Hamilelikteki yapılan tahlil fiyatlarını burada paylaşalım mı??

yldran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2009
20
0
Arkadaşlar hamilelilkte hangi haftalarda hangi testler yapılıyor ve bunlar ne kadar yardımcı olur musunuz?

aslında oldukça yararlı bi topıc açılmış ama kimse tecrubeleriniz yazmamış...

Bence de çok gerekli bi başlık olmuş,

İlk kez hamile kalanlar için çok iyi bi bilgi edinme kaynağı olur,

Tabi tecrübeli arkadaşlar paylaşırlarsa yorumlarını...:nazar:

Son düzenleme:
google'a hamilelikte yapılan testler yazarsanız detaylı bilgi alırsınız kızlar....

ikili test üçlü test daha sonra da renkli dopler şeklinde su anda 6. ayımdayım ben bunları yaptırdm daha olursa yazar kızlar :)

Merhaba;

Ben ilk hamileliğimi öğrendiğimde (5 haftalıkken)istenen testler tam kan sayımı-tam idrar tahlili gibi 7-8 ayrı genel testti.
Bunları gittiğim özel hastanede 331 tl fiyat verdiler, bir de kızılaya soralım dedik, kızılayda hepsini 134 tl yaptırdık.
200 tl cebe kaldı :) henüz 2li test yaptırmadık 2 hafta sonra çağırdı doktorum onunla ilgili bilgim yok şuan ama öğrenince paylaşırım.
Sevgiler...

altunizade başkent üniversitesi hastanesine gidiyorum.muyene ücreti ve ayrıntılı ultrason haricinde hiçbir tahlile para vermedik.ayrıntılı ultrasonu da ankaradan pro gelip yaptığı için 220 tl verdik.ama değdi çünkü çok ama çok iyi baktı sağolsun.her gittiğimde idrar testi yapılıyor arad kan vs.beş lira bile vermedik.muayene de 90 tl.onu da bazı aylarda almadılar nedense.

Şöyle bi öneride bulunayım size

özel dr a gidiyorum 9 aydır ama bütün test ve tahlillerimi devlet hastanesi ve sağlık ocaklarında yaptırdım.Şeker yükleme,kan testi,idrar testi,idrar kültürü vs.

2'li testte dahil.sadece ekstradan 4 lü test yaptırdık onu özelde 160 tl idi.Gerisini hep devlette hallettik

bende daha 6+3 haftalık gebeyım.
şimdiye kadar gebelık testını medılıfe da 25 tl ye yaptırdım
evde kedılerımız oldugu ıcın sık sık toskzoplazma testı yaptırdım 35 tl
medılıfe muanne ucretı 20 tl
ancak ben medıcanaya devam edıyorum muanne ucretı 90 tl
3 ekımde randevum var bır ton kan ve ıdrar tetsı ıstendı onlarıda aıle hekımımde yaptırıcam kuzenım ebe onun tavsıyesıde bu yonde oda özele gıden hastalarına tum tahlıllerı devlette yapıyormus boşa para ödemeyın sızde.

ilk olarak genel kan ve idrar testleri yapılır,ben bunları devlette yaptırdım ücret ödemedim.14. haftada 2li test için Bakırköy Ahmet Gül e gittim detayları ultrason için 250 tl verdik birde kan testi yapıldı onun için 75tl ödedik ama çok memnun kaldık çok iyi baktı kendisi.20 .haftada ise 4lü testi yaptırdım özel muayene merkezinde 80 ödedim.

Merhaba;

Daha önce özel ethica incirli hastanesine gittiğimi ve pahalı fiyatlarından size bahsetmiştim.
Geçen cumartesi günü özel çamlık hastanesi Belma Tarhan a başladım, inanın çok memnun kaldım kendisinden.
12. haftamı bitirdiğimden 2.li tarama testi için ense kalınlığı ölçümü ve kan verme işlemi yapıldı.
105 tl ödedik. Ethicada olsaydım bu testi, herhalde 300 den aşağı çıkamazdım diyorum..

Merhaba;

Daha önce özel ethica incirli hastanesine gittiğimi ve pahalı fiyatlarından size bahsetmiştim.
Geçen cumartesi günü özel çamlık hastanesi Belma Tarhan a başladım, inanın çok memnun kaldım kendisinden.
12. haftamı bitirdiğimden 2.li tarama testi için ense kalınlığı ölçümü ve kan verme işlemi yapıldı.
105 tl ödedik. Ethicada olsaydım bu testi, herhalde 300 den aşağı çıkamazdım diyorum..

Ethica'da 2 ay önce ikili testimi yaptırdım. 130 tl ödedim.

Merhaba;

Haa çok pardon. Ben de şu cümleyi okuyunca "Ethicada olsaydım bu testi, herhalde 300 den aşağı çıkamazdım diyorum" fiyat konusunda yorum yapıldı zannetmiştim. Meğer fiyat konusunda yorum yapılmamış.

Ben de farazi bilgiler yerine gerçek bilgiler vereyim dedim. Birilerinin elbet işine yarar.

Bugün gebelik öncesi muayene ve takip amaçlı MEDİPOL MEGA ÜNİVERSİTE HASTANESİ'ne gittim. Muayeneler ücretsiz, sadece doçent muayeneleri 50 lira.
Doğum ile ilgili tahlilleri de sordum kan tahlilleri aşağı yukarı 7-12 lira civarı hepsi değişiyor dediler tahliller için, 2'li ve 3'lü testler de 70 liraymış. Gayet uygun geldi bana, hiç devlette falan git gel yapmaya değmez, tabi zaman ne gösterir bilinmez... Doğum fiyatları da çok uygundu. SGK fiyatları;

Normal Doğum 550 lira, Epidural istenirse + 350 lira
Sezaryen Doğum ise 1250 lira.

altunizade başkent üniversitesi hastanesine gidiyorum.muyene ücreti ve ayrıntılı ultrason haricinde hiçbir tahlile para vermedik.ayrıntılı ultrasonu da ankaradan pro gelip yaptığı için 220 tl verdik.ama değdi çünkü çok ama çok iyi baktı sağolsun.her gittiğimde idrar testi yapılıyor arad kan vs.beş lira bile vermedik.muayene de 90 tl.onu da bazı aylarda almadılar nedense.

Bugün gebelik öncesi muayene ve takip amaçlı MEDİPOL MEGA ÜNİVERSİTE HASTANESİ'ne gittim. Muayeneler ücretsiz, sadece doçent muayeneleri 50 lira.
Doğum ile ilgili tahlilleri de sordum kan tahlilleri aşağı yukarı 7-12 lira civarı hepsi değişiyor dediler tahliller için, 2'li ve 3'lü testler de 70 liraymış. Gayet uygun geldi bana, hiç devlette falan git gel yapmaya değmez, tabi zaman ne gösterir bilinmez... Doğum fiyatları da çok uygundu. SGK fiyatları;

Normal Doğum 550 lira, Epidural istenirse + 350 lira
Sezaryen Doğum ise 1250 lira.

En iyisi üniversite hastanelerine gitmek galiba.. Ben de ikili test için hem işinde iyi bir perinatoloji uzmanı hem de uyguna yaptırabileceğim bir yer bulamadım.

Buyukcekmece kolan hastanesi perinatoloji uzmanı Altan beye 2 li test 260 tl ödedim ama cok memnun kaldım . 2 hafta sonra ayrıntılı ultrason var yine Altan beye gideceğim 270 tl.

Gebelikte yapilan testler;
11-14 haftalar arasi ikili test,
16-18 haftalar arasi üçlü test,
19-23 haftalar arasi ayrintili ultrasyon,
24-28 haftalar arasi ogtt denilen agizdan seker yüklemesi

X