arzum türk kahve makinası kullanımı yardım ??

boncuk_nil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
63
1
arzum türk kahve makinası aldım.ama nasıl kullanılır nası güzel kahve pişirilir bilmiyorum.kullana klavuzunu okudum fakat göremedim kahveyi pişirirken neleredikkat etmemiz gerekiyor.karıştırırken nasıl kaşık kullanmalıyız ???

evde bizim de var. ama çok fazla köpük olmuyor. cezve şeklinde olanlardan bizdeki. çabuk kaynatıyor çünkü.

suyu olabildiğince soğuk kullan. ölçüye göre kahveyi, şekeri ilave et. kaşık metal olsa bile dip kısmına pek değmemeye çalış. köpük alana kadar kaynıyor, o yüzden yerleştiği yerden çıkarıp köpüğü kaşıkla alıp, tekrar elektrikli yere oturtup kaynat.

5-6 kişilikleri yapmak daha kolay ve daha iyi oluyor. 1-2 kişi için klasik ocakta pişirmek uygun oluyor.

canım süper ötesi işyerinde kullanıyorum...
plastik karıştırıcı ile hafif karıştırıyorum ...
süper köpük yapıyor...
kaynamaya yakın hemen çekiyorum..malum kahve kaynarsa kavrulur..
kaynamay başladıgı an hemen çek..oki
kolay gelsin

bende kullanıyorum çok ta memnunum slikon kaşıkla karıştırıyorum çok güzel köpürüyor ,önce köpüklerini fincanlara paylaştırıp tekrar bir kere daha kaynatıp kapatıyorum..

kızlar köpük yapabilenler nasıl yaptıklarını anlatabilirler mi. ben hic yapamadım köpük bu makineyle ya olmuyorr!!!! :KK43:

kızlar köpük yapabilenler nasıl yaptıklarını anlatabilirler mi. ben hic yapamadım köpük bu makineyle ya olmuyorr!!!! :KK43:

özel bişey yapmıyorum ben. kahveyi suyu şekeri koyup karıştırıp takıyorum yerine. köpük kendiliğin den oluyor. olan köpükleri almak için yerinden çek. köpükleri alınca geri koy kaynat al hemen.

X