Saç Uzatma Yöntemleri Haftada 1cm uzayan saçlara ne dersiniz?

kkontess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
21.108
4
mrb kızlar.3 aydır kullandığım sarımsaklı şampuan ve sinameki+bemiks+TATLI badem yağı 3lü kürü ile elde ettiğim sonucu sizlerle paylaşmak istedim.sinamekili kür için de japongülü nickli arkadaşımıza çoookkk teşekkür ederim.senelerdir istediğim saçlara kavuşmama ramak kaldı , sayesinde....hihoyyyt

sarımsaklı şampuan : 400ml'Lik şampuanınıza 5-6 diş sarımsağı rendeleyerek elde edebilirsiniz.
sinamekili kür: 1tutam (yaklaşık 7-8 yaprak gibi) sinamekiyi yarım çay bardağı suda bir kaç taşım ( bir kaç saniye fokurdasın) kaynatın, ılıyınca içine mevcut olduğu şişenin kapağı kadar TATLI badem yağı ve 1 bemiks ampül ekleyin. saç diplerinize sürün. 4-5 saat bekleyin ve yıkayın.

karışım her uygulama için ayrı yapılmalı yani TAZE OLMALI.

rutin saç yıkamamı sarımsaklı şampuan ile yapıyorum,sonrasında da mis kokulu bir şampuan ile yıkıyorum ki sarımsak kokmasın.saçınızda boya yoksa durulama suyuna bir kaç damla sirke damlatarak(elma sirkesi) kokudan kurtulabilirsiniz.ya da gliss saç bakım spreylerini öneririm

sinamekili kürü ise haftada1 kez uyguluyorum.sinameki ve badem yağı aktardan,bemiks eczaneden alınıyor

darısı başınıza can'lar =)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

GLıSERıNLı BAKIM
saç uçlarım kurumasın diye yeni başladığım bir kür bu da...
gliserinin nemi hapsetme özelliğinden faydalanarak saç uçlarımızın kurumamasını dolayısı ile de kırılmamasını hedefliyoruz
aktardan alınan gliserin yağı,bebe yağı ve su 3'lüsünden elde ediliyor.
hazırlanışı;
1çay bardağı su
1kapak gliserin yağı
2-3 damla bebe yağı
kullanım sıklığı konusunda özel bir kural yok
ben her gece uyumadan önce saç uçlarıma fıslatıp uyuyorum mesela...gayet memnunum.siz de bu şekilde uygulayabilirsiniz...

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♪♪♪ :teytey:

uygulama yaptım ama uzama olmadı diyenler,lütfen bir de özel tarihlerde uygulayın kürü...
'o kadar bakım yapıyoruz neden sonuç alamıyoruz,işte cevabı' isimli topikte bu özel gün konusu bulunmaktadır
link vermek yasak olduğundan topik adı yazıyorum sadece.

SIKÇA SORULAN SORULAR

bemiks nasıl kırılır ???

bayanlar, şişenin üzerinde sarı bir nokta var

o noktanın üzerini bıçakla azcık kesin, yani incelsin orası (bıçakla üzerinden 3-5 kere geçerseniz olur)

sonra bi bez alın, şişeyi onun içine koyun ve elinizde o şekilde tutun ( camlar batmasın diye )

lavabonun kenarına dayayın şişeyi ve diğer elinizi o noktaya denk gelecek şekilde bastırın şişeye

pıt diye kırılıyor :78:

bemiks yerine bepanten olur mu????

ne yazık ki olmuyor arkadaşlar.
bepanten onarım amaçlı bir vitamindir, bemiks b vitaminidir ve uzaması içindir.
bir çok arkadaşımız bemiks kokuyor diye bepanten kullandı ama hiç bir extra uzama elde edemediler.

sarımsak kokuyor, ne yapmalıyım???

az miktar sütte 1 dakika kadar kaynatırsanız kokusu gidecektir.
sonra süzerek şampuanınıza ekleyin, şampuana sütü koymayacaksınız yani.

saçım şuan şuramda, şu kadar ayda belime gelir mi???

bunun cevabı kişiye özel ve sizde saklı. çünkü herkesin bünyesi farklıdır ve bakımlara farklı sürelerde tepki verir.

* sarımsaklı şampuanı yaz sıcağından dolayı kullanmıyorum,sıcakta çok koku oluyor çünkü... havalar serinleyince,ekim-kasım gibi,yeniden başlayacağım
* sarımsaklı şampuanı saçım GÜRLEŞSıN diye kullandım.sinameki kürü UZAMASI için... yani ; 'sarımsaklı kullanmasam sadece sinameki kullansam uzar mı?' tarzı sorularınızın cevabı 'evet'.
* bir kaç uygulamada uzamıyor diyip pes edenler oluyor.YAPMAYIN! herkeste başlıktaki gibi haftada 1 cm uzama olmayabiliyor. 7-8 uygulama sonrası verilen 1-2 haftalık arada uzadığını göreceksiniz.
* 'sinameki saç rengi değiştirir mi?' saçınız boya ise alttaki rengi az miktarda da olsa meydana çıkarır evet.ama boyanız yoksa hiç bir şekilde renk bozma durumu olmuyor...
* saç derinizde yara vs varsa kullanmayın! nihayetinde yaradır,açıktır,bir zararı olabilir...
* 'bu kürü kaşıma kirpiğime sürebilir miyim?' evet sürebilirsiniz.göze temas ettirmemek koşulu ile kullanın...aynı etki onlarda da görülücek...

sinamekiyi kaynattıktan sonra yapraklarını atacak mıyım / süzecek miyim?

tabiki de evet.

sinameki kürü saçımın dökülmesini durdurur mu?

hayır. hatta dökülmenizi arttırabilir bile. çünkü yağlı bakımlar bazı bünyelerde böyle olumsuz etkiler yapabiliyor.

badem yağı yerine, şunu bunu onu ötekini berikini eklesem olur mu???

ben asıl tarifin dışına çıkmadım. isterseniz siz tarifi değiştirebilirsiniz ama uzama elde edememe riskini göze alarak... sonra bana trip atmayın :KK1:

pamuk şekerimizin katkılarıyla..... :78:

1. Kürü kaç hafta uygulucaz?

C. Kür 8 hafta uygulanıp 2 hafta ara verilicek.

2. Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmam lazım?

C. Sakin olun, panik yok. Kür ilk 2 hafta ölü saçları atıyor. Sorun yok. Bu saçların daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.

3. Küre başka malzemeler koysam olur mu?

C. Olur ama kürün ana maddeleri ; badem yağı, bemik ve sinemaki.

4. Haftalardır yapıyorum ama uzama yok ne yapmalıyım?

c. Kontess'te bu uzamayı 3 aylık kullanım sonucu elde etti. Kür işe yarıyor sadece biraz sabır. Gerekirse ara verme süresini 2 haftadan 3 haftaya uzatın.

5. Başka bakımlar yapsam birşey olur mu?

C. 10 günde 1 başka bakım yapabilirsiniz fakat her hafta 2.3 bakım saçınızı çok yorabilir.

6. Saçımdaki boyayı akıtır mı?

C. Duruma göre değişebilir. İlla herkeste boyayı akıtıcak diye birşey yok. Kür aksine benim saç rengimi koyulaştırdı içindeki badem yağından dolayı. Ama şunu unutmayın; Akıtabilirde akıtmayabilirde.

7. Kür çok kötü kokuyor ne yapmalıyım?

C. Küre ya da şampuanınıza kokulu yağlar ekleyebilirsiniz. ( Portakal, çilek, menekşe, böğürtlen vs ) Şampuanınıza koyucaksanız şampuanınızın büyüklüğüne göre ayarlamalısınız. 700 ml lik şampuana 1.2 kapak kokulu yağ ekleyin. Kürde kullanıcaksanız 1 tatlı kaşığı yeterli.

8. Sarımsaklı şampuanı nasıl hazırlıcam, nasıl kullanıcam, kokusu ne olucak?

C. 3.4 diş sarımsağı 2 ye bölüyoruz. Süt dolu cezveye atıyoruz ve taşıncaya kadar kaynatıyoruz. Sonra cezveyi ocaktan alıp sarımsakları ince ince doğruyoruz ya da rendeliyoruz.
Böylece koku felan kalmıyor. İsterseniz sarımsakları kokulu bir yağda dövüp ekleyebilirsiniz şampuanınıza.İçiniz rahat etmedi mi? 2. şampuanlamayı başka bir şampuan ile yapın böylece koku sorununuz kalmaz.

24 şubat itibariyle saçlarımı kestirmiş bulunmaktayım...

tamamen olmasa da yıpranık kısımlardan %70-80 kurtuldum.

neredeyse yaz başından beri yapmıyorum sinameki, sinüzitim çok feci azıyor :KK30:

zaten uzatma çalışmam da yok artık.
bakım amaçlı bir takım ürünler ile idare ediyorum.

Son düzenleme:
şekerim ben zaten biliyodum ama şimdi böyle karşılaştırmalı bakınca harbiden süper uzamışlar yaa maşallah çok güzell

inan ben de fotoları görünceye kdr böyle net uzama oldğunu farketmemiştm.sürekli foto çekiyordum ama ilki ile sonuncusuna aynı sayfada bakmamştm hiç :roflol:

inan ben de fotoları görünceye kdr böyle net uzama oldğunu farketmemiştm.sürekli foto çekiyordum ama ilki ile sonuncusuna aynı sayfada bakmamştm hiç :roflol:

oh be beynim resetlendi sanki şimdi sonuçları daha iyi görüyor ve adapte oluyorumkaydirigubbakcemile3

topigin hayirli olsun ...bu aradada gecmis olsun..:))))ne güzel uzamis saclarin ...ben burada (almanyada)bulamiyorum maalesef bemiksi falan...sinemakiyle badem yagini karistirip sürüyorum...bazende isitilmis zeytinyagi...ama uzamiyo yaaaa......

topigin hayirli olsun ...bu aradada gecmis olsun..:))))ne güzel uzamis saclarin ...ben burada (almanyada)bulamiyorum maalesef bemiksi falan...sinemakiyle badem yagini karistirip sürüyorum...bazende isitilmis zeytinyagi...ama uzamiyo yaaaa......

merci canım :kedi: bemiks orda yokmuş evet,onun yerine bir vitamin alsan nasıl olur ki acaba?sonuçta bemiks wücuda şırınga ile enjekte edilen bir b vitamini.belki benzer bir şey orda da bulunur?

yok öyle uzamıyo filan deme hiç bakım yapılmamış saçla yapılmış saç arasında mutlaka fark olur herkeste aynı ölçüde sonuç vermeyebilir ama mutlaka sonuç verir bende bu hafta 9. uygulamamı yapıcam bendede bayağı uzama oldu kontes kadar olmasada fark etti en önemlisi benim saçlarım cok seyrekti şimdi diplerden bayağı saç çıkmaya başlamış tabi sarımsaklı şampuanında etkisini çok gördüm saç çıkarma konusundaopuyorumnanaktan

eed kesinlikle papatyama katılıyorum.aman fark yok uzamıyo işe yaramıyor demeyin,mutlaka işe yarıyor.kişi kendisi o kadar farkedemiyor ama özellkle böyle foto karşılaştırması yapınca gördüklerinize inanamayacaksınız,eminim :smiley-cool:

fiyatı da uygunmuş yarın malzemeleri alayım ben de o zaman..teşekkürler opuyorumnanaktan

Aman tanrım diyorum kafamçokkarıştı

Sinamekili karışımı ben de birkaç kez yaptım aslında ama düzenli yapmayınca ne derece etki edebilir ki?

Kaldı ki aslında ben sarımsaklı şampuanın mûcizevi bir etkisi olduğuna çok inanıyorum, ama kokmadığına bir türlü inanamıyorum.

Yakalamışken sorayım, mesela ortalama bir şampuan kutusunun dibinde üç parmak şampuan kalmış olsa, iki diş yeter mi ona, yoksa çok mu? Sonuçta az az yapıyorsunuzdur sarımsaklı şampuanı değil mi, fazla bekleyince iyi olmaz gibime geldi.

Şampuan ve sarımsak oranı konusunda bilgi verirsen sevinirim canım

Aman tanrım diyorum kafamçokkarıştı

Sinamekili karışımı ben de birkaç kez yaptım aslında ama düzenli yapmayınca ne derece etki edebilir ki?

Kaldı ki aslında ben sarımsaklı şampuanın mûcizevi bir etkisi olduğuna çok inanıyorum, ama kokmadığına bir türlü inanamıyorum.

Yakalamışken sorayım, mesela ortalama bir şampuan kutusunun dibinde üç parmak şampuan kalmış olsa, iki diş yeter mi ona, yoksa çok mu? Sonuçta az az yapıyorsunuzdur sarımsaklı şampuanı değil mi, fazla bekleyince iyi olmaz gibime geldi.

Şampuan ve sarımsak oranı konusunda bilgi verirsen sevinirim canım

düzenli yapmayınca ne yazık ki hiç bir bakımın etkisi olmuyor kuşumbilmiyorumkismile sarımsaklı şampuan kesinlikle çok faydalı.dökülmeyi durduruyor,saçları gürleştiriyor ve yeni saçlar çıkarıyor.kokusu konusunda endişelerin varsa aktarlarda satılan sarımsaklı şampuanları deneyebilirsin.onlar kokmuyormuş.ben kullanmadım,o yüzden evde yapılmışı kadar etkili midir bilemiyorum.fazla beklemek zararlı evet.sarımsak saç derisini yakıp kabuklanmalara neden olabiliyor.ama şampuan içine karıştırılınca bu etkisi azalıyor.tabi yine de 30 dakikadan fazla bekletmemek lazım.ben onu bekletilen yağlı bakımlar gibi kullanmıyorum.maksimum 5dk fln kalıyor saçımda.400ml'lik şampuanıma 5-6 diş ekledim.sen de miktarı buna göre oranlayabilirsina.s.

aman benim güzel rapunzelim topiğin hayırlı olsuna.s. çiçekler sana, nazar boncuğu da saçlarına:nazar: maşallah yaa süper:nazar:

kızım var ya azimliyim benim de o kadar uzayacakboshayallersmileyerimseniben

X