Sata göre 20+0 haftalık olan hamileler bebişleriniz kaç kilo ve boyunda, cinsiyeti??

glupglup

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.236
22
48
Benim 20+0da 15cm, 400 gr. ve bi kızım daha geliyor. Doktor, bikaç günde ileride hatta diyor kaydirigubbakcemile3 Tam 20 haftalık olanlar hadi karşılaştırma yapalım

Prensesin hayırlı ugurlu olsun canım..
Allah sağlıcakla kucağımıza almak nasip etsin..

Bana karşılaştırma yapmak çok saçma geliyor..
Yani x anne adayı yedi hamur işini tatlıları ekmegi 25 30 kilo aldı diyelim bebişide 500 gr

Sen iyi beslendin sebze meyve balığını vs yedin 15 kilo aldın bebeginde 400 gr

Hangisi iyi şimdi sence..

Bende 20 haftalığım Allahın izniyle asla karşılaştırmam kendimi başka anne adaylarıyla
çünkü canım düşünsene boyun bile etkiliyor çocuğun kilosunu....

Tv de bir proftan dinlemiştim..
Cocuk minyon muş anneside habire yedirmiş kilo alcak büyüyecek die
Meger çocuk küçük yapılıymış...

Bence önemli olan sağlık olması

Haaa şimdi gördüm
Maalesef ben hala cinsiyetini ögrenemedim :KK43:

glup glupcum seninle aramızda 2 hafta var sanırım.ben 17 haftalıkken kilosu 200 gr boyu 14 cmdi.benim bebeğim uzun boylu olacak sanırım..:):ecrin_bebek:

Aşiyancım sen yazınca birden aklıma geldi. Ben 17 haftalıkken gittiğimde bebeğim zaten 16 cm ve 183 gr'dı. Şimdi tam 20+0da gittim ve bebeğim 400 gr olmuş ama boyu kısalmış kaydirigubbakcemile3 Bu işte bir hata var. Acaba benmi yanlış anladım. Doktormu yanlış söyledi. Bi araştırayım ultrason kağıtlarına bakıp.

15 değil , 25 cm. görünüyor ultrason eğrisinde. Boy-kilo eğrisini çıkarmış doktor. 400gr kilo, 25 cm boy görünüyo eğride. Zaten 15 olması imkansızdı

canım 20.haftaya kadar baş popo uzunluğu ölçülüyor.20.haftadan sonra baş topuk uzunluğu ölçülüyor.senin baş topuk mesafesi ölçülmüş.benimse baş popo mesafesi ölçüldü.

Aynen canım. Bende şimdi bir başka bir siteden baktım. 20.haftada sonra baş-topuk meafesi ölçülüyormuş

X