Antidepresan kullanırken hamile kaldığını öğrenenler

cirrus007

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
1.108
0
Hanımlar antidepresan ilaçlar kullanırken hamile kaldığını öğrenen ve bebeğinden vazgeçmek istemeyen arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlediler merak ediyorum.

Hanımlar antidepresan ilaçlar kullanırken hamile kaldığını öğrenen ve bebeğinden vazgeçmek istemeyen arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlediler merak ediyorum.

canım panik atak topiğindeki soruna da cevap yazdım.. ben de cipralex kullanıyordum, oradan cevabımı görebilirsin.. ama bebeğinden vazgeçilecek bir durum değil inan ki.. endişelenme.

Bende panik atak+anksiyete tedavisi görüyordum.ilacım cipraleks ve desyrel di.artı çarpıntımda olduğu için belok zok kullanıyodum.adetimi 2 gün geçtikten sonra test yaptım ve doktora gittim 6 haftalık hamileydim.hemen ilaçları bıraktım ama bendede acabalar vardı araştırmalarım farmokoloji doktoru ve kadın doğum doktorum kesinlikle bebeğe zararı yoktur dedi.bende Allahıma sığınarak hamileliğimi sürdürüyorum.sende kendini üzme bence.inşallah birşey yoktur.

Bende panik atak+anksiyete tedavisi görüyordum.ilacım cipraleks ve desyrel di.artı çarpıntımda olduğu için belok zok kullanıyodum.adetimi 2 gün geçtikten sonra test yaptım ve doktora gittim 6 haftalık hamileydim.hemen ilaçları bıraktım ama bendede acabalar vardı araştırmalarım farmokoloji doktoru ve kadın doğum doktorum kesinlikle bebeğe zararı yoktur dedi.bende Allahıma sığınarak hamileliğimi sürdürüyorum.sende kendini üzme bence.inşallah birşey yoktur.

teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.

benim yengem de yillar once antidepresan aldigi bir donemde surpriz bir sekilde hamile kaldi.Bir cok kisi aldirmasini soyledi ama o dogurdu,cok sukur simdi cok akilli ve cok guzel bir kizi var.Seni yanlis bir fikre yoneltmek istemem tabii ama icini ferah tut bence.Derler ya,Allah hamile kaldigimizi ogrendigimiz ana kadar(genelde 5-6 haftalik ogrenilir) bizi bebegimizden sorumlu tutmazmis,korurmush,ama ondan sonra da sorumluluk bizde.Yedigimiz ictigimiz asil ondan sonra onemli.Allahim hepimizin bebelerini korusun insallah.

bende beloc kullanıyorum.İlk zamanlar tedirgi,ndim ama hem psikiyatrist hem dahiliyici hemde kadın doğumcum yan etkisi olmadığını söyledi .Bnede kullanmaya devam ediyorum.etmek zorundayım.Bişey sormak istiyorum sana ben belocu ilk aldığım anda daha fazla çarpıntım oluyo..Daha sonra geçiyo tamamemn.Doktora sorduğumda ilk aldığında çarpıntıyı tetikleyebi,leceğini söledi.Sanada bölke bişey oluyo

bende beloc kullanıyorum.İlk zamanlar tedirgi,ndim ama hem psikiyatrist hem dahiliyici hemde kadın doğumcum yan etkisi olmadığını söyledi .Bnede kullanmaya devam ediyorum.etmek zorundayım.Bişey sormak istiyorum sana ben belocu ilk aldığım anda daha fazla çarpıntım oluyo..Daha sonra geçiyo tamamemn.Doktora sorduğumda ilk aldığında çarpıntıyı tetikleyebi,leceğini söledi.Sanada bölke bişey oluyo

bende öyle bi sorun olmadı 100 lerdeki kalp atımını 65 lere düşürdü. 4 ay kadar kullandım.acaba miligramımı fazla acaba.ben miniumum içiyodum.25 mg yarısı.geçmiş olsun. inşallah sağlığına kavuşursun.

bana 25 mg verdi.tam içiyuorum.110-120 olan kalp atışlarım ancak 92 lere düştü.Ama razıyım bunada.Teşekkür ederim.sanada geçmiş olsun.ınşallah sende daha iyi olursun.Doğum için doktorunla görüştünmü.Bellimi nasıl olcağı.Ben normal düşünüyorum ama ya doğum anında çarpıntım olursa diye korkuyorumda.Oyüzden soruyorum doğumunla ilgili

bende hamileo ldugumu ögrenene kadr lustural içtim hamile oldugum ögrendgimde kestimm alahıma şükürr saglıklı zaten hamiel oldugunu ögrenene adet geçene kadar içtigin ilaçlar bebege bi zarar vermiyo doktorum da öyle dedi 21 haftalıgım 5 ay olsu içmiyorum içmedimde çok zordu ilk zamanlar terapiye gitim
şuanda idare eder durumdayım gün içinde yaşıyorum ataklar ama minigim için katlanıyorum

her ilaç içen bebeginden vazgeçseydii oooo helede bizim giib panik ataklılarr

bana 25 mg verdi.tam içiyuorum.110-120 olan kalp atışlarım ancak 92 lere düştü.Ama razıyım bunada.Teşekkür ederim.sanada geçmiş olsun.İnşallah sende daha iyi olursun.Doğum için doktorunla görüştünmü.Bellimi nasıl olcağı.Ben normal düşünüyorum ama ya doğum anında çarpıntım olursa diye korkuyorumda.Oyüzden soruyorum doğumunla ilgili

saol arkadaşım amin inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz..şu an ben ilaç kullanmıyorum.hamile olduğumu öğrenince bıraktım.arada 105 leri görüyorum ama yapcak birşey yok.canım ben epidural sezeryan istiyorum bende tamemen bayılmak istemiyorum o beni daha çok korkutuyor.benim ilk doğumum normaldi asla birdaha normal doğurtamazlar beni.hepimiz için hayırlısı olsun.

canım ben de ilaç kullanırken hamile kaldım...anafranil kullanıyordum..öğrenince bıraktım.doktorum ilk zamanlar ya hep ya hiç kuralı vardır dedi....çok şükür hiçbişey olmadı bebeişime.zor bir 9 ay yaşadım ama bebeğim şimdi kucağımda.şimdi de emzirebilmek için dayanıyorum...inşallah dayanabilirim...ALLAH herkese gücünü verir inşallah.

mrb.bende desyrel 50mg kullanıyorum.hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu?ve sen ilaçlarını bıraktın mı ?bıraktıysan nasıl hissediyorsun? allah yardımcın olsun bu arada.

X