Kocaya nasil davranmali????

canım önerilerim bunlar
ama tabii ki eşini tanımadığım için bu yorumları yaptım bazı erkeler söylemeden yapmaz bazı şeyleri sonra zamanla alışır

Vallah cok tesekkur ederim cok isime yaradii ,TESEKKURLERbayanssulusmile

Bu arada ben cekiniyorum ondan biraz,onun icin zorlaniyorum kendim sariliyim falan.Ama elimden geleni yapmaya basladim bilezemuszemus

oo sen uçurumdan atlamışsın haberin yok.
iki uçurum kültür birleşirse olacağı budur.
aşka saygım sonsuz ama sizde aşk ta yok.mutsuz bir evlilik.
sen Rus'muşsun sanırım ve "kadın" kelimesini "karı" olarak öğrenmişsin.
senin suçun değil,sana "karı" diye hitap eden adamda suç.
şu son yazdığın kelime ne öyle
"kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun."
avrat mı?

Yok avrat degilde vallah orda ne demek istedigimi bende unuttumakannehir,Ama hep kendi yoresel yemeklerini istiyor.dedigim gibi KARI KOCA dedigimiz icin kari dememde sakinca olmaz diye dusundum.Ayrica Size demiyorum ama hani diyorsunuz TURK -KURT ayirimi yapma HAyir asla yapmiyorum ama TUrk ve KURT cogu seylerde cok degisik hayat bakislari varbilmiyorumkismile

bence 1 2 3...diye giden sıralamada her yaptıgınızın tersini yapmanız gerekkk

ama siz eski sevgilinizle zaten goruşuyorsunuz bildiğim kadarıyla

o yuzden bunlar nOrmAL geldi :umursamaz:

Iyide ben onla bisiy yasamiyorum ki ,Oturup konusuyoruz,ben onunla konusmaya ihtiyac duyuyorum.Evet dogru yapmadigimin farkindayim zaten farkinda olmasaydim her gun bulusurdum onunla .

ben ayrımını Türk kürt diye düşünmedim. çünkü laz manav macır çerkez ne ise kürt de odur. herkesin ayrı bir kültürü var. siz sanırım bunu anlatmak istediniz. karı kelimesi yerine. kadın kelimesini kullanırsanız bir daha ya daha yerinde olur:)

eskiyi aklinizdan tamamen cikarmakla baslayabilirsiniz once..hayat dolu olun evde..yeni ugraslar bulun kendinize..aklinialirimsmileguleryuz cok onemli..gulumsemeyi kesinlikle unutmayin..

Beni bilgilendirdiginiz icin tesekkurler ESIM ve HAYAT YOLDASI hakkinda en azindan kinamadiniz.kaydirigubbakcemile2

Estağfurullah kınamak benim haddime değil
Sadece düşüncemi paylaştım
Cemil Tokpınar'ın Ömür Boyu Aşk kitabında bi cümle vardı...
Yanlış kimseye doğru davranırsanız sonuçta doğru insanla evlenmiş olursunuz.
Yani herşey sende başlıyor sende bitiyor

sen azeri o kürt anlaşmanız zor bence.. o4 yıl nasıl geçmişltir kimbilir.....

muhalefet olmayı sevmem ama neden kürt ve azerı anlaşamasın kı...anlaşamazlar dıye bi kaide mi var...karşısındakı kurt laz azerı veya başka bişey herşeyden önce bi insan yani anlaşmamazlıgın sebebi kişilik bence kut ve azrı oldukları için degidir...

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF ki ne OFFFF NAsil olur da KARI KOCA diyoruz BAY VE BAYAN demiyoruz ki:icecream:
boşun kendımı yormasam ıyı olur yaaa....
.Ayrica Size demiyorum ama hani diyorsunuz TURK -KURT ayirimi yapma HAyir asla yapmiyorum ama TUrk ve KURT cogu seylerde cok degisik hayat bakislari varbilmiyorumkismile

e eşinizle evlenırken bu bakış açısı farkının farkında degılmıydınız:kahve: ayrıca dunyaya bakış açısı farklı olan tek kurtler degıl her bireyin farklı bir bakış açısı vardır kurt laz azerı göçmen...hepsi bir birey neticede....

Son düzenleme:
"karı" kelimesi öz Türkçedir ve kadın demektir.bir aşağılama içermez.atalarımız da bunu böyle kullanmıştır.bu kelimeden bu kadar gocunmaya gerek yok.
zamanla bu kelime halk ağzında sanki bir küçümseme içeriyormuş gibi algılanmaya başlanmştır.ben bunu kendi dilimizi yeterince tanımamaya ve kompleksli bir millet olmamıza bağlıyorum.neden kendi öz benliğimizdeki kelimelerden utanalım ki.aynı durum avrat kelimesi içinde geçerlidir.

muhalefet olmayı sevmem ama neden kürt ve azerı anlaşamasın kı...anlaşamazlar dıye bi kaide mi var...karşısındakı kurt laz azerı veya başka bişey herşeyden önce bi insan yani anlaşmamazlıgın sebebi kişilik bence kut ve azrı oldukları için degidir...

buu kişiliğide geçmişş maleseff..arkadaş eski sevgilisiyle görüşüyorr..yanii beyinsel olarak zaten bitmiş bu evlilik..nohutt:kızgın:

"karı" kelimesi öz Türkçedir ve kadın demektir.bir aşağılama içermez.atalarımız da bunu böyle kullanmıştır.bu kelimeden bu kadar gocunmaya gerek yok.
zamanla bu kelime halk ağzında sanki bir küçümseme içeriyormuş gibi algılanmaya başlanmştır.ben bunu kendi dilimizi yeterince tanımamaya ve kompleksli bir millet olmamıza bağlıyorum.neden kendi öz benliğimizdeki kelimelerden utanalım ki.aynı durum avrat kelimesi içinde geçerlidir.

Tesekkur ediyorum destek ciktiginiz icin kucumseme anlaminda yazmamistim.Dedim ya nasil olur KARI KOCA ilan ediyorlar bizi KOcaya koca diyoruz da kari da ES anlaminda istesüprizzzzz

eski devirde deniyormus .annenlerimiz zamaninda avrat da deniliyomus. biz yeni nesil dememeye gayret edelimm.cocuklarmiz da bizde gördügünü uygular.herkesin karekteri farkli dir .annem mesala cok hürmetkardi.babAMIN SÖZÜNDEN CIKMAZDI: EVDE BABAM NE DERSE ONU UYGULAMAYA CALISIRDI: BABAM DA COK NAIF SAYGILI BIRIYDI:ANNEME TEK BIR GÜN KAVGA ETSINN :BAGIRIP CAGIRSINN SAHIT OLMADIM. kirk bes senelik evliler bir birlerine ilk günkü gibi baglilar. ben esime yeri gelir .istegimi yaptirim .ban ev islerinde yardimci olurr. her sey karsilikli.. bütün her seyi ona danismam .yeri geldimi agirligimi koyarimmm.

yeni nesil olarak neden demiyecekmişiz.ben atalarımdan utanmıyorum,aksine onlarla gurur duyuyorum ve onların kullandıkları kelimelerle de.biz yeni nesil olarak onların tırnağı olabilir miyiz acaba?şimdi burada biri "lady" dese ağzınızın suyu akacak,a ne kibar birisi diyeceksiniz.lady ne demek kadın,avrat ne demek kadın,karı ne demek kadın.elin ingilizinin lafı asil olacak benim atamınki kaba olacak öyle mi?
eski Türkler karı derdi avrat derdi ama o zaman kadınlar siyasette şimdikinden on kat daha fazla söz sahibiydi.eski Türkler bu kelimeleri kadını aşağılamak için kullanmadılar.şimdi bizim kendini bilmezler bu kelimeleri saptırıyor. öz benliğimizden neden uzaklaşalım.bir milleti millet yapan en önemli unsurdur dil ,bunu unutmayalım.

benim eşim bana avrat diye seslenir bende ona herifff derim çok kotu bişey degil bu bazen de aşkım canım deriz.bence onemli olan sesleniş degildirki duygulardır

Iyide ben onla bisiy yasamiyorum ki ,Oturup konusuyoruz,ben onunla konusmaya ihtiyac duyuyorum.Evet dogru yapmadigimin farkindayim zaten farkinda olmasaydim her gun bulusurdum onunla .

yanlış yaptıgınızın farkında olsanız eski sevgilinizle HİÇ BULUŞMAZSINIZ.....

diğer konularda ona sarılıp gece kocanıza sarıldıgınızı söyleyen sizsiniz....

demek sadece konuşmuyorsunuz....

bence buluşmak bile ALDATMAKTIR..............

onla konuşmak bilee aldatmaktır kabul edin bunu bi kere....ve kendınızı kandırmayın Allah aşkına...........................................................

hem ,''ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim'' ne demek? bunun bilincine 4 yıl sonra varmişsanız ayrıca tebrik ediyorum.............

he sorunuzun cevabına gelince
--KOCAYA NASIL DAVRANMALI ?

CEVAP: SADIK KALARAK.............

yanlış yaptıgınızın farkında olsanız eski sevgilinizle HİÇ BULUŞMAZSINIZ.....

diğer konularda ona sarılıp gece kocanıza sarıldıgınızı söyleyen sizsiniz....

demek sadece konuşmuyorsunuz....

bence buluşmak bile ALDATMAKTIR..............

onla konuşmak bilee aldatmaktır kabul edin bunu bi kere....ve kendınızı kandırmayın Allah aşkına...........................................................

hem ,''ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim'' ne demek? bunun bilincine 4 yıl sonra varmişsanız ayrıca tebrik ediyorum.............

he sorunuzun cevabına gelince
--KOCAYA NASIL DAVRANMALI ?

CEVAP: SADIK KALARAK.............

Haklisiniz ama gercekten suclamak cok kolay fakat 2 arada kalmak boyle bsiy .guclubacismile

yeni nesil olarak neden demiyecekmişiz.ben atalarımdan utanmıyorum,aksine onlarla gurur duyuyorum ve onların kullandıkları kelimelerle de.biz yeni nesil olarak onların tırnağı olabilir miyiz acaba?şimdi burada biri "lady" dese ağzınızın suyu akacak,a ne kibar birisi diyeceksiniz.lady ne demek kadın,avrat ne demek kadın,karı ne demek kadın.elin ingilizinin lafı asil olacak benim atamınki kaba olacak öyle mi?
eski Türkler karı derdi avrat derdi ama o zaman kadınlar siyasette şimdikinden on kat daha fazla söz sahibiydi.eski Türkler bu kelimeleri kadını aşağılamak için kullanmadılar.şimdi bizim kendini bilmezler bu kelimeleri saptırıyor. öz benliğimizden neden uzaklaşalım.bir milleti millet yapan en önemli unsurdur dil ,bunu unutmayalım.

hihoyyythihoyyythihoyyyt

Haklisiniz ama gercekten suclamak cok kolay fakat 2 arada kalmak boyle bsiy .guclubacismile

Anlamadım ben..
Evliyken eski sevgili ile görüşmek, hala kendisine bir hisler duymak iki arada kalmak mı demek oluyormuş?akannehir
Yani madem gönlünüz eski sevgilinizde eşinizi aldatmak yerine boşanıp diğeri ile evlenseniz daha kolay olmaz mı?bilmiyorumkismile

X