progestan ilaç ile ilgili

zpoison

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
175
0
gny arkadaşlar ben 2 aydır klomen kullanıyorum bu ay dr um bana progestan diye bir ilaç verdi eğer olurda gebe kalırsan düşük tehlikesine karşı diye. 1 haftadır kullanıyorum ama bu ilaç bana baş dönmesi yaptı gibi geldi acaba kullanıpta baş dönmesi olan arkadaşlar varmı yani normalbi bu baş dönmesi ve göz kararmaları çok uzun sürmüyor ama genelde sabahları oluyor ilacı aldıktan yarın saat sonra falan o da her sabah olmuyor.benneyaptımki

evet cnm ben hamileyim progestan ı nerdeyse 2 ay kullandım. yan etkilerini okursan görüceksin mutlaka baş dönmesi göz kararması yapıyor. bana doktorum ilac verirken söyledi telaş yapma sakın demişti. ne kadardır kullanıyosun ne kadar kullanıcan bilemiyorum ama alışırsın kalmıcak o baş dönmeleri göz kararmaları . rabbim şifa versin

evet cnm ben hamileyim progestan ı nerdeyse 2 ay kullandım. yan etkilerini okursan görüceksin mutlaka baş dönmesi göz kararması yapıyor. bana doktorum ilac verirken söyledi telaş yapma sakın demişti. ne kadardır kullanıyosun ne kadar kullanıcan bilemiyorum ama alışırsın kalmıcak o baş dönmeleri göz kararmaları . rabbim şifa versin

çok saol nagihan yan etkilerini okumak hiç aklıma gelmedi bir haftadır kullanıyorum dr. adet görene kadar kullan dedi tekrar tşk. ederim

canım bende 1 hafta kullandım düşük riskine karşı sende olan herşey bende de oldu
uykuda yapıyor çok bir süre yerimden kalkamıyordum allah kolaylık versin

cnm bnde kullandım resmn düsecek gibi oluyodum bnde ilacı içtikten 1 saat sonra

canım endişelenme bende 3 ay kullandım progestanı aynen bendede baş dönmesi yaptı inşallah en kısa zamanda melegın gelir:)

ben gebelıkten önce de kullandım, pko luyum gebelık olusursa düşüğü engellesın iyi tutunsun dıye, sonra da kullandım 8. haftada rahim kanamam oldu yine düşüğü engellesın dıye:) fakat doktorum "bana gece yatmadan önce hepsini bir kerede al çok yan etkisi var eziyet çekme" demişti. ben cok sıkıntısını görmedım onun ıcın. tabii her doktorun tedavisi farklı, onların dedığı sekılde kullanmak lazım. umarım herkesın cektıgı sıkıntıya deger de bebeklerımızı alırız kucagımıza saglıklı saglıklı...

selam arkadaşlar bana da doktorum progestan verdi emin değiliz ama eğer bebek varsa tutunmayı kolaylaştırır dedi 100 mg lık benimki sabah 1 tane akşam 2 tane alıyorum ama beni mahvetti bütün gün baş dönmesi ve mide bulantısı var bunun başka bir kullanım şekli var mı ki bir de bebek tutunurken ne gibi belirtiler oluyo yaşayan var mı acaba

merhaba bu ilaçı bende kullandım.ocak ayında adet olmamıştım.doktora gittik.10 gün kullan adet olursun gel öyle gel dedi.10 gün aralıksız içtim.bendede baş dönmesi yaptı.10 gün içtikden sonra adetim gelmedi.doktorumu aradım.sorun vardır ozaman gel muayene edelim dedi gittim gebe oldugumu ögrendim.başladım ağlamaya:KK43:.rabbim herkese bu duyguyu yaşatır inşallah arkadaşlar.şuanda 12 haftalık hamileyim.en kısa zamanda rabbim olmayanlarada nasip eyler inşallah.

bende kullanmıştım sabah akşam 2 tane içmemi söylemişti ama ben gece yatağa girerken içiyordum ikisinide haliyle gündüz yan etkileri çok az oluyordu.yoksa berbat bir ilaç mahvediyor insanı.

arkadaslar bu ılacı bende kulanıyorum dusuk olmasın dıye ama benım doktorum sabah aksam ıkıser tane vajınadan fıtıl gıbı kullanacaksın dedı dıyer turlu cok yan etkısı varmıs bende doktorumun bana dedıgı gıbı kullanıyorum hıc bır yan etkısını gormedım

X