Bebek Beslenmesi 4 aylık oğlum 5 günden önce kaka yapmıyor, sizinkiler nasıl?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

eliff1980

Kuzular birdi iki oldu
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
158
3
Arkadaşlar oğlum 4 aylık sadece anne sütü alıyor ve en erken beş günde bir kaka yapıyor sizce normal mi sizinkiler nasıl?

bizimde olmustu normalmis.6 gun bıle bekledıktı bı keresınde.bı ıkı sefer fııtıl vedım ama doktora sormadan verme derım.ama bebegın rahatsız olursa cok o zaman termometreyı batır zeytınyagına anusu uyar bıraz yaparsa yapar yapmazsa zorlama derım.

benim kızımda 5-6 güne bir yapıyor.ama kıvamı normal o yüzden problem etmiyorum.kabızlığımız yok yani...ayrıca yapınca da 5-6 günlük yapıyor .kakasını yaparken ikinci bir bez koyuyorum.

benimki de öyle yapıyor akışkan; ama çok ıkınıp sıkıyor kendini, dün öyleydi mesela ,çok da huysuzdu.

benimki de öyle yapıyor akışkan; ama çok ıkınıp sıkıyor kendini, dün öyleydi mesela ,çok da huysuzdu.

evet canım sıkıntısı oluyor tabi ıkınıyor,huysuzlanıyor,gazı çok oluyor...ama merak etme benim küçük oğlumda öyleydi.ek gıdalara geçince düzeliyor.

bizim kiz da oyle. malesef bebekliginden beri duzelmedi. macun kivaminda yapiyor. bu kabizlik midir? eskiden bayagi siviydi. simdi daha kati.
sizinkilerin kivami nasil? 5 gunde yapan ve sadece anne sutu ile besleyen annelere soruyoprum.

benim oğlumda öle 4 aylıkken başladı bu sorun ama şimdi beş buçuk aylık olduk hala aynı. geçenlerde tam 6 gün bekledik 7.gün yaptı. doktora gitmiştik.sıcak suya oturtabilirsin tabi öle kaynar deil içine oturabileceği kadar ve anüsü uyar. bize doktor kayısı incir kara erik 5 dak kaynat posasını yedir dedi. ama senin bebeğin daha küçük annesi. bence bunları sen ye düzeliyolar. bol bol kayısı suyu iç. en azından 2 günde bir yapması lazımmış.veeeeee eğer bebeğiniz poposundan gaz çıkarabliyosa kabız deildir. bağırsakları çalışıyoki gaz yapıyo. sadece annenin biraz daha fazla su ve bütün yeşil olan sebze meyveleri fazla tüketmesi gerekiyo. gaz yapabilir ama portakal yemesi ii geliyo. ben kendi yediklerime çeki düzen verdim. daha sık beslemeye başladım. şükür 3 güne düştü. biraz uzun oldu ama doktordan yeni geldik onun sölediklerinden bahsetmek istedim.

bizim kiz da oyle. malesef bebekliginden beri duzelmedi. macun kivaminda yapiyor. bu kabizlik midir? eskiden bayagi siviydi. simdi daha kati.
sizinkilerin kivami nasil? 5 gunde yapan ve sadece anne sutu ile besleyen annelere soruyoprum.

çok afedersin benim oğlanın kıvamı krep hamuru kıvamında

Arkadaşlar oğlum 4 aylık sadece anne sütü alıyor ve en erken beş günde bir kaka yapıyor sizce normal mi sizinkiler nasıl?

canım benim bebeğimde aynısıydı doktorada götürdüm bitkisel şurup verdi işe yaramadı zeytin yağı içirdim sürekli işe yaramadı başka doktor fitil verdi onunla yapıyordu ama fitil vermeyincede yapmıyordu sonra milupanın conformil 1 i verdim 2-3 gün içinde kakasını kendiliğinden yapmaya başladı artık ek besinler veriyorum bende 4. ayda başladım sanada tavsiye ederim geçmiş olsuna.s.

canım selambenim oğlum da 4,5 aylıkken ve sadece anne sütü alırken,öncesinde cıvık ve hergün kaka yaparken 4-5 günde bir ve nutella kıvamında yapmaya başladı.hatta doktorunun yanında da yaptı.dr çok normal olduğunu söyledi.ayrıca o 4-5 günlük kaka hergün yaptığı miktara göre baya fazlaydı.çok katı olmadığı müddetçe kabız sayılmıyor.bir kez 6 gün yapmadığında gliserin fitili verdim ama çok gerekmedikçe vermemek lazım.bebişerin popişi rahata çabuk alışıyor.ılık suya oturtmak da işe yarıyo.şimdi 6,5 aylık ek gıdaya geçtik,kaka iyice değişti

Merhaba Anneler;

Benim bebeğimde de kaka yapamama gibi sıkıntıları vardı.kendisine çareyi buldum....
Şuan 7 aylık.3 aydan beri bunu yapıyorum çok rahatım.yeri geliyor 5-6gün kaka yapamıyordu :KK43:((

evet iyi okuyun....KOMPOSTOOOOO

Kuruyemişcilerden alabileceğiniz malzemeler.

1-)Kayısı
2-)Üzüm
3-)Erik(ben köyde kurutulmuş eriklerden kullanmıyorum)

Komposto yapar gibi...
Bu malzemeleri bir güzel yıkayın,suda yarım saat şişmesini yumuşamasını bekleyiniz.
Daha sonra bu suyu dökünüz.
3 bardak içme suyu içine ilave ediniz.
ocakta kaynatın....
zaten biraz suyu çekiyor.daha sonra blendırdan geçiriniz.
eğer çok taneli olduğunu düşünüyorsanız çocuğunuzun ağzına gelmesini istemiyorsanız.
blendırdan geçirdikten sonrada benim eski bir tülüm vardı, onu küçük bir parçaya ayırdım.
bu tülden geçiriyorum yada tülbentte sıkınız size tamamiyle bir püre oluyor.
hergün çocuğunuza 6-7 şeker kaşığıyla veriniz.
aradan zaman geçince bebeğinizin bağırsakları çalışıyor ve kakasını yapıyor.
bu yaptığınız kompostoyu 2 günde tüketiniz..
3.güne bırakmayınız ekşime yapar..

Sevgiyle mutlulukla bebeğinizle zaman geçirmenizi dilerim...

Aradan ne kadar zaman geçmiş ama dertler aynı. 3. kızım ama sanki ilk defa anne olmuşum gibi kendimi çok acemi hissediyorum :) Benim kuzum mama alıyor ve 4,5 aylık. Kaka yapmayalı 5 gün oldu. sıkıntısı da yok, pırtlayıp duruyor ama yerine ben sıkıntı çekiyorum. Şekersiz kayısı hoşafı yaptım ama çok küçük versemmi karar veremedim. Bura da görünce iyi oldu. yediririm artık.

Teşekkürler. :KK3:

çok afedersin benim oğlanın kıvamı krep hamuru kıvamında

eski bir soru ama bizim sorunumuz yeni teyzeleri...
aynen krep hamuru kıvamında geç ve çok miktarda yapıyor 2/ 2,5 günde bir yapmaya başladı. Daha önemlisi çok huzursuz
hatta 4 aylık aşısını yaptırdık (alakası var mı bilmiyorum ama tesadüf de olabilir) ondan sonra başladı
şu an 4 ay 14 günlük
sizce doktora götürmeli miyim arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim

X