Davranış Bozuklukları oğlum herşeyi kırıyor ne yapacağım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

FERAYKANAL

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
982
4
44
oğlum martta 2 yaşına girecek yaklaşık bir aydır eline ne geçerse kırmaya başladı evde bardak kalmadı dolapları açıp eline geçeni atıp kırıyor ve nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum bu alışkanlığı nasıl köreltebilirim

taylan'da bir kaç haftaya kadar öyleydi ama şimdi geçti.klozet kapağına varana kadar kırdı düşün yani.Sadece meraktan şimdi kalmadı çok nadir kırıyor.

bizim evdede kırılmadık bişi kalmadı ama sanırım bu yaşla ilgili 3 yaşına az bir zaman kala azalmaya başladı bu reaksiyonları biraz sabır kızlar.. şimdi sadece sinirlenince kırıyor ehh buda kardır:)))

Hiç tepki vermeyin. Kızmayın bağırmayın onaylamayın. Sadece ilgisini başka yöne çekmeye çalışın. Sanki o hiçbirşey yapmamış gibi davranın. Çünkü ilgi çekmek için yapıyor. Sizi bu şekilde kızdırdığını biliyor ve bunu kullanıyor. Eğer tepkisiz kalırsanız bir süre sonra işe yaramadğını anlayıp bırakacaktır.

Hiç tepki vermeyin. Kızmayın bağırmayın onaylamayın. Sadece ilgisini başka yöne çekmeye çalışın. Sanki o hiçbirşey yapmamış gibi davranın. Çünkü ilgi çekmek için yapıyor. Sizi bu şekilde kızdırdığını biliyor ve bunu kullanıyor. Eğer tepkisiz kalırsanız bir süre sonra işe yaramadğını anlayıp bırakacaktır.

kesinlikle katılıyorum ben bu yöntemi uyguluyorum ve çok memnunum.şunu da unutmayın çocugun enerjisini harcaması lazım.bol bol parka götürmek dışarda oynamasını sağlamak onu sakinleştirip mutlu edecektir

çocuklarda 2 yaş sendromu diye bişey varmı 3yaşına kadar devam ediyormuş gerçekten sabretmek lazımgaliba

X