Sizce nedir?

Glorya

SıkıLdımmı ne?
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
570
2
arkadaşlar bugün okuduğum bi haberi sizinle paylaşmak istedim ve vereceğiniz cevaplarıda merak ediyorum..
(bi haber sitesinin alıntısı)

ıngiltere, ünlü bir sunucunun AIDS hastası eski sevgilisini yastıkla boğarak intiharına yardım etmesini konuşuyor. Esasında bu tartışmanın tarihi çok daha eskilere dayanıyor. Ancak son dönemde böyle bir 'yardım'ın cinayet mi yoksa merhamet mi olduğu sorusu yalnızca ıngiltere'nin değil dünyanın da gündemine oturdu. Sizce acı çeken bir yakınınızın ölümüne yardım etmek cinayet mi yoksa merhamet mi?

sizce nedir?

Son düzenleme:
boyle birseyin merhametle alakasi olamaz bence...gercekten hic aklim almiyor..ne kadar aci cekerse ceksin ben boyle bisey yapamazdim..ama bu nasil bir psikolajidir bilemem.bunu yasayan kisinin,bunu neden yaptigini anlatmasi gerekir sanirim..bunu yapan kisi nasil hiseder ki kendini????bilemiyorum cikisi olmayan bir labirntte hissettim kendimi:::uhm:

Bizim inancımıza göre kişi ne durumda olursa olsun Allah'tan ümit kesilmez. Ben olsam asla böyle bişey yapamazdım...

Allah verdiği canı ne zaman alacağını bilir.Buna bizim müdahale etmemizin doğru olduğunu düşünmüyorum...

Bizim inancımıza göre kişi ne durumda olursa olsun Allah'tan ümit kesilmez. Ben olsam asla böyle bişey yapamazdım...

Allah verdiği canı ne zaman alacağını bilir.Buna bizim müdahale etmemizin doğru olduğunu düşünmüyorum...

kesinlikle katılıyorum...
kesinlikle acı çektiği için çok üzülürdüm ama asla yapamazdım...
benim içinde büyük konuşmıyayım ama cinayet bu...her ne olursa olsun

bana kalırsa ne merhamet ne de cınayet... bızım ulkemızde de cok umıtsız kanser hastaları vardır ya da ne bıleyım cok kotu hastalıklara sahıp ınsanlar vfat ettıklerınde Allah kurtardı derız hep zaten... Allah kurtarsın dıye dua ederım ben boyle durumlrda... bı ınsan sevgılısının sureklı acı cektıgını gordukce bır sure sonra akıl saglıgı yerınde kalmayabılır normal kararlar alamayabılır boyle bu ısler zor yanı..

bana kalırsa ne merhamet ne de cınayet... bızım ulkemızde de cok umıtsız kanser hastaları vardır ya da ne bıleyım cok kotu hastalıklara sahıp ınsanlar vfat ettıklerınde Allah kurtardı derız hep zaten... Allah kurtarsın dıye dua ederım ben boyle durumlrda... bı ınsan sevgılısının sureklı acı cektıgını gordukce bır sure sonra akıl saglıgı yerınde kalmayabılır normal kararlar alamayabılır boyle bu ısler zor yanı..

Kesinlikle haklisin ..tip halen cok seyi cozmus degil..insan sevdigi acilar icindeyken ve caresizligi hissedince Allah kurtarsin diye dua etmekten baska birsey yapamiyor ne yazik ki.....

X