kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
bu topikte de kısa boylu kadınlar olarak neleri giymemiz gerektiğini konuşalım :) uzun boylu kadınlar ne giymeli topiğinden kıskandım, öyle açtım :)))

165lik bodur bi hatun olarak, kısa boylu kadınlara en çok mini etekleri yakıştırıyorum. bacaklar düzgün ve biçimliyse muhteşem duruyor özellikle :)

kalçanın altında biten kazakları, badileri falan yakıştırmıyorum. bacak boyunu olduğundan kısa gösteriyor.

sizin önerileriniz/giymeyin dedikleriniz varsa bekliyorum :)

Oooooo ben kısacıkım..
Hele ailenin tüm fertlerine göre..
1.61'im..kaydirigubbakcemile3
Kışın genelde mini elbise ya da etek giyerim.. Topuklu çizmelerle harika oluyor bence..
Yazın da diz hizasında elbiselere devam diyorum.. Yine topuklu giyiyorum altına..hihoyyyt
İnce badilerle kot giydiğim de olur..
Şort çok seviyorum ayrıca.
Çok tarz kadını değilimdir,hemen heryerden alışveriş yapabilirim.boshayallersmile
Uzun etekler,elbiseler hiç yakışmaz bana..:umursamaz:

Ayrıca bu sene çok moda olan bilekte biten botlardan pek hoşlanmadım.:sm_confused:
Babam almış geçen gün,hediye olarak..
Onları da gününe göre kumaş ya da kot pantolonlarımın altına giyiyorum..sositososito

yaa kızlar siz 1.61 ve 1.65 e kısa diyorsanız ben cüce grubuna giriyorum o zamankaydirigubbakcemile3...1.56 boyum..armut tipliyim..üstüm zayıf ama popom büyük..ben nasıl gyinicem pekii..

Konunuz yanlis yere acilmis oldugundan dolayi,kadin giyim bölümüne tasinmisdir.Bilginize...

kesinlikle dar paça pantolon veya kot giyiyorum.geniş paçalar daha kısa gösterebilir.ayrıca hemen kalçamın altında biten uzun ceketleri tercih ediyorum şık duruyor ve çok büyük çantalar takmıyorum çünkü aa şuna bak çantası kendinden büyük diye saçma esprilere maruz kalmak istemiyorum.

1.60ın üstünde olanlar normal bence.ben 158im yani kısa.bence zarif bir kadın olmak için en son 1.68 boyunda olmalı.ben daha uzunlarına giydikleri hiç birşeyi yakıştırmıyorum malesef.birde topuklu giyince daha bir kazulet oluyorlar:umursamaz:

aaa bu ne yaa? bodurmu? :umursamaz:
benimde boyum 1.65 ve bence ideal boy zemuszemus
sanki çok uzun olsak dahamı iyi?
bende skinny jeans giyiyorum,straplezle hoş duruo.
istediğim kdr topuklu giyiyorum (eşim 1.96 bu konuda avantajım war)
kısa elbiselerde hoş duruo...

ne demiş atalarımız...bodur tavuk her daim piliçdir...
öylemiydi yaa bilmiyorumkismile

boyu 165 lerde olanlar kısayım diye buraya yazmışlar sanki dalga geçer gibi:KK43:(

benim boyum 156 minyonum yüzüm de göstermez yaşımı olduğumdan 10 yaş küçük zannediyorlar önceden dezavantaj gibi geliyordu ama yaş ilerledikçe avantaj oldu
uzun etekler ve bilekte biten botlar giymem,çok büyük çantalar ben de kullanmam
çok yüksek topuk rahatsız eder ama dümdüz de giymem
şık ve zarif bir kadın olduğumu düşünüyorum

ben de 1.65-67 arasıyım..ama yaşım 19 oldugu için fazla sıkıntı etmiyorum bunu kendime :kedi: sitenin birinden b kaç öneri buldum konuyu baya b aydınlatacaga benziyor sizinle de paylaşmak istedim
Pantolon Tercihi:

Eğer vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek istiyorsanız düşük belli pantolonlar tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için ise yüksek belli ve düz inen pantolonlar seçin. Kontrast renklerden ve iri desenlerden kaçının. Canlı renkleri üstünüzle aynı tonlarda olmak kaydıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ceket ve Gömlek Tercihi:

Fazla uzun veya belde biten kısa ceketlerden kaçının. Bele oturan ve kalça hizasında kalan modeller seçin. Düşük belli bir pantolon giymek istiyorsanız üzerine saçaklı, püsküllü veya payetli bir gömlek kullanabilirsiniz. Altla üst arasında renk kontrastları yapmayın, illa bir kontrast yapmak istiyorsanız, kumaş türü kontrastları uygulayın: ıpek bir elbise üzerine jean ceket gibi.

Elbise Tercihi:

Tek renk ve düz kesim elbiseler silueti daha uzun gösterir. Ayrıca kadınsı ve seksi kesimleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etek boyu baldırların ortasına hatta topukların hemen üstüne kadar inebilir.
Kısa boylu hanımların giyimlerinde dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır:

Çok süslü ve dik çizgili elbiseler giymemelidir.
Uzun ceketler, büyük cepler ve geniş kemerlerle boyu daha da kısa gösterecek tercihlerden sakınılmalıdır.
Çok geniş ve çok uzun etek giymemelidir.
Çok büyük ve geniş kenarlı şapkalardan kaçınılmalıdır.
Kısa ceketlerle belden yukarısı uzun gösterilnıeye çalişılmalı, tek renkli, ince kemerli elbiseler tercih edilmelidir.
Hafif bol veya vücudu saran mantolar kısa boylular için idealdir.
Moda ne olursa olsun, bacaklar ve ayaklar zarif görülecek şekilde giyilmelidir.
Küçük ve yüksek şapkalar kullanılmalıdır.
Özellikle yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.
Muntazam, küçük çantalar, eşarplar ve ufak mücevherler seçilmelidir.
alıntıdır.

1.60,1.65 boy kısa değilki :sm_confused: sen kısadan sayıyosun ama zaten türk kadınlarının boyu zaten ortalama öyle neyse tişört ve body giyerken kalçanın altında olmamalı yani tunik falan yakışmaz bide pantolon olarak yüksek beli tercih edinki bacaklarınız uzun görünsün.yerimseniben

ayy kısalr alemsiniz ya...
benim boyum 1.60 olsa daha ne isterdim.
1.55 boyum belki o kadar bile yok...
en çok üzüldüğümde şu harika renk renk babetlerden giyememek.
takıntım var biraz.
ama sinir oluyorum çünkü çok güzeller.
27 yaşında olduğum halde herkes 18 19 diyor.
inş avantajdır göreceğiz bakalım.
ayrıca bende çok uzun bayanları sevmiyorum .
orta boy herşey için ideal ..
orta boyda benim gözümde 1.60 1.65..
en çok bu boya bence herşey yakışıyor .
düz de topukluda...

1.60,1.65 boy kısa değilki :sm_confused: sen kısadan sayıyosun ama zaten türk kadınlarının boyu zaten ortalama öyle neyse tişört ve body giyerken kalçanın altında olmamalı yani tunik falan yakışmaz bide pantolon olarak yüksek beli tercih edinki bacaklarınız uzun görünsün.yerimseniben

hadi ya tunik giymeyelim mi?:uhm:
bende cok severim tunik gomlek uzun tisort taytla filan fisfisfis
boyum 1.66 cm zaten:sm_confused:

offfff bende 154cm.mim.

topuklu giyerim. zaten yüzümde çok küçük gösteriyor.etek giymem. geniş pantolon tercih ederrim. kapalıyımda bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum uyumlu giyineyim diye.

hadi ya tunik giymeyelim mi?:uhm:
bende cok severim tunik gomlek uzun tisort taytla filan fisfisfis
boyum 1.66 cm zaten:sm_confused:

tunik kalçanında altında olduğu için bacak boyunu kısaltıyo.özellikle bacakları kısa olanlar giymemeli yasakkelime ama senin boyun iyi ben 1.50 yim hiç giyemiyorum.

bende 1.55 boyum ve sürekli kısa etek giyiyorum en güzel o duruyor hem şık hemde alımlı oluyor kotta dar paçaları pek tercih etmiyorum kısa gösterdiğini düşünüyorum

1.60ın üstünde olanlar normal bence.ben 158im yani kısa.bence zarif bir kadın olmak için en son 1.68 boyunda olmalı.ben daha uzunlarına giydikleri hiç birşeyi yakıştırmıyorum malesef.birde topuklu giyince daha bir kazulet oluyorlar:umursamaz:

hmm demek 1.68in üstündekilere giydiği hiçbirşey yakışmıyor.
ve kazulet gibi oluyorlar kendimce güldüm ama düşüncedir saygı duyarım kazulet falan gibi nahoş ithamlarda bulunmak istemem..:eek:lmaz:
yalnızca şunu hatırlatmak istedim.. manken ve modellerin boyu neden 1.75 ve üstü acaba??
kıyafeti daha iyi taşıdıkları için olmasın sakın?sengözlerimebaksanab

ama yine de minyon bir bayan olmasam da minyon bayanların üstünde tek parça mini elbiseleri harika buluyorum.. yok yani yok ben kendimde o denli yakıştıramam :)
onun dışında abercrombıe tarzı sweetlerı bol pantları falan da en cok mınyon kızlara yakıstırmısımdır:)
ben öyle olsaydım tarzım heralde daha lolitavari olurdu :)

kisa boylular bence iri desenlerden kacinmali.
bol degil üste oturan kiyafetleri tercih etmeli
kombin yaparken keskin renkleri tercih degilde yakin renklerde kombinler gözü yaniltir :KK66:
bilek de ayrintisi, bandi olan aykakkabilardan uzak durmali
boyu uzun göstericek örnek de verim: dar paca pantolon ile bolero

X