sürekli hastanede taki doğum olup bitene kadar

Öncelikle kusura bakmayın siteye uzun zamandır girmiyordum, arkadaşlık teklifini yeni gördüm. Mesaj sayımda yeterli olmadığı için özel mesaj atamadım. Ben ilk hamileliğimde yaşadığım sorunları ikinci hamileliğimde yaşamadım. Ama diyete çok dikkat ettim. Doktorumun verdiği tavsiyeleri harfiyen yerine getirdim. Sanırım burada en önemli konu mümkün olduğunca sakin olmak, iyimser olmak, rahat bir hamilelik geçirip bebeğinizi kucağına alacağınıza kendinizi ikna etmek. Siz ne kadar olumlu olursanız, sorunlar o oranda azalıyor, ben buna yürekten inanıyorum. Doktorumun tavsiyesi ile yürüş ve yüzmeyi ihmal etmedim. Tabi havuz kesinlikle yasak. Tuza çok dikkat etmek gerekiyor. Doktorunuz sanırım diyet konusunda sizi bilgilendirmiştir. Ben ikinci hamileliğm öncesinde çok tereddüt yaşadım. Yine aynı sorunları yaşamaktan çok korkttum. Eşim bu konuda bana çok destek oldu. Tabi doktorum da... İyimser ve mutlu olmaya çalışın. Rahat olmayı deneyin. Kendi kendinize sürekli olarak ' Bir sorun olmayacak, olsa da ilki gibi olmayacak' diye telkin edin. Kötü düşünmeyin lütfen. İyi şeyler düşünün... Herkese bebeklerini kucaklarına almalarını dilerim...

X