Kocaya nasil davranmali????

kama63

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2010
113
1
Aslinda hersey ilk 3 ay cok guzel gidiyordu fakat ben cok degistim.
Aslinda sorum cooooook cunki herseyi yanlis yaptigimin farkindayim,Lutfen suclamayin beni,ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim.Ve sizin deneyimlerinize ihtiyacim var ,Iste 4 -cu seneye girdik evliligimizin .
1) sabah kalktiginda(saat 6.30,)ben aslinda kalkamiyorum,ama gozumu acip iste gunaydin diyorum.Kahvalti yani disardan aliniyor.YANLISMI ? BISIY OLMAZMI???bi ES bunlari mutlaka yapmali mi??
2)eve gelince hos geldin diyorum opuyorum ve o kadar.BAska bisiy sormuyorum bazen. yemek hazirliyorum.Bu arada buguun olan bitenleri anlatiyorum.
3 ) uzanip TV seyrediyor cocukla 15 dakika ilgilenip TV ye daliyor,diyorum biraz konus,gul,saka yap.ZAten aramizda bi sogukluk var.Ben konusuyorum o duymuyo,televizyona baktigi iicn bende kizip konusmaya basliyorum.
4)onun herseyine nerdeyse karisirim.
5) iliskiye girmek isteyince cogu zaman yok diyorum
6)OZledim diyor ama sadece iliskiyle ilgileniyoryani sadece sarilmiyor bana(en sinir oldugum sey)
iste aklima gelenler bunlar.Bende cok merak ediyorum siz nasil yapiyorsunuz????nasil davranmali ki iyi evlilik olsun.
7) bazen degisik yemekleri begenmiyor,kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun.
:1ninca:

Son düzenleme:
Evliliğin iyi sürmesi için her iki tarafın da fedakarlık yapması şart!
Eşinizle oturup konuşun,birbirinizden beklentilerinizi,olması ya da olmaması gerekenleri tartışın..
İletişim en önemli olaydır evlilikte..

Birincisi karı kelimesi çok çirkin siz bu kelimeyi kendinize yakıştırabiliyorsanız ne ala Ayrıca daha önceki konularınızı okudum bence sizin bir uzmandan yardım almanızda fayda çok zor bir dönemdesiniz Bir kere her şeyin başı sevgi ilk önce kafanızdaki eski sevgiliyi çıkarın sonra evliliğinizle ilgili kararlar alın

bence sen böle soğuksan 2 sebebi var:1 ya karşındaki soğutmştr seni 2 sen kendin soğudun.eğer 1.si doğru ise onla konuş anlat üzüntünü 2.si ise duygularını gözden geçir ne beklentilern çok mu fazla yada eskide mi kaldın genelde bayanlar beklentilerrini karşılayamayan aerkeklere antipati beslemeye başlar yani ben öleym şahsen. bilmiyorumkismile konuş kesnlkle herşeyn başı konuşmak bence konuş sonucu yaz bakalm böle sorunlar yaaşayn arkadşlarada yardmcı olursn belki..

sen zaten yaptıklarının farkındasın.. kendini hatalı olarak görüyosun peki hatalarını neden düzeltmeye çalımıyosun... evet erkekler normalde ince detaylara takılı kalmazlar ama istiyolar işte... işe uğurlanmak..yada bi kahvaltı sofrası... çocuk gibiler...önce daha önce yaptıklarını düzeltmeye çalış sonra eşinin tavırlarına bak.. eğer halen bu durumdaysa al karşına konuş... başka çözüm yok....

Bir evliliğin nasıl güzel gideceği tamamen taraflarla ilgili öncelikle. Ama benim kendi yaşadıklarımdan öğrendiğim kadarıyla "güler yüz" iki tarafı da çok olumlu etkiliyor. Her şeyden önce karşınızdaki gülünce siz de mutlu oluyor ve rahatlıyorsunuz. Benim eşim benim en çok surat asma huyuma sinir olur mesela. Karşıdakine iyi niyetli yaklaşması lazım insanın..

tamamen güler yüz ve cilve çok önemli bence bi erkek karısını aldattığında eve geldiğinde kadın suratlıysa içinden sen hakediyosun bunu dermiş ama hanımını güler yüzlü ve ilgili bulduğunda içten içe vicdan azabı cekermiş ya fedakarlık çok önemli bence evlilikte

Aslinda sorum cooooook cunki herseyi yanlis yaptigimin farkindayim,Lutfen suclamayin beni,ben baska bi kulturden geldim ve bi kurtle evliyim.Ve sizin deneyimlerinize ihtiyacim var ,Iste 4 -cu seneye girdik evliligimizin .
1) sabah kalktiginda(saat 6.30,)ben aslinda kalkamiyorum,ama gozumu acip iste gunaydin diyorum.Kahvalti yani disardan aliniyor.YANLISMI ? BISIY OLMAZMI???bi kari bunlari mutlaka yapmali mi??

karı mı????????
yuh! diyim bende ayıp olmaz heralde!

tamamen güler yüz ve cilve çok önemli bence bi erkek karısını aldattığında eve geldiğinde kadın suratlıysa içinden sen hakediyosun bunu dermiş ama hanımını güler yüzlü ve ilgili bulduğunda içten içe vicdan azabı cekermiş ya fedakarlık çok önemli bence evlilikte

güler yüz diyosunuz da kolay değil ama sürekli sizi üzen bieşiniz var.nasıl gülebilirsiniz?bişey yok gibi davranabilirsiniz?belki de şöyle de düşünebilir:siz tartıştınız ertesi gün eşinize gülleryüzle karşıladınız ama sorun çözülmediğinden yine en ufak şeyde patladınız.somurtup oturunca iyi mi oluyor diyeceksiniz hayır.gülsen de ağlasanda sorun çözülmedikce huzur yok.

eslerin iyi gecinmesi herkeze göre degisir.önemli olan anlasmak ve beklentilerdir.eger konusabiliyorsaniz cok iyi. konusamiyorsaniz sorun cözümsüz kalmaya devam eder.ilk önce beklentiler ortaya konulmali.ama sunuda unutmayin ki cok iyi gecinenler cok az dir.sizinde dediginiz gibi sorun sizdeyse sizin kendinizi degistirmeniz daha kolay eger bunun sebebi esinizse bu zaman alacaktir.sonucta evlilik fedakarliktir

1) sabah kalktiginda(saat 6.30,)ben aslinda kalkamiyorum,ama gozumu acip iste gunaydin diyorum.Kahvalti yani disardan aliniyor.YANLISMI ? BISIY OLMAZMI???bi kari bunlari mutlaka yapmali mi??
2)eve gelince hos geldin diyorum opuyorum ve o kadar.BAska bisiy sormuyorum bazen. yemek hazirliyorum.Bu arada buguun olan bitenleri anlatiyorum.
3 ) uzanip TV seyrediyor cocukla 15 dakika ilgilenip TV ye daliyor,diyorum biraz konus,gul,saka yap.ZAten aramizda bi sogukluk var.Ben konusuyorum o duymuyo,televizyona baktigi iicn bende kizip konusmaya basliyorum.
6)OZledim diyor ama sadece iliskiyle ilgileniyoryani sadece sarilmiyor bana(en sinir oldugum sey)
iste aklima gelenler bunlar.Bende cok merak ediyorum siz nasil yapiyorsunuz????nasil davranmali ki iyi evlilik olsun.
7) bazen degisik yemekleri begenmiyor,kendi kurt yemeklerinden baska hic birini kabullenmiyor ve arati diyor kotu yapiyorsun.

birşeyleri yanlış yapmış olduğunuzun bilincindesiniz. üstelik bunları da madde madde sıralamışsınız. ben çalışan bir bayan olarak kahvaltı hazırlıyorum. yetiştiremediğim zamanlar da olmuyor değil. o zaman da tost ya da sandviç hazırlıyorum ve paketleyip çantasına koyuyorum. farklı kültürler diyorsunuz. o yörenin yemeklerini, örf ve adetlerini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz, hoşuna gidecektir. akşam eve gelmiş yorgun bir kişinin isteyebileceği en son şey, sürekli şikayet eden bir eştir. biraz güleryüzlü ve ilgili olursanız, onun da tavırlarında değişim görürsünüz. tabi ki yapıp yapmamak da sizin tercihiniz.

valla arkadaşın yazıklarını ilk okuduğumda bende garipsedim, ama başka kültürdenim deyince duraksadım, arkadaş başla kültürdense, bizim dilimizin huyumuzun suyumuzun akışına tam uyum sağlayamıyor olabilir.
başlık sahibi arkadaşım herşey yemekle, hoşgeldin beşgittinle, kahvaltıyla bitmez, mesela ben hiç kahvaltı hazırlamam üstüne haftasonlarıda eşim hazırlar
kaydirigubbakcemile3
bence siz farklı kültürlerdenseniz bu sorun teşkil ediyor olabilir
evlilikte aynı dili konuşamak diye bişey vardır, siz aynı dili konuşmuyorsanız herşey boş, aynı dili konuşmak içinde iki taraflında buna isteği ve inancı olmalı
:hulya:

epeyce kültür farkı koymuşsunuz ortaya!

siz ailenizden ne gördüyseniz onu yapın etrafınızda ki mutlu evliliklerde ne görüyorsanız deneyin.
4 yılda iyice bezdirmişsiniz sanki birbirinizi.
ben eşim işe gidecekken mutlaka kahvaltı hazırlarım. kahvaltı alışkanlığı yoktu. önemsemezdi ama acele çıkacağı zaman bile o lavobadayken bir tost ve portakal suyu anında hazırlar eline tutuştururum.
bir kürtle evli olmak çok zor birşey değil. benim eşimde kürt. opuyorumnanaktan karslıdır.
annesi ve benim yemeklerim çok farklıdır baştan şu yemeği yap şöyle yap falan diyordu. bende denediğimde olmamış dimi deyip üzüldüğüm an kıyamazdı her yaptığımı beğenir. hiç bir zaman başına kakar gibi iş yapmam.
ne demek kürt yemekleri, hiç duymadım nasılmış hiç bilmem. herkesin alışkanlığı zevki farklıdır. bizler kardeşimizle bile aynı zevke sahip değilizdir.

ilişkiye girmek istediğinde çoğu zaman yok diyorum demişsiniz. cinsel bir sorununuz yok ise aranızda da aşk sevgi heyecan var ise neden istemiyorsunuz?

o size sarılmıyor ise siz ona sarılın öpün. siz şımarıklık yapın biraz ilgi gösterin bunu alışkanlığa dönüştürün. eşim işten geldiği gibi laptopu alır kucağına bende hadi sıra bende deyip biraz sonra beni alır kucağna ben zaten o pcyle ilgilenirken kucağında uyur kalırım. gfidip yatağıma yatmam. sürekli onunla ilgilenirim. ki karşılığını da alırım.opuyorumnanaktan

herşey ilk 3 ay güzeldi demişsiniz çok değiştim demişsiniz. o zaman ki mutluluğun sırrını düşünüp o günlere dönün.
birde neredeyse herşeyine karışıp hesap sorduğunuzu söylemişsiniz. eşiniz işleri yüzüne gözüne bulaştırmıyor ise karışmanıza ne gerek var! o da düşünebilir değil mi?

birbirinizin değerini bilin. herşeyi abartmayın. 3 günlük dünyada mutlu olmak yerine olmadık şeyleri dert edinmeyin.aklinialirimsmile

--------------------------------------------------------------------------------

ya kızlar bişey diyimmi hiç bişey öyle uzktan göründüğü gibi değil inanın
ben eşime değil kahvaaltı çocuk gibi yatağına yatırmamış hayatta yatamam ilgi derşeniz en alaşını göşteririm hiç bir ekşiyi olmayan kadınlardanım diyebilirim << bu rada klavyem bozuk kuşura bakmayın bazı harflerden dolayı>> çocuk gibi ilgilenirim onunla heşap şormam çok konuşmam veya nebiliyim daha şayamadığım bişürü şey ayrıca yatağa girince değil yok demek o an kızgın olşam bile yok demem hatta ben atlarım üştüne ama şonuç kocaman bir "000000000 " daha nediyimki bi güler yüz bi tatlı öz bile duymam ağzından peki buna ne demeli şuçlu kim izce daha ne yapabilirim ben bu adama şöyleyin allah aşkına olmadımı olmuyo ne yaparşan yap boş offff offff

KOCıSıME haklısındır canım. bazen karşı tarafında için de yoksa olmadım mı olmaz. ama sen elinden geleni yapmışsın daha ne istiyor ki. sende kendi aleminde takıl belki o da akıllanır:)

KOCİSİME haklısındır canım. bazen karşı tarafında için de yoksa olmadım mı olmaz. ama sen elinden geleni yapmışsın daha ne istiyor ki. sende kendi aleminde takıl belki o da akıllanır:)

ah arkadaşım ah bi bilşen ona bile fırzatım yok kendi alemimde takılmaya.
dedimya çok çarezizim bilmiyorum ne yapıcam ben şaşırdım kaldım yıldım bu tavırlarından yinede dezteyin için şağol arkadaşım

--------------------------------------------------------------------------------

ya kızlar bişey diyimmi hiç bişey öyle uzktan göründüğü gibi değil inanın
ben eşime değil kahvaaltı çocuk gibi yatağına yatırmamış hayatta yatamam ilgi derşeniz en alaşını göşteririm hiç bir ekşiyi olmayan kadınlardanım diyebilirim << bu rada klavyem bozuk kuşura bakmayın bazı harflerden dolayı>> çocuk gibi ilgilenirim onunla heşap şormam çok konuşmam veya nebiliyim daha şayamadığım bişürü şey ayrıca yatağa girince değil yok demek o an kızgın olşam bile yok demem hatta ben atlarım üştüne ama şonuç kocaman bir "000000000 " daha nediyimki bi güler yüz bi tatlı öz bile duymam ağzından peki buna ne demeli şuçlu kim izce daha ne yapabilirim ben bu adama şöyleyin allah aşkına olmadımı olmuyo ne yaparşan yap boş offff offff

bence bu kişisel beklentilerler de alakalı.bakalım senin eşinin beklentileri ne?her toka her saçta aynı durmaz (bu atasözünü de ben uydurdum bu arada).yani sen kahvaltısını yaptıryorsun,yatağına kadar yatırıyorsun. belki eşinde daha ilgisiz görünen,anne gibi olmayan bir eş istiyordur.kendi senin peşinden koşmak istiyordur.ikinizin de ayrı takıldığı yerler olsun, daha free bir yaşam istiyordur.olamaz mı?

ayrıca hayatım anladığım kadırıyla nickinden,yazdıklarından senin eşinin dışında bir hayatın yok.bence öncelikle kendine böyle bir ortam yaratmalısın.arkadaşlarınla görüş,ailene git,spor yap yürüyüşlere çık,eşin evdeyken al eline bir dergi veya kitap onu oku.bunlar ilk etapta sana cazip gelmese bile bunları yapmaya çalış zamanla zevk de almaya başlarsın.
bak benim annem hep derki ben bütün gün evde kocamla ilgilensem bir süre sonra bir atışma çıkar ya da eşim bana karşı kabalaşmaya başlar.ama şöyle tüm gün gezip akşam eve gelsem "oo karıcım geldin mi,neler yaptın" diye etrafımda döner ,özlemiştir çünkü.
erkekler özgüvenli kadınları sever öyle kendilerine yapışmış,kendilerinden bir dakika ayrılmayan,kendi hobileri olmayan kadınlara saygı duymazlar.gerçekten sana yardımcı olmak için bunları yazıyorum.lütfen biraz düşün bu konuda hayatındaki tek şey kocan olmasın.

X