Hamileyken karnından ses gelenler lütfen bakın

candannn

O BENİM DÜNYAMMM
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
473
3
34 haftalık hamileyim ve bebeğim hareket ettiğinde elektiriklenme oluyor gibi çıt diye ses geliyor sizde buna benzer şeyler yaşadıysanız lütfen paylaşın..eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

ewet bende duydum benim de bebeğim 38 haftalık hareketli bir bebek..bazen öyle sesler gelebiliyor normal sanırım..

Benimde bebeğim hareket ettiğinde çıt çıt diye sesler geliyordu:) tuhaf ama nedenini bilmiyorum.
burda bi kaç kişiden daha duymuştum.ben dr.a sormayı unuttum bari siz sorun hamişler

bende duyuyorum kemik citlamasi gibi bisiy..esim benle dalga geciyodu dün oda duydu...sanirim eklemleri citliyor

söylediğim herkes gülüp geçiyor ama gerçekten çıt diye ses geliyor sizlerdede olmasına sevindim.vardır biyolojik bi açıklaması herhalde.p.tesi dr sorcam sizede söylerim.

ben hamileykende oluyordu dr sordum alla allah dedi guldü gecti dogduktan sonrada bezın degıstırıken sol diz kapagı kutluyor karnımdan gelenle aynı ses cocuk dr sordum normal dedi sımdı bıraz azaldı yada ben alıştım

Hay Allah yaaaa, ben de 4 haftadır bunu yaşıyorum, 35+3 günlük hamileyim, bir tek ben miyim diye düşünüyordum kaydirigubbakcemile3

Ben doktoruma sormuştum, bilimsel bir açıklama yapmadı ama olabilir dedi, bazı hamile bayanlarda görülebilir dedi. Zaten çıt sesinden sonra şükürler olsun hareketlerine devam ettiği için ben de endişelenmiyorum artıkkaydirigubbakcemile2

Hepinize hayırlı doğumlar bayanlar, sevgilerimmmlea.s.

Aynen bende de oluyor, sanki şıp diye bir ses geliyor ama bebiş kıpırdadığında oluyor ve her zaman da olmuyor.Benim bebiş çok hareketli belki de amniotik sıvıyı şıpırdatıyordur diye düşünmüştüm:) Ama yarın bir sorayım doktora, bakalım ne diyecek..

1-2 gündür o sesleri bende duyuyorum burda konu açılmış olmasaydı merak eder bende sorardım ama normal bir durum anlaşılan son haftalar hamişlerin bazıları yaşıyor bunu...

internetten biraz araştırdım ama herhangi bir neden gösteren olmamış, kalça çıkıklığından şüphe eden anne adayları var o çıt sesi yüzünden ama sadece şüphe, bir kesinlik yok. bence bunun farklı bir nedeni olmalı.
Ve evet hep son haftalardaki hamileler yakınıyor bu durumdan, herkeste olmaması da ilginç, yarın mutlaka sormalıyım.

aynı sesler bende de var. çıt diye bir ses geliyor, sanki göbeğim çıtlıyormuş gibi oluyor, çok komik, kızım çoko hareketli bazı haretlerinde bu ses geliyor:roflol:

ben dün dr uma sordum.hiç bişey diyemedi sebebini bilemedi ama bebeğin kemiklerinden gelen bi ses deildir senin kemiklerinden geliyordur dedi.çok şükür ters giden kötü bişeyde yok.evt hep son haftalarda olmuş bu durum ilginç ama açıklamasıda yok ne yazıkki..

ya o ses benden de geliyordu burdaki hiçbir hamile arkadaşım inanmamıştı hatta
bende çatı açıldığı için geldiğini düşünmüştüm
ya da amniyos sıvısına çarptığı için elini kolunu
ama sonuçta çok tatlı bir kızınız olacağı için olabilir benim ki gibi
kızım 2 yaşında bu arada

çatlamadan dolayı olan bi ses deil.bende çatlak yok .ve bebek hareket ettiği anda oluyor herhalde içinde bulunduğu sıvıdan dolayı oluyor.buna bazı hamileler dikkat etmiyor.

X