İlaçlarınızı Nasıl Saklıyorsunuz?

NEFERTXIXTXIX

Guru
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
57
0
arkadaşlar ilaçlarınızı nerede nasıl saklıyosunuz yardım ediin ecza dolapları küçük gibi geliyo bana ama almadım o yüzden sizden fikir istiyorum hanımlar hadiii bakalım şakkıdı

ilk fikir benden olsun..ben 2-3 tane kaliteli ayakkabı kutularını yapışkanlı folyoyla kaplayıp birine şurupları,birine krem ve hapları koydum.diğerine de ilk yardım malzemeleri...ayakkabı dolabında üst üste duruyorlar..

valla ben sağlıkçıyım ve ahşaptan şık duvara asılan bir ecza dolabım var. ancak sığdırabiliyorum.

ilaçların hepsini aynı yerde saklamak pek doğru değil. Herbirinin prospektüsünde nerede hangi koşullar altında saklanması gerektiği yazılıdır zaten. Bu nedenle bir kısmı buzdolabında bir kısmı oda ısısında, bazılar karanlıkta saklanmalıdır. bu nedenle ilaçlarınızı saklama koşullarına göre ayırıp, uygun olan yerlerde ecza dolabı veya çekmece veya ayakkabı kutuları saklanabilir.

mutfak dolaplarım çok olduğu için bi tanesini ilaçlara ayırdım.sadece ilaçlar var.karanlık yerde durmuş olmaları faydalı.ama arkadaşım konuyu yanlış yere açmışsın sanki

Yapışkanlı folyo ile kapladığım ayakkabı kutularına koyuyorum. Şurupları, hapları, pomatları ayrı kutularda muhafaza ediyorum ve banyo dolabında saklıyorum.

X