Hamileyken karnından ses gelenler lütfen bakın

Merhaba kizlar,

bir ba$ka ba$likta da yazmi$tim $uan ben 26ci haftama girdim ve bu çitlama sesi geçen haftadan bu yana ara ara oluyor. Ama çit veya küt :KK70:
Bu göbekten degil de arkamdan kalçamdan geliyor. Özellikle oturup kalkarken duyuyorum WC veya koltukta :KK1:

Hatta hissediyorum sanki kemigim bir yere küt diye kayarak giriyormu$ gibi yada bo$taymi$ da ben kalkinca yerine giriyor gibi.

Korkulcak bir$ey oldugunu sanmiyorum sonuçta kalçamiz dogum için yer açiyor.

YOK bu göbekten geliyor diyorsaniz ozaman o tuhaf i$te akannehir

ilk defa ses çıkmasını duydum valla benimkide sürekli gıvıl gıvıldı hiç durmazdı ama ses olmadı hani böyle su sesi gibi gluk gluk bazen olurdu ama çıt??

dün tesadüfen bulmuştum burayı akşam ilk kez o çıt sesini bende duydum kimi bebekten diyo kimi anneden ama ne olursa olsun çok güzel bi duyguymuş yaa..ilkkez şahit oldum bende böyle bi sese.....:KK16::KK16:

bende bir kaç hafta önceden beri ara sıra ,sadece bebek hareket ettiği zamanlar o çıt sesini duyuyorum.harekete devam etmesi endişemi biraz daha hafifletiyor.belki de sıradan birşeydir.. başkalarının da aynı şeyi yaşaması ,insanın içini rahatlıyor..

Bana da oluyor bu.Bebek çok hareketli. Hani bazen dizimizde ya da dirseğimizden gelir ya bizim azcık ani bi hareket yapınca, çıt diye bir eklem sesi, işte o sesin aynısından geliyor.Sanırım kaslı kemikli bir bebek var içerde :) bEN Şu an 29 haftalık hamileyim ama 20. haftadan beri duyuyorum o çıtlamayı.

Son düzenleme:
2dakika önce bende ilk kez duydum o çıt sesini çok ilginç bir durum o sıra bu konuyu görmem de tesadüf oldu vala okumasam gece gece dert ederdim kendime

bu sabah öğrendimki o çıt sesleri elektrik çarpmasıymış hani biriyle tokalaşırken yaşadığımız türden. anne ve bebeğin kan akışı birbirinden farklı olduğu için birbirine en çok yaklaştığı zamanlarda bebeğinizle sizin enerjiniz etkileşip elektrik atlaması olunca o sesi çıkartıyomuş bana mantıklı geldi bebeğimle benim kanım birbiriyle tanışmış tokalaşmış gibi :)

bu sabah öğrendimki o çıt sesleri elektrik çarpmasıymış hani biriyle tokalaşırken yaşadığımız türden. anne ve bebeğin kan akışı birbirinden farklı olduğu için birbirine en çok yaklaştığı zamanlarda bebeğinizle sizin enerjiniz etkileşip elektrik atlaması olunca o sesi çıkartıyomuş bana mantıklı geldi bebeğimle benim kanım birbiriyle tanışmış tokalaşmış gibi :)

İki sıvı birbiriyle karşılaşınca da mı oluyormuş? Katılarda oluyor diye biliyorum o.

1: Hayır öyle değil bebeğin anne karnındaki kese içerisinde hareket ederken karına en yakın yere gelen eli ayağı vs. vs. den insan vücudundaki elektrikin atlaması sebebi ile o çıt sesi çıkar.
2:sıvı ile kan ile bi alakası yok bebeğin tamamı ile alakalı bir mevzudur. atomu düşünün bir maddenin çekirdeği o maddeyi var eden bi unsur.yani sıvı idrar kan ten kemik bunun tamamı bebek ve ayrı bir manyetik alanı var sizinse farklı bir manyetik alanınız var.
3: genellikle karnınızın alt sağ kısmıdır ana damarınızın geçtiği yerden o çıtlama gelir bazende soldan gelir ama bu nadirdir.

1: Hayır öyle değil bebeğin anne karnındaki kese içerisinde hareket ederken karına en yakın yere gelen eli ayağı vs. vs. den insan vücudundaki elektrikin atlaması sebebi ile o çıt sesi çıkar.
2:sıvı ile kan ile bi alakası yok bebeğin tamamı ile alakalı bir mevzudur. atomu düşünün bir maddenin çekirdeği o maddeyi var eden bi unsur.yani sıvı idrar kan ten kemik bunun tamamı bebek ve ayrı bir manyetik alanı var sizinse farklı bir manyetik alanınız var.
3: genellikle karnınızın alt sağ kısmıdır ana damarınızın geçtiği yerden o çıtlama gelir bazende soldan gelir ama bu nadirdir.

İlginç bir durum gerçekten de.Mantıklı bir açıklamasının olmasına sevindim. Demek bu kadar etkileniyoruz bebekle birbirimizden :26: Açıklama için teşekkürler.

ewet bende duydum benim de bebeğim 38 haftalık hareketli bir bebek..bazen öyle sesler gelebiliyor normal sanırım..

ewet dun ben de dr uma sordum,prof kendısı ve bazı hastalarımdan da duyuyorum böyle şeyler ama bi açıklaması yok dedı,bebişte bı sorun yok Allah sukur bıraz fazla hareketlı sadece bı de yuzeye cok yakın dıe daha 2 aylıkken soylemıstı drum,hareketlerını cok hıssedersın demıstı,oole de oldu

:)) yalnız olmadığını görmek ne güzel :) ben de söylüyorum etrafımdakilere benimle dalga geçiyorlardı ... çıt diye ses geliyor göbek deliğimin hemen solundan. orda omzu var sanırım. bence omzundan geliyor... elektirklenme nasıl olsun ki suyun içinde bilemiyorum ... benimki de çok hareketli ... sanki çok zo rbi hareket yaptığında geliyor gibi :KK52: çok tuhaf bi durum :KK70: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

doktor sitesinde şöyle bir cevap yazılmış bir doktor tarafından...

Prof. Dr. Levent M. ŞENTÜRK (Bu uzmana soru sor)
tarafindan 15/08/2010 tarihinde cevaplanmıştır

Hayir, bu olabilir. Kemikle pek ilgisi yoktur. İcerde donusler esnasinda icindeki sividan gelen sesler olabilecegi gibi /bunlar da bu sekilde sesler verebilir), sizin alt kaburgalariniz bastigi icin de boyle sesler gelebilirç Ustelik sizin legen kemiginizden de geliyor olabilir. Gulunceke bir durum degildir, zaman zaman bazi gebelerimi bu durumu bildirmektyedir Cocugun kemikleri kirilacak kadar sert degil aksine esnektir (ozel bir hastalik olmadikca), merak etmeyin.
KISACASI boyle sesler geliyor diye asla endise etmeyin !!!

ama bence kemik sesiiiiiiiiiiiiiiiiii :) :KK52:

2-3 gündür ben de duyuyorum,,hareket ettğinde oluyor. ilk önce penyeme filan bakındım vurduğunda ses çıkacak birşey var mı diye :KK9::KK9::KK9: yok göbek açıkken de çıt sesi geliyor..yalnız değilmişim:emir_bebek::emir_bebek::KK52::KK52:

bendede 1 haftadırlı var 35. haftamdayım.tırnak kesmesı sesı gıbıydı.bayagı arastırdım ama bulamamıstım suan sadece su elektırık olayı mantıklı geldı..cunku elektırık carptıgındada ıkı kısı arasında boyle sesler cıkıyor umarım kotu bırsey degıldır

herkese merhaba,
bende iki üc haftadir zaman zaman bazen günde bir kac kere duyuyorum. Ilk önceleri cok korkmustum..Esim inanmaisti gecen gün oda duydu..Insaalah kötü bisey degildir...

aynı sesi 1 haftadır bende duyuyorum ne oluyor ki diye arastırıken gördüm bu konuyu nedeni de bell, değil :KK53::KK53:

Yalnız olmadığıma sevindim :) Birine söylersem güler bana diye kimseye de söylememiştim ama yaklaşık 1 aydır bende de oluyor bu çıt çıt sesleri :) Elektrik açıklaması mantıklı geldi bana. Ben de acaba bebek hareket edince sudan mı geliyor o ses diye düşünmüştüm. Bunu yaşayan çok kişi olduğuna göre olabilen bir şey demekki. Kafamıza takmaya gerek yok :KK49:

X